Topení

Vše okolo interiéru

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
julo
Štamgast
Příspěvky: 523
Registrován: pon kvě 12, 2008 9:43
Bydliště: Pre?ov, SK

Příspěvek od julo »

Dík za rady. Ja mám teraz v zime tie? ten problém ?e mám okná zamrznuté aj zvnútra. Vedel som ?e je to vlhkos?ou. Keď dám ventilátor va 4 a fúkanie na okná tak mám raz dva rozmrazené. Auto kúri dobre, vôbec sa nes?a?ujem, ale keď niekde idem a sedím v aute aj vo vetrovke tak to vežmi nevykurujem preto?e mi je potom horúco. Ale s tým ventilátorom to skúsim.
Grande Punto 1.2 8V 5dv Dynamic, červená exotika
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

1nekros1 píše:no dusko rozhodne na hento by som nervy nemal ... i ked ja som zas objednany na vymenu ventilatora ktory strasne vyvadza ale hento je proste mooc nakazdeho. aj ked je vonku -10 a auto tam stoji celu noc tak rano pridem a jedine na com citim vlhkost je kozenny volant a paka. okno s vnutra nieje orosene vobec a ked nastartujem a kym otvorim branku a vyjdem von uz ho zadycham ale kym zasa zavrem a sadnem do GP uz sa odrosuje a behom 5 min jazdy uz je cele odrosene a mam to odskusane aj s 3mi ludmi... a cez ten stredovy panel nefuka nic len sala teplo asi sa ti tam ozaj nieco posralo ako vravi jarous


a este J.B. - najhorsie co mozes spravit autu v zime mat zapnuty vnutorny okruh pretoze sa ta vlhkost s auta nedostane uz niako. velku vlhkost dostanes prec iba tym ze auto silno vykuris nech uschne interier a potom nechas otvorene dvere aby schladol. ja s vlhkostou v GP zadny prtoblem nemam ale vo favorite som obcas mal a hentak som to vzdy vyriesil.

P.S. - hlavne si nevypinajte ventilatory v zime to je najvecia kravina co som si vsimol u 90% vodicou ale riadna, aspon na polovicu nech fuka stale pretoze to co sa zohrialo sa zasa chladi a dochadza ku kondenzacii. a tiez ani nie na plne gule pretoze vtedy zasa nefuka taky teply vzduch ako by mal nestiha ho ohrievat - a to si mozte kazdy vyskusat.
moja rada skuste si nechat ventilator bezat stale bud na 2/4 alebo 3/4 a uvidite ze GP nebudete mat vobec orosene. (uz som takto aj kolegov presvedcil v Wpolo a FOBIA tiez mali vzdy secko orosene)

Přesně tak, pod toto se podepí?u :D
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

julo píše:Dík za rady. Ja mám teraz v zime tie? ten problém ?e mám okná zamrznuté aj zvnútra. Vedel som ?e je to vlhkos?ou. Keď dám ventilátor va 4 a fúkanie na okná tak mám raz dva rozmrazené. Auto kúri dobre, vôbec sa nes?a?ujem, ale keď niekde idem a sedím v aute aj vo vetrovke tak to vežmi nevykurujem preto?e mi je potom horúco. Ale s tým ventilátorom to skúsim.
napriklad ja nastartujem dam si dole vetrovku a tu chvylku vydrzim pretoze som si kupil tie vyhrievane potahy a ty su behom 1-2 minut uz ohriate a asi po 5tich to uz musim vypnut lebo ma uz pali zadok a chrbat... neznasam hrubej vetrovke soferovat.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
J.B.
Štamgast
Příspěvky: 427
Registrován: čtv dub 03, 2008 21:18
Bydliště: JIČÍN

Příspěvek od J.B. »

nebyl jsem pochopen,vnitřní okruh jsem zapnul před opu?těním auta...ráno námraza uvnitř ?ádná ale to mů?e být náhoda.
G.P.3dv.1,2 modrá Rock'n'roll.Tečka!-Změna!Punto 2013 1,4 easy bílá radiosso.Změna Jeep renegade.
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

J.B. píše:nebyl jsem pochopen,vnitřní okruh jsem zapnul před opu?těním auta...ráno námraza uvnitř ?ádná ale to mů?e být náhoda.
Tak teď jsem to u? pochopil Autor chtěl říct, ?e při parkování "odřízl" interiér od vněj?ku :idea: a zabránil tak přístupu studeného vzduchu a vlhkosti zvenčí
Ale bohu?el, spínač se vypnutím motoru vypne, tak jako u vyhřívání zadního okna nebo mlhovek
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

No já řízení v zimní bundě nesná?ím, rad?i chvilku mrznu, ale jedu jen ve svetru.
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Du?an píše: Dnes jsem absolvoval cestu do práce a zpět v 5 lidech.
Pod středovou konzolí táhlo jako sviňa a ventilátor nějak málo fouká. Jeliko? v tomto počasí venku nemám ?anci něco zkoumat, objednám se do servisu
Teď odpoledne po ujetých 35 km a 14-ti stupňovém mrazu to vypadalo zevnitř auta takto (připadal jsem si jako v tanku)- podotýkám, ?e celou cestu ventilátor foukal pouze na čelní sklo:
Dnes jsem se vrátil ze servisu.
Nejdřív na problém foukání studeného vzduchu uprostřed pod přístrojovkou prý nemohli přijít. Potom objevili, ?e byl vypadlý nějaký deklík u toho kastlíku na pylový filtr.
Cestou domů (asi 3 km) jsem ?ádný chlad necítil, tak?e by to mělo být v pořádku. :boze
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
J.B.
Štamgast
Příspěvky: 427
Registrován: čtv dub 03, 2008 21:18
Bydliště: JIČÍN

Příspěvek od J.B. »

