Klimatizace

Vše okolo interiéru

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
nal
Profík
Příspěvky: 986
Registrován: ned dub 29, 2007 22:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nal »

len pre pobavenie. v autorizovanom servise mi povedali, ze material na manualnu klimatizaciu ma vyjde na 1800 Euro. Praca na aute na 1500 Euro.
Nic v zlom, ale za pracu zaplatit taku sumu!?
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (Azuro Psychedelic)
Seat León - 1.6 Stylance (Zenith Gray)

Obrázek
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Za tu práci to je tede ranec, kdy? jsem se potom pídil tady v čechách tak za práci chtěli něco okolo 15000tis. kč
Ale na druhou stranu musí? kompletně rozebrat přístrojovku a předek vozu, dá se to stihnout za jeden den ve dvou lidech, u? jsem to dělal tak vim o čem mluvim.
Prohledej forum dával jsem tam fotky z montá?e klimatizace.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Macek
Profík
Příspěvky: 812
Registrován: úte pro 02, 2008 19:35
Bydliště: ČT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Macek »

Tak mi nastal nový problém ?e klima v podstatě nechladí při volnoběhu a chladí jen při jízdě, netu?íte v čem by mohl být problém :?:
GP 1,4 16V SPORT
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

Nedostatek chladiva? :?:
Obrázek
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Macek píše:Tak mi nastal nový problém ?e klima v podstatě nechladí při volnoběhu a chladí jen při jízdě, netu?íte v čem by mohl být problém :?:
...a kdy? zvedne? otáčky motoru na volnoběh? Pokud to chladí opravdu jen za jízdy, mů?e být v pytli třeba sahara (resp. její ovládání) - při sepnuté klimě trvale bě?í (na 1. nebo 2. rychlost) a ochlazuje chladič klimy při stojícím autě.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Macek
Profík
Příspěvky: 812
Registrován: úte pro 02, 2008 19:35
Bydliště: ČT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Macek »

no sahara funguje kdy? se motor hřeje ale v souvislosti s tou klimou si jistý nejsem tak to kdy?tak je?tě zjistím, díky za tip.
GP 1,4 16V SPORT
Juro
kolemjdoucí
Příspěvky: 47
Registrován: pon led 21, 2008 15:48
Bydliště: Momentalne Praha

Příspěvek od Juro »

Ahoj, minuly tyzden udrelo teplo a ja som zistil, ze klima (manual) nefunguje. Kontrolka na tlacitku svieti, ale vobec nepocut, zeby sa zapol kompresor. A ani to samozrejme nechladi :-) Podla navodu som skontroloval nejake 2 poistky, tie su ok.
Niekto tu svojho casu pisal, ze mal problem s nejakym konektorom ku kompresoru, viete mi poradit, kam sa pozriet, kym s tym budem musiet do servisu? Diky
GP 1.2 Dynamic 5D (2007), Bolero Red
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Zajed do servisu má? prázdnou klimu, někde ti to uteklo.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Juro
kolemjdoucí
Příspěvky: 47
Registrován: pon led 21, 2008 15:48
Bydliště: Momentalne Praha

Příspěvek od Juro »

Jo, bolo to tak, uplne prazdne. Dieru nenasli, takze doplnene, prifarbene. Uvidime, ci to vydrzi.
GP 1.2 Dynamic 5D (2007), Bolero Red
Honza°
Štamgast
Příspěvky: 225
Registrován: stř kvě 21, 2008 21:25
Bydliště: Praha

Příspěvek od Honza° »

Přátelé Starjetáři, ře?il jste někdo tento pazvuk? Nějakej dobrák to nahrál na youtube..takový to kvílení.. http://www.youtube.com/watch?v=pXGbESDdWsE Mám vypozorováno, ?e se to objevuje při zaplym kompresoru klimatizace, při volnobě?ných otáčkách. Zevnitř to člověk nesly?í, moc hlasité to neni, ale na sametový zvuk na?í 16v strojovny to má při poslechu zvenku zkrátka vliv..
Na "jednadvojce" kde je manuální klima (já mám automatickou) mám vypozorováno, ?e se tento zvuk neobjevuje..a tím pádem jsem logicky znepokojen! Za ka?dou radu, co by to mohlo být, jak se toho zbavit budu rád.
GP 1.4 16V Dynamic 5D, šedá Chemical, 16"
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

ten zvuk mi robilo aj cervene punto vtedy som bol tiez zhrozeny ze co to je ale potom som zistil ze to je klima a aj toto cierne to robi tiez takze mam v p. hlavne ze to ide. a kamos ma 1,2 16v punto starsie a robi mu to tiez ked ma zapnutu klimu a este k tomu to aj cvrlika.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Honza° píše:Přátelé Starjetáři, ře?il jste někdo tento pazvuk? Nějakej dobrák to nahrál na youtube..takový to kvílení.. http://www.youtube.com/watch?v=pXGbESDdWsE Mám vypozorováno, ?e se to objevuje při zaplym kompresoru klimatizace, při volnobě?ných otáčkách. Zevnitř to člověk nesly?í, moc hlasité to neni, ale na sametový zvuk na?í 16v strojovny to má při poslechu zvenku zkrátka vliv..
Na "jednadvojce" kde je manuální klima (já mám automatickou) mám vypozorováno, ?e se tento zvuk neobjevuje..a tím pádem jsem logicky znepokojen! Za ka?dou radu, co by to mohlo být, jak se toho zbavit budu rád.
Normálka, mám taky automatiku a ten zvuk v pozadí je bě?ící sahara (dochlazování chladiče klimy)
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Honza°
Štamgast
Příspěvky: 225
Registrován: stř kvě 21, 2008 21:25
Bydliště: Praha

Příspěvek od Honza° »

1nekros1, Jarou?: Ok, chlapi. Díky za uklidnění.
GP 1.4 16V Dynamic 5D, šedá Chemical, 16"
Lipi
Štamgast
Příspěvky: 361
Registrován: pát pro 03, 2010 9:24
Bydliště: Slovakia - Malacky

Příspěvek od Lipi »

nemate niekde schemu čidla na klimatizacii.. ?
Chcel som vymenit naplň lebo mi to slabo fukalo.. a hovoril ?e mi nejde vrtula čo chladi klimatizaciu...
Zrejme je vadne čidlo čo ju spina...
Da sa vobec premera? či jedine diagnostika povie viac?
Grande Punto 1.3MultiJet (66kW) 6-Speed (Dynamic) - 26.10.2006
milos79
Návštěvník
Příspěvky: 136
Registrován: úte kvě 19, 2009 16:42
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milos79 »

jedna mozno zbytocna otazka:
pri pustenej klime (manual) a vonkajsej teplote 32st. som si vsimol pod autom mlaku (miesto kde to kapka by som oznacil asi tak jak keby ste si predstavili ze by bola dierka cca pod radiom kolmo dole (proste v mieste stredoveho tunela kustik za prednou napravou)
nemal som moznost ist uplne pod auto a zistit co tam vobec je, ale napadlo ma ze by to asi mohla byt vykondenzovana voda, takisto aj cele cerpadlo bolo studene a orosene.

je to jav normalny ? doteraz som ani klimu v ziadnom aute nemal a ani som si to nevsimol na GPcku.
GP 5D, Active+ICE 1.2 biela ambient
Odpovědět