Motor 1.4 8V (dotazy, rady, závady,...)

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Uživatelský avatar
vodopadek
kolemjdoucí
Příspěvky: 29
Registrován: stř úno 03, 2016 20:05

Re: Motor 1.4 8V (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od vodopadek »

Deklik asi zadnej.. snazim se to vzdycky poslouchat.. nekdy mi prijde ze je to jakoby zleva a nekdy zase zprava :-) je mozny ze je to nejaka blbost ale prijit na to co to je. Auto mam cca 1 mesic, ma najeto 108 tis. Chci vymenit olej, dat tam presnou specifikaci, akorat mam problem ze nemuzu povolit vypustni sroub na vane :-( rozvody nevim kdy byli delany jestli vubec.. mam v planu to taky udelat. Ale remen je jako novy ani se nezda ze by mel nejakou vuli.. na tu kladku se kouknu.. ta me taky napadla.. jsem zatim ve fazi naposlouchani motoru :-) uvidime casem.
Vodopadkovo GP 1.4 8V Blue aus DEU
J.B.
Štamgast
Příspěvky: 427
Registrován: čtv dub 03, 2008 21:18
Bydliště: JIČÍN

Re: Motor 1.4 8V (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od J.B. »

Mám stejný motor.Se zvuky na volnoběh ti neporadím.Ale pokud ho vytočím opravdu zní jako diesel..Takový kovový traktorový zvuk.Neřeším-jede to-spotřeba 5,6 dlouhodobě,olej to nežere.najeto 35000.
G.P.3dv.1,2 modrá Rock'n'roll.Tečka!-Změna!Punto 2013 1,4 easy bílá radiosso.Změna Jeep renegade.
Uživatelský avatar
Sibstr
Štamgast
Příspěvky: 203
Registrován: stř zář 10, 2014 23:23
Bydliště: PRG

Re: Motor 1.4 8V (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Sibstr »

Spotřeba 5,6? To jezdíš jen z kopce a do kopce to tlačíš ne?
Grande Punto 1.2 Dynamic 3D
Obrázek
J.B.
Štamgast
Příspěvky: 427
Registrován: čtv dub 03, 2008 21:18
Bydliště: JIČÍN

Re: Motor 1.4 8V (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od J.B. »

Mimo téma ale kdo nevěří...
Přílohy
F2.JPG
F2.JPG (252.87 KiB) Zobrazeno 5118 x
G.P.3dv.1,2 modrá Rock'n'roll.Tečka!-Změna!Punto 2013 1,4 easy bílá radiosso.Změna Jeep renegade.
J.B.
Štamgast
Příspěvky: 427
Registrován: čtv dub 03, 2008 21:18
Bydliště: JIČÍN

Re: Motor 1.4 8V (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od J.B. »

A tady-
Přílohy
F1.JPG
F1.JPG (242.89 KiB) Zobrazeno 5116 x
G.P.3dv.1,2 modrá Rock'n'roll.Tečka!-Změna!Punto 2013 1,4 easy bílá radiosso.Změna Jeep renegade.
Uživatelský avatar
Sibstr
Štamgast
Příspěvky: 203
Registrován: stř zář 10, 2014 23:23
Bydliště: PRG

Re: Motor 1.4 8V (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Sibstr »

No mě palubní počítač hlásí 6,1 ale realita je někde jinde, viz podpis.
Grande Punto 1.2 Dynamic 3D
Obrázek
Uživatelský avatar
Petr H..
kolemjdoucí
Příspěvky: 4
Registrován: stř bře 30, 2016 23:30
Bydliště: Nové Město nad Metují

Re: Motor 1.4 8V (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Petr H.. »

I mě 1.4 8V bere velmi málo - jezdím jen na LPG a dlouhodobý průměr mám 6,15 litrů plynu. Takže na benzín by to bylo asi kolem 5,5 litrů.
Fiat Punto 2012 1.4 8V + LPG
Uživatelský avatar
vodopadek
kolemjdoucí
Příspěvky: 29
Registrován: stř úno 03, 2016 20:05

Re: Motor 1.4 8V (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od vodopadek »

a to jezdite jen mimo mesto ne? ja mam auto zatim mesic, jezdim vesmes po meste a spotrebu mi to ukazuje kolem 8 litru.. kdyz jsem jel mimo mesto mel jsem asi 6.3L takze ty vase hodnoty mi prijdou jako dost sci-fi :-) ale teprve se s autem seznamuju :-)
Vodopadkovo GP 1.4 8V Blue aus DEU
J.B.
Štamgast
Příspěvky: 427
Registrován: čtv dub 03, 2008 21:18
Bydliště: JIČÍN

Re: Motor 1.4 8V (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od J.B. »

Jasně že po městě to bude víc.Můj průměr má na svědomí cesta do práce-33km a zpět,nějaké popojíždky po nákupech,jednou ,dvakrát za rok Mnichov.A taky samozřejmě věk :> skoro pade...
G.P.3dv.1,2 modrá Rock'n'roll.Tečka!-Změna!Punto 2013 1,4 easy bílá radiosso.Změna Jeep renegade.
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.4 8V (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Zdenda »

Koukám že jsem zde asi nejstarší :) a asi s nejsilnějším Gpečkem :) Spotřeba 7,5 kopce do práce Jizerky+město. nákupy :shock: Vloni ze srazu z Bojnic spotřeba z dálnicí z Brna až dom 7,2 l na gumách 215/45/17.Pirelly dle štítku spotřeba F :? Naďa má průměrnou spotřebu cesta do práce (15km z kopce a do kopce) a na nákupy 5,7l :)
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
peterson
Návštěvník
Příspěvky: 87
Registrován: pát pro 14, 2007 9:29
Bydliště: Hodonín

