Válcová zku?ebna výkonu

Sekce týkající se tohoto vozu obecně

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

bastaj00
kolemjdoucí
Příspěvky: 31
Registrován: úte dub 24, 2007 15:41

Válcová zku?ebna výkonu

Příspěvek od bastaj00 »

Zdravim, nenasel ste nahodou nekdo na netu nejaky informace ohledne presneho vykonu automobilu. Pamatuju si ze jsem cetl v autotipu, ze napriklad GP 48kW ma ve skutecnosti 55kW. Tak jestli nemate udaje k dalsim motorizacim.
Mauro
kolemjdoucí
Příspěvky: 17
Registrován: pon zář 24, 2007 21:45
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mauro »

Ahoj,
no popravde si myslim ze ten vykon bude v skutocnosti skor nizsi ako pisu kedze ten je merany urcite za idealnych podmienok (iba vodic v aute, predpisane pneu atd.) ak sa meria cas 0-100 alebo ak sa meria pocas jazdy.

Cisto meranie motor + vplyv prevodovky si myslim ze by mohli presne namerat rototestery, ktore sa pripoja namiesto kolesa. Pozri link, ale je tam len verzia 1.4 16V Sport (95k)

http://www.rri.se/popup/performancegrap ... artsID=681

Skus googlovat cez slova: rototest, dyno. Mozno najdes.
Mauro
kolemjdoucí
Příspěvky: 17
Registrován: pon zář 24, 2007 21:45
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mauro »

Ale v podstate by sa dalo pouzit na porovnanie vysledok testu Fiat Panda 1.2 tiez 8V ale ten bol este ladeny na 60k, u GP sa dava ten isty motor ale vylepseny a zvyseny vykon o 5k oznacovany ako 1.2 Fire ale ten ma vyssi kompresny pomer ale pre nas smrtelnikov si myslim ze pre ako-taku predstavu staci aj tento udaj.

http://www.rri.se/popup/performancegrap ... hartsID=73

Snad som ti pomohol. Ja budem tiez hladat, lebo chcem kupit 1.2 na vykonnejsiu nemam :lol: .
tomko
Návštěvník
Příspěvky: 54
Registrován: sob kvě 05, 2007 23:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomko »

To Mauro - dobry odkaz.
Tu je GP s mojim motorom:
http://www.rri.se/popup/performancegrap ... artsID=681

Vysledok je zda sa plne v sulade s mojim pocitom leniveho slabeho motora, ktory stale mam. Priznam sa ze stale som s tahom nespokojny. Uz som to davnejsie pisal, ale vzdy ked presadnem do rodinnej P 306 1.6 ktora ma vykon len 65kW, trestim oci ako zareaguje na stlacenie plynu a ako zrychluje na akomkolvek stupni. Fiatacky motor je uplne iny. Clovek slapne na plyn, chvilu sa nic nedeje, a potom lezerne zacne menit rychlost. Peugeot lepsie zrychluje na 5t. stupen z rychlosti 60, ako Fiat na 3. Kym tam nehodim 2. stupen, dovtedy je to hotove utrpenie. No a ked nabehne klima, tak to uz je hotove zufalstvo. Nehovoriac o tom, ze ked sa clovek snazi vydolovat sviznejsi prejav tak zavratne stupa spotreba.

Podla mna tomuto motoru zufalo chyba Turbo, motor bol pravdepodobne vyvijany so zretelom na pouzitie Turba. Napriklad sa mi este nepodarilo na suchej vozovke preklznut kolesa, mozem s tym robit co chcem. ARSko vyuzijem len na lade a snehu..
Verim ze verzia s Turbom je dobra, ale nepreplnanu 1.4 16V neodporucam. Uvazujem uz aj o predaji.
Robo1.2
Štamgast
Příspěvky: 477
Registrován: čtv kvě 03, 2007 21:55

