LPG

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Grande EVO
Návštěvník
Příspěvky: 192
Registrován: sob čer 11, 2011 2:13
Bydliště: Brno

Příspěvek od Grande EVO »

jeník1 píše:
Du?an píše:Nikdy jsem nesly?el, ?e by se musel při přestavbě na LPG motor upravovat
To je omyl. Vrtají se díry do sání motoru. To není brutální zásah do motoru?

me to brutalni neprijde :-) kdyz jsem auto koupil tak to vubec nejelo,mel jsem spotrebu kolem 6 i pod 6 uplne v pohode,slapat na to nemelo smysl pac to vubec nejelo,ted mam 5000km a uz mi to pekne jede tak na to pekne slapu a spotrebu mam 6,5 az 7 litru a 7 krat 35,-kc se rovna 245,-Kc na 100 km a to prijde me BRUTALNI :D seru na to jdu do lpg,pekne se zarukou u Fiatu :twisted:

Postrehy a dojmy sem pak napisi
Fiat Punto EVO
muj 4 fiat
1 na LPG
Grande EVO
Návštěvník
Příspěvky: 192
Registrován: sob čer 11, 2011 2:13
Bydliště: Brno

Příspěvek od Grande EVO »

Fiat Punto EVO
muj 4 fiat
1 na LPG
Grande EVO
Návštěvník
Příspěvky: 192
Registrován: sob čer 11, 2011 2:13
Bydliště: Brno

Příspěvek od Grande EVO »

Tak uz mam na LPG najeto prvnich 115 km :-),ubytek vykonu jsem vubec nezaznamenal(ale jen jsem ve 2)

Plna 36 litru za necelych 600.-kc,spotreba dle pocitace 6,1l(to nemam overeno) vubec nejde poznat kdy to prepne,clovek nastartuje na benzin a za chvili uz jede na plyn coz se pozna jen dle kontrolky,maji to vychytany,prvni dojem nadseni :-) snad to tak zustane :shock:

Kazdej me furt vypocitava kdy se mi to vrati,uz me to sere :-),dal jsem necelych 28 tisic a jezdim za polovic,nekdo priplati 50 tisic aby byl rychlejsi a mel silnejsi motor,je to otazka priorit :-) ja nechci tankovat za 30-35,-kc litr naturalu :-)
Fiat Punto EVO
muj 4 fiat
1 na LPG
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Příspěvek od Mara87 »

Grande EVO píše:Tak uz mam na LPG najeto prvnich 115 km :-),ubytek vykonu jsem vubec nezaznamenal(ale jen jsem ve 2)

Plna 36 litru za necelych 600.-kc,spotreba dle pocitace 6,1l(to nemam overeno) vubec nejde poznat kdy to prepne,clovek nastartuje na benzin a za chvili uz jede na plyn coz se pozna jen dle kontrolky,maji to vychytany,prvni dojem nadseni :-) snad to tak zustane :shock:

Kazdej me furt vypocitava kdy se mi to vrati,uz me to sere :-),dal jsem necelych 28 tisic a jezdim za polovic,nekdo priplati 50 tisic aby byl rychlejsi a mel silnejsi motor,je to otazka priorit :-) ja nechci tankovat za 30-35,-kc litr naturalu :-)
Já mám na LPG najeto uz asi 4000 km. Zatím spokojenost i kdy? ře?ím problém s firmou co mě to montovala. Mám 42l nádr?. Tannkuji v Brně za 15,2 kč. Tak?e pohoda. Průměrnou spotřebu po městě mě to ukaztuje 6,5l/100km. Ale bohu?el jsem si spočítal ?e realita je o 1l/100km vět?í ne? ukazuje počítač. Ale i tak 7,5 l/100km dobry. Nechal jsem si to přenastavit aby se mě to přepínalo na plyn u? při 25°C a ne při 40°C. Je to ekonomičtěj?í. Jen mo?ná v zimně to bude dělat problémy. Jestli ano tak si to nechám na zimu přenastavit zpět. Jínak pohoda. Jediné v čem sem poznal rozdíl je v kroutáku. Ten mo?ná o malinko klesl. Jinak v?e v naprostém pořádku.
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
Grande EVO
Návštěvník
Příspěvky: 192
Registrován: sob čer 11, 2011 2:13
Bydliště: Brno

Příspěvek od Grande EVO »

A kde v brne tankujes? ja jsem taky z brna :-),rikali ze dle kvality plynu to i jinak pojede a spotreba tim je taky ovlivnena

Spotrebu zjistim az vyjedu co jsem mel od nich a pak naplnim do plna a uvidim kolik najedu km,ted mam 220 km a spotrebu 6,3l

Ja to mam prestaveny u fiatu,zaruka na auto i na plyn tak to zatim prenastavovat radsi nebudu(tu teplotu),ale po zaruce urcite to je dobrej napad

Nadrz mam taky 42l ale to se nesmi plnit do plna ne?
Fiat Punto EVO
muj 4 fiat
1 na LPG
Grande EVO
Návštěvník
Příspěvky: 192
Registrován: sob čer 11, 2011 2:13
Bydliště: Brno

