FIAT - firma a mana?ment vs. zakazníci

Sekce týkající se tohoto vozu obecně

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

excaliber
Návštěvník
Příspěvky: 140
Registrován: čtv črc 19, 2007 8:45
Bydliště: Trenčín, SK

FIAT - firma a mana?ment vs. zakazníci

Příspěvek od excaliber »

Zalozil som tento topic z dovodu, ze uz v niekolkych temach sa objavili komentare ku kvalite manazmentu Fiatu.
Aby som hned na zaciatku stanovil pravidla - nechem aby sa tu debatovalo o nasich milacikoch /pozor: sam som uz tuto na fore niekolkokrat na fiat ponadaval ale nikdy vsak nie na nasich grandikov !!! /, ale ide mi o to, aby sa tu ludia ako zakaznici vyjadrili k firme, od ktorej si kupili produkt.
Nechcem aby sme tu len bezvysledne kvakali, ale dufam, ze raz by aj tato debata mohla niekedy v buducnosti prehovorit do duse nasim importerom, aby sa snazili aspon o bezny standard sluzieb a pristupu k zakaznikom.
Excaliber - Grande Punto 1.2 Dynamic NewOrleans
excaliber
Návštěvník
Příspěvky: 140
Registrován: čtv črc 19, 2007 8:45
Bydliště: Trenčín, SK

Příspěvek od excaliber »

A zacnem ja:
Necakam ze ma dozivotne budu velebit za to ze som si kupil ich produkt, ale zarazilo ma hned to, ze po kupe mi neprisiel ani len tradicny list ".....dakujeme ze ste si zakupil nas produkt....." , absolutne nic, asi preto ze som si kupil LEN nieco v hodnote 380tis.
Taktiez som sa za tych 8 mesiacov nedockal ani jedneho telefonatu, ci ineho spomenutia si na mna, az s vynimkou terajsich vianoc, ked sa trhli, a poslali mi pozdrav :!:
Jarou? tu hovoril ze, kto chce ten si kupi toyotu... a paradoxne, moj brasko toyotu ma, a prave preto si dovolim porovnavat pretoze vidim tie rozdiely.
Jedinym pozitivom v mojej situacii je servis, kde som pri rieseni svojich reklamacii nemal najmensie problemy.
Excaliber - Grande Punto 1.2 Dynamic NewOrleans
Ravic
Štamgast
Příspěvky: 262
Registrován: úte dub 24, 2007 17:10
Bydliště: Opava

Příspěvek od Ravic »

Já jsem dostal od Fiatu 2 x vánoční přání i poděkování. :roll:
1. od svého prodejce
2. od Fiat ČR

a jednou mi volal někdo z Fiatu ČR a ptal se mě jak jsem spokojený s kvalitou slu?eb servisu apod.
Původně: Fiat Grande Punto Dynamic 5D 1.3 Mjet Red Bolero
Pepa B.
Profík
Příspěvky: 1090
Registrován: stř kvě 23, 2007 20:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepa B. »

..řekl bych, ?e je to osobní problém jednotlivých prodejců (a jejich prodavačů) .. já jsem na?těstí zatím "natrefil" jen na lidi na správným místě, ze kterých nebyla cítit jen chu? po zisku..naopak, rád se zajedu jen tak podívat do Fiatu (AB Brno) co je nového a v?dy si udělají čas prohodit pár vět (i kdy? jsem auto koupil bohu?el nakonec jinde)..Co se týká prodejce od kterého auto mám (Liberec) je přístup spí?e neutrální, čili ?ádný. Jednou jsem po prodeji potřeboval informaci ohledně poji?tění a neměl na mě čas, a i kdy? později měl zavolat - zřejmě zapoměl :( ..

