Převodovka a řazení (dotazy, rady, závady,...)

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Cabuto
kolemjdoucí
Příspěvky: 1
Registrován: sob led 14, 2017 11:50

Re: Převodovka a řazení (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Cabuto »

Ahoj nevím jestli to tu ještě neumřelo ale co do převodovky u GP prej se skláda asi s 2-3 dílů mezi ktrejma to může prolínat a většinou se tak časem aj děje oprava nemá moc smysl bud se jen pravidelněji kontroluje a případně doleje nekteří to zvenčí něčím patlaly ale je to prostě dané.

No a ted můj dotaz je tu někdo z okolí Brna nebo přímo z něj kdo už někdy seřizoval ty lanovody na GP a má možnost to aj někde udělat mám dost velké vůle v řazení ale nemám ani kde a ani sem to nikdy nedělal dík :)
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Re: Převodovka a řazení (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Jirka »

Teče ti gufero řazení kolem řadící tyče a pak to stéká dolu po převodovce.
Je tam gufero 20x30x7, ale jenom výměna gufera je na chvíli ,musela by se ta hřídel řazení vypouzdřit.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka a řazení (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od 1nekros1 »

mne to tam tecie tiez a po 100000km tam chybalo 3 deci oleja s 1,5litrovej naplne. takze ocom? cela prevodovka je od toho ogrcana
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
metamor
kolemjdoucí
Příspěvky: 26
Registrován: čtv dub 20, 2017 16:56

Re: Převodovka a řazení (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od metamor »

Nevie niekto ake typove oznacenie ma spojka v grande punto 1.4Tjet + jej parametre ? aj s tym do akeho vykonu a tociveho momentu je stavana
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Převodovka a řazení (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od tkupilik »

sezen si eper, bud DVD nebo nekde u polaku bezi online. Tam najdes fiati cisla podle VIN. Tjet v puntu (120k) mel do roku ~2009 osizenou spojku, od te doby davali ke vsem vykonovym verzim stejnou. Ta osizena me klouzala kdyz se udelal chip, ta neosizena vydrzi maximum co z toho motoru dostanes (280Nm / 300k?) Dvouhmota zjevne byla taky posilena na vetsi kroutaky, u origo bylo citit ze po chipu sla na 'doraz'.
tohle byly typy z roku 2013, ale dvouhmota je myslim uz nahrazena jinym typem, chce to ty fiati cisla
Dvouhmotový setrvačník LUK (LK 415051610) - FIAT 5220 Kč 1 21% 5220 Kč
Spojková sada LUK (LK 622313209) - ALFA ROMEO, FIAT, LANCIA 3145 Kč 1 21% 3145 Kč
Sada šroubů, setrvačník LUK (LK 411016910, LUK411016910) 56 Kč 1 21% 56 Kč
GP 1.4 Tjet
pepanmadle
Návštěvník
Příspěvky: 77
Registrován: stř bře 09, 2011 17:45
Bydliště: Podůlší
Kontaktovat uživatele:

Hladina oleje v převodovce

Příspěvek od pepanmadle »

Dá se v domácích podmínkách zjistit hladina,popřípadě dolít olej v převodovce? Vůbec nevím zda se kontrola provádí v rámci servisních ročních prohlídek.
Grande Punto 1.2 Active,bílá Ambient
Škoda Felicia Trumf 1.3 LXi světlemodrá sky
Fiat Tipo hatchback 1.4 Italia ,bílá Gelato
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Hladina oleje v převodovce

Příspěvek od 1nekros1 »

je tam kontrolny srob s boku na prevodovke.... respektive spredu je od chladica
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Hladina oleje v převodovce

Příspěvek od tkupilik »

Pokud z prevodovky olej netece, tak neni duvod tam lezt, maximalne po koupi. Dost dobre se nema jak z prevodovky dostat aby to nebylo videt z venku.
GP 1.4 Tjet
pepanmadle
Návštěvník
Příspěvky: 77
Registrován: stř bře 09, 2011 17:45
Bydliště: Podůlší
Kontaktovat uživatele:

