Kupuji grande

Zde naleznete stará již nepoužívaná témata, která v živé diskuzi překáží

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Kupuji grande

Příspěvek od Davids »

Zdravim potreboval bych poradit budu kupovat GP 1.3 naftak 90 koniku, dneska jsem ho byl projet, ma najetych 31 000 Km a tento stav neustale blika na palubnim PC, cim to je? je to tim, ze uz je to po garancni prohlidce? po kolika km se vlastne garancni prohlidka provadi? a jeste se mi zda, ze motor zacne trosku reagovat az kdyz seslapnu plynovy pedal do poloviny, nikdy jsem naftak neridil tak nevim, ale jsem zvykly, ze kdyz seslapnu o centimetr, tak alespon se trosku zvednout otacky, u tohodle auta se nedeje skoro nic, az kdyz mam plyn tak v polovine, zacnou stoupat, a pres 2000 ot/m jak sepne turbo tak to jede celkem svizne, je to OK? nebo by to melo jit nahoru uz od spoda? ty otacky myslim, a jeste bych byl rad za kazdou radu ohledne tohoto motoru a vozu, diky moc
Mira
Návštěvník
Příspěvky: 94
Registrován: ned čer 03, 2007 16:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Kupuji grande

Příspěvek od Mira »

Ahoj, servisní interval je po 30000 km, tak předpokládám, ?e servis nebyl proveden a pal. poč. řve :shock: . Jinak s touhle 1,3 jsem jel (jinak mám benzín) a nepamatuji, ?e by to zabíralo a? je plyn v půlce. Tahalo to pěkně, zátah byl u? lehce před 2000 ot/min....asi bych s tím zajel do Fiatu, zeptal bych se jich na názor na tuhle kárku
GP 1,4 8V Dynamic, černá Crossover,ků?e Elegant
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

To blikání palubního počítače nemá nic společného se servisní prohlídkou a co se týká jízdy tak turbo zabírá tak kolem 1700ot. a nemusí být ani pul plynu jinak pak to táhne a? do 4tis. ot. bez kolísání tahu jestli to tak neni mu?e být zalehlá regulace na turbu nebo vadná váha vzduchu ale vzhledem k najetým km bych to tipoval na turbo jde hlavně oto jestli to někdo nevytáčel za studena pak je turbo ko.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
carlos
Štamgast
Příspěvky: 351
Registrován: sob srp 18, 2007 11:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kupuji grande

Příspěvek od carlos »

proti vetsine benzinu je to normalni pocit ze plyn zabira pozdeji. mam taky MJet a taky sem si na to musel zvykat. na blikani se zeptej ve fiatu. bude to banalita (treba to pri prodeji nevynulovali a blika to celou dobu.)
bílej 1.9Mjet Sport, 3dv
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Jirka píše:To blikání palubního počítače nemá nic společného se servisní prohlídkou ...
Nevím, ale řekl bych, ?e blikání stavu 31 000 km na PP je dáno servisním intervalem, na který auto upozorňuje. To mů?e zanamenat 2 věci: Buď to je?tě nebylo na servisce po 30 tkm nebo bylo a zapoměli to smáznout.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Mira
Návštěvník
Příspěvky: 94
Registrován: ned čer 03, 2007 16:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mira »

Jarou? píše:
Jirka píše:To blikání palubního počítače nemá nic společného se servisní prohlídkou ...
Nevím, ale řekl bych, ?e blikání stavu 31 000 km na PP je dáno servisním intervalem, na který auto upozorňuje. To mů?e zanamenat 2 věci: Buď to je?tě nebylo na servisce po 30 tkm nebo bylo a zapoměli to smáznout.
Moje řeč :clap
GP 1,4 8V Dynamic, černá Crossover,ků?e Elegant
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Re: Kupuji grande

Příspěvek od Davids »