Jinak, dostal jsem přání k vánocům, a chodí mi pozvánky na předváděčky nových aut (naposledy Linea). Zajímavé je, ?e ne od libereckého prodejce, ale od AB Auto Brno, kam jezdím servisovat. Ne? jsem si koupil Fiata, věděl jsem, co čeho jdu, ?e taliáni jsou lajdáci a kde co nelícuje. Ale o tom to není, tohle se dá v rámci záruky vyreklamovat .. ostatní koncerny v ČR jsou na tom podobně (co se do kvality vozů týká a dokonce mají více svolávaček ne? Fiat) .. na ?ádném fóru jsem ale neviděl, aby fandové vystupovali proti své značce :roll: .. pokud si stě?ovat, tak ano - ale na konkrétní lidi :arrow: představa, ?e přemý?lím nad novým autem a mrknu na tohle forum, moc by mě zdej?í témata asi nepřesvědčily o tom, abych do Fiatu ?el a to je myslím ?koda :? .. osobně se budu raději vztekat nad kastlíkem, kterej nejde dovřít ne? nad elekronikou, díky které se ani nehnu z místa :lol: .. doufám, ?e nejsem OT, v podstatě jsem chtěl jen vyjádřit kladný názor na Fiat ČR jako celek, chybu bych viděl u konkrétních jedinců, co? bohu?el pak vrhá ?patný stín na značku.
bývalé auto - Fiat Bravo 1.6 Mjet, Dynamic 2008 - Techno Grey

bývalé auto - Fiat Grande Punto 5D 1.2 Dynamic 2007 - Underground Grey
Drtikol
Štamgast
Příspěvky: 347
Registrován: sob kvě 05, 2007 1:33
Bydliště: Zlíneček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drtikol »

Taky bych rekl, ze to je ubohe tema :shock:
excaliber
Návštěvník
Příspěvky: 140
Registrován: čtv črc 19, 2007 8:45
Bydliště: Trenčín, SK

Příspěvek od excaliber »

Drtikol, cakal by som ze ty ako byvaly fiatak najskor vysvetlis vztahy medzi fiatom - importerom - predajcami....
No co uz, viem ze sa mnohym toto tema nebude pacit a budu ma kamenovat, ja si vsak zakryvat oci nebudem a ako majitela uz 2. auta znacky fiat ma vzdy bude mrziet to, ze nasa znacka sa stale nevie zbavit toho neslavneho renome. A zvlast preto, ze na svoje GP som hrdy a aj napriek mensim problemikom na neho nedam dopustit !!!
Suhlasim, je to o ludoch, pretoze dnesnym autam fiat naozaj nic nechyba a v mnohom konkurenciu nechavaju za sebou, je len skoda to ze ludia na spravnych miestach sa s nasim nadsenim nestotoznuju.
Excaliber - Grande Punto 1.2 Dynamic NewOrleans
dall
Štamgast
Příspěvky: 421
Registrován: pon čer 18, 2007 13:38
Bydliště: Staré Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dall »

Jen?e ono je to spí? skutečně o tom, jakého si člověk vybere prodejce a jaký si s ním utvoří vztah, osobně pova?uji za lep?í men?í dealerství, neprodají toho tolik a víc své zákazníky znají, nicméně v?dy je to nakonec o konkrétních lidech, mů?e? být spokojený s prodejcem jak se ti věnoval při výběru a prodeji auta, ale pak tě třeba při první náv?těvě na?tve servisák, nebo technik a hned má? jiný názor na celou firmu. Co se týká Fiatu ČR, tak je to kapitola sama pro sebe, ale oni se sna?í lidem spí? vyhýbat, tak?e bě?ný zákazník se s nima do styku ani nedostane.
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Mě je celkem ukradené, jestli mě prodejce kontaktuje telefonicky ohledně spokojenosti s jejich slu?bami nebo posílá nějaká přání. Čekám, ?e pokud budu muset plánovaně či v hor?ím případě neplánovaně, svého prodejce nav?tívit, tak v?e proběhne hladce k mé spokojenosti a pak zase prodejce nepotřebuju do garančky ani vidět, ani sly?et :D :D :D . A pokud s jejich slu?bami nebudu spokojen, tak nebudu čekat na jejich dotaz a svou nespokojenost vyjádřím dost důrazně ihned :D

