Signalizace nezapnutých pásů

Vše okolo elektropříslušenství, radia, světel, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

buck1
Návštěvník
Příspěvky: 52
Registrován: sob srp 14, 2010 12:40

Signalizace nezapnutých pásů

Příspěvek od buck1 »

Dnes se mi stalo ze jsem nasedl do auta nedal si pas (jel jsem do vedlejsi vsi:) ) A rikam si kde je ten zvuk co trha usi... Prestal z niceho nic hvizdat. Presto na palubce je videt kontrolka ze nemam pas, zvuky v menu na pocitaci taky funguji, kde muze byt problem?
PsychX
Návštěvník
Příspěvky: 52
Registrován: pát črc 31, 2009 17:57

Příspěvek od PsychX »

auto prestane piskat po cca 5 min alebo 5km ked ho to prestane bavit =) mam to odskusane
GP 1,3 MJT 75k 3D Biely výbava: Racing + tempomat a da?dový senzor r.v.2009
buck1
Návštěvník
Příspěvky: 52
Registrován: sob srp 14, 2010 12:40

Příspěvek od buck1 »

PsychX píše:auto prestane piskat po cca 5 min alebo 5km ked ho to prestane bavit =) mam to odskusane
jasne to ja taky, vask vim. Ale ted to nepiska vubec... to je prave to...
PsychX
Návštěvník
Příspěvky: 52
Registrován: pát črc 31, 2009 17:57

Příspěvek od PsychX »

tak si skontroluj ci sa ti nahodou neuvolnili konektory pod sedakom. pokial sa uvolnili tak pokial sa nemylim tak nebudu fungovat ani airbagy. myslim ze to tu niekto pisal.

alebo moze byt este jedna moznost a to auto to uz prestalo bavit a sere nato ci mas alebo nemas pas.=)
GP 1,3 MJT 75k 3D Biely výbava: Racing + tempomat a da?dový senzor r.v.2009
buck1
Návštěvník
Příspěvky: 52
Registrován: sob srp 14, 2010 12:40

Příspěvek od buck1 »

PsychX píše:tak si skontroluj ci sa ti nahodou neuvolnili konektory pod sedakom. pokial sa uvolnili tak pokial sa nemylim tak nebudu fungovat ani airbagy. myslim ze to tu niekto pisal.

alebo moze byt este jedna moznost a to auto to uz prestalo bavit a sere nato ci mas alebo nemas pas.=)
coze? jaky konektory? to zni hrozne... airbagy... no helet kde je presne najdu, to sceknu
PsychX
Návštěvník
Příspěvky: 52
Registrován: pát črc 31, 2009 17:57

Příspěvek od PsychX »

pokial viem tak by to malo byt niekde pod sedackou, ale presne ti to nepoviem. mozno pomoze este niekto
GP 1,3 MJT 75k 3D Biely výbava: Racing + tempomat a da?dový senzor r.v.2009
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Divil bych se ?e konektory k čidlu obsazeného sedadla by měly vliv na airbagy :idea:
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
PsychX
Návštěvník
Příspěvky: 52
Registrován: pát črc 31, 2009 17:57

Příspěvek od PsychX »

niekde som to tu prave cital ze vypol odpojil cidlo na sedacke a nefungovali airaby. ono ked sa to tak vezme tak to ma aj celkom logiku priklad na spolujazdcovej strane ked nikto nesedi a stala by sa nehoda tak by bolo dost zbytocne keby tam vystrelili airbagy. nie?
GP 1,3 MJT 75k 3D Biely výbava: Racing + tempomat a da?dový senzor r.v.2009
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Příspěvek od mosto »

PsychX píše:niekde som to tu prave cital ze vypol odpojil cidlo na sedacke a nefungovali airaby. ono ked sa to tak vezme tak to ma aj celkom logiku priklad na spolujazdcovej strane ked nikto nesedi a stala by sa nehoda tak by bolo dost zbytocne keby tam vystrelili airbagy. nie?
tie? to vidím na odpojený konektor pod sedačkou...mne sa to tie? stalo,keď som si povysával auto,začalo to svieti?,?e nie som pripútaný aj keď som bol pripútaný,ale nepískalo to...ale ?iaden airbag mi tam nesvietil,tak by to asi nemalo ma? vplyv na airbag :?
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

