Autorádio a vše okolo něj

Vše okolo elektropříslušenství, radia, světel, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět

Jaké máte autorádio

Originál s CD
85
43%
Originál s CD a MP3
47
24%
Dodatečně pořízené s kaze?ákem
0
Žádná hlasování
Dodatečně pořízené s CD
3
2%
Dodatečně pořízené s CD a MP3
31
16%
Originál s blue and me
32
16%
 
Celkem hlasů: 198

brasci
Návštěvník
Příspěvky: 183
Registrován: pát říj 26, 2007 18:16

Příspěvek od brasci »

kam to zapoji?? ja som tam čakal 3,5 jack a ono ***** :(

Obrázek
dualogic
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Podle tvého obrázku:

spodní sběrnice (3 skupiny pinů) - viz moje fotka o stránku zpět

úplně vpravo jsou 3 piny nad sebou - zespod: L, kostra, R
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
brasci
Návštěvník
Příspěvky: 183
Registrován: pát říj 26, 2007 18:16

Příspěvek od brasci »

Hej u? som na to do?iel... Ja inak moc do elktra nevidím, ale tak na takom obyč kábli s jackom mám len dva káble, asi lavý a pravý a čo tá kostra? Tam mám čo napoji??
dualogic
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

brasci píše:Hej u? som na to do?iel... Ja inak moc do elktra nevidím, ale tak na takom obyč kábli s jackom mám len dva káble, asi lavý a pravý a čo tá kostra? Tam mám čo napoji??
..a stínění, ne? to je kostra - ten třetí. Pokud má? v káblíku jen 2 dráty, tak to není stereo jack
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
brasci
Návštěvník
Příspěvky: 183
Registrován: pát říj 26, 2007 18:16

Příspěvek od brasci »

Tak ja som myslel, ?e by som pou?il kábel zo slúchatok. ktoré u? nepou?ívam... Odcvaknem tie ?tuple do u?í, tie dva kábliky tam napojím a druhú stranu do mp3jky... Asi blbý nápad, čo? :) Kúpim teda jack normálny a nejaké konektory seriózne, ktoré tam nasuniem...
dualogic
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

Kup toto: http://shop.fkt.cz/adapter-line-in-35-j ... o+dp49045/

Na modrem konektoru pak staci seriznout jedna hrana napojit a je to.
Obrázek
brasci
Návštěvník
Příspěvky: 183
Registrován: pát říj 26, 2007 18:16

Příspěvek od brasci »

Hej hej, to som dnes kúpil a nič som neodcvakával, som to tam pichol trochu ?ikmo, trochu viac sili a narval som to tam a funguje to :D
dualogic
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Poradí mi někdo :?:
Mám origo radio bez MP3 a v poslední době se mi stává, ?e i regionální stanice mi v určitých místech přestávají hrát (začne se ztrácet zvuk), ale tam, kde kolegům v pohodě jejich autoradia hrají.

V návodu jsem na?el, ?e lze v radiu ?telovat citlivost vyhledávání stanic (str. 23), ale v menu radia jsem nic takového nena?el

P.S Teddy mohl bys zmen?it brasciho fotku na této stránce?
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

skus odtiahnut a zatiahnut antenu obcas to tam zaoxiduje od vody.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
miky
kolemjdoucí
Příspěvky: 29
Registrován: úte dub 21, 2009 10:39
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od miky »

Tak se mi povedlo zapojit originální autorádio na Grande punto do vozu, kde je pouze příprava pro rádio a nejsou tam vyta?ené kabely CAN-BUS. Nechtěl jsem tam rvát neoriginální rádio s tím rámečkem. Kabely od CAN-BUSU jsou vyvedeny do pojistokové skříně a tam končí u verze pro přípravu na neoriginální autorádio. Ve Fiatu řečeno, ?e neexistuje to tam dodatečně nainstalovat a ?e origo rádio samotné stojí 20 tísíc. To jsem se musel trochu pousmát :D Jeliko? jsem chtěl je?tě dodělat ovládání na volantu, ale po zji?tění ?e budu muset odpojit airbag, jsem od toho odstoupil. Jeliko? se objeví kontrolka na budíkách a vyma?e to jen origo diagnostika za cenu 500 Kč. Tak?e to nechám tak jak to je. Autorádio funguje přesně tak jak má z výroby. Zvolená stanice se objevuje na bordcomputeru. Prostě jsem spokojen a jsem rád, ?e jsem to vyzkou?el a známe pořekadlo: v?echno jde kdy? se chce(a je dost času se tím zabývat:D
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

