Kde tankujete?

Sekce týkající se tohoto vozu obecně

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět

Kde tankujete?

Shell
43
46%
OMV
6
6%
Benzina
8
9%
Agip
8
9%
Esso
4
4%
Hypermarket
6
6%
Jiná pumpa
18
19%
 
Celkem hlasů: 93

Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

brasci píše:Tak zatiaž som tam nedal nič iné ako V-power a v tomto trende aj plánujem pokračova?... :)
Tak ono to má něco do sebe, mělo by to čistit motor (sedla ventilů..) a nyní v zimě je to lep?í pro studené starty, měla by tam být slo?ka, která se vypařuje později jak palivo (benzín) a vytváří tak na stěnách válců film, to je snad pravda. Pokud je motor čistý měl by asi i mít vět?í účinnost (o něco men?í spotřebu při relativně vy??ím/stejném výkonu). Otázka jestli to člověk pozná pouhým "okem". A jak u? jsem psal, ptal jsem se na to jednou na AR, zda má cenu tankovat benzín s vy??ím oktanovým číslem. Má pouze při vysokém kompresním poměru, co? GP se svým ?11,0:1?tu?im, má...Ale ?e bych ho tím krmil, to ne, je?tě by si zvykl a co pak :lol:
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Uživatelský avatar
Honzus
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: sob úno 24, 2007 23:39
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honzus »

Tak jako pánové, nic proti V-Power, určitě je to kvalitní benzin (vět?inou :-P ), ale v tomto případě si myslím, ?e jde spí?e o placebo efekt velmi dobře vyvolaný marketingovým oddělením firmy Shell. ;-)
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Distinctive, Nová červená Alfa, xenony...

Moto Guzzi Griso 850 Rosso

Ex: GP Abarth
GP Sport 1.4 16V
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

je pravda, ?e by to chtělo nějákou nezávislou studii, vzít dvě stejná auta a jednoho řidiče. Do jednoho tankovat pouze V-power a do druhého normální benzín třeba od hypermarketu. Najezdit pár tisíc kilometrů a motor rozebrat, nebo udělat boroskopii aby se zjistila úroveň opotřebení, zneči?tění....Jen?e toho by se musel ujmout nějáký časopis, ale ne aby to byl PR článek firmy shell :eh
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

carlos píše:
netwalker píše:nevim, jestli podle ceny, ale ja to sleduju spis podle lidi, co tuhle benzinku zalovalo. Znam par takovych, co oddelali motor. Nevim, kolik te vody tam prilevaji, nebo co to vlastne je, ale divim se, ze se jim to vubec vyplati...
a ja myslim ze nam nafukujes hlavu Obrázek protoze umyslne prilivani vody do nafty ani benzinu si nedokazu dost dobre predstavit. jasne ze se muze voda do nafty dostat uz pri vyrobe nebo ditribuci, ale neveril bych ze by ji nekdo pridaval umyslne. ekonomickej prinos nulovej. kdyz si vezmes kolik by ji asi tak mohli pridat, kolik by na tom asi tak vydelali a das to proti tomu jakou by jim to asi prineslo povest a kolik sporu by museli resit. nekdo kdo by chtel vydelat rozhodne nebude pridavat do nafty a benzinu vodu. btw. jak ty osobne poznas ze pridali do benzinu hodne vody? [img]http://carlos.drzak.org//wp-includes/im ... es/447.gif[/im]
Pánové, po přečtení Netwalkerových příspěvků (Netwalkere promiň mi to) jsem se s chutí zasmál.
Přiznám se, ?e okolo pohonných hmot dělám nějakých 22 let + 4 roky V? a něco málo o nich vím (pozor nejsem chemik, ale dělal jsem ekonomiku zabezpečení PHM, 9 let praxe u vojáků a dodnes pracuji v oboru), ale aby někdo míchal benzín s vodou za účelem obohacení se, to jsem je?tě nesly?el :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Voda s benzínem je da se říct prakticky neslučitelná. Mů?e se stát, ?e pokud někde v nádr?i budete skladovat benzín pěkně dlouho, mů?e na dně nádr?e vzniknout emulze. To podotýkám při dlohodobém skladování.
V případě Newalkera, jestli zjistil, ?e má v nádr?i v autě na dně vodu, určitě to nebylo tím, ?e ho někdo tou vodou "naředil" :mrgreen: , ale nejspí? je to ?lendriánstvím příslu?né čerpací stanice. V nádr?i u čerpací stanice toti? dochází ke kondenzaci vzdu?né vlhkosti (pokud do ní opravdu někde neteče) a voda stéká po stěnách na dno nádr?e a shroma?ďuje se na dně nádr?e. Proto se musí nádr? pravidelně odkalovat (myslím ?e je dále zbytečné se v na?em případě roz?iřovat o pravidelných kontrolách skladovacích nádr?í, či?tění,měření tlou?tky stěn ultrazvukem, apod.) Dále řečeno "lidově", pokud na to obsluha sere, mohl někdě natrankovat do svého auta humus. Proto doporučují schovávat si účtenky od nákupu benzínu pro případné reklamace a to dělám i já a doporučuji to v?em.