Příspěvek od Robo1.2 »

tomko píše:To Mauro - dobry odkaz.
Tu je GP s mojim motorom:
http://www.rri.se/popup/performancegrap ... artsID=681

Vysledok je zda sa plne v sulade s mojim pocitom leniveho slabeho motora, ktory stale mam. Priznam sa ze stale som s tahom nespokojny. Uz som to davnejsie pisal, ale vzdy ked presadnem do rodinnej P 306 1.6 ktora ma vykon len 65kW, trestim oci ako zareaguje na stlacenie plynu a ako zrychluje na akomkolvek stupni. Fiatacky motor je uplne iny. Clovek slapne na plyn, chvilu sa nic nedeje, a potom lezerne zacne menit rychlost. Peugeot lepsie zrychluje na 5t. stupen z rychlosti 60, ako Fiat na 3. Kym tam nehodim 2. stupen, dovtedy je to hotove utrpenie. No a ked nabehne klima, tak to uz je hotove zufalstvo. Nehovoriac o tom, ze ked sa clovek snazi vydolovat sviznejsi prejav tak zavratne stupa spotreba.

Podla mna tomuto motoru zufalo chyba Turbo, motor bol pravdepodobne vyvijany so zretelom na pouzitie Turba. Napriklad sa mi este nepodarilo na suchej vozovke preklznut kolesa, mozem s tym robit co chcem. ARSko vyuzijem len na lade a snehu..
Verim ze verzia s Turbom je dobra, ale nepreplnanu 1.4 16V neodporucam. Uvazujem uz aj o predaji.
Mna by zaujimalo co myslis ze na suchej vozovke sa ti nepodarilo preklznut kolesa [to myslis na 3ke???]
Sak aj slaba 1.2 preklzuje na asfalte pri zaradenej 1tke.....
S tym peugeotom to asi nemyslis vazne ze na 5tku zrychluje lepsie zo 60tky ako GP na 3ku. To uz aj 1.2 ma aky taky pocit zrychlenia
A co by si chcel kupit? podla toho co opisujes by tvoje naroky splnilo 110kW Bravo :> Kde to furt chodis 170 ???
Mauro
kolemjdoucí
Příspěvky: 17
Registrován: pon zář 24, 2007 21:45
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mauro »

To Tomko,
a nemozes mat niaku chybu v riadiacej jednotke, alebo v motore, pridadne zlu lambda sondu-y? Zahrabat musi ist na 1. (na ibize 1.6 SE, 8V ´97 175/75) som hrabol este aj na 2 na suchej, ale ta mala niakych 950kg a 75k a 125Nm. Tento motor kedze je 1.4 ale zas 16V ma tiez udavanych 125Nm a to neni teda SPORT ani nahodou :roll: , na to je ta 1.4 maly objem a tych 90k mas len otackami spravenych, tak viac vytacaj. Mal si si kupit turbo diesel, cipnut ho a za 3 roky predat, aby sa nerozpadol ked chces vykon.
A inac pri beznej jazde mas aku spotrebu?
tomko
Návštěvník
Příspěvky: 54
Registrován: sob kvě 05, 2007 23:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomko »

To Robo:
Nie ze na 3ke nepreklzne, nezahrabe na 1tke. Na 3ke sa vobec neda rozbehnut (skusil som). Ked sa clovek ide rozbehnut v kopci na 1tku, a zabudol zapnutu klimu, zapoji sa do hry Hillholder, tak ma motor dost velky problem, cuka ako by chcel vyskocit.
A to s tym zufalym tahom to myslim smrtelne vazne. Meral som zrychlenie 60-80, bolo to 6s 50 (obsadenie 1 osobou a ziadna batozina). A to si myslim, ze 3ka rozhodne nie je neadekvatne vysoky prevodovy stupen na tuto rychlost. Ved kto normalne vyuzije na tuto rychlost 2ku? Musim este toto zrychlenie odmerat na Peugeote, no vazne si myslim, ze to zvladne rychlejsie na aj 5ty prevodovy stupen.
Co sa tyka mojich narokov, uplne by mi stacilo, keby Fiat tahal tak, ako nas 10 rokov stary Peugeot s nizsim udavanym vykonom, zrychlenim ako aj s vyssou hmotnostou. Skutocne, od 70kW som cakal omnoho viac.

