Motor 1,3 Multijet (dotazy, rady, závady,...)

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Motor 1,3 Multijet (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od tkupilik »

taky me prijde ze tam je problem v elektrice, jak napeti baterie, tak i hodnoty z cidel (tlak vzduchu 6 baru...) dost haprujou.
GP 1.4 Tjet
Uživatelský avatar
Werbatiim
kolemjdoucí
Příspěvky: 20
Registrován: pát zář 20, 2013 4:28
Bydliště: Dolní Lhota (Ostrava)

Re: Motor 1,3 Multijet (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Werbatiim »

Je to nějaký dovoz, bůhví odkud. A stočené je to 100% to už vím celkem dlouho... Že je problém v elektronice mi je celkem jasné. Snažím se dozvědět co by to mohlo být. Ale asi nic jiného než nějakému auto elektrikáři to hodit mě nečeká... Nevíte o někom v okolí Ostravy co je dobrý? Mám svého servisáka ale co se týče elektriky tak nevím nevím :)
Fiat Grande Punto 1.9 JTD
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Motor 1,3 Multijet (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od tkupilik »

No elektrika znamena prolizt zemnici body a ocistit je a pak zkontrolovat pojistkovou skniku, prej do ni zatyka voda, uz to tu nekdo resil. Nemusis byt elektrikar aby jsi poznal ze ta pojistkova skrin bude cela mokra a schnila :) Taky muzes sundat a zkontrolovat konektor na ECU (== vevnitr to bude ciste), muze pomoct jen to ze se to rozpoji a zase spoji... experti co mejou motor wapkou na tohle dojednou, wapka je schopna dostat vodu i dovnitr konektoru zkrz tesneni a pak to schnije.
GP 1.4 Tjet
Uživatelský avatar
Werbatiim
kolemjdoucí
Příspěvky: 20
Registrován: pát zář 20, 2013 4:28
Bydliště: Dolní Lhota (Ostrava)

Re: Motor 1,3 Multijet (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Werbatiim »

ok vyzkouším to všecko projít a vystříkat čističem kontaktů, do těch pojistek jsem nedávno koukal a vypadalo to čistě bez vody a rzi... vapku na motor bych nikdy nevzal přijde mi to ujetý :D
Fiat Grande Punto 1.9 JTD
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Re: Motor 1,3 Multijet (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Jirka »

Koukni se na ukostření zepředu na převodovce, uhnívá tam kabel v očku.
Jinak jak jsem psal dříve při nájezdu 250tis. km může být na palivové soustavě cokoli opotřebené,to že hodnoty na diag na vstřikovačích jsou v normě nic nemusí znamenat, chtělo by změřit kolik nafty jde do přepadu ze vstřiků.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Uživatelský avatar
Werbatiim
kolemjdoucí
Příspěvky: 20
Registrován: pát zář 20, 2013 4:28
Bydliště: Dolní Lhota (Ostrava)

Re: Motor 1,3 Multijet (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Werbatiim »

Jirka píše:Koukni se na ukostření zepředu na převodovce, uhnívá tam kabel v očku.
Jinak jak jsem psal dříve při nájezdu 250tis. km může být na palivové soustavě cokoli opotřebené,to že hodnoty na diag na vstřikovačích jsou v normě nic nemusí znamenat, chtělo by změřit kolik nafty jde do přepadu ze vstřiků.
zvládnu to nějak sám? já umím tak měnit díl za díl :D víc se v autech nevyznám co se týká elektra a motoru :) zkusím všechny rady... bohužel mechoš od fiatu nejsem, takže se s tím celkem biju :)
Fiat Grande Punto 1.9 JTD
peta
Návštěvník
Příspěvky: 64
Registrován: stř zář 14, 2011 22:51

Re: Motor 1,3 Multijet (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od peta »

