Jak vyndat originální radio?

Vše okolo elektropříslušenství, radia, světel, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Pavel Vantuch
Štamgast
Příspěvky: 221
Registrován: pát črc 06, 2007 11:21
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel Vantuch »

Jarou?: díky za foto.
Ale popravdě mě více zajímala ta fotka kabelu mezi iPod a rádio, proto?e jestli tam má fungovat ovládání z rádia, tak tam určo musí být dock konektor, co? z toho obrázku na webu není zcela zřetelné.
GP 1.2 5D Dynamic, Bílá Ambient
Goat
kolemjdoucí
Příspěvky: 13
Registrován: pon led 14, 2008 12:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goat »

Pavel Vantuch píše:Jarou?: díky za foto.
Ale popravdě mě více zajímala ta fotka kabelu mezi iPod a rádio, proto?e jestli tam má fungovat ovládání z rádia, tak tam určo musí být dock konektor, co? z toho obrázku na webu není zcela zřetelné.
Zítra by měl kabel přijít, tak?e sem pak napí?u jak funguje a přidám fotodokumentaci montá?e.
carlos
Štamgast
Příspěvky: 351
Registrován: sob srp 18, 2007 11:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od carlos »

kdyz jsme u toho audia...nevi tady nekdo jak vypada pripojeni aktivniho subwooferu k originalnimu radiu s mp3?
Naposledy upravil(a) carlos dne stř led 23, 2008 18:30, celkem upraveno 1 x.
bílej 1.9Mjet Sport, 3dv
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

carlos píše:kdyz jsme u toho audia...nevi tady nekdo jak vypada pripojeni aktivniho subwooferu k originalnimu radiu s mp3?
Podível se na fotku schématu na krabici rádia, tam je vidět osazení pinů.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Pavel Vantuch
Štamgast
Příspěvky: 221
Registrován: pát črc 06, 2007 11:21
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel Vantuch »

Goat píše:
Pavel Vantuch píše:Jarou?: díky za foto.
Ale popravdě mě více zajímala ta fotka kabelu mezi iPod a rádio, proto?e jestli tam má fungovat ovládání z rádia, tak tam určo musí být dock konektor, co? z toho obrázku na webu není zcela zřetelné.
Zítra by měl kabel přijít, tak?e sem pak napí?u jak funguje a přidám fotodokumentaci montá?e.
Prima, díky moc.
GP 1.2 5D Dynamic, Bílá Ambient
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Pavel Vantuch píše:Jarou?: díky za foto.
Ale popravdě mě více zajímala ta fotka kabelu mezi iPod a rádio, proto?e jestli tam má fungovat ovládání z rádia, tak tam určo musí být dock konektor, co? z toho obrázku na webu není zcela zřetelné.

Pavle, obávám se, ?e ovládání Ipodu z rádia není mo?né. Ty konektory umo?ňují napojení stereo vstupu (rádio slou?í pouze jako zesilovač - tzn. ovládá? hlasitost, basy, vý?ky, váhu a EQ). Dále tam je mo?no připojit changer (modrý konektor) ten se bude ovládat z rádia a potom stereo výstup (podle schématu taky modrý konektor) - výstup na aktivní woofer, který je spínaný rádiem (2 piny ?lutý konektor - nejspí? přes relé). Zelené ISO je na napojení HF.

Fotka kabelu, o kterém jsem mluvil je na odkazu od Honzuse.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Pavel Vantuch
Štamgast
Příspěvky: 221
Registrován: pát črc 06, 2007 11:21
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel Vantuch »

Jarou?: my si evidentně nerozumíme :wink:
Nezajímá mě kabel s 3,5mm jackem na konci ale ten, co sem dával Goat ve třetím příspěvku, ten se připojuje do dock konektoru na iPodu a díky tomu je docela ?ance na to ovládání. Tímto kabelem nechodí jen zvuk.
Ta koncovka vypadá takto:
Obrázek
GP 1.2 5D Dynamic, Bílá Ambient
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Pavel Vantuch píše:Jarou?: my si evidentně nerozumíme :wink:
Nezajímá mě kabel s 3,5mm jackem na konci ale ten, co sem dával Goat ve třetím příspěvku, ten se připojuje do dock konektoru na iPodu a díky tomu je docela ?ance na to ovládání. Tímto kabelem nechodí jen zvuk.
Ta koncovka vypadá takto:
Obrázek
Má? pravdu Pavle, já nekoukl na ten Gatův odkaz. Jsem dneska nějaký pomalej?í :lol: . Jo, ten kabel vypadá, ?e to bude umět. Konektor (modrý) je na připojení CD changeru a ten se určitě ovládá přes rádio. Mělo by to fungovat i na Ipod a 500,- není moc :wink:
Co se týče lep?í fotky toho kabelu s ohledem na sběrnici do Ipodu, nemů?u slou?it, nemám.