Nakoniec, nehovorim to len ja, ale odznieva to z viacerych miest:
http://www.autoexpress.co.uk/carreviews ... punto.html

pre tych co rozumeju po nemecky
http://www.testberichte.de/test/produkt ... 72950.html

A v nejakom casaku som cital o Fiat 500 predstaveni, kde novinari skusali verziu s 1.4 16V (100PS), pricom pisali ze motor vyzera papierovo zaujimavo, ale v reale je velmi mdly. A to v aute o 200 kg lahsom!!!

Inak, 150PS Bravo by som si nechal lubit :twisted: T-Jet alebo Multi-Jet, nie som vyberavy :D

TO Mauro:
Co sa tyka riadiacej jednotky, mam niekedy ten pocit ze je chybna. Spytam sa na to v servise. Ale obavam sa ze je to samotny motor. Aby sa nieco dialo, treba motor vytocit nad 4500 ot. V rezime okolo 2500-3000 ked stlacim pedal do 1/4 drahy, dostavam presne to iste zrychlenie, ako ked ho zatlacim az na podlahu.
K pruznosti rozhodne neprispieva ani podla mna extremne dlha prevodovka - ved na 3ke zasahuje obmedzovac pri 130km/h. U 6 stupnovej prevodovky sa s prevodmi mohli trochu pohrat, ked uz vypustili tak nepodareny motor. 6tka uz je tak tazka, ze ani neprinasa usporu na palive (okolo 130 km/h skoci okamzita spotreba na 7,5l). Pri beznej jazde (obcas motor trochu povytacam :twisted: ale inak lezerna jazda) mam spotrebu medzi 6,9-7,3.
Okrem toho, pamatam si, ze ked som kupoval auto, velmi dlho sa odkladalo uvedenie tohoto motora, a mam vlastne jeden z prvych exemplarov. V prospektoch bol uz na konci roku 2005 ale prve sa zacali dodavat az v maji 2006. V tej dobe ho este nikto netestoval ani dlho po uvedeni sa neobjavili testy GPcka s tymto motorom. Fiat si asi sam uvedomoval, ze sa nie je cim chvalit. Ja ked som sa rozhodol pre GP, testoval som len 1,4 8v, ktore sa mi zdalo zivsie v beznom spektre otacok.
Inak neviem ako je tomu teraz, ale ja som napriklad v manuale, ktory som dostal k autu nemal ani ciarku o motore 1.4 16V.
Robo1.2
Štamgast
Příspěvky: 477
Registrován: čtv kvě 03, 2007 21:55

Příspěvek od Robo1.2 »

Tomko to je divne, jazdil si niekedy s 1.2kou? Ja teraz ked jazdim sam sa mi zda ze motor zacina tahat trosicka a ozil. Som si nim velmi spokojny co sa tyka spotreby, vycvicil som si ho na spotrebu :> Ked idem 100vkou tak zere okolo 5litov za bezvetria
No a co sa tyka zrychlenia zo 60 je to pravda - jedine z 3ky to taha[a musi byt cez 3000ot] , ale 6s na tvoj motor zo 60-80 sa mi zda vela?
Co keby si si skocil niekde dat zmerat vykon??

