Jak vyndat originální radio?

Vše okolo elektropříslušenství, radia, světel, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

lolek píše:tak sem dneska vytáhl rádio (pomocí 4 hřebíků :D ) a zjistil jsem, ?e ten ISO konektor z Ahifi.cz zapadne místo toho modrého (viz jarou?ova fotka na první stránce) ... nevím pro co přesně to je, ale pokud na Ahifi pí?ou, ?e je to AUX pro radia Blaupunkt, tak počítám, ?e to tak bude ... zítra jedu do Brna, tak se stavím u nich na prodejně a domluvím se s prodavačem, ?e si to rovnou skočím vyzkou?et do auta, abych to zbytečně nekupoval ... tak?e kdy?tak podám report :) zda lze k předělání pou?ít i ten 8 pinový konektor či ne ...
Ten modrý konektor je napojení CD changeru.... AUX je ?lutý, má obsazené jen 3 piny a na druhé straně má být 3,5 jack. Tato varianta se nedělá, tak jsem koupil kabel (modrý konektor - jakc 3,5) a k tomu prázdný ?lutý konektor a přepinoval.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
lolek
Štamgast
Příspěvky: 423
Registrován: stř led 18, 2012 22:31
Bydliště: Brno - buzerantů plno

Příspěvek od lolek »

Jarou? píše:
lolek píše:tak sem dneska vytáhl rádio (pomocí 4 hřebíků :D ) a zjistil jsem, ?e ten ISO konektor z Ahifi.cz zapadne místo toho modrého (viz jarou?ova fotka na první stránce) ... nevím pro co přesně to je, ale pokud na Ahifi pí?ou, ?e je to AUX pro radia Blaupunkt, tak počítám, ?e to tak bude ... zítra jedu do Brna, tak se stavím u nich na prodejně a domluvím se s prodavačem, ?e si to rovnou skočím vyzkou?et do auta, abych to zbytečně nekupoval ... tak?e kdy?tak podám report :) zda lze k předělání pou?ít i ten 8 pinový konektor či ne ...
Ten modrý konektor je napojení CD changeru.... AUX je ?lutý, má obsazené jen 3 piny a na druhé straně má být 3,5 jack. Tato varianta se nedělá, tak jsem koupil kabel (modrý konektor - jakc 3,5) a k tomu prázdný ?lutý konektor a přepinoval.
no a co kdy? koupím ten na CD changer (výstup na sinche) a ?lutý samotný, to půjde taky ne? btw na který z těch 3 pinu si to přidělal? kdy? jich tam je 6, tak abych trefil ty správný + správnou barvu ...

to je přesně tenhle ?e?
Obrázek

?koda, ?e ho nemaj na prodejně, musím projet net a najít ho jinde, a? to zejtra vemu jedním vrzem, pač tady ve znojmě absolutně netu?ím, kde ho sehnat :D
Naposledy upravil(a) lolek dne úte úno 21, 2012 18:27, celkem upraveno 1 x.
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

lolek píše:
Jarou? píše:
lolek píše:tak sem dneska vytáhl rádio (pomocí 4 hřebíků :D ) a zjistil jsem, ?e ten ISO konektor z Ahifi.cz zapadne místo toho modrého (viz jarou?ova fotka na první stránce) ... nevím pro co přesně to je, ale pokud na Ahifi pí?ou, ?e je to AUX pro radia Blaupunkt, tak počítám, ?e to tak bude ... zítra jedu do Brna, tak se stavím u nich na prodejně a domluvím se s prodavačem, ?e si to rovnou skočím vyzkou?et do auta, abych to zbytečně nekupoval ... tak?e kdy?tak podám report :) zda lze k předělání pou?ít i ten 8 pinový konektor či ne ...
Ten modrý konektor je napojení CD changeru.... AUX je ?lutý, má obsazené jen 3 piny a na druhé straně má být 3,5 jack. Tato varianta se nedělá, tak jsem koupil kabel (modrý konektor - jakc 3,5) a k tomu prázdný ?lutý konektor a přepinoval.
no a co kdy? koupím ten na CD changer (výstup na sinche) a ?lutý samotný, to půjde taky ne? btw na který z těch 3 pinu si to přidělal? kdy? jich tam je 6, tak abych trefil ty správný + správnou barvu ...

