Bixenony

Vše okolo elektropříslušenství, radia, světel, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Du?an píše:Xenonáři, mů?ete popsat, jak jsou xenony jako náhrada H4 zapojeny?
Není mi jasné, kdy? v klasické H4 svítí v?dy jedno či druhé vlákno, jak je to ře?eno u zapojení xenonů?
Museli jste nějak upravovat elektroinstalaci, či se to "jen nacvakalo" na původní?

http://e-shop.tuning-centrum.cz/news/?newsId=536
Mrkni na obrázky v tom tvém odkazu. Jak je fotka kabelu, tak na jednom konci má stejnou patici jak ?árovka H4. Přepnutí HI/LO funguje stejně, jen se nepřepíná mezi vlákny, ale jen se ovládá posun vnitřku výbojky. Podle těch fotek si myslím, ?e to nejde zapojit blbě ani potmě :D
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Jarou?i, asi jsme se nepochopili. Tak tedy:

Je mi jasné, ?e při zapnutí dálkových světel se posune stínítko.
Chtěl jsem vědět, jestli při přepnutí na dálková světla je přeru?en tok proudu z drátu pro tlumené světlo (tak jako u H4) a jde proud z drátu pro dálkové světlo, který jde do výbojky a zároveň posune stínítko (jestli při přepnutí světel z tlumeného na dálkové vlastně výbojka na pár milisekund (či je?tě men?í časovou jednotku) vlastně zhasne a znovu se rozsvítí (vím, ?e ve skutečnosti by to vlastně bylo okem nepostřehutelné).
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Du?an píše:Jarou?i, asi jsme se nepochopili. Tak tedy:

Je mi jasné, ?e při zapnutí dálkových světel se posune stínítko.
Chtěl jsem vědět, jestli při přepnutí na dálková světla je přeru?en tok proudu z drátu pro tlumené světlo (tak jako u H4) a jde proud z drátu pro dálkové světlo, který jde do výbojky a zároveň posune stínítko (jestli při přepnutí světel z tlumeného na dálkové vlastně výbojka na pár milisekund (či je?tě men?í časovou jednotku) vlastně zhasne a znovu se rozsvítí (vím, ?e ve skutečnosti by to vlastně bylo okem nepostřehutelné).
Du?ane, pokud se dobře podívá?, tak výbojka nemá jen 3 dráty, ale 4. napojení původní patice H4 je do vysokonapě?ového trafa s elektronikou a a? z něj je připojení na výbojku. Tak bych řekl, ?e výbojka nezhasne ani na okam?ik (proto?e by hned "nenastartovala" - z toho důvodů je tam ten posuvník) a je zapnutá stále, jen se posuvníkem změní na z potkávacího na dálkové. Myslím, ?e se není třeba bát ničeho v systému zapojení a následné fukce.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

O.K. :wink:
Zatím mě to za tu cenu jenom tro?ku hlodá.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
dony
Profík
Příspěvky: 1211
Registrován: úte čer 03, 2008 19:12
Bydliště: Čáslav ČR

Příspěvek od dony »

Bixenony a kvalita příjmu rádia,nějaký problém,zhor?ení příjmu některých stanic,nějaké ru?ení ???
Obrázek
Colin
Štamgast
Příspěvky: 641
Registrován: stř dub 25, 2007 18:44
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Colin »

Já to mám pořád stejný
GP 1.4 8v Emotion - angel eyes pryč, xenony pryč, spodní mří?ka masky od MS Desing rozbitá od Fiatu, ... proč já to jen kupoval, mohl jsem u?etřit takových peněz.
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

ja som sice jazdl az 2 dni zo xenonami ale radio slo v pohode zadne sumenie
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
dony
Profík
Příspěvky: 1211
Registrován: úte čer 03, 2008 19:12
Bydliště: Čáslav ČR

Příspěvek od dony »

