Motor 1.4 8V (dotazy, rady, závady,...)

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
durikee
kolemjdoucí
Příspěvky: 28
Registrován: pát led 20, 2017 14:06

Re: 1.4 8v trhanie pocas akceleracie

Příspěvek od durikee »

Erik166 píše: stř lis 05, 2014 19:00 Dalsi poznatok.
Pokial vam punto pri jazde kolisavo zrychluje alebo trha a nema vykon, treba otvorit nadrz a vytiahnut von plavak s cerpadlom. Okolo cerpadla je mikrositko ktors bolo obalene vrstvou bordelu. Treba to rozobrat a mikrositko vycistit.
Admin to kludne moze presunut tam kam uzna za vhodne.
Ahoj, neviete poradit ako vytiahnem von palivove cerpadlo? Je tam taka cierna okruhla krytka, ale neviem ako sa dava dole, a nerad by som nieco zlomil. Dik :wink:
Evo 1.4 8V 75
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Motor 1.4 8V (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od tkupilik »

Normalne to vylom, je to tam jen nacvaknuty... horsi je povolit prevlecnu matku na cerpadle kdyz nemas pripravek. Kladivo, drevo a ve dvou chytnout rytmus... samotnej jsem to nepovolil.
GP 1.4 Tjet
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Návštěvník
Příspěvky: 165
Registrován: čtv lis 18, 2010 14:37
Bydliště: Slovensko - Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.4 8V (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od SpiritWolker »

Na uvolnenie prstencovej matky su kluče, daju sa aj podomacky vyrobit.
stači dat do googlu kluc na palivove cerpadlo a prepnut na obrazky
napriklad:
http://www.driveservis.sk/product/detai ... e-cerpadla
https://lincos.sk/3364-kluc-na-palivove-cerpadlo.html
Neodporúčam kladivo a podobne veci !!! .)
Aj ja som tak niekedy skušal, aj sa raz podarilo, podruhykrat zas som polamal maticu a musel zhanat druhu.
Teraz su už aj matice na predaj .)
https://www.motointegrator.cz/produkty/ ... t-46523405
Opravujem servo-riadenia posilovac Fiat Punto GRANDE aj nove Fiat Punto EVO
Chyba v rj: C1002, cena od 200e/5000kč +50e/1200kč montaž, je možne poslat aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Morpheus
kolemjdoucí
Příspěvky: 31
Registrován: pát lis 10, 2017 10:43

1.4 8v - vynechávanie motora po naštartovaní

Příspěvek od Morpheus »

Zdravím, mám Punto Evo 1.4 8v 2013 s továrenským LPG a už dlhšiu dobu na ňom registrujem vyššie popisovaný problém. Nejde na 3 valce, ale proste na 1 valci mám oneskorený zápal a motorom to vždy za behu trochu šklbe. Teraz zopár zvláštností:
1. robí to len na voľnobeh, v otáčkach sa to stratí, pri prevádzke čiste na benzín to robí aj pri ohriatom motore
2. týka sa to len prevádzky na benzín, po prepnutí na plyn to prestane
3. po opätovnom prepnutí z plynu na benzín to už nerobí - a ak po zhasnutí a opätovnom naštartovaní ostane teplý motor, tiež to nerobí.
4. týka sa to len studených štartov
5. robí to vždy ten istý valec

Teraz, v súčasných horúčavách, je pre mňa problém diagnostikovať, či výmena niektorého dielu pomohla alebo nie.. Zatiaľ som na aute robil prvý väčší servis (vnútorný a vonkajší rozvod, predné kotúče a platničky, všetky kvapaliny), okrem toho som menil sviečky a cievky. Pri studenom štarte tiež pozorujem kolísanie otáčok a kovový rachot s vibráciami od motora. Diagnostika nehlási žiadne závady (ELM 327 bluetooth špeciálne pre fiat v kombinácii s AlfaOBD), avšak pri načítaní senzorov klepania udávajú prostredné valce výrazne vyššiu úroveň klepania motora.

