Blikanie výstražných svetiel pri prudkom brzdení

Vše okolo elektropříslušenství, radia, světel, atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
pEvo
Návštěvník
Příspěvky: 183
Registrován: pát úno 19, 2010 6:58
Bydliště: Bratislava

Blikanie výstražných svetiel pri prudkom brzdení

Příspěvek od pEvo »

caute, dneska som si na svojom eve vsimol, ze pri prudkom brzdeni mi zacali blikat vystrazne svetla....napr z 80km/h na 60km/h...ako ked na dialnici brzdite a na vystrahu rucne zapnete vystrazne...
nakolko mam zatial manual iba ku GP (k evu manual predajca este nemal prelozeny) a tam som sa o tejto funkcii nedocital, chcem sa opytat ci to tak funguje aj na GP alebo je to evo novinka?
Punto Evo biele, 1,2 Racing 5D, polep Italy, Obrázek
http://www.tomashrdlicka.phorum.cz/viewtopic.php?t=973
Uživatelský avatar
Honzus
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: sob úno 24, 2007 23:39
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honzus »

i na GP... cca od roku 2009...
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Distinctive, Nová červená Alfa, xenony...

Moto Guzzi Griso 850 Rosso

Ex: GP Abarth
GP Sport 1.4 16V
misha
Štamgast
Příspěvky: 356
Registrován: pon říj 27, 2008 13:17
Bydliště: Olomouc (Uničov)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od misha »

pokud to nejde vypinat, je to uplne k nicemu, pri ostrejsi jizde blikas jak blbec :lol:
-------------------------------------
EX GPS 1.4 16V mandoska 2007
stofo
Štamgast
Příspěvky: 262
Registrován: stř črc 15, 2009 12:28
Bydliště: Udavské (okr. Humenné), SK

Příspěvek od stofo »

misha píše:pokud to nejde vypinat, je to uplne k nicemu, pri ostrejsi jizde blikas jak blbec :lol:
Tak tak mam to aj ja
GP white 1,2 Racing 5d :)
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Mělo by to blikat pouze za ostrého br?dění - ne při normální jízdě. Tak?e nevím co Vám na tom vadí, nebo jezdíte jak ... :wink:
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
stofo
Štamgast
Příspěvky: 262
Registrován: stř črc 15, 2009 12:28
Bydliště: Udavské (okr. Humenné), SK

Příspěvek od stofo »

Du?an píše:Mělo by to blikat pouze za ostrého br?dění - ne při normální jízdě. Tak?e nevím co Vám na tom vadí, nebo jezdíte jak ... :wink:
Mne to vôbec nevadí - podal mna je to fajn bezpečnostný prvok a pri normalnom brzdení to nebliká :)
GP white 1,2 Racing 5d :)
g-lobby
Štamgast
Příspěvky: 677
Registrován: čtv čer 25, 2009 22:03
Bydliště: Mariánské Lázně - Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od g-lobby »

Karel to také dělá... u? jsemt o tu někde psal... ale bylo to opravdu prudké br?dění na dálnici kdy sme i vyzkou?eli bezpečnostní pásy... a věřte ?e v té chvíli myslíte jen na to jak je?tě víc hamznout na brzdu aby jste konečně zastavili... :wink: tak?e kdy? se sami zapnou výstra?né blinkry je to jedině dobře
_________________
GP 1,2 Racing 5D černá CO BERUNA
GP 1,2 Racing 3D černá CO KAREL LPG
dony
Profík
Příspěvky: 1211
Registrován: úte čer 03, 2008 19:12
Bydliště: Čáslav ČR

Příspěvek od dony »