Mira píše:Ahoj, servisní interval je po 30000 km, tak předpokládám, ?e servis nebyl proveden a pal. poč. řve :shock: . Jinak s touhle 1,3 jsem jel (jinak mám benzín) a nepamatuji, ?e by to zabíralo a? je plyn v půlce. Tahalo to pěkně, zátah byl u? lehce před 2000 ot/min....asi bych s tím zajel do Fiatu, zeptal bych se jich na názor na tuhle kárku
V servisu to nebylo majitel akorat vymenil olej, ale nechtel vyhazovat za servisni prohlidku, jsme s toho docela v pasti protoze sehnat taky auto s timto motorem v nejake lepsi vybave je celkem problem, ale mam strach abych ho nekoupil, a neco mi potom neodeslo.
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Re: Kupuji grande

Příspěvek od Davids »

Mira píše:Ahoj, servisní interval je po 30000 km, tak předpokládám, ?e servis nebyl proveden a pal. poč. řve :shock: . Jinak s touhle 1,3 jsem jel (jinak mám benzín) a nepamatuji, ?e by to zabíralo a? je plyn v půlce. Tahalo to pěkně, zátah byl u? lehce před 2000 ot/min....asi bych s tím zajel do Fiatu, zeptal bych se jich na názor na tuhle kárku
V servisu to nebylo majitel akorat vymenil olej, ale nechtel vyhazovat za servisni prohlidku, jsme s toho docela v pasti protoze sehnat taky auto s timto motorem v nejake lepsi vybave je celkem problem, ale mam strach abych ho nekoupil, a neco mi potom neodeslo.
libor
Návštěvník
Příspěvky: 159
Registrován: čtv pro 06, 2007 21:14
Bydliště: Petřvald

Příspěvek od libor »

Mám auto s tímto motorem a je pravde �e to táhne a� tak od dvou tisíc otáčem ale jak si na to zvykne� je to potom v pohodě.Mě se stává ze mi začnou blikat ujeté kilometry a to mám najeto jen 8tisíc ale jak vypnu klíček a znovu zapnu tak to přestane
Fiat Grande punto 1,3Mjet90k sport červená exotika
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

libor píše:Mám auto s tímto motorem a je pravde �e to táhne a� tak od dvou tisíc otáčem ale jak si na to zvykne� je to potom v pohodě.Mě se stává ze mi začnou blikat ujeté kilometry a to mám najeto jen 8tisíc ale jak vypnu klíček a znovu zapnu tak to přestane
Jo ale me jde hlavne o to, ze jsem mel plyn porad minimalne v pulce aby to trosku jelo, u benzinu lehce drknu po plynu a uz to ma 3000 otacek, prave mam strach, ze koupim auto za 300 000kc a hned bude neco v hajzlu, proto to necham prohlidnout "odborniky" ve fiatu.
libor
Návštěvník
Příspěvky: 159
Registrován: čtv pro 06, 2007 21:14
Bydliště: Petřvald

Příspěvek od libor »

kdy? jsem s tím jel poprvé taky se mi zdálo ?e to nejede ale to auto pokud má málo otáček tak to netáhne.Můj otec má punto1,2benzín a nerad jezdí s tím mým autem proto?e to auto do dvou tisíc otáček fakt nejede.Ale to auto bych si určitě nechal zkontrolovat proto?e ten co ho má na to asi fakt sere kdy? si vymění olej někde doma u?etří tisíc korun ale přijde o záruku
Fiat Grande punto 1,3Mjet90k sport červená exotika
libor
Návštěvník
Příspěvky: 159
Registrován: čtv pro 06, 2007 21:14
Bydliště: Petřvald

Příspěvek od libor »

tak servisku to mů?e mít ale jestli tam nebude razítko při výměně oleje po 30tisících tak potom jak se něco stane tak ti to neopraví v záruce.
Fiat Grande punto 1,3Mjet90k sport červená exotika
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Jirka píše:No jestli to má servisku tak by to mohlo e?tě bejt v záruce to nevadí ?e to je dovoz z venku hlavně jestli je orazýtkovaná serviska.


Ale je to 12/2005 takze uz to v zaruce nebude ne?
libor
Návštěvník
Příspěvky: 159
Registrován: čtv pro 06, 2007 21:14
Bydliště: Petřvald

Příspěvek od libor »

tak to u? má? po záruce pokud si nepřikoupil nějaký rok záruky navíc ale o tom pochybuju
Fiat Grande punto 1,3Mjet90k sport červená exotika
Zamčeno