to je přesně tenhle ?e?
Obrázek

?koda, ?e ho nemaj na prodejně, musím projet net a najít ho jinde, a? to zejtra vemu jedním vrzem, pač tady ve znojmě absolutně netu?ím, kde ho sehnat :D
Nevím, k čemu ti bude cinch vstup, co na to připojí?? Přeci jen Jack 3,5 narve? do mobilu, MP4 přehrávače a já nevím čeho je?tě. Schéma zapojení ?lutého konektoru je vidět na mojí fotce (strana 1 tématu) krajní L a R kanál, prostřední zem. 4 pin je neobsazený. Zajímá tě, které piny má obsazené rádio :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
lolek
Štamgast
Příspěvky: 423
Registrován: stř led 18, 2012 22:31
Bydliště: Brno - buzerantů plno

Příspěvek od lolek »

sinch proto, bo mám doma nevyu?itý samce => jack 3,5 ... tak?e proto :) jo a tím označení, myslí? tu fotku zespod rádia? pokud ne, tak mi tam jedna chybí ... no a pokud jo, tak to jsem netu?il, ?e je to tam takhle znázornění, v tomhle jsem antitalent :D ale pokud to budu předělávat, tak určitě né sám, bo ani pájku nemám :D

jinak psal sem ti do deníčku, ohledně toho subáče co má? v autě, tak kdy?tak dej echo i přes SZ ...
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

lolek ked vytiahnes radio tak to tam mas jasne napisane co je co ... no problem.aux alebo mobil si pripajaj na ZLTY inde to aspon na mojom nefungovalo. necakaj od toho radia ani ziadnu slavu zasa.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
lolek
Štamgast
Příspěvky: 423
Registrován: stř led 18, 2012 22:31
Bydliště: Brno - buzerantů plno

Příspěvek od lolek »

tak sem koupil v ahifi tohle http://www.hyperelektro.cz/hobby-a-zahr ... o-sockets/ za 210,- a připojil jsem to na 2 siche (rear) a funguje to dobře ... jen mi nejde do hlavy, proč u některých písniček jsou "basy" v pohodě a u některých jak kdyby tam nebyly ... pou?těl jsem to přes N5800xp :)

Obrázek

btw, kdy? budu chtít zapojit subwoofer, tak to mám napojit na ty dva zbývající sinche, nebo na zelenej iso konektor?
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

vystup na subac to radio N E M A A ! ! ! a presne to som ti vravel ze to radio je na 2 veci.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
lolek
Štamgast
Příspěvky: 423
Registrován: stř led 18, 2012 22:31
Bydliště: Brno - buzerantů plno

Příspěvek od lolek »

tak to je podovd, pač měnit za neoriginál se mi to nechce z důvodu ovládání na volantu ( jako dalo by se přidat ten adaptér, ale to je zase trojka navíc :/ ) ... ale přitom jarou? tam subáč má a má taky origo rádio ...
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

lolek píše:tak to je podovd, pač měnit za neoriginál se mi to nechce z důvodu ovládání na volantu ( jako dalo by se přidat ten adaptér, ale to je zase trojka navíc :/ ) ... ale přitom jarou? tam subáč má a má taky origo rádio ...
Ano, subáč s připojením na silové výstupy (přední nebo zadní pár repro). Hraje hezky, jsem spokojený, neměnil bych. Asi tak
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
lolek
Štamgast
Příspěvky: 423
Registrován: stř led 18, 2012 22:31
Bydliště: Brno - buzerantů plno

Příspěvek od lolek »