50/50
Obrázek
pEvo
Návštěvník
Příspěvky: 183
Registrován: pát úno 19, 2010 6:58
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od pEvo »

pri normalnej jazde a brzdeni sa mi to este nestalo....vcera som skusal prudko brzdit a testoval som napnutie pasov :) a prekvapila (prijemne) ma tato funkcia, kedze som sa o nej nedocital v manualy...
Punto Evo biele, 1,2 Racing 5D, polep Italy, Obrázek
http://www.tomashrdlicka.phorum.cz/viewtopic.php?t=973
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

pEvo píše:pri normalnej jazde a brzdeni sa mi to este nestalo....vcera som skusal prudko brzdit a testoval som napnutie pasov :) a prekvapila (prijemne) ma tato funkcia, kedze som sa o nej nedocital v manualy...
je?tě se při aktivaci ABS rozbliká na počátku 3. brzdové světlo, pak u? svítí normálně. (GP 09, EVO)
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Jarou? píše:je?tě se při aktivaci ABS rozbliká na počátku 3. brzdové světlo, pak u? svítí normálně. (GP 09, EVO)
Toto nabízí Auto-kelly. 3. brzdové světlo po dobu 2 vteřin 6x zabliká a potom trvale svítí
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
gawry
Profík
Příspěvky: 1174
Registrován: ned dub 08, 2007 17:57
Bydliště: Čáslav, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gawry »

Du?an píše:
Jarou? píše:je?tě se při aktivaci ABS rozbliká na počátku 3. brzdové světlo, pak u? svítí normálně. (GP 09, EVO)
Toto nabízí Auto-kelly. 3. brzdové světlo po dobu 2 vteřin 6x zabliká a potom trvale svítí

jo mám tu krabičku někde ve sklepě - při napojení na baterku a ?árovku to funguje v pohodě - ale po připojení k 3. brzdovému světlu se neděje nic (ani nesvítí světlo) a je?tě svítí chybová hlá?ka na palubce - - -tak ?e cca 150,- v p...... :roll:
ObrázekDynamic 1,2 65k 5D Magnetico Blue
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

gawry píše:jo mám tu krabičku někde ve sklepě - při napojení na baterku a ?árovku to funguje v pohodě - ale po připojení k 3. brzdovému světlu se neděje nic (ani nesvítí světlo) a je?tě svítí chybová hlá?ka na palubce - - -tak ?e cca 150,- v p...... :roll:
Děkuji :P
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Wassik
kolemjdoucí
Příspěvky: 1
Registrován: pát čer 18, 2010 21:05

Příspěvek od Wassik »

Já mám GP 2 dny, najeto cca 160 km ;) a u? jsem se s tím také setkal. Rozhodně ale né v nějaké extrémní situaci, nebo při extra prudkém br?dění. Prostě jen před zatáčkou je hups, na kterém kdy? jsem přibr?ďoval cca ze 70 na 50, tak zřejmě kola ztratily trochu trakce (opravdu jen trochu). Ani ABS jsem rozhodně necítil. Nevím, ale přijde mi to blikání trochu moc citlivé. Ve svém starém polu jsem tam jezdil podstatně rychleji a rozhodně jsem neměl pocit, ?e bych snad měl vyletět ze silnice ;).
Bongo-Bong
Návštěvník
Příspěvky: 106
Registrován: sob úno 19, 2011 12:25
Bydliště: Prosečné

Příspěvek od Bongo-Bong »

Wassik píše:Já mám GP 2 dny, najeto cca 160 km ;) a u? jsem se s tím také setkal. Rozhodně ale né v nějaké extrémní situaci, nebo při extra prudkém br?dění. Prostě jen před zatáčkou je hups, na kterém kdy? jsem přibr?ďoval cca ze 70 na 50, tak zřejmě kola ztratily trochu trakce (opravdu jen trochu). Ani ABS jsem rozhodně necítil. Nevím, ale přijde mi to blikání trochu moc citlivé. Ve svém starém polu jsem tam jezdil podstatně rychleji a rozhodně jsem neměl pocit, ?e bych snad měl vyletět ze silnice ;).
no ja bych to teda rozhodne nechtel :) rad si nekdy zaradim:) ale samozrejme kam nevidim,tam nevletim... :lol:
1.3jtd 74kw 25O N.m
Odpovědět