Spojka (dotazy, rady, závady,...)

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

SilverArrow píše:tak tak, a v podstate staci zmerat bod varu kvapaliny, lebo oxidaciou sa znizuje a tym aj cernie potom
Proto jsem se ptal. ak?e oni ti na STK měřili bod varu? Nebo jak na to při?el ?e má? brzdovku dobrou?
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

SilverArrow píše:Ahoj lidi, potreboval by som poradi?. Auto som kupoval pred 12000km a spojka chytala niekde nad polovicou presnej?ie asi v 3/4. To, ?e v zime zamrzne a musí sa rozbeha? som si zvykol aj po tom čo som počul, ?e punto má presné radenie a preto tie dráhy nie sú také vožné a zvykne to stuhnú?. To sa mi dialo ale pri -15 st. mrazoch. Po rozbehu a cca 2 min. v pohode. Chcel som ale iné. Momentálne mám teda 94tkm a spojka zaberá tesne na vrchu a neviem čo sa mohlo sta? a nemyslím si, ?e by som ju mohol zhumplova? ja, tak zase nejazdím. Mám s tým ís? do servisu? dá sa to len nejako nastavi? alebo je v niečom závada. Chcel som po kúpe meni? aj prevodový olej ale po prečítaní, ?e sa to robí len pri výmene alebo závade spojky inak nie som sa nato vyka?lal.

Jestli ti ta spojka nechodí tě?ko tak bych to neře?il, jedině ?e by začala ?patně vypínat. To ,?e zabýrá a? na konci chodu pedalu značí její opotřebení a postupně ti mů?e začít klouzat při plném výkonu.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

Du?an píše:
SilverArrow píše:tak tak, a v podstate staci zmerat bod varu kvapaliny, lebo oxidaciou sa znizuje a tym aj cernie potom
Proto jsem se ptal. ak?e oni ti na STK měřili bod varu? Nebo jak na to při?el ?e má? brzdovku dobrou?
existujou pristroje ktery ti zjisti v brzdovce aktivitu vody,nebo vhkost a tim ti reknou jak natom ta brzdovka je bud pomoci napr. trech nebo vice kontrolek ,cervena zluta zelena... nebo podle stupnice procentualne ...

pro dusana-hustej pristroj za malo penez :lol: http://e-shop.oleje-maziva.net/index.ph ... ts_id=1542
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

bany o přístroje se mi nejedná, jen o to, na základě čeho mu na STK tvrdili, ?e má brzdovku v pořádku :wink:
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

ahaha hm tak uz mlcim :lol: treba to chtel vedet - nebo pan byl akcni typek
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
SilverArrow
kolemjdoucí
Příspěvky: 15
Registrován: úte srp 24, 2010 15:07
Bydliště: SVK

Příspěvek od SilverArrow »

No asi tak, bol to akcion hero :) celkovo sa velmi zaujimal o auto a ze ako moze mat take kone, ze u nas vacsinou idu 1,2cky a toto ze este nemal pod rukami, tak ho tak omrkaval, kontroloval podvozok a bol som tam asi tak dlho ze na druhej lajne odbavili 2 auta kym mne toto. A tu brzdovku si nabral takou pipetou a dakde s nou odbehol. Ale to len tak pomimo, moj problem bol iny tak sa pytam Jirka. S tym opotrebovanim som si to myslel aj ja, len co myslis ze tam zacina byt odpalene. Stacilo by vymenit spojkovu sadu alebo to bude nedaj boze dvojhmotovy zotrvacnik. Neviem, preto sa pytam, ci je dake riesenie ako to opravit, pripadne len nastavit pritlak alebo co aby nezaberala hore.
GP - 1,9MJT (88kW/120k)
Bravo - 1,9MJT (88kW/120k)
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

SilverArrow píše:A tu brzdovku si nabral takou pipetou a dakde s nou odbehol.
:shock: :shock: :shock: Tak to čumím!
To by pak na STK mohli kontrolovat i stav olejů a bod mrznutí chladící kapaliny :shock: :shock: :shock:
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Macek
Profík
Příspěvky: 812
Registrován: úte pro 02, 2008 19:35
Bydliště: ČT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Macek »

proč by né, na něčem tě do*ebat musí, má? černý olej nebo chladící kapalinu do -25°C...závada typu C :D
GP 1,4 16V SPORT
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

