Autorádio a vše okolo něj

Vše okolo elektropříslušenství, radia, světel, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět

Jaké máte autorádio

Originál s CD
85
43%
Originál s CD a MP3
47
24%
Dodatečně pořízené s kaze?ákem
0
Žádná hlasování
Dodatečně pořízené s CD
3
2%
Dodatečně pořízené s CD a MP3
31
16%
Originál s blue and me
32
16%
 
Celkem hlasů: 198

Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Autorádio a vše okolo něj

Příspěvek od 1nekros1 »

kablik nekablik to radio je otrasne :-) onicom vykon a onicom vsetko
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Uživatelský avatar
radliky
kolemjdoucí
Příspěvky: 49
Registrován: čtv zář 15, 2016 17:29
Bydliště: Bratislava DNV

Re: Autorádio a vše okolo něj

Příspěvek od radliky »

Je to <> to je jasne :)
Ale co tam budem,davat?Moc sa mi do toho investovat nechce a ovladanie na volante by mi ostalo na okrasu :eh
Fiat Grande Punto 1,2 Dynamic 2008
keny.dol
kolemjdoucí
Příspěvky: 6
Registrován: stř úno 08, 2017 15:03

Re: Autorádio a vše okolo něj

Příspěvek od keny.dol »

a nestačí si pořídit nějaké rádio a k tomu pořešit adaptér na ovádní pod volantem viz toto : https://www.2din.cz/punto-2/ a těch rádij je taky randal https://www.2din.cz/autoradia/
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Autorádio a vše okolo něj

Příspěvek od Zdenda »

Na ty adaptéry bacha,když jsem dával 2din tak až 3 adaptér se připojil s autem a tlačítka na volantu chodí.Na AHIFI mi řekli že to na 99% nepujde,tak jsem to řešil s místním prodejcem a nejprve jsme vše vyzkoušeli,než jsem od něho radio i adaptér koupil.
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
Vladis
kolemjdoucí
Příspěvky: 1
Registrován: úte led 01, 2019 7:20

Re: Autorádio a vše okolo něj

Příspěvek od Vladis »

Zdravim Vas. Nevite prosim nekdo zda original radio Fiat 199 cd sb05 ma fantomove napajeni anteny ? Nemuzu to nikde najit. Dik Vlada
Marek89
kolemjdoucí
Příspěvky: 22
Registrován: sob úno 18, 2017 19:03

Re: Autorádio a vše okolo něj

Příspěvek od Marek89 »

Viete mi poradit, alebo nasmerovat kde hladat pricinu problemu pri radiu ? Ide o to, ze zacalo mi vcera hrat slabsie, aj radia niektore nesli. Dnes som nato pozrel, trocha som pohybal s konektorom anteny, zacalo hrat dobre, nechal som to tak, zalozil som radio, no po case opat to iste. Tak som to zacal uplne rozoberat, zistil som, ze konektor je trocha volny, ked som ho rozobral, ze ho trocha napravim, napadlo ma, ze zalozit len stred konektora do radia, na pocudovanie, radio hralo normalne, ked som pripojil aj tienenie, opat slabo. Cize mam tusenie, ze asi nieco okolo anteny bude, ma ta antena zosilovac ? Z radia mi ide +12V po koaxiali do anteny, tak predpokladam, ze ano.
Punto EVO 2009
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Autorádio a vše okolo něj

Příspěvek od 1nekros1 »

ano ma to zosilovac
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Uživatelský avatar
MV
Štamgast
Příspěvky: 248
Registrován: sob led 19, 2008 12:50
Bydliště: Rathova středozem

Re: Autorádio a vše okolo něj

Příspěvek od MV »

Má někdo zkušenost s čínským android rádiem? Koukal jsem, že aliexpress posílá už i z CZ :shock: takže by vyšlo na nějakých 5500,- což není tak hrozná cena
https://www.aliexpress.com/item/3304660 ... 3747FeUF1Q

V podstatě to potřebuji jen jako vestavěnou GPS, max připojit pro ženu couvací kameru ... píšou, že to umí ovládání na volantu, takže by pak blue&me v autě bylo k ničemu?

