Kráde?e Grande Punta

Sekce týkající se tohoto vozu obecně

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Karel
kolemjdoucí
Příspěvky: 22
Registrován: pát úno 01, 2008 8:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Kráde?e Grande Punta

Příspěvek od Karel »

Ahoj..
Má někdo obecné informace jak se kradou GP - tedy jak dalece jsou v kurzu ?

Proč se ptám...
Dnes v noci jsem se málem přidal k těm ne??astníkům, kterým GP ukradli na sídi?ti. :?
Říkám málem - ráno jsem při?el k autu a zmáčknu "dálkáč" (centrál) a nějak dlouho to na mě pípalo.
Pak se podívám blí? a vidím, ?e mi chybí zámek dveří u řidiče - policie tvrdila, ?e je to čistá práce, nikde nic jiného nebylo po?kozeného.
Jenom zámek dveří spolujezdce byl nefunkční - ne?el zastrčit klíč.

Z auta nic podstatného nezmizelo, ani rádio, jenom a teď se podr?te - popelník (plný "vajglů"), který jsem do GP koupil u pumpy za 120,-Kč

Vypadá to, ?e auto chtěli ukrást, ale nepočítali s tím, ?e mám dvě ji?tění.
Alarm s imobilizérem - schválně nikde nemám nálepku.
A klasika imobilizér GP.

Tak aspoň narychlo, kdy? auto začalo ječet, čmajzli ten popelník a zmizeli.

Bohu?el, nová sady zámků je kolem 10 000,-Kč + případné opravy ovládání dveří a montá?.
Celkově kolem 15 000,-Kč

Auto mám plně poji?těné (sp. úvěr), s 10% účastí.
Původně jsem myslel, ?e je to tak, ?e se majitel podílí 10% ceny z celkové ?kody, ale dnes mi na poji??ovně řekli, ?e ano, ale ?e to má dvě mo?nosti.
Buď 10 procent z celkové ?kody, nebo 10 000,-Kč si hradí majitel a co je nad 10 tisíc, hradí poji??ovna.
Podle toho, co je pro ně výhodněj?í.

Tak zacvakám 10 000,-Kč :(

Nakonec mám při tom ne?těstí i ?těstí, ?e mi neukradli celé auto, zatím... :?
FIAT GP 5dv.1,2 65 k Active FRESH, Barva - Modrá New Orleans
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

nevím,ale myslím ?e obecně italská auta se moc krást nebudou... u? jen tím ?e z nich novináři a recenzenti udělali to co udělali... pověst italským autům..
nevím,asi se semtam něco ztratí,ale zkus pohledat nějaké statitiky PčR...
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

toto je čast statistiky z lonského roku 1. ?koda - 15 334
2. Volkswagen - 3 202
3. Ford - 3 179
4. Peugeot - 2 135
5. Renault - 2 018
6. Fiat - 1 959
7. Opel - 1 900
8. Citroën - 880
9. Audi - 861
10. Mercedes Benz - 718
11. BMW - 678
12. Seat - 614
13. Mazda - 529
14. Nissan - 487
15. Hyundai - 461
16. Honda - 410
17. Toyota - 365
18. Suzuki - 330
19. VAZ - 284
20. Mitsubishi - 266
21. Volvo - 212
22. Daewoo - 205
23. Kia - 170

bohu?el jsem zatím nenarazil na detailněj?í...
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
Karel
kolemjdoucí
Příspěvky: 22
Registrován: pát úno 01, 2008 8:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karel »

Díky..

Tak to mám celkem slu?nou pravděpodobnost, ?e to zkusí je?tě.. :(
Parchanti - pazoury bych jim za to sekal !
U? mi to stačili obejít hřebíkem - 2x
Strhnout známky, po?kodit značku a teď je?tě toto..
A to v?echno za dva roky !
FIAT GP 5dv.1,2 65 k Active FRESH, Barva - Modrá New Orleans
Uživatelský avatar
kuta33
Štamgast
Příspěvky: 440
Registrován: stř lis 05, 2008 10:34
Bydliště: Český Tě?ín CZ

Příspěvek od kuta33 »