Ja myslim ze airbag se ridi tim jestli jsou zaple pasy nebo ne. Vypnuti airbagu u spolujezdce je prave jen na to kdyz tam nekdo da autosedacku ktera je pripoutana tak aby ji to pripadne neodstrlilo. Cidlo v sedacce by melo pouze upozornit na to ze tam nekdo sedi pripadne neco lezi a ze se ma pripoutat.
Obrázek
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Činnost airbagu nemá se zapnutím pásů co dělat. Signalizace nazapnutých pásůje u spolujezdce je jenom zátě?ové čidlo. U sedačky řidiče ?ádný snímač není, tam se předpokládá automaticky, ?e při jízdě sedí na sedačce řidič :wink: . Pokud ta signalizace nefunguje u řidiče, tak bych tipnul na spínač v kotvě bezpečnostního pásu - zaseknutý v sepnuté poloze. Pokud by byl rozpojený konektor, tak by to pi?tělo pořád.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

Jarou? píše:Činnost airbagu nemá se zapnutím pásů co dělat. Signalizace nazapnutých pásůje u spolujezdce je jenom zátě?ové čidlo. U sedačky řidiče ?ádný snímač není, tam se předpokládá automaticky, ?e při jízdě sedí na sedačce řidič :wink: . Pokud ta signalizace nefunguje u řidiče, tak bych tipnul na spínač v kotvě bezpečnostního pásu - zaseknutý v sepnuté poloze. Pokud by byl rozpojený konektor, tak by to pi?tělo pořád.
ano jarousek presne ale pokial viem tak to cidlo tam je aj na to ze ked tam nikto nesedi nebuchne tam airbag. aspon tak je to u PSA a Wv. tak usudzujem ze aj fiatik to tak ma. kto to vyskusa:-)
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
romisek.capuska
Návštěvník
Příspěvky: 183
Registrován: pát říj 30, 2009 14:07
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Pri jizde bez pasu auto nehvizda

Příspěvek od romisek.capuska »

buck1 píše:Dnes se mi stalo ze jsem nasedl do auta nedal si pas (jel jsem do vedlejsi vsi:) ) A rikam si kde je ten zvuk co trha usi... Prestal z niceho nic hvizdat. Presto na palubce je videt kontrolka ze nemam pas, zvuky v menu na pocitaci taky funguji, kde muze byt problem?
Já nevím, ale nepoutat se? I kdy? jedu jen "pár kilometrů" poutám se v?dy. Přijde mi to jako hazard jezdit s airbagem bez pásu. Nikdy neví?, kdo kde kdy do tebe vletí ( a to mů?e? jen vyjet ze vrat )... tak?e asi tak.

Evi
GP 2009 1.2 ICE 48kw white glory 3dv
Nissan King Cab 2.5 TD Double Cab
g-lobby
Štamgast
Příspěvky: 677
Registrován: čtv čer 25, 2009 22:03
Bydliště: Mariánské Lázně - Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pri jizde bez pasu auto nehvizda

Příspěvek od g-lobby »

romisek.capuska píše:
buck1 píše:Dnes se mi stalo ze jsem nasedl do auta nedal si pas (jel jsem do vedlejsi vsi:) ) A rikam si kde je ten zvuk co trha usi... Prestal z niceho nic hvizdat. Presto na palubce je videt kontrolka ze nemam pas, zvuky v menu na pocitaci taky funguji, kde muze byt problem?
Já nevím, ale nepoutat se? I kdy? jedu jen "pár kilometrů" poutám se v?dy. Přijde mi to jako hazard jezdit s airbagem bez pásu. Nikdy neví?, kdo kde kdy do tebe vletí ( a to mů?e? jen vyjet ze vrat )... tak?e asi tak.

Evi
jo s tím souhlasím... 8)
_________________
GP 1,2 Racing 5D černá CO BERUNA
GP 1,2 Racing 3D černá CO KAREL LPG
buck1
Návštěvník
Příspěvky: 52
Registrován: sob srp 14, 2010 12:40

Příspěvek od buck1 »

Tak nakonec to bylo opravdu tim konektorem pod sedackou, jak uz to padlo auto jsem uklizel vcetne vymeny kobercu a luxovani. Jen doufam ze na ty airbagy to vazne vliv nema... to abych pred kazdou jizdou kontroloval kontakty :D :roll:
Odpovědět