Já jsem takhle před pěti lety kupoval rádio pro Bravo II taky čínské (v ČR s vysokohorskou přirážkou - stálo přes deset tisíc) ještě s WinCE a to fungovalo dobře, navigace fungovala, přehrávalo písničky, couvací kamera taky OK, ale neměl jsem v autě blue&me ....
GP Dynamic 5D 1.4 77k dualogic, 16", skydome, navi, rear-cam
Ex: Alfa Romeo Giulietta, 1.4 Multiair 170k, 17"
Ex: Fiat Bravo II Dynamic, 1.4 16V 90k, spiritual ivory, 17", navi, rear-cam
Ex: GP Fresh 3D 1.2 65k, cerna crossover, 16"
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Autorádio a vše okolo něj

Příspěvek od 1nekros1 »

tiez to sledujem na bravo2 s androidom 8.1 alebo 9.
jeden chalan to tu ma v nitre ale som sa s nim este nedohodol to kuknut ale vravel ze to funguje skvele aj video mi poslal a islo paradne ziadne sekanie nic.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Uživatelský avatar
MV
Štamgast
Příspěvky: 248
Registrován: sob led 19, 2008 12:50
Bydliště: Rathova středozem

Re: Autorádio a vše okolo něj

Příspěvek od MV »

V Bravu mi dokonce přišlo, že tehdy i to čínský WinCE rádio hrálo líp, než původní (CD bez podpory MP3). Jen FM mělo slabší příjem. Už tou dobou (2014) byly i androidy, ale tomu jsem moc nevěřil, tak vzal windows a OK.
GP Dynamic 5D 1.4 77k dualogic, 16", skydome, navi, rear-cam
Ex: Alfa Romeo Giulietta, 1.4 Multiair 170k, 17"
Ex: Fiat Bravo II Dynamic, 1.4 16V 90k, spiritual ivory, 17", navi, rear-cam
Ex: GP Fresh 3D 1.2 65k, cerna crossover, 16"
Praxus
kolemjdoucí
Příspěvky: 13
Registrován: sob kvě 05, 2018 19:41

Re: Autorádio a vše okolo něj

Příspěvek od Praxus »

Chlapy je někdo schopný zjistit kod radia viz.fotky
Já to vzdávám zkoušel jsem různé programy a furt WAIT....
Přílohy
imageresize.jpg
imageresize.jpg (57.49 KiB) Zobrazeno 4493 x
imageresize2.jpg
imageresize2.jpg (45.6 KiB) Zobrazeno 4493 x
Gp 1.4 88 Žlutá
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Autorádio a vše okolo něj

Příspěvek od 1nekros1 »

Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Uživatelský avatar
MV
Štamgast
Příspěvky: 248
Registrován: sob led 19, 2008 12:50
Bydliště: Rathova středozem

Re: Autorádio a vše okolo něj

Příspěvek od MV »

1nekros1 píše: úte pro 31, 2019 8:49 tiez to sledujem na bravo2 s androidom 8.1 alebo 9.
jeden chalan to tu ma v nitre ale som sa s nim este nedohodol to kuknut ale vravel ze to funguje skvele aj video mi poslal a islo paradne ziadne sekanie nic.
Nakonec jsem objednal od Číňana z PL skladu toto https://www.aliexpress.com/item/4000812009174.html parametrově to je všechno nastejno, tak do toho snad narvu offline mapy.cz a bude to ženě na ježdění stačit. Je k tomu všechno přísluško jako couvací kamera, externí mikrofon, nějaká přední kamerka a bt OBDII modul.
GP Dynamic 5D 1.4 77k dualogic, 16", skydome, navi, rear-cam
Ex: Alfa Romeo Giulietta, 1.4 Multiair 170k, 17"
Ex: Fiat Bravo II Dynamic, 1.4 16V 90k, spiritual ivory, 17", navi, rear-cam
Ex: GP Fresh 3D 1.2 65k, cerna crossover, 16"
Uživatelský avatar
MV
Štamgast
Příspěvky: 248
Registrován: sob led 19, 2008 12:50
Bydliště: Rathova středozem

Re: Autorádio a vše okolo něj

Příspěvek od MV »

Rádio dorazilo - značka je TOOPAI, ale je to všechno na jedno brdo, bral jsem proto, aby nešlo z Číny, ale v EU ze skladu z Polska (no i tak to trvalo přes 14 dní, dovezla DPD) s nemusel jsem řešit clo/DPH. Stálo tedy nějakých 5900 včetně všeho příslušenství:
- plastová udělátka na demontáž (už jsem měl, tak jsem daroval dál)
- couvací kamera - zatím jsem jen natáhnul kabel, ale nezapojil ji, čekám na montážní rámeček místo osvětlení spz
- přední dashcam - je to prostá kamera na USB, takže bude nahrávat asi do vnitřní paměti rádia nebo na SD kartu, zatím jsem kabel neprotahoval, asi to žena nevyužije. Nejsem si jist kvalitou ani rozlišením, není k ní psáno zhola nic
- externí mikrofon - zatím jsem také nezapojoval, zkoušel jsem telefonovat přes mikrofon v rádiu a je to normálně v pohodě použitelné (vestavěný mikrofon je nad ovladačem hlasitosti rádio), uvidíme třeba na dálnici
- bluetooth diagnostika