Příspěvek od Grande EVO »

kde a zakolik sis to nechal prestavet? ja Fiat za 28 tisic,ale u nich to mam hlavne kvuli zaruce na auto
Fiat Punto EVO
muj 4 fiat
1 na LPG
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Příspěvek od Mara87 »

Grande EVO píše:A kde v brne tankujes? ja jsem taky z brna :-),rikali ze dle kvality plynu to i jinak pojede a spotreba tim je taky ovlivnena

Spotrebu zjistim az vyjedu co jsem mel od nich a pak naplnim do plna a uvidim kolik najedu km,ted mam 220 km a spotrebu 6,3l

Ja to mam prestaveny u fiatu,zaruka na auto i na plyn tak to zatim prenastavovat radsi nebudu(tu teplotu),ale po zaruce urcite to je dobrej napad

Nadrz mam taky 42l ale to se nesmi plnit do plna ne?
To nee, ale aby si to nenaplnil doplna tak tomu by mel zabranit ventil. Ja tam narvu 40,2 dm3 LPG. Přenastaví ti to aji fiat tu teplotu. Jednou tuknou do počitače. Práce asi pul minuty. Za to nic ani chtít nebudou. Tankuji v Brně na Jihlavské. mrkni na www.ceskybenzin.cz
Rekl bych ze s kvalitou LPG neni problem, co jsem se teda dival na ČOI. Na ihlvské je LPG Solík a je?tě jedna ale nevím jak se jmenuje. Je hned naproti Smolíku.
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
Grande EVO
Návštěvník
Příspěvky: 192
Registrován: sob čer 11, 2011 2:13
Bydliště: Brno

Příspěvek od Grande EVO »

Tak jsem vyjel prvni nadrz,nevim kolik tam bylo lpg,najel jsem 500km :-),ubytek benzinu minimum,rucicka se nehla. Ted jsem vzal plnou 40 litru za 650,-Kc,tak uvidim pocitaci s tema 6,3 litru lpg vubec neverim.

NEVYHODY LPG je samozrejme rezerva a dlouhe tankovani, ostatni jsou kecy :twisted:
Fiat Punto EVO
muj 4 fiat
1 na LPG
HM
kolemjdoucí
Příspěvky: 46
Registrován: sob dub 10, 2010 17:34
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HM »

Grande EVO píše:NEVYHODY LPG je samozrejme rezerva a dlouhe tankovani, ostatni jsou kecy :twisted:
Pořizovací cena, vy??í spotřeba, ni??í maximální výkon, méně místa v kufru, častěj?í kontroly, zkrácení servisního intervalu, měl by jsi mít přídavné mazání kvůli ventilovým sedlům, nesmí? do podzemních parkovi??, auto hnusně smrdí...

ale to jsou jen kecy :-D
Přál bych si koupit hotové a spolehlivé auto, na kterém není třeba nic bastlit :roll:
Grande EVO
Návštěvník
Příspěvky: 192
Registrován: sob čer 11, 2011 2:13
Bydliště: Brno

Příspěvek od Grande EVO »

jj souhlasim s tebou jsou to jen kecy :-) taky jsem jim driv veril :twisted: podzemni garaze plati,tech v Brne mame par a ja je nenavstevoval ani s benzinem,takze mi nechybi
Fiat Punto EVO
muj 4 fiat
1 na LPG
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

ja mam tiez plyn a na zhruba 40litrou plynu odidem 500km +- chodim vecsinou dlhe trasy po dialnici 130-140 takze spokojnost mam to nastavene tak ze to pri 30 tich stupnoch prepne, ale je to obcas citit hlavne ked ideme 4ria alebo je este aj klima zapnuta (v lete) to som si pripadal jak vo facku. a to nemam 1,2 ale 1,4 16v. vy mate vsetci asi 1,2 ze?
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Grande EVO
Návštěvník
Příspěvky: 192
Registrován: sob čer 11, 2011 2:13
Bydliště: Brno

Příspěvek od Grande EVO »

Jj co vim tak 1,2,ja jsem spokojen,i na plyn to jede jak 1,2 :-) no zazraky necekat,ja jsem spokojen.

Za chvili budu mit ty 2.000km tak pojedu na kontrolu tesnosti a serizeni,spotrebu sleduju az budu mit ty 2.000km tak to spocitam,at nemelu hovna co najedu na sto kilometrech :arrow:
Fiat Punto EVO
muj 4 fiat
1 na LPG
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

no tak to ja od aprila(4 mesiac) najazdil 12000km +-
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

bez urá?ky...ale sporák z auta:D:Dto je for...hlavně kdy? jste spokojeni a autíno slou?í jak má!!
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

tak ja najazdim cca 30000km za rok takze to ze ci mi to zere 6,5-7litrov benzinu za 1,47eura alebo 7,5-8litrov plynu za 0,7eura je dost podstatny rozdiel ktory ta presvedci ze plyn nieje len do sporaka... a ked tie KM prevazne prejazdis do prace kde mas zarabat a nie minat tak neni o com ...
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Odpovědět