Závady a řešení problémů

Sekce týkající se tohoto vozu obecně

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Du?an píše:Tak včera se mi po roce u studeného motoru stalo opět toto. Po dojetí na místo (asi 3 km) u? po opětovném nastartování v?e OK. Tě?ko bylo něco navlhlého, stalo se mi to v 18 hodin, počasí - slunečno, teplo.
Du?an píše:
ironlionzion píše:pres noc jsem parkoval v docela prudkém kopci a ráno po nastartování

- svítila kontrolka vstřikování paliva
- svítily kontrolky ABS + EBD
- blikala kontrolka prázdná nádr? a ručka ne?la nahoru
- otáčkoměr se ani nehnul

jinak auto jelo tak jsem to jen přeparkoval na rovné místo a teď jsem to byl kontrolovat po hodině a u? je v?e OK. Včera jsem tankoval a? po okraj, tak jestli to při náklonu nemohlo zblbnout čidla stavu paliva v nádr?i nebo něco jiného?

Pří?tě to u? asi nebudu přehánět s tím plněním nádr?e a? po okraj, včera jsem tam zase narval a? 49 litrů ...
Mně se stalo jednou ráno něco podobného. Po nastartování svítily neustále některé výstra?né kontrolky (airgagy a nějaké ty ostatní červené - u? si nevzpomenu) a naopak nesvítily kontrolky směrových světel (ale blinkry venku fungovaly) a nehnula se ani jedna ručička (palivoměr, teplota, rychloměr i otáčkoměr).
Kdy? jsem dojel do zaměstnání, motor jsem vypnul a zase nastartoval a u? to fungovalo.
Myslím, jestli nebyla navlhlá elektronika :?:
Zkus zkontrolovat dota?ení v?ech kostřicích bodů na motoru i na kastli
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

J.B. píše:je mi trapně ?e jsem bez závad tak ale jedna malinká-kdy? moc rychle odemknu tak v autě stále bliká ?e je zamčeno-je to normální??
Nechapu jak to myslis? Ty odemykas auto klickem?
Obrázek
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

J.B. píše:je mi trapně ?e jsem bez závad tak ale jedna malinká-kdy? moc rychle odemknu tak v autě stále bliká ?e je zamčeno-je to normální??
Co myslí? tím "rychle" odemknout? :D Otevře? pak dveře a pořád bliká nebo to bliká při zavřených dveřích?
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Robo1.2
Štamgast
Příspěvky: 477
Registrován: čtv kvě 03, 2007 21:55

Příspěvek od Robo1.2 »

Petr píše:Já byl v servisu u Dojáčka ve Vr?ovicích a nově i v Kolbenově a v?dy nespokojen. Poprvé, hned po koupi neodstranili banální závadu, kdy mi drhl kabílek od signalizace opotřebení destiček při plném rejdu o kolo, v kabině se to jevilo jako podivný kovový ?ramot, auto předávali s uji?těním, ?e příčinu drhnutí na?li, odstranili a po té odzkou?eli, bláhově jsem uvěřil a neodzkou?el, a? po dojetí domů, při otáčení na parkovi?ti. Po zavolání, ?e závada trvá řekli, ?e se ozvou - neozvali. Nakonec jsem tuto závadu detekoval a odstranil s kamarádem na parkovi?ti po vyheverování a prostudování co kolo dělá při plném rejdu, čili absolutně laickým způsobem! Druhou závadu, nefunkční klapku recilkulace nyní ře?ím. Pořád se mi zdálo, ?e cítím venkovní vzduch (smrad) i při vnitřním okruhu, u Dojáčka po kontrole topení napsali bez závad. Doma jsem zjistil, opět laickým způsobem, ?e klapka opravdu nefunguje, motorek vrčí, ale nepřestavuje klapku. Jedu s tím do Imofy, tak budu informovat.
Tato zavada je uz za mnou, je tam zlomena hriadelka na plastovom ozubenom kolecku. Motorcek stale toci ale naprazdno- to nefunguje. Stalo sa mi to po 2 rokoch. Bol s tym totalny problem =
1. najprv objednat = cena par halierov
2. navsteva servisu zle namontovane, zistil som to az doma
3. este raz zmontovane
Uz to chodi, taka blbost a stala ma xx telefonatov a radsej nepoviem kolko km,
inak ze sa to ulomi aj inym je dost mozne, motorcek ma len 2 privody a teda klapku vypina prudova ochrana na dorazoch, je to nasadene v takom 6hrane, ak to servisak da zle tak to nema potrebny zdvih