Jinak rádio jako takové nainstalováno, šlo to jednoduše, žádné komplikace - jen to chce přikoupit za 50 Kč redukci na konektor antény.
- modul na ovládání rádia z volantu je funkční - tlačítko src přepíná vstupy (rádio, hudba, navigace, aux), funguje mute, šipky nahoru, dolů, hlasitost - takže spokojenost, tohoto jsem se bál nejvíc
- po zařazení zpátečky se samo přepne na couvací kameru (ještě nemám zapojenou, takže zobrazí chybu signálu) a to i při vypnutém rádiu
- prostředí rádia klasický android s nějakým doinstalovaným launcherem (anglicky), ale systém jako takový lze nastavit do češtiny. Zobrazuje stav otevřených dveří, venkovní teplotu, což je fajn
- předinstalovaná je dokonce i navigace (iGO) s ne moc starými mapami (2018), ač to prodejce neinzeroval. Sice mapy nějak postrádají adresní místa, ale jak je to iGO, dá se to dobře řešit
- na internet pro stáhnutí aplikací jsem se připojoval jen přes wifi v domě - na parkovišti před domem jsem signál chytil a fungovalo to; LTE modem do auta neplánuji dávat, leda že by naši operátoři nějak zásadně zlevnili datové tarify
- vnitřní úložiště má asi 50 GB volného místa, takže ani není potřeba dávat mapy solo na SD kartu. Nějaké aplikace, jako youtube, chrome, kalkulačka, appka na diagnostiku, tpms... jsou předinstalovány
- rádio jako takové se podařilo vrazit do auta celkem dobře - kontrolky u tlačítek klimatizace, odmlžení zadního okna a vnitřní cirkulace vzduchu jsou tak akorát vidět (toho jsem se bál, že se překryjí). Nicméně rádio tak úplně nepasuje, dolní hrana vyčuhuje o pár mm a na horní je naopak trochu mezera (je to vidět na poslední foto), jakoby to chtělo plechový šuplík na rádio zatlačit trochu nahoru, ale není moc kam, třeba je to chyba našeho vozu, ale nevím

Jediná vada zatím je, že mi blikají km, protože jsem odpojil a vyndal jednotku blue&me - ona sice s rádiem "nějak" fungovala, protože PP v autě psal přehrávanou písničku z flashky v blue&me jednotce; ale samozřejmě nic nehrálo, protože rádio s ní nekomunikuje a ani volantem už nejde ovládat. No je prakticky zbytečná, handsfree přes BT funguje v rádiu úplně v pohodě a navíc rádio podporuje i bluetooth audio... EDIT: vyřešeno přes proxy alignment v MES - samo po připojení na diagnostiku to psalo, že "convergence unit" byla vyjmuta, takže proxy zarovnáné pomohlo.
No a taky potom, co jsem cca hodinu šteloval rádio se zapnutým zapalováním a vypnutém motoru jsem umrtvil baterku. Vypadá to, že spíš bude před smrtí, po hodině nabíjení se tváří zase úplně OK, ale nechávám nabíjet přes noc a uvidíme.
Jinak si myslím, že za ty prachy je to docela dobré, uvidíme co přinese reálné používání...

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
GP Dynamic 5D 1.4 77k dualogic, 16", skydome, navi, rear-cam
Ex: Alfa Romeo Giulietta, 1.4 Multiair 170k, 17"
Ex: Fiat Bravo II Dynamic, 1.4 16V 90k, spiritual ivory, 17", navi, rear-cam
Ex: GP Fresh 3D 1.2 65k, cerna crossover, 16"
JOSKAA
kolemjdoucí
Příspěvky: 12
Registrován: pát črc 05, 2013 11:24

Re: Autorádio a vše okolo něj

Příspěvek od JOSKAA »

Ahoj, (Štamgast)
Mám to samé radio, ale nemohu přijít na to, aby hrálo při vypnutém klíčku. Zjistil jsem, že při zapnutí zapalování rádio spínají vývody CAN A a CAN B. Může mi někdo poradit jak zapojit rádio, aby hrálo i při vypnutém zapalování. Děkuji za radu.
Odpovědět