Spojka (dotazy, rady, závady,...)

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
motoo
kolemjdoucí
Příspěvky: 5
Registrován: ned srp 19, 2007 17:04
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od motoo »

Teddy86 píše:Cau od kud jsi? Jestli nekde od Ostravy tak bysme to mohli porovnat trba s mym GP.
Ahoj.
Se? moc hodný ale jsem z Prahy. V pátek jdu do servisu se řízením. Při?el mi dopis doporučeně ?e je to nějaká vada a ?e oprava je zdarma tak se při této příle?itosti se poptám.
Vá?ně je to nějaké divné s tou spojkou a to jezdím slu?ně, ?e ani nepotáčím a ani neprokluzuji spojku (rychlé starty a dlouhé pou?tění při řazení)
Fiat Grande Punto 5D 1,2(65k) Dynamic (Červená Bolero)
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

U? jsem to ře?il na puntu clasic ,dělalo to přesně jak popisuje?.
Nakonec to skončilo tim ?e jsem musel spojku vyndat a nestačil se divit, nějaký pako ve výrobě namazalo drá?ky v lamele moc vazelinou a ta se dostala mezi lamelu a setrvák a lepilo se to, celkově tam bylo tolik vazeliny, ?e lo?isko bylo uplně obalený a? hrůza.
Auto mělo najeto 40tis.km ,pro jistotu jsem dal novou lamelu i přítlačák i lo?isko.
V?e sem kupoval origo fiat a cena byla 2700kč, jo a byl to motor 1,3mjtd.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
motoo
kolemjdoucí
Příspěvky: 5
Registrován: ned srp 19, 2007 17:04
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od motoo »

Ahoj.
To je zajímavé.... jen mi není jasné, ?e kdy? mi spojku odvzdu?nili, tak mi to nezlobilo a kdy? je motor studený tak to nedělá. Jinak je to dost mo?né, ?e se to tam někde lepí. Díky za odpověď a tip.
Fiat Grande Punto 5D 1,2(65k) Dynamic (Červená Bolero)
motoo
kolemjdoucí
Příspěvky: 5
Registrován: ned srp 19, 2007 17:04
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od motoo »

Tak jsem byl v tom servisu a bylo mi řečeno, ?e je to naprosto normální a tak jezdím dál... Pro mě divné...
Fiat Grande Punto 5D 1,2(65k) Dynamic (Červená Bolero)
SilverArrow
kolemjdoucí
Příspěvky: 15
Registrován: úte srp 24, 2010 15:07
Bydliště: SVK

Příspěvek od SilverArrow »

Ahoj lidi, potreboval by som poradi?. Auto som kupoval pred 12000km a spojka chytala niekde nad polovicou presnej?ie asi v 3/4. To, ?e v zime zamrzne a musí sa rozbeha? som si zvykol aj po tom čo som počul, ?e punto má presné radenie a preto tie dráhy nie sú také vožné a zvykne to stuhnú?. To sa mi dialo ale pri -15 st. mrazoch. Po rozbehu a cca 2 min. v pohode. Chcel som ale iné. Momentálne mám teda 94tkm a spojka zaberá tesne na vrchu a neviem čo sa mohlo sta? a nemyslím si, ?e by som ju mohol zhumplova? ja, tak zase nejazdím. Mám s tým ís? do servisu? dá sa to len nejako nastavi? alebo je v niečom závada. Chcel som po kúpe meni? aj prevodový olej ale po prečítaní, ?e sa to robí len pri výmene alebo závade spojky inak nie som sa nato vyka?lal.
GP - 1,9MJT (88kW/120k)
Bravo - 1,9MJT (88kW/120k)
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

SilverArrow píše:Ahoj lidi, potreboval by som poradi?. Auto som kupoval pred 12000km a spojka chytala niekde nad polovicou presnej?ie asi v 3/4. To, ?e v zime zamrzne a musí sa rozbeha? som si zvykol aj po tom čo som počul, ?e punto má presné radenie a preto tie dráhy nie sú také vožné a zvykne to stuhnú?. To sa mi dialo ale pri -15 st. mrazoch. Po rozbehu a cca 2 min. v pohode. Chcel som ale iné. Momentálne mám teda 94tkm a spojka zaberá tesne na vrchu a neviem čo sa mohlo sta? a nemyslím si, ?e by som ju mohol zhumplova? ja, tak zase nejazdím. Mám s tým ís? do servisu? dá sa to len nejako nastavi? alebo je v niečom závada. Chcel som po kúpe meni? aj prevodový olej ale po prečítaní, ?e sa to robí len pri výmene alebo závade spojky inak nie som sa nato vyka?lal.
vyměň brzdovou kapalinu.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
SilverArrow
kolemjdoucí
Příspěvky: 15
Registrován: úte srp 24, 2010 15:07
Bydliště: SVK