Skontrolovat si to mozes ak das dole skrinku spolujazdca, je to vidiet ale pristup je k tomu dost zly
J.B.
Štamgast
Příspěvky: 427
Registrován: čtv dub 03, 2008 21:18
Bydliště: JIČÍN

Příspěvek od J.B. »

odemknu-vlezu dovniř-zabouchnu-ledka zvesela bliká. :lol:
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

J.B. píše:odemknu-vlezu dovniř-zabouchnu-ledka zvesela bliká. :lol:
Tak to je asi něco ?patně.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Jarou? píše:
Du?an píše:Tak včera se mi po roce u studeného motoru stalo opět toto. Po dojetí na místo (asi 3 km) u? po opětovném nastartování v?e OK. Tě?ko bylo něco navlhlého, stalo se mi to v 18 hodin, počasí - slunečno, teplo.
Du?an píše: Mně se stalo jednou ráno něco podobného. Po nastartování svítily neustále některé výstra?né kontrolky (airgagy a nějaké ty ostatní červené - u? si nevzpomenu) a naopak nesvítily kontrolky směrových světel (ale blinkry venku fungovaly) a nehnula se ani jedna ručička (palivoměr, teplota, rychloměr i otáčkoměr).
Kdy? jsem dojel do zaměstnání, motor jsem vypnul a zase nastartoval a u? to fungovalo.
Myslím, jestli nebyla navlhlá elektronika :?:
Zkus zkontrolovat dota?ení v?ech kostřicích bodů na motoru i na kastli
Tohle se mi taky stalo ,v?echna ukostření jsem pře?el a vypadalo to ?e to bude dobrý a ted to udelalo znovu ,ale stačí jen nakrátko odpojit kontakt z aku a je to ok ani pamět na palubnim počítači se nesma?e.
Servis si taky neví rady ?e se stím je?tě nesetkali.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Petr
Návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv dub 26, 2007 15:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Petr »

Robo1.2 píše:
Petr píše:Já byl v servisu u Dojáčka ve Vr?ovicích a nově i v Kolbenově a v?dy nespokojen. Poprvé, hned po koupi neodstranili banální závadu, kdy mi drhl kabílek od signalizace opotřebení destiček při plném rejdu o kolo, v kabině se to jevilo jako podivný kovový ?ramot, auto předávali s uji?těním, ?e příčinu drhnutí na?li, odstranili a po té odzkou?eli, bláhově jsem uvěřil a neodzkou?el, a? po dojetí domů, při otáčení na parkovi?ti. Po zavolání, ?e závada trvá řekli, ?e se ozvou - neozvali. Nakonec jsem tuto závadu detekoval a odstranil s kamarádem na parkovi?ti po vyheverování a prostudování co kolo dělá při plném rejdu, čili absolutně laickým způsobem! Druhou závadu, nefunkční klapku recilkulace nyní ře?ím. Pořád se mi zdálo, ?e cítím venkovní vzduch (smrad) i při vnitřním okruhu, u Dojáčka po kontrole topení napsali bez závad. Doma jsem zjistil, opět laickým způsobem, ?e klapka opravdu nefunguje, motorek vrčí, ale nepřestavuje klapku. Jedu s tím do Imofy, tak budu informovat.
Tato zavada je uz za mnou, je tam zlomena hriadelka na plastovom ozubenom kolecku. Motorcek stale toci ale naprazdno- to nefunguje. Stalo sa mi to po 2 rokoch. Bol s tym totalny problem =
1. najprv objednat = cena par halierov
2. navsteva servisu zle namontovane, zistil som to az doma
3. este raz zmontovane
Uz to chodi, taka blbost a stala ma xx telefonatov a radsej nepoviem kolko km,
inak ze sa to ulomi aj inym je dost mozne, motorcek ma len 2 privody a teda klapku vypina prudova ochrana na dorazoch, je to nasadene v takom 6hrane, ak to servisak da zle tak to nema potrebny zdvih

Skontrolovat si to mozes ak das dole skrinku spolujazdca, je to vidiet ale pristup je k tomu dost zly
Díky za cenné informace, zítra s tím jedu do servisu, kontroloval jsem to přesně jak popisuje?, hřídel motorku se točí, ale ozubení co má pohánět je úplně volné, nespojené s hřídelem.
GP 1.2 Dynamic 2007 (?edá Revival, 5 dv.)
Petr
Návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv dub 26, 2007 15:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Petr »