Jirka píše:Nenechávat dlouho, ten žhavič co nejde se postupně zapíká.
A hlavně měnit na teplém motoru, popřípadě ohřát okolí svíčky horkovzduškou.
Jednu žhavičku jsem měnil loni, trochu se hnula, takže doprava/doleva a po delším hraní šla ven. Teď mám vadnou další, ale ta se ani nehne. Má někdo nějakou radu/fígl jak na to ? Zastříkávat nějakým povolovačem asi stejně nemá moc význam, asi se to k závitu moc nedostane, prostudoval jsem s touto tématikou více for, někdo doporučoval ochlazovací uvolňovací spej .. Přece jen to nemám až tak v ruce, tak nevím co vydrží, nicméně jsem to konzultoval se zkušeným mechanikem a ten řekl spíše zabrat a bud se zapečený závit utrhne a povolí nebo prostě povolí ta svíčka :oops: že bych kvůli tomu musel nechat sundavat hlavu, to se mi tedy moc nechce .. A co na to autorizovaný servis Fiat ? Taky jí prostě utrhnou a pane máte smůlu, bude to stát xxx tisíc ... Fakt nevím, co s tím :mrgreen:
Grande 08 5dv 1,3JTD 66kW dual AC B&M - prodáno
Punto 03 5dv 1,9JTD 63kW AC 6xAB - 2016 prodáno
C5 II Break Hdi 100kW Exclusive, Kůže, JBL, Afil, Navi, Xenon
P208 2015 5dv 1,6BlueHDi 73kW Allure, navi, JBL, parkasist
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1,3 Multijet (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od 1nekros1 »

peta píše:
Jirka píše:Nenechávat dlouho, ten žhavič co nejde se postupně zapíká.
A hlavně měnit na teplém motoru, popřípadě ohřát okolí svíčky horkovzduškou.
Jednu žhavičku jsem měnil loni, trochu se hnula, takže doprava/doleva a po delším hraní šla ven. Teď mám vadnou další, ale ta se ani nehne. Má někdo nějakou radu/fígl jak na to ? Zastříkávat nějakým povolovačem asi stejně nemá moc význam, asi se to k závitu moc nedostane, prostudoval jsem s touto tématikou více for, někdo doporučoval ochlazovací uvolňovací spej .. Přece jen to nemám až tak v ruce, tak nevím co vydrží, nicméně jsem to konzultoval se zkušeným mechanikem a ten řekl spíše zabrat a bud se zapečený závit utrhne a povolí nebo prostě povolí ta svíčka :oops: že bych kvůli tomu musel nechat sundavat hlavu, to se mi tedy moc nechce .. A co na to autorizovaný servis Fiat ? Taky jí prostě utrhnou a pane máte smůlu, bude to stát xxx tisíc ... Fakt nevím, co s tím :mrgreen:
Na ochladzovanie je dobry sprej od loctite alebo uplne jednoduchy stlaceny vzduch ktory kupis v pc obchode. V navode je neotacat dole hlavou ale ked ho otocis dolu hlavou okamzite ta tekutina zamrza. :-)
A urcite by som to povoloval razovou utahovackou nie obyc klucom
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Re: Motor 1,3 Multijet (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Jirka »

Rázovou utahovačkou asi ne , vždyť je to na 8mm klíček, to utrhneš i tu co by šla normálně klíčem.
Ještě to zkusit na ohřátém motoru.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Kolacok
Štamgast
Příspěvky: 271
Registrován: stř led 13, 2010 12:58
Bydliště: Vychod SVK, Michalovce
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1,3 Multijet (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Kolacok »

Ahojte
Skusal niekto na 1.3 JTD 55kW postelovat wastegate ventil? co by to mohlo spravit, ked turbo prifukne napr. o 0.1atmo viac?
Dakto tvrdi, ze to hodi motor do nudzaku. Avsak podla toho, co lezie zo snimacov v ECUscan, ukazuje zelanu velicinu 2.23bar (samozrejme plny kotol)a tu pozaduje motor pri cca 2200-2400ot., potom od cca 3200-3300 ta velicina zacina pomaly padat.
Avsak realna hodnota je 2.14 na 2500ot. a pada uz od 2800ot., na 3300ot. je 2.07bar.
Asi je uz dakde uzke hrdlo alebo uz turbo tolko netlaci.