Příspěvek od SilverArrow »

Brzdovú ?? Si si istý :D
GP - 1,9MJT (88kW/120k)
Bravo - 1,9MJT (88kW/120k)
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

SilverArrow píše:Brzdovú ?? Si si istý :D
jsem :D nádobka s byzdovou kapalinou je spoječná pro okruh brzd a pro hydraulický okruh spojky. Jestli ti v mrazech tuhne pedál spojky, tak je to vět?inou vidláckou údr?bou, proto?e někdo nevyměnil brzdovku.. :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
SilverArrow
kolemjdoucí
Příspěvky: 15
Registrován: úte srp 24, 2010 15:07
Bydliště: SVK

Příspěvek od SilverArrow »

No mne netuhne pedal aj radiaca paka. A ked som bol na prvej stk v juni tak mi chlap povedal ze mam brzdovku v poriadku. Ja mam problem s tym ako spojka zabera, a predtym to az tak nebolo. Naozaj nejazdi sa s tym najlepsie
GP - 1,9MJT (88kW/120k)
Bravo - 1,9MJT (88kW/120k)
SilverArrow
kolemjdoucí
Příspěvky: 15
Registrován: úte srp 24, 2010 15:07
Bydliště: SVK

Příspěvek od SilverArrow »

sorry za preklep , "ale radiaca paka"
GP - 1,9MJT (88kW/120k)
Bravo - 1,9MJT (88kW/120k)
JardaK.
Štamgast
Příspěvky: 665
Registrován: stř úno 25, 2009 10:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od JardaK. »

SilverArrow píše:sorry za preklep , "ale radiaca paka"
Svoje vlastní příspěvky mů?e? upravovat, nemusí? kvůli tomu psát nový příspěvek! Klikne? hned vedle "citovat" na "upravit", opraví? nebo upraví? text podle libosti a není co ře?it.
Fiat Bravo2, 1,6 MJet, 77 kW, nar. 9.4.2010
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

SilverArrow píše: A ked som bol na prvej stk v juni tak mi chlap povedal ze mam brzdovku v poriadku.
Chce? říct ?e ti na STK kontrolovali nějakým přístrojem stav brzdovky? :shock:
Nebo tam jsou takoví borci, ?e její stav poznají pouhým okem?
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

Du?an píše:
SilverArrow píše: A ked som bol na prvej stk v juni tak mi chlap povedal ze mam brzdovku v poriadku.
Chce? říct ?e ti na STK kontrolovali nějakým přístrojem stav brzdovky? :shock:
Nebo tam jsou takoví borci, ?e její stav poznají pouhým okem?
tak pristroj primo na brzdovku stoji 300,- a jinak to poznas pokud je cira-zluta je ok pokud je nacernala-spinava je v prd.... nebo se ktomu blizi...
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
SilverArrow
kolemjdoucí
Příspěvky: 15
Registrován: úte srp 24, 2010 15:07
Bydliště: SVK

Příspěvek od SilverArrow »

tak tak, a v podstate staci zmerat bod varu kvapaliny, lebo oxidaciou sa znizuje a tym aj cernie potom
GP - 1,9MJT (88kW/120k)
Bravo - 1,9MJT (88kW/120k)
Macek
Profík
Příspěvky: 812
Registrován: úte pro 02, 2008 19:35
Bydliště: ČT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Macek »

Jarou? píše:
SilverArrow píše:Brzdovú ?? Si si istý :D
jsem :D nádobka s byzdovou kapalinou je spoječná pro okruh brzd a pro hydraulický okruh spojky. Jestli ti v mrazech tuhne pedál spojky, tak je to vět?inou vidláckou údr?bou, proto?e někdo nevyměnil brzdovku.. :wink:
jarou?i mě vyměnili brzdovku v létě a v těch krutých mrazech stejně spojka tuhla a celkem dost... leda by to ve fiatu ojebali
GP 1,4 16V SPORT
Odpovědět