Ale jak pí?e Dall, je to jen o lidech, značka zakoupeného auta tu nehraje a? takovou roli.... S kamarádem vymr_ali zase pro změnu v rámci asistenčních slu?eb ?koda WV Group v okam?iku, kdy mu klekla jeho zbrusunová Fabie s najetými pár kilometry. To byste nevěřili, jaký je problém dostat v sobotu večer nepojízdné auto do autorizovaného servisu ?koda....... :D :D :D
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Drtikol
Štamgast
Příspěvky: 347
Registrován: sob kvě 05, 2007 1:33
Bydliště: Zlíneček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drtikol »

Rád si s tebou na toto téma popovídám na srazu.
Nebudu tady odrazovat lidi od koupi fiatu jen proto, ?e si lidé pletou úlohu importéra a dealera.

Pěkné vánoce :D
nal
Profík
Příspěvky: 986
Registrován: ned dub 29, 2007 22:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nal »

Porovnavam Seat vs. Fiat

V tomto roku som od seatu dostal list, kde mi davali anketu na spokojnost servisu (obehal som totiz 4 a ani s jednym nie som 100% pokojny :( )

Fiat mi tento rok poslal asi 5 korenspondencii. Od casopisu predajcu az po informovanie o akciach ci darcek na Vianoce.

Seat ponuka 4 roky zaruku na auta (od tohto roku), Fiat ponuka od novych modelov 5 rokov.
Vseobecne sa mi doposial zdala kvalita Seatov o cosi lepsia, nez u Fiatu. Ked porovnavam vypracovanie Ibiza vs. GP, lepsie je na tom urcite Ibiza (porovnavam moje GP z minuleho roka vs. Ibizu z minuleho roka). Porovnavat Leon vs. Bravo je uz tazsie. Bravo sa v mnohom polepsilo (pisem teraz o kvalite materialov, lakovani, spojoch, ergonomii...). Rozhodne vsak nova Croma a 500 vyrazne prevysuju standarty svojich tried.

Cister subjektivne - tento rok Fiat utiekol hrobarovi z lopaty. Investoval do podpory 500 (mozno na ukor GP), obmenil nizsiu strednu triedu, zacal marketovat servis a kvalitu.
Najblizsie roky bude podla mna v ramci Fiatu investovat do podpory v inych regionoch (India, Brazilia), na europskych trhoch vyjde s modelom Uno, SUV strednej triedy a casom nova Panda. Model 500 bude tiez vo verzi mini MPV a mini SUV. Nastane obdobie faceliftov Idei, Sedici, GP. Tahunmi vsak bude hlavne koncernova Alfa s Juniorom (ci ako sa ma definitivne volat novy model) a 149. Rovnako aj Lancia vyjde s ocakavanym modelom Delta.
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (Azuro Psychedelic)
Seat León - 1.6 Stylance (Zenith Gray)

Obrázek
Ravic
Štamgast
Příspěvky: 262
Registrován: úte dub 24, 2007 17:10
Bydliště: Opava

Příspěvek od Ravic »

Fiat se dostal nahoru díky Grande Puntu. To je segment, kde se prodává nejvíce aut a to nejen v ČR nebo na Slovensku.

Souhlasím s Jarou?em, ?e není důle?ité kolik člověk dostane poděkování a blahopřání, to je jen formalita. Osobní zku?enost s lidmi je mnohem důle?itěj?í. Tu má ka?dý jinou podle toho s kým se potká. Nemá smysl srovnávat.

