Mikro Skrabance na laku

Zde naleznete stará již nepoužívaná témata, která v živé diskuzi překáží

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Robo1.2
Štamgast
Příspěvky: 477
Registrován: čtv kvě 03, 2007 21:55

Mikro Skrabance na laku

Příspěvek od Robo1.2 »

Zajtra ma moj Fiatek 2 roky.

Bol iba 2 krat na kefovej umyvacke a ma hrozne poskriabany lak [tmavo modra metaliza New Orleans]. Teda na slnku je to vidiet, je to vcelku normalne, snad na kazdom aute s tmavsou metalizou to je vidiet
Nevie niekto cim lak co najlepsie vylestit, ako odstranit pavuciny z umyvacich kief? Bezne som pouzial Turtle Wax na metalicke laky ale asi by to chcelo nieco lepsie.....
gpuntun
kolemjdoucí
Příspěvky: 30
Registrován: sob bře 01, 2008 19:22
Bydliště: TRNAVA

Příspěvek od gpuntun »

Turtle Wax je jeden s najlepsich prostriedkov na domace lestenie myslim ze lepsich vysledkov uz nedosiahnes.Jedine si to dat profesionalne prelestit to stoji tusim okolo 1000-1500 Sk lak to ozivy a aj skrabaceky by mali zmyznut
stocky
kolemjdoucí
Příspěvky: 4
Registrován: pát dub 27, 2007 12:01

odstranenie skrabancov

Příspěvek od stocky »

Skus pouzit niektory z pripravkov na odstranenie skrabancov "scratch remover." Je ich na trhu dost, napr. http://www.quixx.com/english/index.htm
Skrabance z umyvacky to zalesti celkom dobre.
radoel
Návštěvník
Příspěvky: 103
Registrován: úte srp 28, 2007 19:56
Bydliště: Poltár

Příspěvek od radoel »

Ja som dnes kúpil Turtlewax - Scratch remover, 200Sk a prelestene SONAX Autopoliturou. Aspoň lak u? nie je drsný, drobné ?krabance "zmizli", ale hlb?ia ryha a puklinka na laku nie. ale ani som nerátal, tak?e celkom spokojnos?.
Fiat Grande Punto 5D 1.2 Active, farba: Azuro Psychedelic, SONY CDX-GT210
Obrázek
nal
Profík
Příspěvky: 986
Registrován: ned dub 29, 2007 22:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nal »

kontakt na dobrych klampiarov nikdy nie je dost, preto jeden davam

Color profi, Udernicka 6 (areal Matadorky) v Bratislave. Na Seate som mal na dverach ryhy asi na ploche 5x4 cm. Bud konare ci nejaky dobrak. Boli min. 0,5 mm hlboke, ale nesli do zakladovky. V uvedenom podniku najprv skusili len s lestiacou pastou. Nepomohlo. Tak sa pohrali s "mokrym brusenim" a po skrabancoch ani stopa. Stalo to 1/10 toho, co by stal prestrek. Popri tom vsak aj striekaju auta a robia aj Fiaty (hned 2 som tam videl). Odporucam.
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (Azuro Psychedelic)
Seat León - 1.6 Stylance (Zenith Gray)

Obrázek
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

nal píše: Boli min. 0,5 mm hlboke, ale nesli do zakladovky.
To by mě zajímalo, jakou tlou??ku laku na autě má? :?:
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
nal
Profík
Příspěvky: 986
Registrován: ned dub 29, 2007 22:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nal »

Du?an píše:
nal píše: Boli min. 0,5 mm hlboke, ale nesli do zakladovky.
To by mě zajímalo, jakou tlou??ku laku na autě má? :?:
1 - 1,5 mm
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (Azuro Psychedelic)
Seat León - 1.6 Stylance (Zenith Gray)

Obrázek
netwalker
Návštěvník
Příspěvky: 147
Registrován: čtv srp 16, 2007 3:57
Bydliště: Kolin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od netwalker »

mam stejne modrou barvu..:))) nejlepsi proti temhle skrabancum je auto vubec neumyvat a neutirat a vubec se ho nedotykat..:))) Jinak to chce lestici pastu, potom lesticku s hodne vysokyma otackama. Lestime s tim nejen pidi skrabance, ale treba i takove, co zadrhavaji o nehet a je to super vec...
Majty
Návštěvník
Příspěvky: 133
Registrován: úte dub 24, 2007 21:51
Bydliště: Bystřice pod Host.

