Závady a řešení problémů

Sekce týkající se tohoto vozu obecně

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
gawry
Profík
Příspěvky: 1174
Registrován: ned dub 08, 2007 17:57
Bydliště: Čáslav, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gawry »

já mám zimáky objednané - tak doufám, ?e do konce týdne přezuju na zimu
(ráno v 06:00 -1°C

nerad bych byl taky překvapený :wink: :D
ObrázekDynamic 1,2 65k 5D Magnetico Blue
excaliber
Návštěvník
Příspěvky: 140
Registrován: čtv črc 19, 2007 8:45
Bydliště: Trenčín, SK

Příspěvek od excaliber »

NOVY PROBLEM:
Uz zo dva-tri razy sa mi stalo, ze ked som parkoval a mal som volant vytoceny uplne alebo takmer uplne na doraz, vychadzalo mi z napravy hrozne skripanie, akokeby som mal zablokovane koleso alebo taky nejaky podobny zvuk. Dnes na plnom parkovisku sa na mna pozerali okoloiduci, a isto nechapali ze co to ide za zvuk z noveho auta....
Nikomu sa este nic podobne nestalo?
Nech uz je to co chce, nahlasujem sa do servisu.
Excaliber - Grande Punto 1.2 Dynamic NewOrleans
nal
Profík
Příspěvky: 986
Registrován: ned dub 29, 2007 22:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nal »

mne to skripe, ale neviem co to je.
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (Azuro Psychedelic)
Seat León - 1.6 Stylance (Zenith Gray)

Obrázek
rybart
kolemjdoucí
Příspěvky: 46
Registrován: sob bře 31, 2007 22:22
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rybart »

Mám závadu z kategorie duchařských. Jedu si a chci odbočit vlevo. Dám blikr a nic. Zapínám vypínám a nic. Pravej jde, ale levej ne. Po asi kilometru na dal?í kři?ovatce je v?e normálně fungující. Od té doby, cca 4 dny, se u? závada neprojevila. Doufám, ?e to nebude předzvěst něčeho vět?ího.
GP 1,4 57kW Emotion - Red Bolero
Punto II 1,2 59kW ELX Speedgear - Sv.modrá
Ford Mustang 3,8 142 kW
_3dno
kolemjdoucí
Příspěvky: 39
Registrován: pát srp 03, 2007 13:41
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od _3dno »

rybart píše:Mám závadu z kategorie duchařských. Jedu si a chci odbočit vlevo. Dám blikr a nic. Zapínám vypínám a nic. Pravej jde, ale levej ne. Po asi kilometru na dal?í kři?ovatce je v?e normálně fungující. Od té doby, cca 4 dny, se u? závada neprojevila. Doufám, ?e to nebude předzvěst něčeho vět?ího.
aj mne sa to uz stalo. dokonca dva krat ....
Mira
Návštěvník
Příspěvky: 94
Registrován: ned čer 03, 2007 16:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mira »

excaliber píše:NOVY PROBLEM:
Uz zo dva-tri razy sa mi stalo, ze ked som parkoval a mal som volant vytoceny uplne alebo takmer uplne na doraz, vychadzalo mi z napravy hrozne skripanie, akokeby som mal zablokovane koleso alebo taky nejaky podobny zvuk. Dnes na plnom parkovisku sa na mna pozerali okoloiduci, a isto nechapali ze co to ide za zvuk z noveho auta....
Nikomu sa este nic podobne nestalo?
Nech uz je to co chce, nahlasujem sa do servisu.
No mě začali skřípat brzdy. Kdy? lehce přibr?ďuju. Nejvíc ale se to projevuje, kdy? třeba parkuju a vytočím kola a dobr?ďuju. to je pak takovej hlasitej zvuk. V servisu mi vyčistlili kotouče a mám prý víc brzdit, ?e se na nich mů?e vytvořit vrstva, která to způsobuje...
GP 1,4 8V Dynamic, černá Crossover,ků?e Elegant
Robo1.2
Štamgast
Příspěvky: 477
Registrován: čtv kvě 03, 2007 21:55

Příspěvek od Robo1.2 »

lith píše:
excaliber píše:NOVY PROBLEM:
Uz zo dva-tri razy sa mi stalo, ze ked som parkoval a mal som volant vytoceny uplne alebo takmer uplne na doraz, vychadzalo mi z napravy hrozne skripanie, akokeby som mal zablokovane koleso alebo taky nejaky podobny zvuk. Dnes na plnom parkovisku sa na mna pozerali okoloiduci, a isto nechapali ze co to ide za zvuk z noveho auta....
Nikomu sa este nic podobne nestalo?
Nech uz je to co chce, nahlasujem sa do servisu.
No mě začali skřípat brzdy. Kdy? lehce přibr?ďuju. Nejvíc ale se to projevuje, kdy? třeba parkuju a vytočím kola a dobr?ďuju. to je pak takovej hlasitej zvuk. V servisu mi vyčistlili kotouče a mám prý víc brzdit, ?e se na nich mů?e vytvořit vrstva, která to způsobuje...
Potvrdzujem tuto skusenost = parkoval som pred tescom pred tyzdnom a kola naplno dolava a som lahko pribrzdil, to bol teda skripot, sila
stalo sa mi to prvy krat, normalne som vybehol z auta co sa deje, ani stare Ikarusy v Bratislave takto nepiskali
olso
Návštěvník
Příspěvky: 142
Registrován: sob čer 09, 2007 0:17

