Osvětlení pedálů

Vše okolo elektropříslušenství, radia, světel, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

carlos
Štamgast
Příspěvky: 351
Registrován: sob srp 18, 2007 11:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od carlos »

netwalker píše:ja bych jen mel strach, ze kdyz tam oddelava tu gumu... aby to pak tesnilo. Protoze vetsinou je strikla sealerem, aby to byla dokonala tesnost, ten zaschne tak do 2 - 3 dnu a pak, kdyz se guma sunda a nasadi zpet, mohlo by dovnitr zatekat... to bych velice nerad. Uz jednou jsem kvuli necemu podobnemu v mycce vytopil auto....
a kde se da zjistit jestli tam neco striklyho je nebo ne?
carlos
Štamgast
Příspěvky: 351
Registrován: sob srp 18, 2007 11:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od carlos »

netwalker píše:ja bych jen mel strach, ze kdyz tam oddelava tu gumu... aby to pak tesnilo. Protoze vetsinou je strikla sealerem, aby to byla dokonala tesnost, ten zaschne tak do 2 - 3 dnu a pak, kdyz se guma sunda a nasadi zpet, mohlo by dovnitr zatekat... to bych velice nerad. Uz jednou jsem kvuli necemu podobnemu v mycce vytopil auto....
na druhou stranu, mezi dverma a tim tesnenim taky zadnej sealer nebo jak tomu rikas neni a dovnitr netece. zeptam se ve fiatu jestli kdyz to oddelavaji tak to pak necim strikaji. nebo to zkusim wapkou a uvidim :)
matus
Štamgast
Příspěvky: 239
Registrován: ned bře 04, 2007 11:22
Bydliště: Ko?ice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matus »

Ja som skú?al tie? montova? tie svetlá a netreba to tesnenie vôbec dáva? dole. Stačí z vnútornej strany trocha nadvihnú? tú gumu a vopcha? do tej medzery ten kábel. Je to tro?ku pracnej?ie s tým káblom ale zasa netreba naspä? nasadzova? tu gumu :D a potom ma? strach či to bude tesni? alebo nie.....
GP Dynamic 1.2 5D Merenque
netwalker
Návštěvník
Příspěvky: 147
Registrován: čtv srp 16, 2007 3:57
Bydliště: Kolin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od netwalker »

no ja jsem to nerozdelaval, jen vychazim ze zkusenosti. U nas ve fabrice se pred nasazovanim gum bud strika sealer..takova lepkava hmota, neco jako tesni ci guma, nebo se to maze na plech. Pokud tam chybi a auto jde na test tesnosti do showeru, tak dovnitr natece a to kolikrat tak, ze te vody je plna podlaha. Nevim, jak to delaji ve fiatu, treba maji jina opatreni proti zatekani, nebo jine gumy, nebo jiny material... nevim, jen me to zajimalo...
carlos
Štamgast
Příspěvky: 351
Registrován: sob srp 18, 2007 11:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od carlos »

netwalker píše:no ja jsem to nerozdelaval, jen vychazim ze zkusenosti. U nas ve fabrice se pred nasazovanim gum bud strika sealer..takova lepkava hmota, neco jako tesni ci guma, nebo se to maze na plech. Pokud tam chybi a auto jde na test tesnosti do showeru, tak dovnitr natece a to kolikrat tak, ze te vody je plna podlaha. Nevim, jak to delaji ve fiatu, treba maji jina opatreni proti zatekani, nebo jine gumy, nebo jiny material... nevim, jen me to zajimalo...
nic tam nestrikaji...tesneni je tesneni :)
netwalker
Návštěvník
Příspěvky: 147
Registrován: čtv srp 16, 2007 3:57
Bydliště: Kolin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od netwalker »

Carlos: v tom pripade je to v poradku..:)) Zrejme soudruzi z Italie maji propracovanejsi system..:))
carlos
Štamgast
Příspěvky: 351
Registrován: sob srp 18, 2007 11:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od carlos »

matus píše:Ja som skú?al tie? montova? tie svetlá a netreba to tesnenie vôbec dáva? dole. Stačí z vnútornej strany trocha nadvihnú? tú gumu a vopcha? do tej medzery ten kábel. Je to tro?ku pracnej?ie s tým káblom ale zasa netreba naspä? nasadzova? tu gumu :D a potom ma? strach či to bude tesni? alebo nie.....
posli foto vysledku ;)
matus
Štamgast
Příspěvky: 239
Registrován: ned bře 04, 2007 11:22
Bydliště: Ko?ice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matus »

Namontoval som to zatiaž len na ?oférovu stranu aj to len 8 oran?ových diód. Tak?e budem musie? e?te dokúpi? na ?oférovu stranu min. ďal?ích 8 alebo tie vyhodi? a kúpi? s vy??ou svietivos?ou. A potom taký istý počet aj na spolujazdcovu stranu samozrejme. 8)
GP Dynamic 1.2 5D Merenque
excaliber
Návštěvník
Příspěvky: 140
Registrován: čtv črc 19, 2007 8:45
Bydliště: Trenčín, SK

Příspěvek od excaliber »

