Motor 1,2 (dotazy, rady, závady,...)

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kotas
Štamgast
Příspěvky: 210
Registrován: stř led 06, 2010 17:04
Bydliště: Leština
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání motoru 1,2

Příspěvek od Kotas »

Jarou? píše:
jeník1 píše:Zdravím,
Nevím jestli je to klasické klepání způsobené předčasným vznícením směsi, jak to dělaly dvoutakty, ale podobný zvuk se mi ozývá z motoru. Pouze ov?em tehdy, neodpovídá-li rychlost auta zařazenému rychlostnímu stupni. Tak například to dělá nejvíc na čtyřku, jedu-li pomalu a zvy?uji rychlost. Typicky to dělá kdy? z dvojky zařadím rovnou čtyřku, tak se z motoru chvilku ozývá takový klepavý zvuk podobný "cinkání" motoru třeba u Trabanta. Kdy? se ov?em auto rozjete, zvý?í se otáčky tak to přestane. Taky to pozorujete? Jde o motor 1.2 benzín.
Ne, nepozorujeme, takhle prasácky toti? nepodtáčíme motor....
co je neobvyklá rychlost? v?dy? na 4-ku to auto doká?e jet plynule nějakých 40. i kdy? normálně řadím při 40 teprve trojku ale za jízdy trojku doká?u pustit i pod 30(třeba před světlama, kdy? dojí?dím a čekám, jeslti blikne zelená)
Jinak kdy? jsou dlouhé dědiny bez stoupání nebo třeba omezení a jedu řekněme 55-60(tachometr) tak tam někdy nechávám i 5-ku.
GP 1.2 Dynamic LPG

Obrázek
ex-Mazda 323F BG 1.6 16V-prodáno
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Prázdná nádr?

Příspěvek od jeník1 »

Ji? někdo vyjel benzín, tak ?e mu auto nejelo? Údajně by se to nemělo stát, prý to ?kodí motoru.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Re: Prázdná nádr?

Příspěvek od Dušan »

jeník1 píše:Ji? někdo vyjel benzín, tak ?e mu auto nejelo? Údajně by se to nemělo stát, prý to ?kodí motoru.
Mů?e? zničit katalyzátor
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Zdeno412
Štamgast
Příspěvky: 224
Registrován: úte říj 26, 2010 10:06
Bydliště: Slovensko, Žilina

Příspěvek od Zdeno412 »

ked tak chlapy pozerám tie va?e spotreby tak sa teda musím pochváli?, ?e asi pred dvoma tý?dňami cestou do tatralandie(Liptovský Mikulá?) zo ?iliny (tam aj spä? po 224km) krásna spotreba 4.8l :D a pritom mimo obce som si to uháňal 110hm/h a klasicky cez obce 50km/h... niaka ta objehačka musí by? :D ale ako prekvapilo ma moje GP teda riadne... 29.júla idem na dovolenku do ?túrova tak som zvedavý čo to spraví po dialnici... hlavne teda tá spotreba..
Zdeno412
Štamgast
Příspěvky: 224
Registrován: úte říj 26, 2010 10:06
Bydliště: Slovensko, Žilina

Příspěvek od Zdeno412 »

stofo píše:Zdrar chalani,

Ja uz mám dnes 19930 km a spotreba je stale hroznáááá cca okolo 7,5-8l

a to sa snazim chodit normálne akú máte spotrebu pri porovnaní s priemernou rýchlostou???

dik
ako rád si zajazdím väč?iou rýchlos?ou a podobne.. ale spotreba ako aj pri takej jazde 5.9 max ...ako zo začiatku kým som sa ako tak v?il z autom som mal aj ja spotrebu nad 6.5l ale teraz u? nie... v?dy pod 6l ....
milos79
Návštěvník
Příspěvky: 136
Registrován: úte kvě 19, 2009 16:42
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milos79 »

Zdeno412 píše:ked tak chlapy pozerám tie va?e spotreby tak sa teda musím pochváli?, ?e asi pred dvoma tý?dňami cestou do tatralandie(Liptovský Mikulá?) zo ?iliny (tam aj spä? po 224km) krásna spotreba 4.8l :D a pritom mimo obce som si to uháňal 110hm/h a klasicky cez obce 50km/h... niaka ta objehačka musí by? :D ale ako prekvapilo ma moje GP teda riadne... 29.júla idem na dovolenku do ?túrova tak som zvedavý čo to spraví po dialnici... hlavne teda tá spotreba..
:-)moc sa netes, ak mas 1,2 ta ma kratku prevodovku a otacky pojdu hore, s tymi nespravis mensiu spotrebu
GP 5D, Active+ICE 1.2 biela ambient
Zdeno412
Štamgast
Příspěvky: 224
Registrován: úte říj 26, 2010 10:06
Bydliště: Slovensko, Žilina

Příspěvek od Zdeno412 »

milos79 píše:
Zdeno412 píše:ked tak chlapy pozerám tie va?e spotreby tak sa teda musím pochváli?, ?e asi pred dvoma tý?dňami cestou do tatralandie(Liptovský Mikulá?) zo ?iliny (tam aj spä? po 224km) krásna spotreba 4.8l :D a pritom mimo obce som si to uháňal 110hm/h a klasicky cez obce 50km/h... niaka ta objehačka musí by? :D ale ako prekvapilo ma moje GP teda riadne... 29.júla idem na dovolenku do ?túrova tak som zvedavý čo to spraví po dialnici... hlavne teda tá spotreba..
:-)moc sa netes, ak mas 1,2 ta ma kratku prevodovku a otacky pojdu hore, s tymi nespravis mensiu spotrebu
áno mám 1.2 a preto hovorím ,?e v celku zatial fajn spotreba.. no uvidíme po tej dovolenke ako to bude.. čo to spravý na dialnici.. rozhodne hodím aj foto a v?etko...
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

