Spojka (dotazy, rady, závady,...)

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

:wink: Tak jsi mě Jirko předběhl :D
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Jarou? píše::wink: Tak jsi mě Jirko předběhl :D
Jsem rad, ze se predbihate 8) pokud se nekde na sraze potkame, budete odmeneni :D
libor
Návštěvník
Příspěvky: 159
Registrován: čtv pro 06, 2007 21:14
Bydliště: Petřvald

Příspěvek od libor »

doufám ?e takové problémy nemá ka?dá 1,3 90k
Fiat Grande punto 1,3Mjet90k sport červená exotika
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

libor píše:doufám ?e takové problémy nemá ka?dá 1,3 90k
No jak se to vezme, problemy ma kazde auto, ktere koupim ja ;-) takze se bat nemusis. :twisted:
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

libor píše:doufám ?e takové problémy nemá ka?dá 1,3 90k
Tak to nevim ale já jsem GP měl funglofku a ten problém mělo ale asi to bude problém první serie vyrobené ho mám 11. 2005 ale v provozu a? 01.2007 byl to skladový vuz tak?e e?tě furt je v záruce.
To je jak ty silenbloky zadních tlumiču budou mě je měnit je?tě jednou a doufám ?e na posled.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
libor
Návštěvník
Příspěvky: 159
Registrován: čtv pro 06, 2007 21:14
Bydliště: Petřvald

Příspěvek od libor »

Davids píše:
libor píše:doufám ?e takové problémy nemá ka?dá 1,3 90k
No jak se to vezme, problemy ma kazde auto, ktere koupim ja ;-) takze se bat nemusis. :twisted:
nebojím se mám je?tě rok a půl záruku ale bylo by to určitě nepříjemné kdyby se to stalo
Fiat Grande punto 1,3Mjet90k sport červená exotika
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Jirka píše:
libor píše:doufám ?e takové problémy nemá ka?dá 1,3 90k
Tak to nevim ale já jsem GP měl funglofku a ten problém mělo ale asi to bude problém první serie vyrobené ho mám 11. 2005 ale v provozu a? 01.2007 byl to skladový vuz tak?e e?tě furt je v záruce.
To je jak ty silenbloky zadních tlumiču budou mě je měnit je?tě jednou a doufám ?e na posled.
No ja mam 12/2005 takze celkem dojeb :(
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Davids píše:
libor píše:doufám ?e takové problémy nemá ka?dá 1,3 90k
No jak se to vezme, problemy ma kazde auto, ktere koupim ja ;-) takze se bat nemusis. :twisted:
Já jsem na tom stejně at si koupim co chci tak nic není bez problému a to se sna?ím kupovat v?e nové, tak závady na GP chci vychytat v záruce proto?e jsem automechanik a vím co to v?echno stojí.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Jirka píše:
Davids píše:
libor píše:doufám ?e takové problémy nemá ka?dá 1,3 90k
No jak se to vezme, problemy ma kazde auto, ktere koupim ja ;-) takze se bat nemusis. :twisted:
Já jsem na tom stejně at si koupim co chci tak nic není bez problému a to se sna?ím kupovat v?e nové, tak závady na GP chci vychytat v záruce proto?e jsem automechanik a vím co to v?echno stojí.[/quote

To me "tesi" ze nejsem jediny co ma pech na takove veci, ale rikal jsem si, ze kdyz koupim skoro nove auto s malo najetyma km, tak to "prokleti" prolomim, ale neni mi prano :(
libor
Návštěvník
Příspěvky: 159
Registrován: čtv pro 06, 2007 21:14
Bydliště: Petřvald

Příspěvek od libor »

Davids píše:
Jirka píše:
Davids píše: No jak se to vezme, problemy ma kazde auto, ktere koupim ja ;-) takze se bat nemusis. :twisted:
Já jsem na tom stejně at si koupim co chci tak nic není bez problému a to se sna?ím kupovat v?e nové, tak závady na GP chci vychytat v záruce proto?e jsem automechanik a vím co to v?echno stojí.[/quote

To me "tesi" ze nejsem jediny co ma pech na takove veci, ale rikal jsem si, ze kdyz koupim skoro nove auto s malo najetyma km, tak to "prokleti" prolomim, ale neni mi prano :(
Tak to já jsem měl na poslední auto ?těstí bylo to bravo 1,6 16v a to se neposralo ani jednou a nedám na něho dopustit.
Fiat Grande punto 1,3Mjet90k sport červená exotika
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Jirka píše:
Davids píše:
libor píše:doufám ?e takové problémy nemá ka?dá 1,3 90k
No jak se to vezme, problemy ma kazde auto, ktere koupim ja ;-) takze se bat nemusis. :twisted:
Já jsem na tom stejně at si koupim co chci tak nic není bez problému a to se sna?ím kupovat v?e nové, tak závady na GP chci vychytat v záruce proto?e jsem automechanik a vím co to v?echno stojí.
Tak jsem se informoval a spojka na me auto pry 3500 Kc a repasovany setrvacnik 4500 Kc, takze se to celkem da ;-)
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Tak to je cena pěkná to je přímo od fiata?
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Jirka píše:Tak to je cena pěkná to je přímo od fiata?
jj fiat z Opavy ;-)
motoo
kolemjdoucí
Příspěvky: 5
Registrován: ned srp 19, 2007 17:04
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od motoo »

Dobrý den.
Chtěl bych se zeptat, jestli máte někdo podobný problém jako já se spojkou. Kdy? je auto studené, jde spojka uplně normálně a jde i hezky řadit. Kdy? se motor pomalu začíná ohřívat začne spojka a řazení zlobit. Jde o to, kdy? pomalu pou?tím spojku (cca v půjce pedálu od podlahy) kdy? se jakoby dotkne lamela lamy z motoru se ozve lehké bouchnutí a auto i lehce cukne. Platí to, jen kdy? nepřidávám plyn, tedy na volnoběh. Jakmile se ozve to svaknutí/bouchnutí auto začne zabírat a plynule se rozjedu. Co se týká řazení: jednička mi jde ?patně zařádit. Pokud zařadím jedničku, vyřádím a zase zařadím jedničku, napodruhé jde ji? lehce. Kdy? řadím na dvojku a z dvojky na trojku během jízdy, je sly?et takové bouchání. Respektive takový dvoj cvak, je to normální?
Kdy? jsem byl je?tě před rokem v servisu na reklamaci, odvzdu?nili mi spojku a problém byl vyře?en. To mi říkal technik. Po cca 3 měs. mi zase začalo tohle cvakání při spou?těníspojky dělat. Dělá tohle někomu? Třeba je to normální. Jiného Pun?u jsem neřídil. Popřípadě dá se někde spojka nějak odvzdu?nit nebo dá se zkontrolovat jestli někde nění něco ?patně? mám GP 1.2 dynamic 65 HP (5-ti dvířko) RV 2007 a byla to funglovak, čekal jsem a? to sjede z linky.
Děkuji za odpověď
Fiat Grande Punto 5D 1,2(65k) Dynamic (Červená Bolero)
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

Cau od kud jsi? Jestli nekde od Ostravy tak bysme to mohli porovnat trba s mym GP.
Obrázek
Odpovědět