Jinak já zpravidla tankuji u nás u Hypernovy, vycházím z ni??í ceny benzínu (nyní o 2,20 Kč na litru), z velkého obratu u zmíněné benzínky a věřím certifikátu, který mají vyvě?ený. Doposud ?ádný problém s autem.
Zdar!
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
carlos
Štamgast
Příspěvky: 351
Registrován: sob srp 18, 2007 11:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od carlos »

Du?an píše:
Pánové, po přečtení Netwalkerových příspěvků (Netwalkere promiň mi to) jsem se s chutí zasmál.
Přiznám se, ?e okolo pohonných hmot dělám nějakých 22 let + 4 roky V? a něco málo o nich vím (pozor nejsem chemik, ale dělal jsem ekonomiku zabezpečení PHM, 9 let praxe u vojáků a dodnes pracuji v oboru), ale aby někdo míchal benzín s vodou za účelem obohacení se, to jsem je?tě nesly?el :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Voda s benzínem je da se říct prakticky neslučitelná. Mů?e se stát, ?e pokud někde v nádr?i budete skladovat benzín pěkně dlouho, mů?e na dně nádr?e vzniknout emulze. To podotýkám při dlohodobém skladování.
V případě Newalkera, jestli zjistil, ?e má v nádr?i v autě na dně vodu, určitě to nebylo tím, ?e ho někdo tou vodou "naředil" :mrgreen: , ale nejspí? je to ?lendriánstvím příslu?né čerpací stanice. V nádr?i u čerpací stanice toti? dochází ke kondenzaci vzdu?né vlhkosti (pokud do ní opravdu někde neteče) a voda stéká po stěnách na dno nádr?e a shroma?ďuje se na dně nádr?e. Proto se musí nádr? pravidelně odkalovat (myslím ?e je dále zbytečné se v na?em případě roz?iřovat o pravidelných kontrolách skladovacích nádr?í, či?tění,měření tlou?tky stěn ultrazvukem, apod.) Dále řečeno "lidově", pokud na to obsluha sere, mohl někdě natrankovat do svého auta humus. Proto doporučují schovávat si účtenky od nákupu benzínu pro případné reklamace a to dělám i já a doporučuji to v?em.

Jinak já zpravidla tankuji u nás u Hypernovy, vycházím z ni??í ceny benzínu (nyní o 2,20 Kč na litru), z velkého obratu u zmíněné benzínky a věřím certifikátu, který mají vyvě?ený. Doposud ?ádný problém s autem.
Zdar!
Jeste ze se me nekdo zastal. Zase jsem vyhral nad netwalkerem. Ja rikal ze to je nesmysl. Tolik radosti hned v pondeli. Boziii. ObrázekObrázek
Naposledy upravil(a) carlos dne stř led 23, 2008 18:28, celkem upraveno 2 x.
bílej 1.9Mjet Sport, 3dv
netwalker
Návštěvník
Příspěvky: 147
Registrován: čtv srp 16, 2007 3:57
Bydliště: Kolin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od netwalker »

my jsme soutezili? To jsem mel vedet na zacatku..:))) Kazdopadne, to co jsem rikal s tim autem, cukanim apod., je pravda. Rad jsem se poucil, kazdopadne bordel tam byl, je mi jedno cim to bylo a SVA proste od te doby neverim...:)) Asi tak...
matus
Štamgast
Příspěvky: 239
Registrován: ned bře 04, 2007 11:22
Bydliště: Ko?ice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matus »

