Zajímavosti ze světa motorismu

sekce na pokec o čemkoli a k odreagování se...

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
romisek.capuska
Návštěvník
Příspěvky: 183
Registrován: pát říj 30, 2009 14:07
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od romisek.capuska »

Du?an píše:Dnes jsem viděl poprvé na vlastní oči :shock: semafor bez kři?ovatky, přechodu apod.
Jedná se o nový jistě účinný vynález, jak donutit řidiče, aby jeli v obci do 50 km/h. Jede-li auto rychleji svítí červená, klesne-li mu rychlost na min. 50 km/h - rozvítí se zelená.
Jeliko? obce mohou měřit jen rychlost v obci v úseku označeném dopraqvní značkou, v tomto případě nemusí ře?it pokutování za rychlost, ale "pouze" za průjezd na červenou - a to ji? mohou.
jo tak tyhle vychytávky mám na svých pravidelných cestách tři... u? jsou tam od loňska.... vím o nich a tak mám v?dy zelenou :)
GP 2009 1.2 ICE 48kw white glory 3dv
Nissan King Cab 2.5 TD Double Cab
dony
Profík
Příspěvky: 1211
Registrován: úte čer 03, 2008 19:12
Bydliště: Čáslav ČR

Příspěvek od dony »

... například zde Tři Dvory, Týnec nad Labem :wink:
Obrázek
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

To by se u nás rej?ovalo .........

http://www.autofun.cz/policie-ohio-rychlost-5043/
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Víte co zbude z Ferrari Italia po po?áru?

Server s výsti?ným názvem wreckedexotics publikoval na svých stránkách fotky Ferrari 458 Italia, které v Francii kompletně shořelo. Jak vypadá to, co zbylo?

Kdy? shoří bě?né auto, tak ačkoli to jeho majitele vůbec nepotě?í, zbude mu docela dost ?materiálu? ? minimálně tedy skelet karoserie, torza sedadel a podobné věci, které alespoň hodí pár kaček ve sběrných surovinách. Kdy? shoří Ferrari Italia, plné kompozitních materiálů, k identifikaci skromné hromádky kovu poslou?í nanejvý? tak litá kola. Po?ár vznikl v motorovém prostoru při jízdě a ne??astný majitel byl přímým svědkem zkázy svého miláčka.


Obrázek
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Vychytávka u Mitsubishi ASX ..... pár "zrcátek" a ty tam jsou doby světlometů na přisvěcování do zatáček :idea:

Obrázek
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Nové motory pro Fiat v Latinské Americe

http://news.auto.cz/nove-modely/fiat-no ... palio.html
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

2 novinky v oblasti automobilismu:

Obrázek

Obrázek
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

jojo v?echno fajn..,ale stejně přisvěcování do zatáček?..kdy? nevidím tak zpomalím a kdy? jsem slepej tak nemám co dělat za volantem.. 8) :

upřímně...docela často jezdím po beskydech a jeseníkách.a pokud tam jedu v noci..a vidím pod sebou v zatáčkách ?e mi nic nejede naproti..ztapínám mlhovky..ony to opravdu tro?ku více osvětlí do ?ířky...(s tím světlením si nejsem jist jaké je í/ý):D
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

benja píše:upřímně...docela často jezdím po beskydech a jeseníkách.a pokud tam jedu v noci..a vidím pod sebou v zatáčkách ?e mi nic nejede naproti..zapínám mlhovky..ony to opravdu tro?ku více osvětlí do ?ířky...(s tím světlením si nejsem jist jaké je í/ý):D
Na zatáčkovitých málo frekventovaných silnicích dělám to samé a s mlhovkami jsem jel 2x večer i letos na Hvaru na ostrovní 5 metrů ?iroké "magistrále", která je v zatáčkách absolutně bez krajnic a zatáčky vypadají takto:

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Musíte uznat, ?e krouhnout zatáčku trochu více by příjemné nebylo. Já osobně bych přisvěcování do zatáčky uvítal, nebo mít světla jako u zmíněného Mitsubishi - viz. můj příspevěk o pár kousků vý?e.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Du?ane, tak si svi? mlhovkama, konec konců třeba u Brava to přisvěcování do zatáčky taky jinak neře?í, jen se rozsvítí jen jedna mlhovka :wink: Tak?e corner funkce je jen dal?í p.čovina, které není třeba. :D
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
JardaK.
Štamgast
Příspěvky: 665
Registrován: stř úno 25, 2009 10:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od JardaK. »

Jarou? píše:Tak?e corner funkce je jen dal?í p.čovina, které není třeba. :D
No ale ?e bych se zlobil, ?e mi svítí jedna mlhovka do zatáčky, nemů?u říct! Nehledě k tomu, ?e pokud se to někomu nelíbí, mů?e tuto funkci přes PP vypnout!
Fiat Bravo2, 1,6 MJet, 77 kW, nar. 9.4.2010
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

JardaK. píše:
Jarou? píše:Tak?e corner funkce je jen dal?í p.čovina, které není třeba. :D
No ale ?e bych se zlobil, ?e mi svítí jedna mlhovka do zatáčky, nemů?u říct! Nehledě k tomu, ?e pokud se to někomu nelíbí, mů?e tuto funkci přes PP vypnout!
Mě to připadá zvenku dost divné, kdy? poblikává jedna mlhovka :D . Je to prostě jen levná náhrada za natáčecí světlomety, které splní svůj účel 100%.

PS: cornering funguje jen do určité rychlosti, ne? Tak?e kdy? v serpentinách sype? víc, tak nesvítí nic? :D
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Kovboj
Návštěvník
Příspěvky: 56
Registrován: pát črc 09, 2010 10:39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kovboj »

Jarou? píše:...konec konců třeba u Brava to přisvěcování do zatáčky taky jinak neře?í, jen se rozsvítí jen jedna mlhovka :wink: ...
Tak mě napadlo, není náhodou svícení mlhovkama kdy? není sní?ená viditelnost zakázané?
FIAT Grande Punto 1,2 Dynamic - Hilly Billy. Za rok najeto přes 20000 bez jediné závady :-)
JardaK.
Štamgast
Příspěvky: 665
Registrován: stř úno 25, 2009 10:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od JardaK. »

Jarou? píše:
JardaK. píše:
Jarou? píše:PS: cornering funguje jen do určité rychlosti, ne? Tak?e kdy? v serpentinách sype? víc, tak nesvítí nic? :D
Jo, Jarou?i, funguje to pouze do rychlosti 40 km/hod. buď při natočení volantu o půl otáčky nebo při zapnutí směrovky do doby, ne? vrátí? volant zpět nebo vypne? směrovku. Při vy??í rychlosti je tato funkce automaticky deaktivována. Na druhou stranu si myslím, ?e kdy? jede? do zatáčky vět?í rychlostí, ne? 40 km/hod., je předpoklad, ?e do ní asi vidí?, tak nepotřebuje? přisvěcovat. Tím nechci říct, ?e by se mi nelíbily natáčecí světlomety, ale Fiat je holt zatím nemá! A odpověď pro Kovboje - ano, mlhovky se smějí pou?ívat pouze za sní?ené viditelnosti způsobené hustým de?těm, mlhou, sně?ením apod., jinak poru?uje? předpisy.
Naposledy upravil(a) JardaK. dne pon srp 30, 2010 12:17, celkem upraveno 1 x.
Fiat Bravo2, 1,6 MJet, 77 kW, nar. 9.4.2010
Odpovědět