Vymena oleja

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Lipi
Štamgast
Příspěvky: 361
Registrován: pát pro 03, 2010 9:24
Bydliště: Slovakia - Malacky

Příspěvek od Lipi »

No ka?dy z nas si vie spojit slovo AMERIKA - americky pribli?ným hodnotám... ja to vyjadrim smajilikom... => :lol: :lol: :lol: :lol:
Grande Punto 1.3MultiJet (66kW) 6-Speed (Dynamic) - 26.10.2006
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

jeník1 píše: No je to tak. Samozřejmě to není z mojí hlavy, ale "vygoogloval" jsem to na jednom americkém olejářském webu. Je to v dokumentu PDF, nemohu to najít, ale časem sem dám link. Mazací schopnost oleje skutečně podle nich je nejlep?í mezi 5 a? 8 tisíci km. Pak ji? lineárně klesá. Na urověň nového oleje se dostane asi ve 20 tisících. Tak?e podle nich měnit olej v 10 tisích mů?e jenom mírně řečeno velmi neznalý člověk.
To, ?e jsou v oleji nějaké kovové ?pony je naprostý nesmysl. Kde by se tam vzaly? Výroba moderních motorů je velmi přesná strojírenská činnost a materiály pou?ité na pístní krou?ky a stěny válců nefungují jako "pilník a ?elezo" To, ?e je olej černý nijak nesni?uje jeho vlasnosti. Naopak, výrobci motorových olejů s tímto jevem počítají (?e se rozpou?tí v oleji karbon) a díky různým addivům jej doka?í vyu?it tak, ?e dokonce v určitém mno?ství zlep?í kvalitu oleje.
Nelze zapomínat i na olejový filtr, který je takovou pojistkou, ?e se do oleje skutečně nedostane nějaká vět?í nečistota.
Vět?í píčovinu u? jsem dlouho nesly?el... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Vět?í blbost jsem o oleji nesly?el, ?e nový olej má hor?í mazací schopnost ne? částečně opotřebovaný.
Jinak proč si myslí?, ?e praskaj rozvodový řetězy a odcházej hydraulická zdvihátka?
Hlavně tím, ?e se nechává olej dlouho v motoru, ty longlife intervaly je holej nesmysl.
Za mě olej v motoru maximálně 15tis. km nebo rok, v?dy? se podívej kolik toho oleje má? v motoru, stí?í 3litry.
To, ?e se jezdí na olej dlouhé výměny začne? poznávat po 100tis km.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

Jirka píše:Vět?í blbost jsem o oleji nesly?el, ?e nový olej má hor?í mazací schopnost ne? částečně opotřebovaný.
Jinak proč si myslí?, ?e praskaj rozvodový řetězy a odcházej hydraulická zdvihátka?
Hlavně tím, ?e se nechává olej dlouho v motoru, ty longlife intervaly je holej nesmysl.
Za mě olej v motoru maximálně 15tis. km nebo rok, v?dy? se podívej kolik toho oleje má? v motoru, stí?í 3litry.
To, ?e se jezdí na olej dlouhé výměny začne? poznávat po 100tis km.
U? jsem pochopil va?e my?lení. Uva?ujete pořád jako za komunistů, ?e auto je na celý ?ivot. Já GP nemám na celý ?ivot a a? najedu 100 tisíc tak to prodám nebo vyměním za jiný Fiat. Nevím tedy, proč bych měl měnit olej dvakrát do roka, kdy? výrobce umo?ňuje 2 roky nebo 30 tisís. Tak?e jak vypadá motor po 100 tisících je mi ukradený. To, ?e si tu ojetinu pak někdo koupí a ona se mu za dal?í rok posere přeci není moje vina ne?
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