miky píše:Tak se mi povedlo zapojit originální autorádio na Grande punto do vozu, kde je pouze příprava pro rádio a nejsou tam vyta?ené kabely CAN-BUS. Nechtěl jsem tam rvát neoriginální rádio s tím rámečkem. Kabely od CAN-BUSU jsou vyvedeny do pojistokové skříně a tam končí u verze pro přípravu na neoriginální autorádio. Ve Fiatu řečeno, ?e neexistuje to tam dodatečně nainstalovat a ?e origo rádio samotné stojí 20 tísíc. To jsem se musel trochu pousmát :D Jeliko? jsem chtěl je?tě dodělat ovládání na volantu, ale po zji?tění ?e budu muset odpojit airbag, jsem od toho odstoupil. Jeliko? se objeví kontrolka na budíkách a vyma?e to jen origo diagnostika za cenu 500 Kč. Tak?e to nechám tak jak to je. Autorádio funguje přesně tak jak má z výroby. Zvolená stanice se objevuje na bordcomputeru. Prostě jsem spokojen a jsem rád, ?e jsem to vyzkou?el a známe pořekadlo: v?echno jde kdy? se chce(a je dost času se tím zabývat:D
Buď v klidu, pokud odpojí? baterku a počká? tak 10 -15 minut, mů?e? airbag v klidu demontovat, dodělat si ovládání na volantu a pak namontovat zpět. ?ádnou chybu to nenahlásí a na diagnostiku nemusí?. Mám to odzkou?ené na bočních pytlech, v?ecko OK. Pouze pokud mění? airbag, tak potom je třeba napíchnou auto na kompl a nový bag povolit v palubní síti vozidla.

PS: rozumím tomu dobře, ?e jsi ty dva dráty z CANu dotáhl z bodycompu a? k rádiu?
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
miky
kolemjdoucí
Příspěvky: 29
Registrován: úte dub 21, 2009 10:39
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od miky »

tak to je paráda...díky za info...tak to se do toho pustím. Myslel jsem ?e to nahlásí chybu kdy? se to odpojí. Je to vedeno z pojistkové skříně do rádia a k bodycomputeru. Lokalizovat konec CAN-BUSU jsem ale nedokázal tak jsem to nechal na nějaké speciální diagnostice co přesně sdělí,kde je konec signálu. Taky jsem zjistil, ?e při rovné jízdě je volant křivě o zub z výroby(geometrie v pořádku) tak to zkompletuju. Ale to ovládání na volantu dělat sám nebudu,jeliko? je potřeba speciální rozvodní krabička CAN-BUSU co ovládá autorádio pomocí tlačítek na volantu a na to u? si netroufnu. Nebýt toho, ?e jsem od popa koupil to jeho auto nabourané, kde má přímo origo rádio s ovládáním, tak bych se do toho nepou?těl. Nejde o tu kabelá?, ale o to autorádio a tu rozvodní krabičku CAN-BUSU a ovládání volantu. Shánět to by se značně prodra?ilo. Je?tě jednou Jarou?i díky za info, moc se mi hodí.
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

miky píše:tak to je paráda...díky za info...tak to se do toho pustím. Myslel jsem ?e to nahlásí chybu kdy? se to odpojí. Je to vedeno z pojistkové skříně do rádia a k bodycomputeru. Lokalizovat konec CAN-BUSU jsem ale nedokázal tak jsem to nechal na nějaké speciální diagnostice co přesně sdělí,kde je konec signálu. Taky jsem zjistil, ?e při rovné jízdě je volant křivě o zub z výroby(geometrie v pořádku) tak to zkompletuju. Ale to ovládání na volantu dělat sám nebudu,jeliko? je potřeba speciální rozvodní krabička CAN-BUSU co ovládá autorádio pomocí tlačítek na volantu a na to u? si netroufnu. Nebýt toho, ?e jsem od popa koupil to jeho auto nabourané, kde má přímo origo rádio s ovládáním, tak bych se do toho nepou?těl. Nejde o tu kabelá?, ale o to autorádio a tu rozvodní krabičku CAN-BUSU a ovládání volantu. Shánět to by se značně prodra?ilo. Je?tě jednou Jarou?i díky za info, moc se mi hodí.
Nemá? zač, drobnost :)(: . Jinak je dobré si stánout ten servisní manuál, je tam ta montá? popsaná po krocích a s obrázky. Jo s tím nakřivo volantem nevím, mám takový pocit, ?e jde namontovat jen v jedné poloze. Geometrie mů?e být OK, ale pokud je volant křivě, tak tu geo někdo seřizoval jen na jedné straně.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Kovboj
Návštěvník
Příspěvky: 56
Registrován: pát črc 09, 2010 10:39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kovboj »

Mů?ete mi poradit jestli jde do Actualu s originální přípravou na rádio nainstalovat jakékoliv "standardní" autorádio nebo je potřeba ře?it nějaké speciální redukce nebo pájet konektory? Jde mi jen o zprovoznění rádia, ovladač pod volant neře?ím. Dík.
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

Kovboj píše:Mů?ete mi poradit jestli jde do Actualu s originální přípravou na rádio nainstalovat jakékoliv "standardní" autorádio nebo je potřeba ře?it nějaké speciální redukce nebo pájet konektory? Jde mi jen o zprovoznění rádia, ovladač pod volant neře?ím. Dík.
ano ide a pokial viem tak ovladanie na volante tam v actual neni.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Odpovědět