Přední náprava

Vše okolo řízení, náprav, kol, brzd, tlumičů, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

Zdenda píše:Jasný, ono to tam vůbec nemusí být,divím se ?e je montovali do v?ech jiných. :( Co ti tam je?tě nedali :roll: ?Nebo předpokládali ,?e nebude? jezdit více jak 60km/h po těch na?ich silnicích :) Nebo je ?lohnul někdo ve fiatu do svého auta :D A tobě ho prodali, proto?e poznali, ?e nenajde? svíčky ,nato? nějaký tyčky :roll: Zdenda
Tyčky stabilizátoru jsou pouze zdrojem poruch. Na na?ich silnicích vydr?í max. 50 tisíc. Tak?e těsně po záruce dal?í investice. Klidně bych o?elel i ABS. ABS jsem neměl na Pandě 5 let a najel 120 tisíc a nijak by tento pochybný systém nechyběl. Stejně ABS vnutil jeho vynálezce tím, ?e to je "nutné" proto?e hloupí řidiči by jinak pořád bourali. Ale předev?ím si mastí kapsy na patentech.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

jeník1 píše:
Zdenda píše:Jasný, ono to tam vůbec nemusí být,divím se ?e je montovali do v?ech jiných. :( Co ti tam je?tě nedali :roll: ?Nebo předpokládali ,?e nebude? jezdit více jak 60km/h po těch na?ich silnicích :) Nebo je ?lohnul někdo ve fiatu do svého auta :D A tobě ho prodali, proto?e poznali, ?e nenajde? svíčky ,nato? nějaký tyčky :roll: Zdenda
Tyčky stabilizátoru jsou pouze zdrojem poruch. Na na?ich silnicích vydr?í max. 50 tisíc. Tak?e těsně po záruce dal?í investice. Klidně bych o?elel i ABS. ABS jsem neměl na Pandě 5 let a najel 120 tisíc a nijak by tento pochybný systém nechyběl. Stejně ABS vnutil jeho vynálezce tím, ?e to je "nutné" proto?e hloupí řidiči by jinak pořád bourali. Ale předev?ím si mastí kapsy na patentech.
Tak ono celé auto je zdrojem poruch... :lol: :lol: :lol: Ty tlumiče jsou vlastně taky zbytečný, v?dy? to po 100 - 150 tisích odejde...

Jeníku, nevím, jestli jsi opravdu takový debil nebo se nás tady svými příspěvky sna?í? jen pobavit, ale Tvá teorie o vynálezu ABS opradu nemá ?ádnou trhlinu :lol:

PS: buď té dobroty, prodej TO auto, jezdi autobusem a hlavně u? sem nic nepi?.... :idea:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
lolek
Štamgast
Příspěvky: 423
Registrován: stř led 18, 2012 22:31
Bydliště: Brno - buzerantů plno

Příspěvek od lolek »

Jarou? píše:PS: buď té dobroty, prodej TO auto, jezdi autobusem a hlavně u? sem nic nepi?.... :idea:
amen :boze
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Já vím ?e nejsou v?ichni technicky nadaní, prosím o trpělivost. Alespoň tu není nuda. :wink:
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Du?an píše:Já vím ?e nejsou v?ichni technicky nadaní, prosím o trpělivost. Alespoň tu není nuda. :wink:
Shora prezentovaný názor na zbytečnost jednotlivých komponent v autě a jeho opravdu "logické" zdůvodnění, nemá s technickým nadáním nic společného :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

Zdenda píše:To já radči ojeté kde nic nechybí :) ne? nové osekané :(
P.S. pěkná ?ipka :D Zdenda
Tak jsem byl ve Fiatu a nové Punto 2012, které tam mají vystavené také nemá na přední nápravě stabilizátory. Tak jsou asi podle tebe ve Fiatu debilové a ty jsi geniusm který by jim měl poradit. Ozvy se jim :D
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

jeník1 píše:Tak jsem byl ve Fiatu a nové Punto 2012, které tam mají vystavené také nemá na přední nápravě stabilizátory. Tak jsou asi podle tebe ve Fiatu debilové a ty jsi geniusm který by jim měl poradit. Ozvy se jim :D
Tak to asi modifikovali nejak jinak ale urcite tam nejsou zbytecne. Ano odchazeji ale maji tam urcitou funkci. Urcite tam nedaji neco aby se ti auto sralo. Fakt uvaha jako prase. :roll:
Obrázek
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