Příspěvek od olso »

Zdravim, tak mam prvu zavadu. Nejde mi otvorit predna kapota. Taham za madlo pod volantom ako X krat doteraz ze dolejem do ostrekovacov kvapalinu a pozrem olej a nic, ziadna odozva, proste taham a ziadny skok vpredu. Nestretol sa s tim niekto? Asi ma caka servis, este skusim prejst po ceste ci sa to neuvolni. Garazujem a mraz aj tak nie je...
Aktivna Velka Bodka 1.2 5D, strieborna 2007...Ford Focus wagon mk1 1.6 2003/2004, Ford Focus wagon mk2 1.6TDCi 2010/2011
olso
Návštěvník
Příspěvky: 142
Registrován: sob čer 09, 2007 0:17

Příspěvek od olso »

Tak "opravene" Ja som vnutri drzal madlo a otec jemne zvonku pritlacil na kapotu a vyskocila. Druhykrat uz v pohode, snad sa to nebude opakovat :?
Aktivna Velka Bodka 1.2 5D, strieborna 2007...Ford Focus wagon mk1 1.6 2003/2004, Ford Focus wagon mk2 1.6TDCi 2010/2011
blackmilan
Návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: úte dub 24, 2007 12:36

Příspěvek od blackmilan »

Tak uz Fiat robi zvolavacku na kontrolu hriadele riadenia. V piatok mi prosiel list, aby som sa dostavil do servisu na kontrolu. Tak som zvedavy
milan, GP 1.2 pieskova metaliza
Jarous1
Návštěvník
Příspěvky: 151
Registrován: stř srp 08, 2007 10:46

Příspěvek od Jarous1 »

No vidí? a to spousta lidí lamentovala nad tím ?e to Fiat nechá vyhnít. Podle mě s tím měli docela velkej problém - poprvé modifikovali řízení v polovině roku 2006, ale asi to nebylo nic moc, proto?e do?lo k druhé modifikaci v 04/2007.
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

blackmilan píše:Tak uz Fiat robi zvolavacku na kontrolu hriadele riadenia. V piatok mi prosiel list, aby som sa dostavil do servisu na kontrolu. Tak som zvedavy
Prosím informuj po kontrole Tvého GP-čka, abych mohl bombardovat Fiat ČR, pokud se neozvou také. :shock: :shock: :shock:
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

blackmilan píše:Tak uz Fiat robi zvolavacku na kontrolu hriadele riadenia. V piatok mi prosiel list, aby som sa dostavil do servisu na kontrolu. Tak som zvedavy
Mů?e? jsem nahodit naskenovaný dopis?
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
popo
Štamgast
Příspěvky: 332
Registrován: čtv bře 29, 2007 17:33
Bydliště: Stupava - SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od popo »

no u? som si myslel ?e ma problémy s elektornikou budu obchádza?, ale ejhla, chybyčka se vloudila. A to akurát dneska ked sa mi počítadlo prehuplo cez 30tiskm. Ráno ?tartujem a po na?tartovaní mi ostalo svieti? zopár kontroliek: ABS, Airbag, blikala mi kontrolka rezervy paliva, a kontrolka zobrazujuca volant. Som bol ráno trochu dos? nasraný z toho. Ani po piatom na?tartovaní sa to nezmenilo. Tak som si otvoril kapotu (i ked neviem načo, a čo by som tam asi tak urobil), a po jej zavretí zrazu i?lo v?etko tak ako malo. Asi nav?tívim servis, lebo sa mi to u? nakopilo. Minule som písal, ?e mi tečie do vozu, ono to stále pokračuje a vyzerá to na ucpané odtoky v karosérii. U? som to mal aj raz suché, ale zase pri?iel dá?ď a voda sa znovu objavila pod roho?kami.
No chlapci v servise budu ma? čo robi?.
Bravo 1,6 MultiJet, 105 sivých koníkov, Dynamic, Sivá digital- perle?ová

Opel Corsa C, 1,0 12v

odpočíva v pokoji - Grande Punto 1,4 16v 5D Dynamic Sole - Psychadelic Azure
blackmilan
Návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: úte dub 24, 2007 12:36

Příspěvek od blackmilan »

Du?an píše:
blackmilan píše:Tak uz Fiat robi zvolavacku na kontrolu hriadele riadenia. V piatok mi prosiel list, aby som sa dostavil do servisu na kontrolu. Tak som zvedavy
Mů?e? jsem nahodit naskenovaný dopis?
OK naskenujem. Ten list mi poslali z predajne kde som ho kupil, ale bol pisany v cestine. Informoval som sa vo Fiate ci o tom vedia. Povedali, ze ano a je to celo slovenska akcia. Neviem ako u vas v Cechach. Na buduci tyzden som objednany na stredu. Som zvedavy ako to bude prebiehat.
milan, GP 1.2 pieskova metaliza
Odpovědět