SilverArrow píše:No asi tak, bol to akcion hero :) celkovo sa velmi zaujimal o auto a ze ako moze mat take kone, ze u nas vacsinou idu 1,2cky a toto ze este nemal pod rukami, tak ho tak omrkaval, kontroloval podvozok a bol som tam asi tak dlho ze na druhej lajne odbavili 2 auta kym mne toto. A tu brzdovku si nabral takou pipetou a dakde s nou odbehol. Ale to len tak pomimo, moj problem bol iny tak sa pytam Jirka. S tym opotrebovanim som si to myslel aj ja, len co myslis ze tam zacina byt odpalene. Stacilo by vymenit spojkovu sadu alebo to bude nedaj boze dvojhmotovy zotrvacnik. Neviem, preto sa pytam, ci je dake riesenie ako to opravit, pripadne len nastavit pritlak alebo co aby nezaberala hore.
Viděl bych to na spojkovou sadu, nedá se no tom nic seřizovat.
Co se týká toho setrváku tak by ti spí? při se?lápnutí pulzoval pedál spojky a při zhá?ení motoru by setrvák vydával takový kovový klapavý zvuk, v
ka?dém případě při demontá?i spojky provést kontrolu setrváku.
A co se týká dílu tak zkus Fiat bude mít cenu tak za polovinu ne? neorigo díly, mám to z vlastní zku?enosti .
Dělal jsem 2 spojky na puntech oba 1,3mjtd a neorigo spojka min.5000kč a ve fiatu 2700kč, jsou to repasované díly s kvalitou a zárukou nového dílu.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
SilverArrow
kolemjdoucí
Příspěvky: 15
Registrován: úte srp 24, 2010 15:07
Bydliště: SVK

Příspěvek od SilverArrow »

Uuuuha dik ze si dal vediet. Fiat je to posledne miesto kde by som tu sadu siel kupovat nebyt tejto spravicky. Ked bude cas urcite sa tam zastavim, potom dam vediet jak som dopadol :wink:
GP - 1,9MJT (88kW/120k)
Bravo - 1,9MJT (88kW/120k)
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

V?dycky je dobré udělat si "průzkum trhu" :idea:
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Bongo-Bong
Návštěvník
Příspěvky: 106
Registrován: sob úno 19, 2011 12:25
Bydliště: Prosečné

Re: Spojka (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Bongo-Bong »

Davids píše:Zdravim koupil jsem GP 1,3 Mjet 90 koniku, a mam problem se spojkou zda se mi, ze zabira ostre a skoro nahore, kdyz na pedal lehce polozim nohu tak to vibruje, v cem muze byt problem? napadlo me lozisko, coz by bylo levnejsi nez komplet spojka, ta mimochodem stoji kolik? predchozi majitel tomu asi daval zabrat ale zda se mi divne aby po 30 000 Km odesla spojka, ikdyz 18" kola tomu taky napomahaji, prosim o jakekoliv info o cene atd, diky.
Ahoj, uz je to dlouho, ale jak Ti to nakonec dopadlo?Mam podobnej problem...
1.3jtd 74kw 25O N.m
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Re: Spojka (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od mosto »

dnes pri vymene oleja,ked som zhodil kryt pod motorom som zazil nemile prekvapenie...na kryte bola nakvapkana brzdova kvapalina..zacalo mi ju prepustat cez piest,ktory vytlaca spojku v motorovom priestore...myslite,ze sa daju vymenit aj samotne tesnenia,alebo treba menit cely ten mechanizmus,odkial ide ten piest,ktory vytlaca spojku?
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Asi bude? muset dát celý váleček, proto?e pochybuju, ?e se do toho nějaké gumičky dělaj nebo ?e bys tam něco napasoval.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Bongo-Bong
Návštěvník
Příspěvky: 106
Registrován: sob úno 19, 2011 12:25
Bydliště: Prosečné

Příspěvek od Bongo-Bong »

Koukal jsem,ale, ze to neni zase takova palba za spojkovy valec...Spis ta prace... :(
1.3jtd 74kw 25O N.m
Odpovědět