Zaml?ené přední mlhovky

Zde naleznete stará již nepoužívaná témata, která v živé diskuzi překáží

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Zaml?ené přední mlhovky

Příspěvek od Jarouš »

Asi to nebude ojedinělý problém, v?iml jsem si, ?e spousta GP má vhkost v předních mlhovkách. Nevím, kudy se tam dostává, ale dneska jsem měl po jízdě ve sněhových sračkách zarosené obě dvě.

Náprava: pro ni??í motorizace je mo?no otevřít jednu mlhovku zvrchu, z motorového prostoru (pravou, míněno při pohledu z auta). Vytáhnou´t ?árovku a vysu?it fénem :D (dnes odzkou?eno, funguje :D ) Ta druhá je zhora naprosto nepřístupná, zespod taky k ničemu a tak při?la na řadu demontá?. Naprosto jednodu?e, 3x imbusový ?roub (5), dva jsou vespod nárazníku a jeden nad mlhovkou uprostřed. Proces su?ení toto?ný :D . Pro inspiraci přidávám foto "ex-mlhovky" :D

Obrázek
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Pepa B.
Profík
Příspěvky: 1090
Registrován: stř kvě 23, 2007 20:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaml?ené přední mlhovky

Příspěvek od Pepa B. »

to Jarou?: .. kdy? jsem dorazil, taky jsem je měl zaml?ené, ale představa, ?e lehnu na zem a kuchnu ji - to je rad?i nechám zarosené :lol: :lol: (stejnej problém měl i Carlos). Taky mo?ná, jestli to není funkce mlhovky, aby se ml?ila :lol: :lol:
bývalé auto - Fiat Bravo 1.6 Mjet, Dynamic 2008 - Techno Grey

bývalé auto - Fiat Grande Punto 5D 1.2 Dynamic 2007 - Underground Grey
Robo1.2
Štamgast
Příspěvky: 477
Registrován: čtv kvě 03, 2007 21:55

Re: Zaml?ené přední mlhovky

Příspěvek od Robo1.2 »

Pepa B. píše:to Jarou?: .. kdy? jsem dorazil, taky jsem je měl zaml?ené, ale představa, ?e lehnu na zem a kuchnu ji - to je rad?i nechám zarosené :lol: :lol: (stejnej problém měl i Carlos). Taky mo?ná, jestli to není funkce mlhovky, aby se ml?ila :lol: :lol:
po vcerajsom snezeni sa aj ja pridavam do klubu :shock:
vsimol som si to dnes rano, je to na lavej strane auta, prava ok
je to funkcna vada?, myslim ze hlavne reflektory by boli v pripade vlhkosti na zaruku, ako je to s hmlovkou? preco mam iba jednu??
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

Já reklamoval vlhkost v levém bočním blinkru, okam?ité objednání dílu a následná výměna, bez keců...Tak?e bych zajel do servisu a? bych měl cestu a nechal to vyměnit!!
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
gawry
Profík
Příspěvky: 1174
Registrován: ned dub 08, 2007 17:57
Bydliště: Čáslav, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gawry »

Tommy píše:Já reklamoval vlhkost v levém bočním blinkru, okam?ité objednání dílu a následná výměna, bez keců...Tak?e bych zajel do servisu a? bych měl cestu a nechal to vyměnit!!
taky jsem reklamoval boční blinkry - jsou objednané

a mlhovky se mi taky ml?í - ře?ím to tak ?e jedu del?í trasu z rozsvícenýma a vyschnou 8)
ObrázekDynamic 1,2 65k 5D Magnetico Blue
RadimG
Profík
Příspěvky: 821
Registrován: čtv pro 21, 2006 15:50
Bydliště: Bratislava, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RadimG »

ak by som sa pokusal tu hmlovku vymontovat, to ju rovno mozem rozkopnut, pri mojej sikovnosti by to malo asi rovnaky efekt :lol:

inak som si zatial zarosenie hmloviek nevsimol, ale to asi preto ze si nezvyknem lahat pred auto ked zaparkujem :mrgreen: :mrgreen:
GP 1.2 Active 5D (Biela Ambient)
Robo1.2
Štamgast
Příspěvky: 477
Registrován: čtv kvě 03, 2007 21:55

Příspěvek od Robo1.2 »

RadimG píše:ak by som sa pokusal tu hmlovku vymontovat, to ju rovno mozem rozkopnut, pri mojej sikovnosti by to malo asi rovnaky efekt :lol:

inak som si zatial zarosenie hmloviek nevsimol, ale to asi preto ze si nezvyknem lahat pred auto ked zaparkujem :mrgreen: :mrgreen:
ja si tiez celkom neviem predstavit lahnut na sidlisku pod auto v tejto clapkanici. Alebo v robote na parkovisku [lezat pod takmer novym Fiatom ???] Okolo obeda uz bola hmlovka ok, odrosena
rano ma to ale nastvalo lebo som si skodoradostne vravel ze konecne uz aj iny maju nejaky problem co ja nemam :>

Zasa na druhej strane, tie hmlovky maju maly priestor, vcera som ich riadne rozpalil a potom vypol a padal sneh, je snad normalne ze tak zareagovala vzdusna vlhkost [sak ten svetlomet nie je vzduchotesny alebo prefukovany dusikom :D ]
RadimG
Profík
Příspěvky: 821
Registrován: čtv pro 21, 2006 15:50
Bydliště: Bratislava, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RadimG »

Robo1.2 píše:...lezat pod takmer novym Fiatom ???...
to je uplne sci-fi, to mas pravdu :mrgreen:

tiez si myslim ze to nie je zase nic take strasne, presne ako si napisal, vzdusna vlhkost je sv!na..
GP 1.2 Active 5D (Biela Ambient)
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

No nevím jak ostatní, ale to co jsem viděl po otevření deklu pro výměnu ?árovku, nebyla rozhodně vzdu?ná vlhkost. Bylo to několik regulérních kapek vody. Zkrátka a dobře, ?patně těsní gumový krou?ek vsazený do toho krycího víčka. Reklamace nemá smysl, proto?e je to asi zále?itost v?ech mlhovek. Nepotřebuju měnit za stejné :evil: Asi to vyře?ím jiným těsněním a nebudu čekat, a? začnou korodovat konektory uvnitř mlhovky. A pokud se tam dostala voda, tak se tam určitě dostane v zimě i slaná voda.