Jarou? píše:
lolek píše:tak to je podovd, pač měnit za neoriginál se mi to nechce z důvodu ovládání na volantu ( jako dalo by se přidat ten adaptér, ale to je zase trojka navíc :/ ) ... ale přitom jarou? tam subáč má a má taky origo rádio ...
Ano, subáč s připojením na silové výstupy (přední nebo zadní pár repro). Hraje hezky, jsem spokojený, neměnil bych. Asi tak
tak?e defakto, kdy? mi z toho ?lutýho konektoru zbyly je?tě 2 sinche (tu?ím front) tak to bude stačit zapojit na to (i borec v ahifi, říkal, ?e tohle co jsem koupit se vyu?ívá na zapojení subáče) ... no uvidíme :D subáč přidám a? časem, buď tam dám ten z brava, nebo jinej ...
Juro
kolemjdoucí
Příspěvky: 47
Registrován: pon led 21, 2008 15:48
Bydliště: Momentalne Praha

Příspěvek od Juro »

lolek píše:jen mi nejde do hlavy, proč u některých písniček jsou "basy" v pohodě a u některých jak kdyby tam nebyly ... pou?těl jsem to přes N5800xp :)
- vypnut equalizer na telefone
- zohnat mp3 v lepsej kvalite :-)
GP 1.2 Dynamic 5D (2007), Bolero Red
Lipi
Štamgast
Příspěvky: 361
Registrován: pát pro 03, 2010 9:24
Bydliště: Slovakia - Malacky

Příspěvek od Lipi »

Da sa ovladat neorigo radio... cez volant... napr. Pioneer DEH-5200 a ine.. napr. JVC to doka?e....

A netreba ani nejaky adapter...
Grande Punto 1.3MultiJet (66kW) 6-Speed (Dynamic) - 26.10.2006
lolek
Štamgast
Příspěvky: 423
Registrován: stř led 18, 2012 22:31
Bydliště: Brno - buzerantů plno

Příspěvek od lolek »

lipi: aha, to jsem nevěděl ... co tedy mám hledat u těch radii, aby to fungovalo? nějakej speciální vstup? bo kdy? sem si vyhledal toho pincka, tak sem nic zvlá?tního, podle čeho bych se orientoval, jsem nena?el

jarou?: hele, chtěl jsem se je?tě zeptat, jak si vyrobil to tvé usb ve středním panelu? co je v?e potřeba?
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

lolek píše:
Jarou? píše:
lolek píše:tak to je podovd, pač měnit za neoriginál se mi to nechce z důvodu ovládání na volantu ( jako dalo by se přidat ten adaptér, ale to je zase trojka navíc :/ ) ... ale přitom jarou? tam subáč má a má taky origo rádio ...
Ano, subáč s připojením na silové výstupy (přední nebo zadní pár repro). Hraje hezky, jsem spokojený, neměnil bych. Asi tak
tak?e defakto, kdy? mi z toho ?lutýho konektoru zbyly je?tě 2 sinche (tu?ím front) tak to bude stačit zapojit na to (i borec v ahifi, říkal, ?e tohle co jsem koupit se vyu?ívá na zapojení subáče) ... no uvidíme :D subáč přidám a? časem, buď tam dám ten z brava, nebo jinej ...
Koukal jsi se do toho konektoru v patici rádia??? Ve slotu pro ?lutý konektor jsou obsazené v rádiu jen 4 piny (viz schéma na fotce), z toho jsou 3 na AUX vstup (signál z vněj?ího zdroje, rádio funguje jen jako zesilovač a ekvalizér) a ten 4-tý je nějký spínaný (asi ovládání SUB, nevím). Zbylé dráty z tvého káblu mů?e? klidně ustřihnout :wink: NIKDE na rádiu není RCA výstup (z předzesilovače) - ony cinch konektory na připojení SUB. Proto mám to Blaupunkta s mo?ností napojení signálu buď přes RCA nebo přímo na silové výstupy z rádia na repro.

K tomu USB:

http://www.tomashrdlicka.phorum.cz/view ... c&start=75

MP dekodér (vstup na SD, USB a jack 3,5). USB mám sice nata?ené a? do stře´dáku za ruční brzdu, ale fle?ku jsem hrál snad jednou. Trvale po?ívám SD karty.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
lolek
Štamgast
Příspěvky: 423
Registrován: stř led 18, 2012 22:31
Bydliště: Brno - buzerantů plno

Příspěvek od lolek »

tak s tím USB sem si to myslel dobře, tak?e dal?í dvojka v hájí :D na?etřime a časem třeba dodělám ...
Odpovědět