Už mi došli nápady, čím by to mohlo byť, tak dúfam, že mi budete vedieť poradiť.
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.4 8v - vynechávanie motora po naštartovaní

Příspěvek od 1nekros1 »

pozry map senzor ci udava spravnu hodnotu teploty vzduchu zvykne blbnut na puntach a velal ludi vratane mna s tym malo problem. bud dava skrat alebo nezmyselne cisla napr pri vonkajsej teplote 30 udava ze je vonku 15. neviem ako na seriovom lpg ale na ostatnych treba casom repasovat vstrekovace lpg pretoze sa opotrebuvaju a robia vseliake problemy ked su studene. vydrzia cca 50000km. moze byt ze ten jeden vstrekovac uz blbne a preto rozhodi mapu aj benzinu.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Morpheus
kolemjdoucí
Příspěvky: 31
Registrován: pát lis 10, 2017 10:43

Re: 1.4 8v - vynechávanie motora po naštartovaní

Příspěvek od Morpheus »

edit: ospravedlňujem sa, googlil som si ako senzor vyzerá a akoby z oka vypadol senzoru teploty paliva - takže po víkende vymením a dám vedieť, zatiaľ ďakujem.
edit2: MAP senzor je v poriadku, testované na diagnostike AlfaOBD, avšak zistil som netesnosť výfuku, ide to od spodku motora, niekde za katalyzátorom.

Map senzor, resp. senzor teploty paliva som už menil. Aby sme sa rozumeli - mne nerobí problémy plyn, ten funguje ako hodinky. Mne robí problémy studený štart na benzín, kedy je motor hlučný, rinčí, hrkoce, vibruje a na 1 valec možno badať slabší oneskorený zápal. Než som vymenil cievku tak ten oneskorený zápal bol na voľnobehu stále AŽ do prepnutia na plyn (tzn po naštartovaní s vynútením benzínu som mohol spraviť aj 100km, misfire som mal na voľnobehu stále), pričom prepnutím na plyn sa chod motora stabilizoval a aj po prepnutí nazad na benzín už bežal tichučko. Predpokladám mierne znečistený benzínový vstrekovač, kedy po štarte a prevádzke na sytič nestíha dodávať potrebné množstvo paliva, avšak zároveň je dostatočne priechodný aby zvládal vstrekovať bežné množstvo pri pracovnej teplote. Včera som tankoval a dal som tam STP čistič vstrekovačov. V najhoršom mám pripravené dva použité vyčistené vstrekovače :D

Studený motor rinčí, hrkoce a vibruje, kolíšu otáčky.
Teplý motor má rovnomerný chod na obe palivá, i tak ma ale zaujíma skôr benzín, pretože problém je viditeľný len do zohriatia motora.


S tým senzorom som si užil svoje, vo Fiate v mojom meste si s tým nevedeli rady aj keď je to továrenské LPG, pomohli mi až chlapci z MPGAS Hlohovec, aj keď musím poznamenať, že neboli nadšení. Jednak senzor je na mojom aute na super prístupnom mieste (niekde zospodu vedľa alternátora) a potom sa nemohli napojiť do diagnostiky a závadu som si mazal doma s bluetooth fake ELM327.
MoRFi
kolemjdoucí
Příspěvky: 5
Registrován: ned čer 17, 2018 16:54

Re: Motor 1.4 8V (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od MoRFi »

p0ki1 píše: čtv lis 10, 2016 8:07 Ahojte, potreboval by som radu. Mam Grande Punto 1,4 8V, rok vyroby 12/2008 (najazdenych cca 186tis km) a mam s nim uz dlhsi cas takyto problem. Priebezne mi vyskakuje zlta kontrolka checku motora (check engine). Problem je najviditelnejsi v jeseni a v zime. Na nizsich otackach je vsetko v poriadku, ale hneď ako tomu trochu pridam z dovodu nejakej situacie v premavke, tak naskoci kontrolka motora a samozrejme obmedzi mi vykon motora. Musim zastavit, vytiahnut kluc, chvilu pockat a potom zase nastartovat. Kontrolka sice svieti dalej, ale vykon je zvacsa uz v pohode. Samozrejme casto sa uz stalo, ze ani po takomto resete sa vykon hned nedostavil a musel som to skusit viac krat. Problem sa z casu na cas (v poslednom case dost casto) zacal ale vyskytovat aj na jar a v lete. Najma v situacii, ked som isiel po dialnici. Vsetko islo v poriadku, ale ked prislo nejake obmedzenie na dialnici, kde bola znizena rychlost, ked som ubral z plynu a nasledne sa ustalil napriklad na rychlosti 60 km/h, tak mi ta kontrolka z nicho nic znovu zasvietila a uz som sa nevedel rozbehnut na viac ako tachometrovych 100 km/h. A opat som musel na najblizsom odpocivadle zastavit a vykonat reset s pauzou, aby som mohol pokracovat v jazde s normalnym vykonom. Kontrolka aj vtedy zvacsa neprestala svietit.