To Gawry: nevyschnou, jen se svícením voda odpaří vlivem tepla a zkondenzuje jinde, kde je chladněji, ale pořád v mlhovce :D

K teorii vzdu?né vlhkosti: No comment :lol:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Robo1.2
Štamgast
Příspěvky: 477
Registrován: čtv kvě 03, 2007 21:55

Příspěvek od Robo1.2 »

Jarou? píše:No nevím jak ostatní, ale to co jsem viděl po otevření deklu pro výměnu ?árovku, nebyla rozhodně vzdu?ná vlhkost. Bylo to několik regulérních kapek vody. Zkrátka a dobře, ?patně těsní gumový krou?ek vsazený do toho krycího víčka. Reklamace nemá smysl, proto?e je to asi zále?itost v?ech mlhovek. Nepotřebuju měnit za stejné :evil: Asi to vyře?ím jiným těsněním a nebudu čekat, a? začnou korodovat konektory uvnitř mlhovky. A pokud se tam dostala voda, tak se tam určitě dostane v zimě i slaná voda.

To Gawry: nevyschnou, jen se svícením voda odpaří vlivem tepla a zkondenzuje jinde, kde je chladněji, ale pořád v mlhovce :D

K teorii vzdu?né vlhkosti: No comment :lol:

V antenarskej technike plati ze "nejlepsi tesneni je dira" .
No nejaka tam musi byt aby sa mala kadial ta vlhkost odparit, predstav si ze na povrchu ten halogenky je niekolko stoviek stupnov a ty zapnes zarosenu hmlovku.....
Asi by ma to viac stvalo pri hlavnom reflektore, tam by som to reklamovat. Pri hmlovke neviem, voda do mojej evidentne netecie
Myslim ze vysusit hmlovku svietenim je spatny napad, treba to nechat prirodzene vyschnut, inac moze voda sposobit prasknutie ziarovky
uvidim jak sa to bude vyvijat, ale zatial to neriesim
carlos
Štamgast
Příspěvky: 351
Registrován: sob srp 18, 2007 11:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od carlos »

na sucho to nikdy nejde...prirozena vlhkost je fajn. az to zhasne tak bych to resil Obrázek
gawry
Profík
Příspěvky: 1174
Registrován: ned dub 08, 2007 17:57
Bydliště: Čáslav, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gawry »

GOOD IDEA :!:

Jarou? udělá svolávačku a v?em nám mlhovky přetěsní :idea:
ObrázekDynamic 1,2 65k 5D Magnetico Blue
Pepa B.
Profík
Příspěvky: 1090
Registrován: stř kvě 23, 2007 20:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepa B. »

gawry píše:GOOD IDEA :!:

Jarou? udělá svolávačku a v?em nám mlhovky přetěsní :idea:
Jardo, nehraj mrtvého brouka a vypi? termíny, a? se mů?em rozepsat, ano? :lol: :lol: :lol:
bývalé auto - Fiat Bravo 1.6 Mjet, Dynamic 2008 - Techno Grey

bývalé auto - Fiat Grande Punto 5D 1.2 Dynamic 2007 - Underground Grey
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Pepa B. píše:
gawry píše:GOOD IDEA :!:

Jarou? udělá svolávačku a v?em nám mlhovky přetěsní :idea:
Jardo, nehraj mrtvého brouka a vypi? termíny, a? se mů?em rozepsat, ano? :lol: :lol: :lol:
Nehraju, včera jsem nebyl na fóru :D . Svolávačku mů?em udělat, mám je?tě jedno alternativní ře?ení - velice levné :D , zvládnete to v?ichni, i méně či vůbec technicky zdatní: vezmete kladivo, vytlučete mlhovky a zaručuju vám, ?e se ty mrchy ml?it u? nikdy nebudou :lol: :lol: :lol:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Tinkturak
Návštěvník
Příspěvky: 114
Registrován: čtv říj 18, 2007 20:39
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tinkturak »

Jarou? píše:
Pepa B. píše:
gawry píše:GOOD IDEA :!:

Jarou? udělá svolávačku a v?em nám mlhovky přetěsní :idea:
Jardo, nehraj mrtvého brouka a vypi? termíny, a? se mů?em rozepsat, ano? :lol: :lol: :lol:
Nehraju, včera jsem nebyl na fóru :D . Svolávačku mů?em udělat, mám je?tě jedno alternativní ře?ení - velice levné :D , zvládnete to v?ichni, i méně či vůbec technicky zdatní: vezmete kladivo, vytlučete mlhovky a zaručuju vám, ?e se ty mrchy ml?it u? nikdy nebudou :lol: :lol: :lol:
Malé doplnění : čím máte wět?í mlhowky, tím potřebujete wět?í - KLADIWO :lol:
GP 1.2 8V Dynamic + rozmazlowačky :)
Zamčeno