Nepropadej panice, Fiat je ve statistice tak vysoko jenom kvůli starým Unům a Tipům, které se kradou velice jednodu?e a vět?inou jenom na přesun z hospody A do hospody B. :roll:
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (?edá Chemical)
popo
Štamgast
Příspěvky: 332
Registrován: čtv bře 29, 2007 17:33
Bydliště: Stupava - SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od popo »

moja skúsenos? s GP je taká, ?e som ho u? niekolko krát nechal omylom otvorené na sídlisku, raz dokonca aj s otvoreným oknom a nikto oneho ani nezavadil. jediné zabezpečenie auta bol Defend Lock, ináč nič - ani alarm.
k tej ?tatistike by som doplnil to ?e dané čísla by som hodil do percentuálneho vyjadrenia voči predaným kusom, aby bolo vidie? aké percento áut sa ukradne na predané autá - i ked je pravda, ?e zase do tohto údaju sa nedajú zahrnú? údaje o star?ích kusoch - uno, tipo a pod.
Bravo 1,6 MultiJet, 105 sivých koníkov, Dynamic, Sivá digital- perle?ová

Opel Corsa C, 1,0 12v

odpočíva v pokoji - Grande Punto 1,4 16v 5D Dynamic Sole - Psychadelic Azure
JardaK.
Štamgast
Příspěvky: 665
Registrován: stř úno 25, 2009 10:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od JardaK. »

popo píše:moja skúsenos? s GP je taká, ?e som ho u? niekolko krát nechal omylom otvorené na sídlisku, raz dokonca aj s otvoreným oknom a nikto oneho ani nezavadil. jediné zabezpečenie auta bol Defend Lock, ináč nič - ani alarm.
k tej ?tatistike by som doplnil to ?e dané čísla by som hodil do percentuálneho vyjadrenia voči predaným kusom, aby bolo vidie? aké percento áut sa ukradne na predané autá - i ked je pravda, ?e zase do tohto údaju sa nedajú zahrnú? údaje o star?ích kusoch - uno, tipo a pod.
To by mě zajímalo, odkud máte vědomosti o tom, kolik se ukrade Un a Tip. Známá věc ale je, ?e VW a ?koda zloděje láká asi nejvíc. Soused má poslední Oktávku, určitě i dobře zabezpečenou, ale proto?e parkoval venku, tak se dočkal toho, ?e ráno při?el k autu, které snad bylo je?tě i pořád zamknuté, ov?em v autě chyběl volant, palubní počítač a zvenku byly pryč xenony, tak?e lup na zakázku a zlodějům nedělal problém překonat alarm, asi ?ádní amatéři. Jinak, Popo, auto mů?e? nechat odemknuté a náhodou se nestane nic, proto?e nechodí ka?dou noc po sídli?ti někdo, kdo chce čornout auto nebo jeho výbavu, ale na druhou stranu, kdy? u? se někdo rozhodne, tak obvykle nepomáhá kryka na volant, alarm, defend locky apod., proto?e si s tím umí poradit. To odradí opravdu jenom ty náhodné zloděje a naprosté zlodějské amatéry. Mi vykradli F125p je?tě za komančů taky na parkovi?ti před panelákem (?li po rádiu) a nechápal jsem, jak mohli mít tu odvahu to dělat pod okny celého sídli?tě přímo pod pouličním osvětlením. Dneska bych bez ostrého psa ke svému vykrádanému autu raději ani ne?el, proto?e co tak asi zmů?e?, ?e? Dostane? na pi..u nebo kudlou do břicha a cajti jsou v pohodě. Raději jsem si zaplatil v Ostravě placené společné gará?e s ostrahou, ale prvotní důvod byla nemo?nost zaparkování před barákem, proto?e dneska si ka?dý ichtyl pořídí jedno dvě auta! Teď budu, jak známo, kupovat nové Bravo, a to bych nenechal, by? je to jen "pitomý Fiat", na parkovi?ti před barákem ani náhodou, i kdy? mě parking stojí ročně skoro 10 litrů! A na ten prvotní dotaz ohledně ?ance na kráde? GP mů?u říct jen to, ?e kdy? to auto někdo bude chtít, tak se ztratí tak jako tak, ov?em pravděpodobnost je mnohem ni??í, ne? u domácího koncernu! Proto jsem se u různých diskuzních příspěvků jedině radoval, kdy? jsem si četl názory na to, jaký je Fiat shit, proto?e, a to si, pánové uvědomte, takové hodnocení významně sni?uje ?anci na kráde? na?ich vozítek, by? to na druhou stranu ?kodí jejich prodejům. Dobře se z toho máme ale MY, proto?e: 1) není zájem zlodějů a za 2) prodejci jsou tlačeni k maximálnímu sni?ování cen, aby se auta vůbec prodávala! Díky tomu teď mů?u koupit Fiata, který mě ve stejné výbavě jako Golf stojí minimálně o 100 litrů méně!
popo
Štamgast
Příspěvky: 332
Registrován: čtv bře 29, 2007 17:33
Bydliště: Stupava - SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od popo »