Samozrejme, situaciu som uz aktivne riesil, kedze problem pretrvava uz druhy rok. Bol som s autom zaciatkom tejto jesene na diagnostike, kde vyskocila chyba snimaca vacky. Mechanik ho vybral a vycistil, lebo bol cely zakarbonizovany. Odporucil mi zmenit znacku oleja. Co som aj urobil. Auto chvilu chodilo bez problemov, ale problem sa vratil teraz, ked udreli prve mrazy. Je to dokonca horsie. Tym, ze je motor studeny a pri prvej situacii na ceste, ked som nuteny zvysit otacky, tak mi ten motor doslova skape a ostanem visiet na ceste s vystraznymi svetlami. Resetnem, okamzite nastartujem a pohnem sa. Ale po kratkom case sa problem znovu opakuje. Zacinam byt zufaly a ziadam o radu, lebo mam ist koncom mesiaca na STK. Obavam sa, ze sa takouto zavadou by som asi nepresiel. Pripadne hladam nejakeho fachmana na GP, ktory by mi helfol. Svoje auto mam rad, ziadne ine problemy som doteraz nemal a nemam dovod ho menit. Len sa potrebujem konecne dostat z tohto marazmu a nie som tak uplne technicky zdatny, aby som si poradil sam. Vopred Vam dakujem za vase tipy a rady.

//EDIT 18. 11. 2016:

dnes som bol s autom na diagnostike, ale v inom servise. Vyhodilo dve chyby. Opakovane zase snímač vačkového hriadeľa a ako druhú chybu to vyhodilo chybný plynový pedál. Je ho vraj treba vymeniť. Nejako sa mi to nezdá, ale skúsim, keďže je to pre mňa cudzí servis a urobia mi to na blok. Takže ak by sa to opakovalo, tak pôjdem reklamovať. Čo mi samozrejme peniaze už nevráti, ale tak aspoň bude pedál vymenený a budú sa s tým musieť hrať. Prosím Vás, myslíte, že by ten opis, ktorý som vyššie spomínal byť skutočne spôsobený plynovým pedálom? Rozprávali mi, že to môže mať taký vplyv, lebo je to vraj naviazané na potenciometre a podobné veci. A ten snímač vačky? Vymeniť alebo nechať tak ako je a priebežne prečisťovať?
Mam rovnaky problem, na zaklede diagnostik a navrhov na servis bolo vymenene uz: variator, rozvody, sviecky, cidlo polohy vacky, olej a ine. Proste mala generalka. Neviem co dalej robit a nemam chut do toho bezhlavo pchat dalsie peniaze. Diagnostika(aj originalna) stale ukazuje tuto chybu. Naposledy bol memeny variator a nepomohlo to, povedal by som ze to je este castejcie. Nebol meneny nastavovac variatora, moze to robit on? Alebo kabelaz? Ukazuje to nejaky nedoveryhodny signal s vackou ci cim...
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Návštěvník
Příspěvky: 165
Registrován: čtv lis 18, 2010 14:37
Bydliště: Slovensko - Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.4 8V (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od SpiritWolker »

Pozdravujem MoRFi
musis napisat ake čislo chyby sa zapisuje do rj-motora.
Opravujem servo-riadenia posilovac Fiat Punto GRANDE aj nove Fiat Punto EVO
Chyba v rj: C1002, cena od 200e/5000kč +50e/1200kč montaž, je možne poslat aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
MoRFi
kolemjdoucí
Příspěvky: 5
Registrován: ned čer 17, 2018 16:54

Re: Motor 1.4 8V (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od MoRFi »

P0172 - směs(řada 1) - ověření věrohodn. signálu nesprávne
P0340 - snímač polohy vačkového hřídele - porovnání signálu, chybné

To bolo pred vymenou variatora. Ked zajtra stihnem chcel by som zase zopakovat diagnostiku lebo chyba po vymene naskakuje castejsie.
MoRFi
kolemjdoucí
Příspěvky: 5
Registrován: ned čer 17, 2018 16:54

Re: Motor 1.4 8V (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od MoRFi »