Ma wastegate vplyv napr. na rychlost nabehu tlaku?
Ked pozeram vystup merania, chyba mi asi prave 0.1bar, pri 4000ot,, uz 0.14bar voci zelanej hodnote.
Puntik 5D MultiJet 1.3 75k Active 2006, biely, 306000km
Paja314
kolemjdoucí
Příspěvky: 24
Registrován: úte pro 29, 2015 19:33
Bydliště: Strakonice

Re: Motor 1,3 Multijet (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Paja314 »

Zdravím, trápí mě studené starty a dalo by se říct že i když je motor vlažný tak ihned po nastartování skáčou otácky od 800 do 1000. po minutě to přestane a drží těch 800 cca, na diagnostice na nic nepřišly jelikož to motor neudělal...už párkrát se to tu řešilo ale nějak jsem nepostřehl řešení. Máte někdo prosím rady na co se podívat zkusit vyměnit atd...
Grande Punto 1.3 MultiJet 16V 90PS BLU MAGNETICO
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Re: Motor 1,3 Multijet (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Jirka »

A co EGR?
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Kolacok
Štamgast
Příspěvky: 271
Registrován: stř led 13, 2010 12:58
Bydliště: Vychod SVK, Michalovce
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1,3 Multijet (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Kolacok »

Mne robi obcas taku srandu, ked je studeny/vlazny, ze po vyradeni na neutral zrazu zacnu same otacky 2-3x poskakovat z volnobehu asi na 1200ot. a potom uz viac nic. Robi to vcelku pravidelne.
Predokladam, ze to bude MAF, MAP alebo nejaky iny senzor. Po precisteni senzora MAP mi zacal motor cukat na 5ku a cca 1400-1600ot a mierne pridany plyn, predtym to robil len pri cca 1150-1250ot.

Ak mozes, najlepsie keby si dal auto na diagnostiku a sledoval parametre pocas jazdy, pripadne skontroloval alebo pokusne (s niekym) vymenil rovnake senzory ako chaosia mne a budes vediet, v com je a v com nie je chyba.
Puntik 5D MultiJet 1.3 75k Active 2006, biely, 306000km
Paja314
kolemjdoucí
Příspěvky: 24
Registrován: úte pro 29, 2015 19:33
Bydliště: Strakonice

Re: Motor 1,3 Multijet (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Paja314 »

Zítra se na to musím podívat podrobněji ten EGR vyčistím a podívám se v jaké je poloze před startem, dnes ráno zase pro změnu motor točil 10 vteřin než chytl a otáčky se krásně držely tak doufám že si ten motor ze mě nedělá šoufky, jinak jsem dnes zjistil že mi něco spíš hvízdá při jízdě, cca až od 20 km v hodině a i když vyřadím tak to lehce slyším pořád, napadá mi bud podvozek (ložiska, nebo mohly by to být i brzdy když jsou nové?) nebo by to mohla dělat převodovka? Meluzína to snad nebude :D
Koukal jsem na olej do převodovky origo 300Kč/L cca ale koukal jsem jak tele že v příručce je 2,8 kg nápln převodovky :D kde sháníte ten olej tutela car matryx?
Grande Punto 1.3 MultiJet 16V 90PS BLU MAGNETICO
Paja314
kolemjdoucí
Příspěvky: 24
Registrován: úte pro 29, 2015 19:33
Bydliště: Strakonice

Re: Motor 1,3 Multijet (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Paja314 »

Hezký večer, tak právě sem se vracel domů a auto si řeklo o výměnu oleje, dle signalizace kontrolky a příručky sem zjistil že už je horší olej, a je třeba ho vyměnit. Stalo se vám to někomu? tuším že je na něm 10000km mám obavu aby to nebyla nafta v oleji :roll: :roll:
Grande Punto 1.3 MultiJet 16V 90PS BLU MAGNETICO
Odpovědět