Edit: teď jsem zagooglil a .... http://www.yatego.com/xxlaudio-de/p,46b ... aupunkt-be
:D :D :D
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Goat
kolemjdoucí
Příspěvky: 13
Registrován: pon led 14, 2008 12:17
Kontaktovat uživatele:

Dension iceLink plus

Příspěvek od Goat »

Tady je slíbená fotodokumentace a popis výrobku Dension IceLink Plus slou?ícího k připojení přehrávače iPod k originálnímu autorádiu:

Balení obsahuje kabel pro připojení do zdířky pro CD měnič...
Obrázek

...ke kterému se dále připojuje kabel na jeho? konci je kolébka s dock konektorem
Obrázek

stačí vyndat autorádio jak ji? bylo napsáno vý?e a připojit
Obrázek

je?tě jsem kolébku nepřidělal na pevno k palubní desce, ale jen pro představu jak to bude vypadat.
Obrázek

Ipod lze ovládat pomocí autorádia (tak?e i z volantu), chová se jako CD měnič. Připojuji odkaz na manuál v angličtině http://support.dension.com/downloads/ic ... manual.pdf
Fiat Grande Punto 5D 1.2 Dynamic - Chemical Grey
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Radio jde vytáhnout i takhle:
V návaznosti na české hajzly, kteří ?krábou lak dávám do placu příspěvek, ?e existují i hajzlové italský (jeliko? se jednalo o autoradio, před zalo?ením tématu jsem zvolil zařadit do tohoto tématu).

Takto dopadl DaveGP z Itálie:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Opakující se příspěvek vymazán
Naposledy upravil(a) Dušan dne pon zář 01, 2008 21:27, celkem upraveno 1 x.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Opakující se příspěvek vymazán
Naposledy upravil(a) Dušan dne pon zář 01, 2008 21:27, celkem upraveno 1 x.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

No, vidím, ?e dneska nejsem sám, komu forum fixluje :-D Ale jinak je to solidní spou??, Dave měl podle konektorů a fotek interiéru asi nějakého zbastlence.....
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
lolek
Štamgast
Příspěvky: 423
Registrován: stř led 18, 2012 22:31
Bydliště: Brno - buzerantů plno

Příspěvek od lolek »

vrátím se zpět k tomu AUXu jak tu psal jarou?, chci si to taky předělat, ale iso konektor jsem ve ?luté barvě nena?el, na?el jsem jen tento fialový http://www.ahifi.cz/aux-vstup-adapter-p ... ecker.html
Obrázek

ale jeliko? je to pro BLAUPUNKT rádia, tak předpokládám, ?e jsem na?el ten správný ... je tak?

jo a teda kdy? přes to cokoli připojím nebudu moc ovládat přes volant, ?e?

a pokud bych chtěl, tak bych musel pořídit neoriginální radio s mo?ností ovládání přes volant a tenhle adaptér http://www.ahifi.cz/adapter-pro-ovladan ... o-500.html
lolek
Štamgast
Příspěvky: 423
Registrován: stř led 18, 2012 22:31
Bydliště: Brno - buzerantů plno

Příspěvek od lolek »

tak sem dneska vytáhl rádio (pomocí 4 hřebíků :D ) a zjistil jsem, ?e ten ISO konektor z Ahifi.cz zapadne místo toho modrého (viz jarou?ova fotka na první stránce) ... nevím pro co přesně to je, ale pokud na Ahifi pí?ou, ?e je to AUX pro radia Blaupunkt, tak počítám, ?e to tak bude ... zítra jedu do Brna, tak se stavím u nich na prodejně a domluvím se s prodavačem, ?e si to rovnou skočím vyzkou?et do auta, abych to zbytečně nekupoval ... tak?e kdy?tak podám report :) zda lze k předělání pou?ít i ten 8 pinový konektor či ne ...
Odpovědět