Mimochodom, dneska som videl na vlastne oci tej TJET motor v Brave v Nitre. Som zvedavy jak to bude jazdit.
Ja ked som jazdil s 88kW naftou a to bol zatah parada.
uvidim co budu pisat ludia k TJETu, ked som sa pytal dnes v Nitre, vraj ich len dostali a nejazdili s nimi takze nevedia jak to jazdi

Doporucujem zahraj sa na kupca a chod sa prebehnut s 1.2. Keby to bola pravda ze papierovych 48kW je realne 55kW [merali to na jednom GP v nejakom casaku,cital som to] tak 55kW a tvojich 70KW neni velky rozdiel, hlavne ked 1.2 taha asi lepsie odspodu
Uživatelský avatar
Honzus
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: sob úno 24, 2007 23:39
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honzus »

Tomko: no trochu ostrá slova, ale budi?. Nicméně ti povím důvod, proč tomu tak je. Důvod je prozaický a velmi jednoduchý Euro 4. V?echny moderní motory s Euro 4 jsou jakoby udu?ené, to ?e se ti zdá, ?e nezále?í na poloze plynu, je tomu tak proto, ?e u plynu je jen potenciometr, ale výsledné chování je zále?itostí řídicí jednotky, která je jak jinak naprogramována na Euro 4, tak?e dá jen tolik kolik uzná za vhodné.
Nicméně i přesto ti s jistotou budu tvrdit, ?e motor 1.4 16V je společně s motorem 1.4 16V v posledním Cliu nejlep?í čtrnáctistovkou na trhu z hlediska dynamiky. Dal?ím důvodem je pocit, GP opravdu rychlost nedává moc znát, ví? sám, ?e při 190 se auto chová naprosto způsobně. Tak?e nepodarřený motor? rozhodně ne :lol: Nepodařené emisní normy? Rozhodně ano :evil:

Závěrem se nediv, ?e prastarý ekologií nese?krcený motor s bovdenem poháněnou ?krticí klapkou v pa?outu se ti zdá s lep?í odezvou, ono tomu tak je z vý?e zmíněných důvodů.
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Distinctive, Nová červená Alfa, xenony...

Moto Guzzi Griso 850 Rosso

Ex: GP Abarth
GP Sport 1.4 16V
Robo1.2
Štamgast
Příspěvky: 477
Registrován: čtv kvě 03, 2007 21:55

Příspěvek od Robo1.2 »

Octan s tym suhlasim, jednoducho ta elektronika si robi co chce, este som na 3ke nemal vasciu spotrebu ako 16litrov pri stlaceni pedalu na podlahu, jednoducho sa nic nedejeci mam pedal na podlahe alebo nemam
Keby to bolo lankove ovladanie karburatora, to by bola ina spotreba :>
tomko
Návštěvník
Příspěvky: 54
Registrován: sob kvě 05, 2007 23:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomko »

Zda sa ze moje auto cita toto forum. Resp. je meteosenzitivne, alebo naozaj si ta riadiaca jednotka robi co chce. Znova som meral zrychlenie 60-80 na 3. stupni. Pre objektivitu 3x. Nameral som 4 s70st, 4s50st a 4s80st. To uz omnoho prijatenejsie. Tych zufalych 6s50st som nameral, ked si tak spominam, z casti v miernom kopceku a motor bol asi 5 min po starte. Mozno ma auto nejaky ochranny rezim kym nedosiahne pracovnu teplotu.
olso
Návštěvník
Příspěvky: 142
Registrován: sob čer 09, 2007 0:17

Příspěvek od olso »

Ta diagnoza Euro 4 je zial pravda, ale zalezi aj od naladenia softwaru. Ford Focus 1.6 115k, rok 2007 ma podstatne lepsiu odozvu na plyn ako GP. Stary FF s 2004 1,6 100k neviem ci uz Euro 4 splna, odozvu na plyn ma vsak tiez dobru. Ja som hrabat na GP este neskusal-je to rodicovske a nove, no Punto 1 s 1.1 40kw moturkom(tiez rodicovske :lol: ), na jednotku dobre a na dvojku pisklo, slabo ale pisklo(jednotka vytocena), na kamosovej Ibize 1.4 44kw s 195 gumami sme piskli na dvojku a to dost (jednotka tiez vytocena). Najhorsiu odozvu na plyn aky som kedy zazil ma Fabia 1,4 Mpi...