Zdeno412 píše:
milos79 píše:
Zdeno412 píše:ked tak chlapy pozerám tie va?e spotreby tak sa teda musím pochváli?, ?e asi pred dvoma tý?dňami cestou do tatralandie(Liptovský Mikulá?) zo ?iliny (tam aj spä? po 224km) krásna spotreba 4.8l :D a pritom mimo obce som si to uháňal 110hm/h a klasicky cez obce 50km/h... niaka ta objehačka musí by? :D ale ako prekvapilo ma moje GP teda riadne... 29.júla idem na dovolenku do ?túrova tak som zvedavý čo to spraví po dialnici... hlavne teda tá spotreba..
:-)moc sa netes, ak mas 1,2 ta ma kratku prevodovku a otacky pojdu hore, s tymi nespravis mensiu spotrebu
áno mám 1.2 a preto hovorím ,?e v celku zatial fajn spotreba.. no uvidíme po tej dovolenke ako to bude.. čo to spravý na dialnici.. rozhodne hodím aj foto a v?etko...
On ten motor 1,2 je vůbec nějak sportovní. Kdy? ho v roce 2004 Fiat naposled předělával, tak udělal ostré vačky, sní?il hlavu a zvý?il tím kompresní poměr, upravil výfukové kanálky a spolu s krátkou převodovkou je to dělo. Včera jsem jel po dálnici z Lince do salzburgu a i ve stoupáních dr?í GP s přehledem 140 km a dokonce by je?tě zrochlovalo. Kdy? to srovnám s Pandou 1.1 je v tom velký rozdíl i kdy? Panda byla o 100 150 kg lehčí.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Zdeno412
Štamgast
Příspěvky: 224
Registrován: úte říj 26, 2010 10:06
Bydliště: Slovensko, Žilina

Příspěvek od Zdeno412 »

ako u? sa mi aj pár krát stalo ?e sme sa naháňali z ma alfa romeo a u? ked ma chcel obieha? som podradil z 5 na 4 a akosi ostal za mnou, buď nepodradil a dusil ho alebo má fakt aj tá 1,2 čosi do seba... neviem poveda? niesom odborník :D
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeník1 »

jeník1 píše:
Zdeno412 píše:
milos79 píše: :-)moc sa netes, ak mas 1,2 ta ma kratku prevodovku a otacky pojdu hore, s tymi nespravis mensiu spotrebu
áno mám 1.2 a preto hovorím ,?e v celku zatial fajn spotreba.. no uvidíme po tej dovolenke ako to bude.. čo to spravý na dialnici.. rozhodne hodím aj foto a v?etko...
On ten motor 1,2 je vůbec nějak sportovní. Kdy? ho v roce 2004 Fiat naposled předělával, tak udělal ostré vačky, sní?il hlavu a zvý?il tím kompresní poměr, upravil výfukové kanálky a spolu s krátkou převodovkou je to dělo. Včera jsem jel po dálnici z Lince do salzburgu a i ve stoupáních dr?í GP s přehledem 140 km a dokonce by je?tě zrychlovalo. Kdy? to srovnám s Pandou 1.1 je v tom velký rozdíl i kdy? Panda byla o 150 kg lehčí.
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

:shock: To zírám :shock:
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

No to já taky..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Zdeno412 píše:ako u? sa mi aj pár krát stalo ?e sme sa naháňali z ma alfa romeo a u? ked ma chcel obieha? som podradil z 5 na 4 a akosi ostal za mnou, buď nepodradil a dusil ho alebo má fakt aj tá 1,2 čosi do seba... neviem poveda? niesom odborník :D
Ono také zále?í na tom, kdo tu Alfu řídil, ví??
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Tak jestli někdo pova?uje 1.2 se 65 koníky za sportovní motor, tak moje 1.4 u? je na hranici závodního motoru a T-Jet lítá jak intergalaktická střela... :lol:

Pánové, zkuste si pojezdit s něčím, co má 100 kW a vý?. Pak zařadíte tu 1.2 správně, kam patří - městský a příměstský motor s průměrnými (a? lehce podprůměrnými) dynamickými vlastnostmi.

Vzpomínám na kamarádovu Lancii Y 1.0 FIRE, která na svou váhu lítala celkem hezky. A to jí stačilo "úchvatných" 33 kW z těch 998 ccm. :D
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Juro
kolemjdoucí
Příspěvky: 47
Registrován: pon led 21, 2008 15:48
Bydliště: Momentalne Praha

Příspěvek od Juro »

1.2 mam a na dialnici je to lemra, skus to nalozit piatimi ludmi a plnym kufrom a hned zbadas tych tvojich 140 do kopca... mozno tak na 4. a 6tis otacok :-)
V 1-2 os. a po okreskach je to ina samozrejme, hlavne ked to clovek vytaca, ale 'sportovy motor', to snad nie :-)
GP 1.2 Dynamic 5D (2007), Bolero Red
Odpovědět