Prasklina na laku

Příspěvek od Majty »

Ahoj kluci, minulý týden jsem si umýval auto a mů?u vám říct ?e jsem své auto svépomocí umýval naposledy. Člověk poka?dé narazí na nové rýhy po kamíncích, na postříkanou karoserii od asfaltu(v tomhle jsou tmavé barvy vynikající) atd. Ale co mě vá?ně dorazilo je, ?e se k autu opravdu chovám jak k čerstvě narozenému miminu, a ejhle na přední kapotě mi praskl lak. Asi deseticentimetrová puklina. Přitom od kaminku to být nemohlo proto?e by určitě bylo po?kozeno sklo a ?ádnou ránu během jízdy jsem neregistroval. Myslíte si ?e mi uznají reklamaci? Ale taky se přiznávám jet na přelakování kapoty se mi moc nechce. Mám strach ?e nechytí odstín atd....Ale jsem si jistý ?e se tohle nestalo za provozu.

Majty GP 1.4 8V
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Re: Prasklina na laku

Příspěvek od Dušan »

Majty píše: Asi deseticentimetrová puklina.
Mů?e? nahodit foto?
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Majty
Návštěvník
Příspěvky: 133
Registrován: úte dub 24, 2007 21:51
Bydliště: Bystřice pod Host.

Příspěvek od Majty »

Re: Du?an. Zatím nemám foto udělané ale v pří?tích dnech ho sem dám.
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Jestli je to jako ?krábanec (vryp), nemá? podle mě na reklamaci ?anci.

Přemý?lel jsem, za jakých okolností je uznatelná reklamace - odstín laku, nějaké fleky, odlupování, koroze a mo?ná s tou korozí způsobený puchýř, co? u pozinkovaného plechu pova?uji prakticky za nemo?né.

Tak?e moje prozatímní hodnocení úspě?nosti reklamace :arrow: bez ?ance.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
nal
Profík
Příspěvky: 986
Registrován: ned dub 29, 2007 22:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nal »

Du?an píše:Jestli je to jako ?krábanec (vryp), nemá? podle mě na reklamaci ?anci.

Přemý?lel jsem, za jakých okolností je uznatelná reklamace - odstín laku, nějaké fleky, odlupování, koroze a mo?ná s tou korozí způsobený puchýř, co? u pozinkovaného plechu pova?uji prakticky za nemo?né.

Tak?e moje prozatímní hodnocení úspě?nosti reklamace :arrow: bez ?ance.
na toto som sa pytal v servise. mas v mnohom recht. uznavaju, ak

- lak na aute popuka (evidentne bez zavinenia vodica)
- pocas garancie vznikne na laku hrdza
- odtien z niektorych casti je evidentne odlisny, ako zbytok auta (toto bol casty problem Fabii1)

veci sposobene majitrelom vozidla iba ak na havarijnu a so spoluucastou. aj aj to v pripade, ked sa da dat "neznamy vinnik".
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (Azuro Psychedelic)
Seat León - 1.6 Stylance (Zenith Gray)

Obrázek
Haberas
kolemjdoucí
Příspěvky: 13
Registrován: sob kvě 17, 2008 18:54

Makro ?krábanec

Příspěvek od Haberas »

Ahoj, jsem nový člen a u? jsem si na?e GP pěkně odřel o sloupek (já ?ikulka jsem tomu pra?ákovi načechral pilíř) a teď co s tím. Servis by stál přes 6000,-. Máte nějaké levněj?í ře?ení na opravu ?krábanců na va?em autě? Krycí tyčinky se je?tě k dané barvě 634/C nevyrábí a asi by na těch 25 centimetrů nestačily. :oops:

Grey underground
RadimG
Profík
Příspěvky: 821
Registrován: čtv pro 21, 2006 15:50
Bydliště: Bratislava, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RadimG »

Haberas welcome
myslim ze 25cm skrabanec lahko schovas pod 35cm skrabanec :wink:
inak neviem ci niekto bude mat nejaku dobru radu, 25cm je velmi vela.. napr. ja mam na zadnom narazniku asi 2mm skrabanec, skusal som ho zatriet korekcnou farbou priamo od Fiatu a ked je auto umyte je to vidiet, takze tu by som to bud dal prelakovat profesionalom (nemusi byt prave Fiat servis) alebo sa s tym zmieril..
GP 1.2 Active 5D (Biela Ambient)
Zamčeno