jeník1 píše:
Jirka píše:Vět?í blbost jsem o oleji nesly?el, ?e nový olej má hor?í mazací schopnost ne? částečně opotřebovaný.
Jinak proč si myslí?, ?e praskaj rozvodový řetězy a odcházej hydraulická zdvihátka?
Hlavně tím, ?e se nechává olej dlouho v motoru, ty longlife intervaly je holej nesmysl.
Za mě olej v motoru maximálně 15tis. km nebo rok, v?dy? se podívej kolik toho oleje má? v motoru, stí?í 3litry.
To, ?e se jezdí na olej dlouhé výměny začne? poznávat po 100tis km.
U? jsem pochopil va?e my?lení. Uva?ujete pořád jako za komunistů, ?e auto je na celý ?ivot. Já GP nemám na celý ?ivot a a? najedu 100 tisíc tak to prodám nebo vyměním za jiný Fiat. Nevím tedy, proč bych měl měnit olej dvakrát do roka, kdy? výrobce umo?ňuje 2 roky nebo 30 tisís. Tak?e jak vypadá motor po 100 tisících je mi ukradený. To, ?e si tu ojetinu pak někdo koupí a ona se mu za dal?í rok posere přeci není moje vina ne?
Já u? pochopil tvé "my?lení" ...... Přestaň sem tahat nějaké komunisty a propří?tě nás laskavě u?etři tvých "světonázorů" a "zku?eností. :!:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
lolek
Štamgast
Příspěvky: 423
Registrován: stř led 18, 2012 22:31
Bydliště: Brno - buzerantů plno

Příspěvek od lolek »

jeník1 píše:
Jirka píše:Vět?í blbost jsem o oleji nesly?el, ?e nový olej má hor?í mazací schopnost ne? částečně opotřebovaný.
Jinak proč si myslí?, ?e praskaj rozvodový řetězy a odcházej hydraulická zdvihátka?
Hlavně tím, ?e se nechává olej dlouho v motoru, ty longlife intervaly je holej nesmysl.
Za mě olej v motoru maximálně 15tis. km nebo rok, v?dy? se podívej kolik toho oleje má? v motoru, stí?í 3litry.
To, ?e se jezdí na olej dlouhé výměny začne? poznávat po 100tis km.
U? jsem pochopil va?e my?lení. Uva?ujete pořád jako za komunistů, ?e auto je na celý ?ivot. Já GP nemám na celý ?ivot a a? najedu 100 tisíc tak to prodám nebo vyměním za jiný Fiat. Nevím tedy, proč bych měl měnit olej dvakrát do roka, kdy? výrobce umo?ňuje 2 roky nebo 30 tisís. Tak?e jak vypadá motor po 100 tisících je mi ukradený. To, ?e si tu ojetinu pak někdo koupí a ona se mu za dal?í rok posere přeci není moje vina ne?
tak od tebe je radost kopit auto :D
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

Jeden známý si prodlou?il interval výmeny oleje tak, ?e ruční vysávačkou benzínu za 100 korun vysucal litr černýho oleje přes měřící otvor oleje (podle něj to ?lo) a dolil litr nového. Olejový foltr neměnil. Tímto si o půl roku prodlou?il interval výměny a místo 20 tisíc najel s Pandou 25 tisíc. Servisní technik mu řekl, ?e to mo?ný je a motoru se tím ně?kodí. Tak jaký na to máte názor?
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

jeník1 píše:Jeden známý si prodlou?il interval výmeny oleje tak, ?e ruční vysávačkou benzínu za 100 korun vysucal litr černýho oleje přes měřící otvor oleje (podle něj to ?lo) a dolil litr nového. Olejový foltr neměnil. Tímto si o půl roku prodlou?il interval výměny a místo 20 tisíc najel s Pandou 25 tisíc. Servisní technik mu řekl, ?e to mo?ný je a motoru se tím ně?kodí. Tak jaký na to máte názor?
?e technik je debil a nenechal bych mu opravit ani sekačku na trávu. Známého snad nebudu ani komentovat... Takovým lidem nasrat a nechat jezdit autobusem :!:


PS: pí?e? to tady jako provokaci? nějak mi uniká smysl těchto příspěvků...
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenda »

Jen k tomu oleji,v práci pou?íváme denně motorové pily a jeden kolega, aby u?etřil, pou?íval na mazání vyjetý olej. Pilu měl věčně v servisu, proto?e přestala mazat li?tu ,v?dy měl zasr... čerpadlo bordelem. Tak asi ve vyjetým oleji bordel je :( Zdenda
P.S. Jarou?i nerozčiluj se je to vůl :)
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
lolek
Štamgast
Příspěvky: 423
Registrován: stř led 18, 2012 22:31
Bydliště: Brno - buzerantů plno