Porovnávat auto kvalitou servisu je docela nesmysl.
Původně: Fiat Grande Punto Dynamic 5D 1.3 Mjet Red Bolero
peterson
Návštěvník
Příspěvky: 87
Registrován: pát pro 14, 2007 9:29
Bydliště: Hodonín

Příspěvek od peterson »

nal píše:Porovnavam Seat vs. Fiat

V tomto roku som od seatu dostal list, kde mi davali anketu na spokojnost servisu (obehal som totiz 4 a ani s jednym nie som 100% pokojny :( )

Fiat mi tento rok poslal asi 5 korenspondencii. Od casopisu predajcu az po informovanie o akciach ci darcek na Vianoce.

Seat ponuka 4 roky zaruku na auta (od tohto roku), Fiat ponuka od novych modelov 5 rokov.
Vseobecne sa mi doposial zdala kvalita Seatov o cosi lepsia, nez u Fiatu. Ked porovnavam vypracovanie Ibiza vs. GP, lepsie je na tom urcite Ibiza (porovnavam moje GP z minuleho roka vs. Ibizu z minuleho roka). Porovnavat Leon vs. Bravo je uz tazsie. Bravo sa v mnohom polepsilo (pisem teraz o kvalite materialov, lakovani, spojoch, ergonomii...). Rozhodne vsak nova Croma a 500 vyrazne prevysuju standarty svojich tried.

Cister subjektivne - tento rok Fiat utiekol hrobarovi z lopaty. Investoval do podpory 500 (mozno na ukor GP), obmenil nizsiu strednu triedu, zacal marketovat servis a kvalitu.
Najblizsie roky bude podla mna v ramci Fiatu investovat do podpory v inych regionoch (India, Brazilia), na europskych trhoch vyjde s modelom Uno, SUV strednej triedy a casom nova Panda. Model 500 bude tiez vo verzi mini MPV a mini SUV. Nastane obdobie faceliftov Idei, Sedici, GP. Tahunmi vsak bude hlavne koncernova Alfa s Juniorom (ci ako sa ma definitivne volat novy model) a 149. Rovnako aj Lancia vyjde s ocakavanym modelom Delta.
Fiat sice mo?ná utekl hrobníkovi z lopaty,ale zametení problémů s řízením u spousty aut pod koberec,místo seriozní svolávací akce ho tam mů?e rychle vrátit.Řízení má přímí vliv na bezpečnost provozu auta a musí fungovat na 100% kdy? jde do výroby.Zajímalo by mě jestli ře?í řízení taky u nové CORSY ,kdy? je to téměř identický vůz.Moc se jich zastáváte.Auto jsme tvrdě zaplatili tak by mělo fungovat perfektně.
kolemjdoucí
Robo1.2
Štamgast
Příspěvky: 477
Registrován: čtv kvě 03, 2007 21:55

Příspěvek od Robo1.2 »

Pepa B. píše:..řekl bych, ?e je to osobní problém jednotlivých prodejců (a jejich prodavačů) .. já jsem na?těstí zatím "natrefil" jen na lidi na správným místě, ze kterých nebyla cítit jen chu? po zisku..naopak, rád se zajedu jen tak podívat do Fiatu (AB Brno) co je nového a v?dy si udělají čas prohodit pár vět (i kdy? jsem auto koupil bohu?el nakonec jinde)..Co se týká prodejce od kterého auto mám (Liberec) je přístup spí?e neutrální, čili ?ádný. Jednou jsem po prodeji potřeboval informaci ohledně poji?tění a neměl na mě čas, a i kdy? později měl zavolat - zřejmě zapoměl :( ..