Re: Hladina oleje v převodovce

Příspěvek od pepanmadle »

Koukal jsem je tam zepředu imbus asi nějakých 12 mm. A zvrchu nějaký plastový bílá plastová zátka o který jsem si myslel že to bude plnící otvor,ale velice navolno a vyšroubovat nejde,možná nějaký odvětrávání převodový skříně,nechal jsem ho být raději.Na levé poloose je manžeta u převodovky od oleje tak jsem to chtěl zkontrolovat,ale tam to asi bude na výměnu nějakýho gufera nebo co tam bude.0bjevil jsem na podlaze v garáži malou loužičku oleje,ale nevím jestli jí spáchala felda nebo fiat. :)
Grande Punto 1.2 Active,bílá Ambient
Škoda Felicia Trumf 1.3 LXi světlemodrá sky
Fiat Tipo hatchback 1.4 Italia ,bílá Gelato
Morpheus
kolemjdoucí
Příspěvky: 31
Registrován: pát lis 10, 2017 10:43

Re: Hladina oleje v převodovce

Příspěvek od Morpheus »

Pravdepodobnejší vinník "loužičky" bude felicia ;) A to kvôli konštrukčnému riešeniu zasúvacej vidlice prevodovky u Felicie II. Zatiaľčo jednotková to mala chránené gumičkou, dvojková tam má len gufero a keďže je to celé vonku, stačí aby sa na vidličku dostalo pár kamienkov, gufero sa vyderie a už to tečie.

Gufero na Punte je zábava pre mechanikov. Vypustiť prevodovku (výpustný šrób je zozadu), vyraziť poloos, vymeniť gufero a zase to zmontovať. Okrem gufera treba na tú stranu kde to tečie aj vnútornú manžetu.
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Hladina oleje v převodovce

Příspěvek od 1nekros1 »

gufero na prevodovke na poloosiach som uz menil 2x obidve. ked vela najazdis tak moc to nevydrzia.
ano ten stupel plastovy je odvetranie prevodovky a napravo od neho je napustny. ale mne sa koly tomu nechce davat von baterka a ten plech pod baterku tak to napustam cez kontrolny srob. hlavne pozor na dobry olej do prevodovky a nejde ho tam ani vela cca 1,5litra
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Fido162
Návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: úte črc 21, 2015 20:47

Re: Převodovka a řazení (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Fido162 »

Čauko chci se zeptat. Nedávno jsem měnil gufero na motoru od převodovky. Po výměně sucho paráda. Po cca měsíci jsem otevřel kapotu a vidím jak z převodovky kolem té tyčky řazení prochcává olej. A tak mne zajímá to gufero jak se tu psalo nejde vyměnit na autě? Musí se převodovka prověsit jak tu někdo psal? Děkuji za radu
Grande Punto 1.4 8v 57Kw Dynamic
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Re: Převodovka a řazení (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Jirka »

Převodovku musíš vyvěsit a sundat mechanismus řazení, součástí toho domku řazení je i držák převodovky.
Jinak jen gufero nemá smysl , dělal jsem to už několikrát, jde o to, že ta hřídel toho řazení trochu hrká v uložení toho hliníku.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Fido162
Návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: úte črc 21, 2015 20:47

Re: Převodovka a řazení (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Fido162 »

Jirka píše: ned pro 15, 2019 11:29 Převodovku musíš vyvěsit a sundat mechanismus řazení, součástí toho domku řazení je i držák převodovky.
Jinak jen gufero nemá smysl , dělal jsem to už několikrát, jde o to, že ta hřídel toho řazení trochu hrká v uložení toho hliníku.
No tak na to asi kašlu, to už je pro mě lepší jednou za 3 měsíce zkontrolovat hladinu
Grande Punto 1.4 8v 57Kw Dynamic
Odpovědět