Chlapi, co sa aspon trochu vyznate do elektroniky, vedeli by ste mi ozrejmit nasledovne:
Mam na skusku 2 kratke neonove trubicky priamo na 12V, a uvazoval by som ich pouzit tak ako aj vy. Su funkcne lebo ked ich napojim na autobaterku tak sa rozsvietia, ale ked ich napojim na kontakty v inter.svetle, tak mozem zapinat a vypinat svetlo, a nic, ani nebliknu. Zasvietia iba v pripada, aj to len tak na 1 sekundu, ked otvorim dvere alebo ked nasledne po zavreti zacne svetlo stmievat.
Hovorim, ze sa nevyznam a neviem aky je rozdiel medzi led a neon technologiou alebo inymi suvislostami, vedel by mi niekto objasnit v com moze byt v mojom pripade problem?
Excaliber - Grande Punto 1.2 Dynamic NewOrleans
carlos
Štamgast
Příspěvky: 351
Registrován: sob srp 18, 2007 11:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od carlos »

excaliber píše:Chlapi, co sa aspon trochu vyznate do elektroniky, vedeli by ste mi ozrejmit nasledovne:
Mam na skusku 2 kratke neonove trubicky priamo na 12V, a uvazoval by som ich pouzit tak ako aj vy. Su funkcne lebo ked ich napojim na autobaterku tak sa rozsvietia, ale ked ich napojim na kontakty v inter.svetle, tak mozem zapinat a vypinat svetlo, a nic, ani nebliknu. Zasvietia iba v pripada, aj to len tak na 1 sekundu, ked otvorim dvere alebo ked nasledne po zavreti zacne svetlo stmievat.
Hovorim, ze sa nevyznam a neviem aky je rozdiel medzi led a neon technologiou alebo inymi suvislostami, vedel by mi niekto objasnit v com moze byt v mojom pripade problem?
prvni moznej problem muze byt pripojeni ke spatnym kontaktum...kam ty neony na tom svetle pripojujes?
bílej 1.9Mjet Sport, 3dv
excaliber
Návštěvník
Příspěvky: 140
Registrován: čtv črc 19, 2007 8:45
Bydliště: Trenčín, SK

Příspěvek od excaliber »

24.1.2008: Jeden kablik na jeden pol ziarovky a ten druhy na druhy pol ziarovky. Tak som si to prelozil z navodu...
25.1.2008 - tak som nakoniec zbytocne spanikaril, asi boli zle dotlacene kontakty na privodnom kabli alebo neviem co, no dnes som sa na to kukol znova a uz svietia v pohode.
Hmm, LEDky by asi boli lepsie, no ale ked uz mam neonky k dispozicii, tak ich nasadim, hadam nebudu blikat :wink:
Excaliber - Grande Punto 1.2 Dynamic NewOrleans
KoreckyD
Štamgast
Příspěvky: 332
Registrován: čtv říj 06, 2011 12:43
Bydliště: Kladno, CZ
Kontaktovat uživatele:

-

Příspěvek od KoreckyD »

Kolegové nevíte někdo, kde je ve dveřích nějaký spínač, který rozsvítí stropní světlo ? Chci si osvětlit nástupní prostor umístěním led pásku na spodek dveří. Díky moc za rady !
Grande Punto 1.2 48 kW/65 hp 5dv. Blue New Orleans
Obrázek
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: -

Příspěvek od Jarouš »

KoreckyD píše:Kolegové nevíte někdo, kde je ve dveřích nějaký spínač, který rozsvítí stropní světlo ? Chci si osvětlit nástupní prostor umístěním led pásku na spodek dveří. Díky moc za rady !
Ka?li na spínač, je v zámku dveří a musí? rozkopat celé dveře. Já to natáhl přímo z konektoru stropního světla.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
KoreckyD
Štamgast
Příspěvky: 332
Registrován: čtv říj 06, 2011 12:43
Bydliště: Kladno, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: -

Příspěvek od KoreckyD »

Jarou? píše:
KoreckyD píše:Kolegové nevíte někdo, kde je ve dveřích nějaký spínač, který rozsvítí stropní světlo ? Chci si osvětlit nástupní prostor umístěním led pásku na spodek dveří. Díky moc za rady !
Ka?li na spínač, je v zámku dveří a musí? rozkopat celé dveře. Já to natáhl přímo z konektoru stropního světla.
Myslel jsem si, ?e to bude v zámku. Přes to stropní světlo to bude teda určitě jednodu??í. Sundaval jsi nějaký plasty nebo se ten kablik dá v?ude prostřčit bez vět?ího zásahu ? Díky
Grande Punto 1.2 48 kW/65 hp 5dv. Blue New Orleans
Obrázek
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Re: -

Příspěvek od Dušan »

KoreckyD píše:
Jarou? píše:
KoreckyD píše:Kolegové nevíte někdo, kde je ve dveřích nějaký spínač, který rozsvítí stropní světlo ? Chci si osvětlit nástupní prostor umístěním led pásku na spodek dveří. Díky moc za rady !
Ka?li na spínač, je v zámku dveří a musí? rozkopat celé dveře. Já to natáhl přímo z konektoru stropního světla.
Myslel jsem si, ?e to bude v zámku. Přes to stropní světlo to bude teda určitě jednodu??í. Sundaval jsi nějaký plasty nebo se ten kablik dá v?ude prostřčit bez vět?ího zásahu ? Díky
Já to osvětlení pedálů také táhl od stropního světla :wink:
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Odpovědět