Houkačka (klakson)

Vše okolo elektropříslušenství, radia, světel, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
lukasbc
kolemjdoucí
Příspěvky: 47
Registrován: pon říj 06, 2008 19:06

Houkačka (klakson)

Příspěvek od lukasbc »

Včera jsem zjistil,?e mi nefunguje během jízdy ani po zastavení - houkačka (nehledě na to,zda je otočený klíč nebo vypnutý).Zkusil jsem jakoby potlačit na v?echny pojistky co jsou vlevo pod palubkou a ejhle klakson troubí. Ale stát se to mů?e zase.....
Nicméně po přečtění chytré příručky jsem zjistil,?e pojistka pro klakson (F33) se nachází v té krabici v motorovém prostoru.
Mám tedy dotaz-je v místě pod palubkou nějaká pojistka která by na houkačku měla taky vliv?
A nebo je tam někde v tom prostoru u pojistek pod palubkou třeba nějaké ukostření třeba spínače houkačky na volantu??

Díky za náměty a zku?enosti.
Velký Pun?a 1,2 Dynamic
lukasbc
kolemjdoucí
Příspěvky: 47
Registrován: pon říj 06, 2008 19:06

Příspěvek od lukasbc »

Tak opět se závada projevila-ale na něco jsem při?el. KDo z vás má zta?ený e-learn tak tam prosím mrkněte , kdy? tak je zde:

http://www.ulozto.cz/4997645/elearn-fia ... tilang.rar

TAm najdete rubriku: 5505 ELEKTRICKÁ SOUSTAVA a tam je rozkresleno zapojení konektorů "Uzel body computer" Nefgungující nebo fungující klakson je podle mě způsobený ?patným konektrem A (M01A konektor s 60-ti piny, zadní kabel). V popisové tabulce je pod pinem č.9 uvedeno ovladač relé akustických signálů T16
.Co mě mate je ten popis toho konektoru jako zadní kabel....Jinak na tomkonektoru je toho dost-potkávací světla, stahování oken atd...Tak?e usuzuju,?e ten popis zadní kabel je jen technický a nejedná se tedy kabel nata?ený od zadní části auta :?:
No jinak doufám ?e po mém odpojení a znovu zapojení toho kabelu se to u? neposere(pak klakson začal troubit).Nedoká?u si toti? představit,?e by tento konektor měnili-podle mě nemo?né a měnit celý kabel,tak jsem asi tak 2roky bez auta.Pokud to udělá je?tě raz tak to jedu reklamovat a děj se vůle bo?í

Teď jsem tam objevil v?e-stačí jen zadat do vyhledávání správný výraz (t16):
FUNKČNÍ POPIS
Systém výstra?ného zvukového znamení je napájen přes relé T16 v pojistkové skříňce v motorovém prostoru B1 po vedení, je? jde přímo z baterie přes pojistku F33, která se také nachází ve skříňce B1.

Cívku relé nabudí ukostřovací signál generovaný sepnutím některého spínače na volantu, které jsou spojeny kabelá?í tzv. spirálovým kontaktem D47.

Body Computer M1 - pin 35 konektoru D - dodává výchozí ukostření na spirálový kontakt D47, který zasílá povel akustických signalizátorů na pin 53 konektoru D jednotky M1. Z pinu 9 konektoru A jednotky M1 vychází povel, který nabudí relé T16 jednotky B1, které takto ovládá akustickou houkačku P05.

Body Computer M1 - konektor G - je napájen přímo z baterie po vedení ji?těném pojistkou F2 v pojistkové skříňce v motorovém prostoru B1; s klíčkem v zapalování (INT) je napájen pin 32 konektoru D; pin 10 konektoru H jednotky M1, který Body Computeru dodává výchozí ukostření.



[/b]
Velký Pun?a 1,2 Dynamic
lukasbc
kolemjdoucí
Příspěvky: 47
Registrován: pon říj 06, 2008 19:06

Příspěvek od lukasbc »

Tak je to v?echno na <i>.Zase to blbne,tak to dávám definitivně do servisu.Jak to bude vyřízené napí?u proč to blblo... :? :(
Velký Pun?a 1,2 Dynamic
Igor
Návštěvník
Příspěvky: 124
Registrován: čtv dub 23, 2009 8:40

Příspěvek od Igor »

:shock: hmmmmmm..... :ehm
Igor
Návštěvník
Příspěvky: 124
Registrován: čtv dub 23, 2009 8:40

Příspěvek od Igor »

nieco nove? uz si vytrubujes? tramdadadaaaa :lol:
lukasbc
kolemjdoucí
Příspěvky: 47
Registrován: pon říj 06, 2008 19:06

Příspěvek od lukasbc »

Tak u? troubím,dneska jsem byl AF centru v Ostravě.Dopoledne jsem to tam nechal a asi o půl jedné mi volali, ?e u? to fachá.No závada byla v nějakém studeném spoji na kabelovém svazku v motorovém prostoru.Doma jsem pak vypátral,?e měli vyndanou celou tu pojistkovou desku s relátkama co je v motoru u baterky vpravo.Tak?e pod ní byl asi zakopaný čert.
Čili HURÁ hurá hurá závada odstraněna a troubíme!!§ tadááááááá
Holt i takové závady se mohou vyskytnout. :? :wink:
Velký Pun?a 1,2 Dynamic
Igor
Návštěvník
Příspěvky: 124
Registrován: čtv dub 23, 2009 8:40

Příspěvek od Igor »

super :D to som rad :D tak nech Ti to dobre jazdi...
Odpovědět