Tomko: Je to blbost, ale nemas pustene ASR, resp ESP+ASR ktore sa vypnut neda a preto nehrabes?
Aktivna Velka Bodka 1.2 5D, strieborna 2007...Ford Focus wagon mk1 1.6 2003/2004, Ford Focus wagon mk2 1.6TDCi 2010/2011
tomko
Návštěvník
Příspěvky: 54
Registrován: sob kvě 05, 2007 23:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomko »

To olso: ee, ked zasahuje ASR, tak je to citit, najprv hrabne a potom zasiahne ASR (odskusane zo snehu). ASR na teba navyse aj blikoce z palubky ked maka.

Este kym uplne zabudem tie hodnoty, meral som zrychlenie z 80-120 (tentokrat som precizne hladal rovinu):
3ka - 9s 50st
4ka - 13s a dorbne som zabudol
5ka - 17s drobne zabudnute
6tka - 24s a drobne
ironlionzion
Štamgast
Příspěvky: 501
Registrován: pát dub 20, 2007 14:29
Bydliště: Zlín, CZ

Příspěvek od ironlionzion »

... zítra to skusím pro srovnání s 1.2
GP 3d 1,2 Dynamic
tomko
Návštěvník
Příspěvky: 54
Registrován: sob kvě 05, 2007 23:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomko »

Zdarek. Bol som v Nitre na autosalone, bola tam moznost vyskusat TJet a MultiJet GP Sporty. Nevahal som.
1,4 TJet, je to citelny rozdiel oproti mojmu motoru. Je tam velmi kratka faza "rozmyslania" a potom solidny tah. Ale navyse som tam citil aj okamzitu reakciu na stlacenie plynoveho pedala, nie zatah turba, ale reakcia na zmenu polohy pedala. Toto u mojho motora chyba. Velmi sympaticky motor. No a tento uz aj hrabe na asfalte (a zasahuje do hry ASRko). Ma vsak bohuzial len 5 stupnovu prevodovku.
Potom som vyskusal MultiJet. No, poviem to takto. Je to fantazia. Je tam dlhsia faza turbodiery ako u TJetu, ale potom ten zatah, ten proste stoji za to. Este aj oproti TJetu to bol citelny rozdiel. Bol som nadseny.
Mali len velmi kratku testovaciu drahu v areale vystaviska, max. som dosiahol 90 a aj to uz bolo dost o hubu. Pojdem si to este odskusat k dilerovi.
Uz mimo arealu vonku z Nitry som vyskusal Hyundai i30, s 1,6 benzinom aj silnejsim dizlom. No zda sa ze ten mdly prejav atmosferickych benzinov je proste vseobecnym fenomenom. Nejake solidne zrychlovanie sa nekonalo ani na vytocenej 3ke. Dokonca mam pocit ze ten moj 1,4 motor ma na trojke trocha viac "stavy". Priemer pred mojou jazdou svietil 9,5 a po mojej jazde tam bolo 9,9. Potom som presedlal na dizel, a opat obrovske nadsenie. Kratucka faza vahania a potom fantasticky tah. Predbiehanie bola brnkacka. Uplna radost jazdit. Podvozok sa mi tiez pozdaval, isiel som 150 po uzkej mimomestskej ceste bez krajnice a citil som ukludnujucu stabilitu a istotu. Nebola tam ta nervozita okolo priameho smeru, ktore citim u GPcka, pritom bol podvozok podstatne poddajnejsi a komfortnejsi (lepsie zvladal nerovnosti vozovky) ako v mojom Sporte. S mojim GP by som sa na tejto ceste neodvazil ist tak rychlo. Pritom motor aj pri tejto rychlosti bol velmi tichy a este plny sily.
Mimochodom meral som zrychlenie 60-80 na 3ke. Bolo to 3s 20stotin. A to tam este bola faza nabehu turba. No fantasticke. Oproti mojim 4s 70st je to zasadny rozdiel.
Odpovědět