Takze P0172 bola sposobena netesnenim spoja na vyfuku. Tesnenie pomohlo. Bohuzial P0340 ostalo. Ide sa patrat dalej. Tlak oleja. Nastavovac variatora. Pripadne nastave motora.
peterson
Návštěvník
Příspěvky: 87
Registrován: pát pro 14, 2007 9:29
Bydliště: Hodonín

Re: Motor 1.4 8V (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od peterson »

Ahoj.Mě se taky rozsvěcovala žlutá.Nakonec se zjistilo ,že je volný kostřící kabel na motoru ,po utažení problém zmizel. :wink:
kolemjdoucí
MoRFi
kolemjdoucí
Příspěvky: 5
Registrován: ned čer 17, 2018 16:54

Re: Motor 1.4 8V (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od MoRFi »

A nevies aka chyba bola zapisana v RJ? Mal si aj stratu vykonu alebo len kontrolku? Mne vymena variatora nepomohla. Technik momentalne zistuje dalsie priciny.
peterson
Návštěvník
Příspěvky: 87
Registrován: pát pro 14, 2007 9:29
Bydliště: Hodonín

Re: Motor 1.4 8V (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od peterson »

MoRFi píše: pon črc 02, 2018 20:16 A nevies aka chyba bola zapisana v RJ? Mal si aj stratu vykonu alebo len kontrolku? Mne vymena variatora nepomohla. Technik momentalne zistuje dalsie priciny.
Jen kontrolka výkon nekolísal.Chybu nevím bylo to přímo ve Fiatu ještě v záruce.
kolemjdoucí
Lubos_TT
kolemjdoucí
Příspěvky: 12
Registrován: úte črc 10, 2018 20:54

1.4 57 kw 8V problém vibrácie motora

Příspěvek od Lubos_TT »

Pozdravujem Vás.
Potreboval by som poradiť ohľadom Grande Punta r.2009 1.4 8V 57kW motor označenie 350.A100. Nabehané má 90 000 km či skutočne to neviem, mám to auto 1/2 roka. Už si neviem dať rady a mechanik mi to tiež nevyriešil.
Na voľnobežných otáčkach 700 ot/min motor trasie. Ak je motor studený tak skoro netrasie, ako sa zohrieva (k pracovnej teplote) a približuje sa k 700 ot/min trasie viac a viac a v pravidelných intervaloch ho tak inak zatrasie (aj za studena). Na diagnostike nič nehlási. Z diagnostiky bolo vidieť pohyb voľnobežných otáčok 40 ot/min hore dole. Krútiaci moment sa tiež máličko menil a kolísal máličko prúd na lambda sondách. Tlaky motora sú v poriadku a tlak na saní bol tiež v poriadku. Vymenil som silentbloky motora (všetky - už boli načnuté najmä spodný a na prevodovke) . V servise mi vyčistil a nakalibroval vzduchovú klapku, vymenil rozvody (toto s tým nesúviselo). Ja som menil sviečky pred 1/2 rokom boli tam NGK dával som Bosh. Realizoval som repas alternátora (výmena ložísk, uhlíkov a vodiacich krúžkov) Alternátor dáva napätie 13.9 V pri naštartovanom aute (Je tam DENSO 70A 14V ). Servisák mi poradil dať naspäť pôvodné sviečky a tankovať 98 a viac oktánový benzín. Otvoril veko oleja a konštatoval, že motor na 90000 km dýcha nejak moc. Toto sú všetky relevantné informácie ktoré ma napadajú... Ešte sa mi stalo, že pri naštartovaní triaslo motor ako keby išlo na 3 valce a ak som pridal alebo znova naštartoval tak bežal v poriadku. Stalo sa mi to iba dvakrát a bolo to pred servisom. Ak by mi niekto vedel poradiť čo sa s tým stretol naozaj by som bol rád. Poprípade dať nejaký postup ako to rozumne odtestovať aby som prišiel na chybu.
Morpheus
kolemjdoucí
Příspěvky: 31
Registrován: pát lis 10, 2017 10:43

Re: 1.4 57 kw 8V problém vibrácie motora

Příspěvek od Morpheus »

Skontroluj si ešte výfuk, či nemáš niekde dieru, prasknuté zvody alebo polámané štifty. Keď "motor dýcha nejak moc", tak sa tam dostáva viac vzduchu ako má. 700rpm na voľnobežných otáčkach je rozhodne menej než by malo byť.

A tiež, ako som dostal poradené ja prednedávnom, pozri MAP senzor akú udáva teplotu vzduchu
Odpovědět