... joj,tak mě po zapnutí bixenonů rádio ztratí v první moment sanici úplně a po chvíly začne stanice opět chytat,ale v citelně hor?í kvalitě,kromě trapných stanic se megasilným signálem,jako je např český rozhlas. Dokonce dochází i ke kra´tounkým výpadkům stanice a velmi často mění frekvence zvolené stanice. Jsem z toho v rozpacích ????
Obrázek
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

dony píše:... joj,tak mě po zapnutí bixenonů rádio ztratí v první moment sanici úplně a po chvíly začne stanice opět chytat,ale v citelně hor?í kvalitě,kromě trapných stanic se megasilným signálem,jako je např český rozhlas. Dokonce dochází i ke kra´tounkým výpadkům stanice a velmi často mění frekvence zvolené stanice. Jsem z toho v rozpacích ????
No, ono nejsou xenony jako xenony. Ty má? asi nějaké odfláknuté z hlediska odru?ení na vyskonapě?ovém trafu. Co jsou to zač? (abych se té značce potencinálně vyhnul... :lol: )
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

dony moze to byt aj tym ze mas balasty priskrutkovane o kostru auta a ako vravel jarous su zle odizolovane ja som ich mal chytene o umele casti takze secko bolo OK.skus si to pozriet ze ci to tak nieje. a DONY poslal som ti SZ.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
wenca
Štamgast
Příspěvky: 345
Registrován: sob pro 29, 2007 12:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od wenca »

Pokud vím , tak na odru?ení se bě?ně pou?ívají feritová jádra za pár kč .
Mělo by být součástí kabelů .
Grande Punto 5D 1,2 Dynamic - New Orleans blue
dony
Profík
Příspěvky: 1211
Registrován: úte čer 03, 2008 19:12
Bydliště: Čáslav ČR

Příspěvek od dony »

v t-jetu je opravdu málo místa,ale podívám se pořáně,jak jsou balasty přidělané,jeden by mohl být ke kostře auta,snad to bude ten problém,uvidíme.Zítra jedu do Hradce pro nové přední tlumiče i s ulo?ením a nový olej,tak xenonymusí chvilku počkat.
Obrázek
dony
Profík
Příspěvky: 1211
Registrován: úte čer 03, 2008 19:12
Bydliště: Čáslav ČR

Příspěvek od dony »

... tak levý balast ?el do kytek,tak jsem chtěl provést výměnu výbojek zpět za halogenky.
... halogenky v lampě samozřejmě téměř nedr?ely,no já myslel ?e mě omejou,hlavně ?e jsem poslouchal kecy,jako: kdy? vám to klekne,tak se nic neděje a v klidu pou?ijete původní halogenky!
... tři lidi mě to opravovali a ohýbaly do správných tvarů půl hodiny,já u? v duchu počítal,na kolik mě přijdou nové lampy,no síla.
... Jestli bych měl tohle podstoupit před ka?dou technickou,tak pěkně děkuji.
... tímto jsem s xenony skončil,?koda,svítilo to pěkně,ale krátce :wink:
Obrázek
carlos
Štamgast
Příspěvky: 351
Registrován: sob srp 18, 2007 11:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od carlos »

dony píše:... tak levý balast ?el do kytek,tak jsem chtěl provést výměnu výbojek zpět za halogenky.
... halogenky v lampě samozřejmě téměř nedr?ely,no já myslel ?e mě omejou,hlavně ?e jsem poslouchal kecy,jako: kdy? vám to klekne,tak se nic neděje a v klidu pou?ijete původní halogenky!
... tři lidi mě to opravovali a ohýbaly do správných tvarů půl hodiny,já u? v duchu počítal,na kolik mě přijdou nové lampy,no síla.
... Jestli bych měl tohle podstoupit před ka?dou technickou,tak pěkně děkuji.
... tímto jsem s xenony skončil,?koda,svítilo to pěkně,ale krátce :wink:
jak mohly nesedet? vzdyt ta xenonova vybojka ma uplne stejnou patici jak halogenova zarovka.
bílej 1.9Mjet Sport, 3dv
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

presne tak aj ja som ich tam mal a sedeli dopohody a vymena by netrvala dlhsie ako 3-4 minuty. a to rusenie radia je tym ze to mas o kasnu priskrutkovaneeee treba to mat o plast alebo odizolovane .
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Odpovědět