Informace pro ty, kdo mají problémy s otevíráním zadních bočních dveří:
Servis nejdříve provede opravu - úpravu na stávajících klikách dle servisní informace Fiatu, pokud se závada i po tomto zásahu projeví, objednají se nové kliky, je na nich nějaká technická změna. Ke změně dílu do?lo někdy v prvním čtvrtletí roku 2008, kliky pro verzi výbavy Dynamic a vý?e (tedy v barvě karoserie) přijdou v přípravě pro lakování a a? tady v servisech je stříkají (informaci předávám tak, jak jsem ji obdr?el v servisu).
GP 1.2 Dynamic 2007 (?edá Revival, 5 dv.)
Uživatelský avatar
MV
Štamgast
Příspěvky: 248
Registrován: sob led 19, 2008 12:50
Bydliště: Rathova středozem

Příspěvek od MV »

Teddy86 píše:
J.B. píše:je mi trapně ?e jsem bez závad tak ale jedna malinká-kdy? moc rychle odemknu tak v autě stále bliká ?e je zamčeno-je to normální??
Nechapu jak to myslis? Ty odemykas auto klickem?
Jo to mi taky dela od zacatku - staci ale zamknout, odemknout a zas je vsechno ok (holt ty pocitace :mrgreen: ) Nejak zvlast me to netankuje, az prilezitostne budu v servise ....
GP Dynamic 5D 1.4 77k dualogic, 16", skydome, navi, rear-cam
Ex: Alfa Romeo Giulietta, 1.4 Multiair 170k, 17"
Ex: Fiat Bravo II Dynamic, 1.4 16V 90k, spiritual ivory, 17", navi, rear-cam
Ex: GP Fresh 3D 1.2 65k, cerna crossover, 16"
J.B.
Štamgast
Příspěvky: 427
Registrován: čtv dub 03, 2008 21:18
Bydliště: JIČÍN

Příspěvek od J.B. »

jo-odemykám klíčkem,skladovky s dálkou nebyly a já nechtěl čekat.tedĄ mě to ?tve-hlavně kdy? lezu do kufru-to je operace....a proto v?em budoucím majitelům-bez D.O. NEBRAT!
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

J.B. píše:jo-odemykám klíčkem,skladovky s dálkou nebyly a já nechtěl čekat.tedĄ mě to ?tve-hlavně kdy? lezu do kufru-to je operace....a proto v?em budoucím majitelům-bez D.O. NEBRAT!
Stačí se vyhnout verzi Active :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
J.B.
Štamgast
Příspěvky: 427
Registrován: čtv dub 03, 2008 21:18
Bydliště: JIČÍN

Příspěvek od J.B. »

jedna moucha starého fiatáře neotráví,jsem spokojen i tak :wink:
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Re: Reklamace laku

Příspěvek od Dušan »

Du?an píše:Včera si se mnou Fiat ČR dohodl prohlídku na 3.7.2008 v Mladé Boleslavi
Pokračování pří?tě ...
Vrátil jsem se z prohlídky laku, zástupce Fiatu ČR toho moc neviděl (slunečno :( ).
Domluvili jsme se na následovném ře?ení - zkusí to strojově přele?tit. Mo?ná, ?e by to mohlo pomoct, mně se ta barevné anomálie toti? jeví, jako by byl na barvě takový ?edý film.
Navíc natrefil na ?patné otvírání zadních dveří (klasická závada), u? prý mají systém, jak kliky bezproblémově 100% zprovoznit (někde to tam obru?ují). Kdy? jsem sdělil, ?e jsem to ji? loni reklamoval a ?e mám měsíc po záruce, přislíbil mi provedení opravy bezplatně, za co? mu děkuji.

Nyní zbývá pouze domluvit si termín.
Naposledy upravil(a) Dušan dne sob zář 06, 2008 7:00, celkem upraveno 1 x.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Petr
Návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv dub 26, 2007 15:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Petr »

Petr píše:Informace pro ty, kdo mají problémy s otevíráním zadních bočních dveří:
Servis nejdříve provede opravu - úpravu na stávajících klikách dle servisní informace Fiatu, pokud se závada i po tomto zásahu projeví, objednají se nové kliky, je na nich nějaká technická změna. Ke změně dílu do?lo někdy v prvním čtvrtletí roku 2008, kliky pro verzi výbavy Dynamic a vý?e (tedy v barvě karoserie) přijdou v přípravě pro lakování a a? tady v servisech je stříkají (informaci předávám tak, jak jsem ji obdr?el v servisu).
To Du?an: tohleto řekli v servisu o klikách mně (ji? ve dvou servisech)
GP 1.2 Dynamic 2007 (?edá Revival, 5 dv.)
Odpovědět