Vzduchový filter

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Majitelé 1,2-ky! Nechce se mi to zkou?et - kdo mi poradí, jak se dostanu ke vzduchovému filtru?
Musím povolit zpředu těch 6 ?roubů, nebo stačí kdy? povolím ty dva po stranách co dr?í airbox a airbox rozpojím?
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Du?an píše:Majitelé 1,2-ky! Nechce se mi to zkou?et - kdo mi poradí, jak se dostanu ke vzduchovému filtru?
Musím povolit zpředu těch 6 ?roubů, nebo stačí kdy? povolím ty dva po stranách co dr?í airbox a airbox rozpojím?
Musí? těch 6. Ty 2 dr?í celý box.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

co rikate na tento? http://www.chevron-racing.com/index.php ... ts_id=3664

zarazi me ta nizka cena a co mi prijde skoro az nemozne, ze je to na muj motor asi do toho pujdu :-)
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Hezký, takový zelený. :D
Teď vá?ně, já jsem o bavlněném filtru (či takovéto vlo?ce) uva?oval, ale zatím jsem svou my?lenku opustil. Nevím, jak to ovlivní chod Tvého naf?áku, ale na mou benzínovou 1,2-ku to asi zásadní vliv mít nebude
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Du?an píše:Hezký, takový zelený. :D
Teď vá?ně, já jsem o bavlněném filtru (či takovéto vlo?ce) uva?oval, ale zatím jsem svou my?lenku opustil. Nevím, jak to ovlivní chod Tvého naf?áku, ale na mou benzínovou 1,2-ku to asi zásadní vliv mít nebude
Ja si myslim, ze u motoru s turbem by vysledny efekt mel byt alespon trosku znatelny a v kombinaci se sportovnim vyfukem by se nejaky ten konik navic mohl projevit a kdyby o 0,3 litru klesla spotreba jsem nadmiru spokojen :-)
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Davids píše:
Du?an píše:Hezký, takový zelený. :D
Teď vá?ně, já jsem o bavlněném filtru (či takovéto vlo?ce) uva?oval, ale zatím jsem svou my?lenku opustil. Nevím, jak to ovlivní chod Tvého naf?áku, ale na mou benzínovou 1,2-ku to asi zásadní vliv mít nebude
Ja si myslim, ze u motoru s turbem by vysledny efekt mel byt alespon trosku znatelny a v kombinaci se sportovnim vyfukem by se nejaky ten konik navic mohl projevit a kdyby o 0,3 litru klesla spotreba jsem nadmiru spokojen :-)
..a já myslím, ?e u motoru s váhou vzduchu bude vliv nula...
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

no cekal jsem az se Jarous ozve :D opet nezklamal, silne pochybuju o tom, ze kdyby byl u aut s vahou vzduchu vliv nula, ze by nekdo vubec vyrabel a prodaval tyhle filtry.
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Davids píše:no cekal jsem az se Jarous ozve :D opet nezklamal, silne pochybuju o tom, ze kdyby byl u aut s vahou vzduchu vliv nula, ze by nekdo vubec vyrabel a prodaval tyhle filtry.
Tak se nad tím trochu zamysli.. má? pocit, ?e motor, do kterého tlačí vzduch turbo, pozná jestli je tam takový nebo makový filtr?
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Davids
Štamgast
Příspěvky: 689
Registrován: ned úno 24, 2008 15:47

Příspěvek od Davids »