No ja som najprv tankoval na Esse, potom som chcel vyskú?a? Shell V power ale po pár nádr?iach som necítil rozdiel a spotreba tak isto neklesla tak som skúsil u? 3 nádr?e benzínu z Metra a zatiaž v pohode. Ta?e od teraz iba Metro alebo Esso - ked?e majú najlacnej?í benzín v KE. Síce e?te asi na Jet-ke na Furči je lacno ale to mám od ruky.
GP Dynamic 1.2 5D Merenque
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Ka?dopádně je dobré tankovat u benzínek, kde mají velký obrat. Takové ty "JZD" (po slovensky "JRD") benzínky nebrat.
I kdy? nemů?ete vyloučit, ?e Vám problém nenastane i u renovované firmy - viz. občas v televizi. :)
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Du?an píše:Ka?dopádně je dobré tankovat u benzínek, kde mají velký obrat. Takové ty "JZD" (po slovensky "JRD") benzínky nebrat.
I kdy? nemů?ete vyloučit, ?e Vám problém nenastane i u renovované firmy - viz. občas v televizi. :)
Du?ane... 8) "Renomované firmy" :oops:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
netwalker
Návštěvník
Příspěvky: 147
Registrován: čtv srp 16, 2007 3:57
Bydliště: Kolin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od netwalker »

..:)))
Farar Otik: "To je Irak a Iran, tady jsme v Italii, Kelisova"
Kelisova: "To mate fuk velebnosti, to je taky vod I."

..:)))
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

:D :D :D Hold překlep. Jsem rád, ?e jsem Vám také jednou udělal radost já, viď Netwalkere?
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Robo1.2
Štamgast
Příspěvky: 477
Registrován: čtv kvě 03, 2007 21:55

Příspěvek od Robo1.2 »

Du?an píše::D :D :D Hold překlep. Jsem rád, ?e jsem Vám také jednou udělal radost já, viď Netwalkere?
benzin zmiesat s vodou a zistit to az po tyzdni je asi blbost
Ked sme kontrolovali lietadla, odkalovali sme nadrze a voda je vidiet aj po dokladnom zatrepani, proste sa to neda zmiesat
kubenko
PLYNAŘ
PLYNAŘ
Příspěvky: 596
Registrován: sob led 19, 2008 19:04
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od kubenko »

Uz ste niekto porovnavali spotrebu ktoru ukazuje palubny pocitac a realnu spotrebu ??? Newiete s akou nepresnostou to palubny pocitac meria ???
Fiat Bravo 1,6 mjet 120 k - Dynamic, biela (155 000 km)
Fiat Grande Punto 1.4 16V - Dynamic, tmavomodra r.v. 2007 - predane
Fiat Bravo 1.4 T-Jet 120 k - Emotion, Maranelo Red r.v. 2008 - rozbite
Uživatelský avatar
Honzus
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: sob úno 24, 2007 23:39
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honzus »

Přesnost PP není nic moc, u mně to ukazuje průměrnou spotřebu tak o 0,5-0,8 litru méně, ne? je reál....
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Distinctive, Nová červená Alfa, xenony...

Moto Guzzi Griso 850 Rosso

Ex: GP Abarth
GP Sport 1.4 16V
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Mě ukazuje PP o 0,1 - 0,2 l míň ne? je skutečná. Myslím, ?e to je celkem zanedbatelný rozdíl.

To Honzus: to jsi mě překvapil, skoro litr rozdílu se mi zdá u? moc :?
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Odpovědět