Jinak, dostal jsem přání k vánocům, a chodí mi pozvánky na předváděčky nových aut (naposledy Linea). Zajímavé je, ?e ne od libereckého prodejce, ale od AB Auto Brno, kam jezdím servisovat. Ne? jsem si koupil Fiata, věděl jsem, co čeho jdu, ?e taliáni jsou lajdáci a kde co nelícuje. Ale o tom to není, tohle se dá v rámci záruky vyreklamovat .. ostatní koncerny v ČR jsou na tom podobně (co se do kvality vozů týká a dokonce mají více svolávaček ne? Fiat) .. na ?ádném fóru jsem ale neviděl, aby fandové vystupovali proti své značce :roll: .. pokud si stě?ovat, tak ano - ale na konkrétní lidi :arrow: představa, ?e přemý?lím nad novým autem a mrknu na tohle forum, moc by mě zdej?í témata asi nepřesvědčily o tom, abych do Fiatu ?el a to je myslím ?koda :? .. osobně se budu raději vztekat nad kastlíkem, kterej nejde dovřít ne? nad elekronikou, díky které se ani nehnu z místa :lol: .. doufám, ?e nejsem OT, v podstatě jsem chtěl jen vyjádřit kladný názor na Fiat ČR jako celek, chybu bych viděl u konkrétních jedinců, co? bohu?el pak vrhá ?patný stín na značku.
Prechadzam si aj ine fora a nikde nenachadzam take fatalne zavady u "novych" vozidiel ako u mojho GP. Neviem ako Vy, ja som bol uz koli riadeniu na 3 servisnych zasahoch a nikto ma nikdy nevolal preventivne. Uz viackrat som sa tu stazoval a nakoniec som mal vo vsetkych 3 zasahoch ohladom riadenia pravdu. A to mam iba 35tkm. :oops: Musim vyzdvihnut autorizovany servis ktory som uz x krat navstivil.
Co sa tyka zvolavaciek, ako zakaznik by som bol velmi velmi spokojny lebo z toho je vidiet ze zakaznik nie ste iba iba v okamihu zaplatenia. Je mi luto ale nie som zakaznik ktori bude za svojich 410tisic vychvalovat neviem aku kvalitu.
Jeden z dalsich pripadov ako firma funguje - kludne predavaju skladovky bez toho ze by na nich menili riadenie ci opravili klucky....Mozno su aj vzacne vynimky - dealeri co rozmyslaju dopredu. Myslim ze toto nie je o ludoch ale o fungujucom systeme a preventivnom pristupe. Ten vzdy urcuje firma, v tomto pripade by snad vyrobca by mal konat razne.
Mna nezaujima siet vyrobca-importer-dealer-autorizak ale zaujima ma vzdy vyrobok co som dostal
PS: nemal som smolu na spatny kus :D

Mimochodom dostal som tuto knizku a chystam sa ju dokonca aj precitat http://www.martinus.sk/?uItem=42807

Kolegovia Stastne a Vesele Vianoce, vela km a hlavne bezpecne dojazdy s Vasimi puntami.
Este pre tych co maju radi nejake teorie oplati sa pochopit tuto teoriu :
http://www.zvedavec.org/humor/2006/02/1505-kurvitka
http://www.zvedavec.org/humor/2007/01/1 ... tka-ii.htm
nal
Profík
Příspěvky: 986
Registrován: ned dub 29, 2007 22:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nal »

Nemyslim, zeby som sa zastaval Fiatu. Do GP cka som siel uz po skusnostiach s Fiatom a bol som pripraveny na vsetko. A zatial - tuk tuk - o nic mensie (ci skor vacsie) problemy, nez Seat.
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (Azuro Psychedelic)
Seat León - 1.6 Stylance (Zenith Gray)

Obrázek
Uživatelský avatar
Honzus
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: sob úno 24, 2007 23:39
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honzus »

nal: zlatá a střízlivá slova člověka, který má také zku?enosti s výrobky jiných firem, ale kdo nevěří, nech? zkou?í a zji??uje tuto pravdu. Holt hlavní rozdíl nedělá výrobek jako takový, ale to "okolo" a tam má Fiat v ČR a SR VEEEEEEEEELKÉÉÉ rezervy!
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Distinctive, Nová červená Alfa, xenony...

Moto Guzzi Griso 850 Rosso

Ex: GP Abarth
GP Sport 1.4 16V
Odpovědět