Příspěvek od lolek »

Jarou? píše:
jeník1 píše:Jeden známý si prodlou?il interval výmeny oleje tak, ?e ruční vysávačkou benzínu za 100 korun vysucal litr černýho oleje přes měřící otvor oleje (podle něj to ?lo) a dolil litr nového. Olejový foltr neměnil. Tímto si o půl roku prodlou?il interval výměny a místo 20 tisíc najel s Pandou 25 tisíc. Servisní technik mu řekl, ?e to mo?ný je a motoru se tím ně?kodí. Tak jaký na to máte názor?
?e technik je debil a nenechal bych mu opravit ani sekačku na trávu. Známého snad nebudu ani komentovat... Takovým lidem nasrat a nechat jezdit autobusem :!:


PS: pí?e? to tady jako provokaci? nějak mi uniká smysl těchto příspěvků...
taky sem ten příspěvek nepochopil a premý?lel jsem jestli na to mám nějak reagovat (podle mě provokace, ne? dotaz) ... fakt po takovým člověku bych si chtěl koupit auto :x
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Zdenda píše:Jen k tomu oleji,v práci pou?íváme denně motorové pily a jeden kolega, aby u?etřil, pou?íval na mazání vyjetý olej. Pilu měl věčně v servisu, proto?e přestala mazat li?tu ,v?dy měl zasr... čerpadlo bordelem. Tak asi ve vyjetým oleji bordel je :( Zdenda
P.S. Jarou?i nerozčiluj se je to vůl :)
Já se nerozčiluju, mě to povídání s technickými prostáčky baví :lol:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenda »

Člověk, který nenajde ve svém autě svíčky,je divnej :D A druhej, který se nám tady sna?i překopat forum, měl předchozí auto, jak jsem se včera dozvěděl,přelakovaný ?tětkou :D Zdenda
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
lolek
Štamgast
Příspěvky: 423
Registrován: stř led 18, 2012 22:31
Bydliště: Brno - buzerantů plno

Příspěvek od lolek »

Zdenda píše:Člověk, který nenajde ve svém autě svíčky,je divnej :D A druhej, který se nám tady sna?i překopat forum, měl předchozí auto, jak jsem se včera dozvěděl,přelakovaný ?tětkou :D Zdenda
to vůbec není pravda ... byl to gará?ovej lak a majitel o tom moc dobře ví :) btw nemá? nějakou fotku? zajímá mě, jestli je?tě ?ije :D
Kriss
Štamgast
Příspěvky: 611
Registrován: úte úno 05, 2008 20:03
Bydliště: Metan City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kriss »

u? dlouho jsem se tak nepobavil. Pohybuju se kolem rallye. Olej se tam mění po ka?dém závodě. Kdyby se nechal déle tak motor odejde. Tak?e měnit olej po 20 tisicich je řekl bych max. co olej snese. Ja menim do 15 tisic. Kamarad technik mi vypravel jak prijela alfa 156 s olejem co měl 3x měněný olej a najeto 120 tis km. Ani nechtějte vědět jak vypadal motor zevnitř, jak v?ecko drhlo atd. Nadával jak cip

Treba takový abarth ma interval 15tis. a Esseesse ma dokonce 10tis......stehne to má i ferrari 15000km nebo rok.
Nýní: Alfa Romeo GT, 1.9 16v JTDM 110kw
EX: GP 1,4 16v SPORT 3D,
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

Jste to nějak ?patně pochopili. Samozřejmě ?e budu měnit olej a filtr přesně podle servisního plánu v autorizovaným servisu. Ale v polovině najetých kilometrů, třeba v 15 tisících pouze vysaju přes měřící otvor 1 litr starého oleje a doplním jedním litrem nového oleje. A? najedu 30 tisíc, tak normálně pojedu do servisu na pravidelnou výměnu oleje a filtru. Tím se snad motor nepo?kodí ne?

Rozhodně neodlám překračovat počet najených km na jednu olejovou náplň. Fiat garantuje 2 roky nebo 30 tisíc, tak asi ví co ríkají. Oni ten motor vyrábí ne, tak asi vědí co dělají. Nevěřím, ?e by rizkovali po?kození motoru statisícům majitelů GP pa celém světě.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Odpovědět