Jarou? píše:
Davids píše:no cekal jsem az se Jarous ozve :D opet nezklamal, silne pochybuju o tom, ze kdyby byl u aut s vahou vzduchu vliv nula, ze by nekdo vubec vyrabel a prodaval tyhle filtry.
Tak se nad tím trochu zamysli.. má? pocit, ?e motor, do kterého tlačí vzduch turbo, pozná jestli je tam takový nebo makový filtr?
priloz si na usta papir a zkus se pres nej nadechnout pak priloz kousek bavlneneho tricka a prozkoumej rozdil ;-) dej nam vedet :D ja bych spis rekl, ze cim vetsi narok motoru na vzduch tim je dulezitost propustneho filtru vetsi...
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Davids píše:
Jarou? píše:
Davids píše:no cekal jsem az se Jarous ozve :D opet nezklamal, silne pochybuju o tom, ze kdyby byl u aut s vahou vzduchu vliv nula, ze by nekdo vubec vyrabel a prodaval tyhle filtry.
Tak se nad tím trochu zamysli.. má? pocit, ?e motor, do kterého tlačí vzduch turbo, pozná jestli je tam takový nebo makový filtr?
priloz si na usta papir a zkus se pres nej nadechnout pak priloz kousek bavlneneho tricka a prozkoumej rozdil ;-) dej nam vedet :D ja bych spis rekl, ze cim vetsi narok motoru na vzduch tim je dulezitost propustneho filtru vetsi...
Kup si filr, rozmlouvat ti to nebudu :wink: Tímto pova?uju na?i diskuzi za uzavřenou :D
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Jarou? píše:
Davids píše:no cekal jsem az se Jarous ozve :D opet nezklamal, silne pochybuju o tom, ze kdyby byl u aut s vahou vzduchu vliv nula, ze by nekdo vubec vyrabel a prodaval tyhle filtry.
Tak se nad tím trochu zamysli.. má? pocit, ?e motor, do kterého tlačí vzduch turbo, pozná jestli je tam takový nebo makový filtr?
Musim s tebou souhlasit u motoru s turbem a váhou vzduchu ten filtr moc velký učinek mít nebude jenom odejde dříve váha vzduchu proto?e se na ní nalepí mastnota z filtru.
Vět?í účinek to bude mít určitě u obyčejného atmosférového motoru.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
julo
Štamgast
Příspěvky: 523
Registrován: pon kvě 12, 2008 9:43
Bydliště: Pre?ov, SK

Příspěvek od julo »

Teď vá?ně, já jsem o bavlněném filtru (či takovéto vlo?ce) uva?oval, ale zatím jsem svou my?lenku opustil. Nevím, jak to ovlivní chod Tvého naf?áku, ale na mou benzínovou 1,2-ku to asi zásadní vliv mít nebude
Ja som o tom neuva?oval, ale teraz uva?ujem. Len tie ? akosi .... Teraz ma čaká garančka + platenie v?etkých poistiek.
Grande Punto 1.2 8V 5dv Dynamic, červená exotika
milos79
Návštěvník
Příspěvky: 136
Registrován: úte kvě 19, 2009 16:42
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milos79 »

myslim ze nejky zasadny vplyv ci uz + alebo - to trebars na motore 1,2 mat nebude, ked tak aspon cenovu vyhodu casom, lebo ak tak pozeram ake su ceny papierakov tak nejake 4 vymeny a bavlneny je zaplateny.
a s tou priepustnostou bude tiez nieco na tom, samozrejme nebude tocit viac, ide o to ze moze ist lahsie do otacok
GP 5D, Active+ICE 1.2 biela ambient
Uživatelský avatar
Eses
Štamgast
Příspěvky: 209
Registrován: pon čer 01, 2009 7:41
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Eses »

Co říkáte na tento kit sání od BMC s karbonovým obalem okolo samotného filtru-vlo?ky pro 1.4 T-JETy a M-JETy, který zamezuje nasávání teplého vzduchu z motorového prostoru :?:

Obrázek
Naposledy upravil(a) Eses dne pon čer 15, 2009 16:57, celkem upraveno 1 x.
Abarth 185k
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

tak vzhledove to vypada jak pixla od bombonu :lol: ale kazdopadne to neco podela...jeste bych dal privod vzduchu nekam kde to bude nabirat krasne studenej vzduch,ucinek by bejt moch urcite lepsi nez u normalniho airboxu,jelikoz trobka nasavani je nekde kde vubec nemuze nabirat studenaka,nebo aspon ja to mam(mel sem),pac je nekde v ucpanym doliku pod haubnou,nechapu ... :D
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
Odpovědět