Re: Motor 1.4 8V (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od peterson »

Ahoj.Jezdím s tímto motorem 9 let a kombinovaná spotřeba je 7,2l při běžném svižném ježdění .Za celou dobu jsem se nedostal pod 6,5l.
kolemjdoucí
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.4 8V (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od 1nekros1 »

zdenda to je v pohode kazdy k tej spotrebe nech uvedie aj aku ma priemernu rychlost podla pp. mne to na plyne zere okolo 8.1 a benzin ma priemer 6.7 takze ok. ked som isiel k tebe zdendo tak mi lpg nadrz 40litrou vydrzala presne po dialnici pri prahu odbocka zdendovy(neviem ako sa to vola). kazdy ma spotrebu tak ako jazdi na zuzkinom 1.2 16v ked chodim tu istu trasu tak mam 5.9. inak priatelka ma dlhodobu okolo 5.2-5.3
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
arriva13
kolemjdoucí
Příspěvky: 11
Registrován: čtv kvě 19, 2016 19:22

Re: Motor 1.4 8V (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od arriva13 »

Ahoj vsetkym,

Tak ja som prvu jazdu po kupe spravil spotrebu 4.8l/100km, teda aspon podla PC, neviem ako presne to je...ale jazda to bola max.kludna, kedze som nemal doklady od auta :D tak som nechcel budit pozornost :)

Ale chcem sa spytat na ine, mam pocit, ze auto uplne jemne vibruje, ale neviem cim to je...po 100km sa citim ako keby som sedel na vibracnej podlozke...aj na volnobehu citit vibracie...inak sa na aute robil len bezny servis..olej, sviecky...

Auto je Punto r2012, 1.4 8V 57kw, nabehane ma 95tis. Pneu boli pred obutim prevazene...tak neviem kde hladat zavadu....vibracie citit aj ked preradujem, tak v spojkovom pedali...alebo ked zatlacim spojkovy pedal tak 0,5cm...

Za kazdu radu budem vdacny.
Fiat Punto (199) 1.4 8V (EURO5) 57kw + LPG BRC SQ32
Uživatelský avatar
vodopadek
kolemjdoucí
Příspěvky: 29
Registrován: stř úno 03, 2016 20:05

Re: Motor 1.4 8V (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od vodopadek »

tak nove info ohledne motoru: mam vymeneny rozvody vcetne vodni pumpy, vymenen olej daval jsem castrol dle specifikace, nechaval jsem opravit starter, byla uz trosku zatuhla volnobezka.. byli to veci co jsem si myslel ze maj souvislost s podivnym zvukem.. podivne zvuky na volnobeh zmizeli.. ale po pridani plynu je opet slyset takovy jako traktorovy zvuk...ale jen nez se motor trosku ohreje.. pak uz neni slyset vubec. kdyz nekde zastavim, vypnu motor treba na 15 minut a vic, kdyz proste vychladne zase to chvilku dela a pak to prestane. Nejak me nenapada po cem jit co by to mohlo zpusobovat.. kdyz jsem auto koupil, byl rozpadly vlnovec, menil jsem celou trubku vcetne vlnovce k zadnimu dilu.. a prijde mi ze to dela od te doby.. mohlo by to s tim mit souvislost? nez se to treba nejak ohreje? nekdy mi i prijde ze to auto jakoby nechce tahnout.. pak mi zase prijde ze jede jako z praku.. Neni nekdo z okoli Ceskych Budejovic, kdo ma motor 1.4 8V abych mohl porovnat a poslednout? Diky za napady uz jsem z toho trosku bezradnej.. v servisu fiat jsem to jeste nemel nejak se mi k nim nechce.. mam svyho servismana kterymu verim.. ale ten na to neprisel..
Vodopadkovo GP 1.4 8V Blue aus DEU
Kolacok
Štamgast
Příspěvky: 271
Registrován: stř led 13, 2010 12:58
Bydliště: Vychod SVK, Michalovce
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.4 8V (dotazy, rady, závady,...)

Příspěvek od Kolacok »

arriva13 píše:Ale chcem sa spytat na ine, mam pocit, ze auto uplne jemne vibruje, ale neviem cim to je...po 100km sa citim ako keby som sedel na vibracnej podlozke...aj na volnobehu citit vibracie...inak sa na aute robil len bezny servis..olej, sviecky...
....vibracie citit aj ked preradujem, tak v spojkovom pedali...alebo ked zatlacim spojkovy pedal tak 0,5cm...
Vibruje len za jazdy? menia sa vibracie podla rychlosti, pripadne ked pridas plyn tak su silnejsie? lebo ak ano, je to daktora poloos. Najskor asi lava. Mozno staci vymenit len vonkajsi klb a mozno len prevodovkovy, mne to robil pri prevodovke.
Ja som tomu daval cas a to nie je dobre, kedze vibrovanie so sebou berie dalsie veci, ako capy ramena, loziska a pod. a samozrejme likviduje aj loziska poloosi a prevodovky.
vodopadek píše:na 15 minut a vic, kdyz proste vychladne zase to chvilku dela a pak to prestane.
Skus to pichnut na diagnostiku, ked je studeny a zohriaty a skontrolovat lambda sondy, ci davaju spravny signal. Mozno to robi emisny system, ktory ma vplyv na casovanie zazehu.
Sviecky su ok? tiez zvyknu robit problem podla teploty motora.
Su to tipy, zatial mi nic viac nenapada.
Puntik 5D MultiJet 1.3 75k Active 2006, biely, 306000km
Odpovědět