Jo a ta uvaha s ABS s tim nic neudelas. Od urciteho roku je povinne takze smula.
Obrázek
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

Teddy86 píše:
jeník1 píše:Tak jsem byl ve Fiatu a nové Punto 2012, které tam mají vystavené také nemá na přední nápravě stabilizátory. Tak jsou asi podle tebe ve Fiatu debilové a ty jsi geniusm který by jim měl poradit. Ozvy se jim :D
Tak to asi modifikovali nejak jinak ale urcite tam nejsou zbytecne. Ano odchazeji ale maji tam urcitou funkci. Urcite tam nedaji neco aby se ti auto sralo. Fakt uvaha jako prase. :roll:
Údajně nejenom ?e odcházejí stabilizátory, ale podle jejich statistik praskaly i pru?iny kdy? tam stabilizátor byl. Tak?e stabilizátor způsobuje praskaní pru?in u GP. Tak je asi přestali montovat. Ov?em na modely GP s motorem MultiJet 1,3 je dávají pořád.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

jeník1 píše:
Teddy86 píše:
jeník1 píše:Tak jsem byl ve Fiatu a nové Punto 2012, které tam mají vystavené také nemá na přední nápravě stabilizátory. Tak jsou asi podle tebe ve Fiatu debilové a ty jsi geniusm který by jim měl poradit. Ozvy se jim :D
Tak to asi modifikovali nejak jinak ale urcite tam nejsou zbytecne. Ano odchazeji ale maji tam urcitou funkci. Urcite tam nedaji neco aby se ti auto sralo. Fakt uvaha jako prase. :roll:
Údajně nejenom ?e odcházejí stabilizátory, ale podle jejich statistik praskaly i pru?iny kdy? tam stabilizátor byl. Tak?e stabilizátor způsobuje praskaní pru?in u GP. Tak je asi přestali montovat.
.... a je?tě jsem sly?el, ?e kazí povahu a vyvolávají závist mezi lidmi... :lol: :lol: :lol:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Kriss
Štamgast
Příspěvky: 611
Registrován: úte úno 05, 2008 20:03
Bydliště: Metan City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kriss »

mu?e mi vysvetlit jak mu?e stabilizator zpusobit praskani pru?in?
Nýní: Alfa Romeo GT, 1.9 16v JTDM 110kw
EX: GP 1,4 16v SPORT 3D,
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

Kriss píše:mu?e mi vysvetlit jak mu?e stabilizator zpusobit praskani pru?in?
Stabilizator určitě více namáhá pru?iny. Kdy? se propojí nápravy stabilizační tyčí, tak kromě vertikálních sil na pru?inu působí i síly horizonální. Někde jsem tady četl ?e někomu praskla pru?ina na přední nápravě...určitě tam má stabilizátor :)
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

Du?an píše:Já vím ?e nejsou v?ichni technicky nadaní, prosím o trpělivost. Alespoň tu není nuda. :wink:
No jako amin by ti nemělo být jedno, ?e jeden tady mi nadává do "debilů" jenom proto, ?e se mu nelíbí moje názory.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

jeník1 píše:
Kriss píše:mu?e mi vysvetlit jak mu?e stabilizator zpusobit praskani pru?in?
Stabilizator určitě více namáhá pru?iny. Kdy? se propojí nápravy stabilizační tyčí, tak kromě vertikálních sil na pru?inu působí i síly horizonální. Někde jsem tady četl ?e někomu praskla pru?ina na přední nápravě...určitě tam má stabilizátor :)
...jasně :lol: A proto má ta propojovaví tyč na obou koncích klouby...

...prostě "logika" typu : ...on má v autě nádr? a proto mu určitě do?el benzín...

Pokud tvůj technický přehled a znalosti nesahají dál, ne? po hřebík a kladivo, nepou?těj se takovým to způsobem do technických debat. Rovně? z nich pak nevyvozuj závěry nahlas ani písemně. :wink:


Drtivá vět?ina aut se systémem zavě?ení předních kol McPherson má tzv. zkrutný stabilizátor. Ten slou?í ke sní?ení naklánění vozu při průjezdu zatáčkou. Bez těch "kostí" to moc dobře nejde. Napojení stabilizátoru přímo na spodní rameno jde vět?inou na úkor pohodlí posádky.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenda »

Jarou?i ty vago, hřebíky a kladivo pou?ívam denně,to jsem debil? :D :D :D Zdenda
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
A nebo takhle
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
Odpovědět