DU?ANE BLAHOPŘEJI!A jen tak pro informaci-ta klapka na vnitřní okruh se vrátí zpět a? po sepnutí zapalování a ne při vypnutí.to jsem vypááátral...
G.P.3dv.1,2 modrá Rock'n'roll.Tečka!-Změna!Punto 2013 1,4 easy bílá radiosso.Změna Jeep renegade.
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Du?an píše:
Du?an píše: Dnes jsem absolvoval cestu do práce a zpět v 5 lidech.
Pod středovou konzolí táhlo jako sviňa a ventilátor nějak málo fouká. Jeliko? v tomto počasí venku nemám ?anci něco zkoumat, objednám se do servisu
Teď odpoledne po ujetých 35 km a 14-ti stupňovém mrazu to vypadalo zevnitř auta takto (připadal jsem si jako v tanku)- podotýkám, ?e celou cestu ventilátor foukal pouze na čelní sklo:
Dnes jsem se vrátil ze servisu.
Nejdřív na problém foukání studeného vzduchu uprostřed pod přístrojovkou prý nemohli přijít. Potom objevili, ?e byl vypadlý nějaký deklík u toho kastlíku na pylový filtr.
Cestou domů (asi 3 km) jsem ?ádný chlad necítil, tak?e by to mělo být v pořádku. :boze
Dneska jsem pozoroval uplne to same mi tet zaclo auticko nejak blaznit v te zime :-(
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Du?an píše: Dnes jsem se vrátil ze servisu.
Nejdřív na problém foukání studeného vzduchu uprostřed pod přístrojovkou prý nemohli přijít. Potom objevili, ?e byl vypadlý nějaký deklík u toho kastlíku na pylový filtr.
Cestou domů (asi 3 km) jsem ?ádný chlad necítil, tak?e by to mělo být v pořádku. :boze
U? mám v autě vedro jako v pekle :D :D :D
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
sima28
kolemjdoucí
Příspěvky: 11
Registrován: úte bře 17, 2009 12:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od sima28 »

..zdravím, pánové. Teď jsem byl o víkendu měnit olej + filtry. Známej mi to dělá, tak?e OK, za dobrý dukát. V neděli jsem odjí?děl a zdálo se mi, ?e je v autě nějaká zima? Topení na max., ale jakoby to někudy profukovalo..tedy studený vzduch. Kdy? sedim na sedadle, venku je -8 a já to mastim po dálnici 140/hod., normálně mi fouká studený vzduch na nohy - kdy? to mám dané na nohy + sklo? Nemáte sku?enost s tímto někdo? Ale dal bych ruku do ohně, ?e před tim, ne? jsem mu dal auto na výměnu, bylo v káře krásně teplo!!! Někdy a? moc..
toki55
kolemjdoucí
Příspěvky: 14
Registrován: úte led 19, 2010 11:45

Příspěvek od toki55 »

ja osobne v zime sem tam pri plnom kúrení trochu stiahnem okno aby sa vetralo,tým padom vytahuje vhkos? z auta,a nemám na zemi koberce ale gumy.NEMÁM zamrznute okna z vnútra NIKDY
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

sima28 píše:..zdravím, pánové. Teď jsem byl o víkendu měnit olej + filtry. Známej mi to dělá, tak?e OK, za dobrý dukát. V neděli jsem odjí?děl a zdálo se mi, ?e je v autě nějaká zima? Topení na max., ale jakoby to někudy profukovalo..tedy studený vzduch. Kdy? sedim na sedadle, venku je -8 a já to mastim po dálnici 140/hod., normálně mi fouká studený vzduch na nohy - kdy? to mám dané na nohy + sklo? Nemáte sku?enost s tímto někdo? Ale dal bych ruku do ohně, ?e před tim, ne? jsem mu dal auto na výměnu, bylo v káře krásně teplo!!! Někdy a? moc..
mas uvolnenu krytku co kryje kabinovyfilter treba to poriadne nasadit inak ventilator netlaci do radiatora ale do kabiny. treba to skontrolovat lachky pristup na spolujazdcovej strane fotky mam v denicku .
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

1nekros1 píše:
sima28 píše:..zdravím, pánové. Teď jsem byl o víkendu měnit olej + filtry. Známej mi to dělá, tak?e OK, za dobrý dukát. V neděli jsem odjí?děl a zdálo se mi, ?e je v autě nějaká zima? Topení na max., ale jakoby to někudy profukovalo..tedy studený vzduch. Kdy? sedim na sedadle, venku je -8 a já to mastim po dálnici 140/hod., normálně mi fouká studený vzduch na nohy - kdy? to mám dané na nohy + sklo? Nemáte sku?enost s tímto někdo? Ale dal bych ruku do ohně, ?e před tim, ne? jsem mu dal auto na výměnu, bylo v káře krásně teplo!!! Někdy a? moc..
mas uvolnenu krytku co kryje kabinovyfilter treba to poriadne nasadit inak ventilator netlaci do radiatora ale do kabiny. treba to skontrolovat lachky pristup na spolujazdcovej strane fotky mam v denicku .
přesně tak! :D
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Kolacok
Štamgast
Příspěvky: 271
Registrován: stř led 13, 2010 12:58
Bydliště: Vychod SVK, Michalovce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kolacok »

Pripajam sa k tomu problemu s kurenim, na strane spolujazdca fuka z dvoch miest, jeden mierne chladny a druhy ofuk uplne studeny vzduch zvonku, pri soferovi je to v pohode. Kurim uplne na max., fukanie 2-3 a interier sa akotak zohreje, vtedy je to tak akurat. Tiez sa pozriem na tie tesnenie a dekliky, ci je v tom problem.
Puntik 5D MultiJet 1.3 75k Active 2006, biely, 306000km
Odpovědět