JardaK: čo sa týka gará?ovania auta pred kráde?ou alebo vykradnutím auta, tak to je len určtý druh zabezpečenia, ja napr. doma mám gará?, kde parkujem a v robote tie?, tak?e auto ide väč?inou z gará?e do gará?e, ale ked idem napr do obchodu, tak či chce? alebo nechce? nechá? ho na chvílu vonku. Ono je pravda, ?e pokial si tvoje auto u? niekdo vyhliadol a má neho zálusk, tak pokial ho nezaleje? do betonu, tak má? smolu tak či tak, či stojí? v gará?i alebo to má? pod strá?nou slu?bou, v dne?nej dobe u? an tá gará? není problém a strá?na slu?ba je velmi rýchlo uplatná za fla?ku chlastu a pod. Ja mám gará? v baraku skôr z princípu snadného parkovania, a ako ochrana pred počasím, v zime ?krabanie auta od snehu a v lete pred slnkom. Není nad pohžad suseda, ktorý práve začína o?krabáva? svoje auto, ked leziem v zime z gará?e s autom v ktorom sú plusové teploty. 8)
Bravo 1,6 MultiJet, 105 sivých koníkov, Dynamic, Sivá digital- perle?ová

Opel Corsa C, 1,0 12v

odpočíva v pokoji - Grande Punto 1,4 16v 5D Dynamic Sole - Psychadelic Azure
JardaK.
Štamgast
Příspěvky: 665
Registrován: stř úno 25, 2009 10:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od JardaK. »

popo píše:JardaK: čo sa týka gará?ovania auta pred kráde?ou alebo vykradnutím auta, tak to je len určtý druh zabezpečenia, ja napr. doma mám gará?, kde parkujem a v robote tie?, tak?e auto ide väč?inou z gará?e do gará?e, ale ked idem napr do obchodu, tak či chce? alebo nechce? nechá? ho na chvílu vonku. Ono je pravda, ?e pokial si tvoje auto u? niekdo vyhliadol a má neho zálusk, tak pokial ho nezaleje? do betonu, tak má? smolu tak či tak, či stojí? v gará?i alebo to má? pod strá?nou slu?bou, v dne?nej dobe u? an tá gará? není problém a strá?na slu?ba je velmi rýchlo uplatná za fla?ku chlastu a pod. Ja mám gará? v baraku skôr z princípu snadného parkovania, a ako ochrana pred počasím, v zime ?krabanie auta od snehu a v lete pred slnkom. Není nad pohžad suseda, ktorý práve začína o?krabáva? svoje auto, ked leziem v zime z gará?e s autom v ktorom sú plusové teploty. 8)
Hele, Popo, mi je jasné, ?e nejbezpečněj?í před kráde?í auta je ?ádné auto nemít, on by se mo?ná na?el blbec, který by ho i z toho betonu dostal, ale já měl na mysli MINIMALIZACI ?ance kráde?e. Ono je toti? hodně takových, kteří nejprve po sídli?ti chodí a tipují si vybraná auta a pak si na ně do?lápnou. V gará?i auto zkrátka nevidí, tak?e se vsadím, ?e statistiky ukradených nebo vykradených aut jsou určitě nejvy??í v noci a při parkování venku, co? jsi Ty i já minimalizoval. A mít gará?, to je terno, snad se nemusíme bavit o pohodlí sednout do auta v teple a suchu gará?e, kde auto nezamyká?, nemusí? někde převá?et gumy na zimu atd.! PS. A za auto ručí společnost, která gará?e provozuje, proto tam mají kamery se záznamem a dva chlapy ve vrátnici na hlídání! Pokud bys nevěřil vůbec ničemu, pak bys u? nemusel opravdu ta auta ani zamykat!
popo
Štamgast
Příspěvky: 332
Registrován: čtv bře 29, 2007 17:33
Bydliště: Stupava - SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od popo »

JardaK: ale jasné, ja s tebou plne súhlasím, ja som k tomu povedal len vlastný názor :) V podstate obaja hovoríme o tom istom, len ka?dý zo svojej skúsenost.
Bravo 1,6 MultiJet, 105 sivých koníkov, Dynamic, Sivá digital- perle?ová

Opel Corsa C, 1,0 12v

odpočíva v pokoji - Grande Punto 1,4 16v 5D Dynamic Sole - Psychadelic Azure
Uživatelský avatar
kuta33
Štamgast
Příspěvky: 440
Registrován: stř lis 05, 2008 10:34
Bydliště: Český Tě?ín CZ

Příspěvek od kuta33 »

JardaK. píše: To by mě zajímalo, odkud máte vědomosti o tom, kolik se ukrade Un a Tip.
Vzhledem k tomu, kde dělám, mám k těmto vědomostem trochu lep?í přístup. :oops:
A jako bývalý majitel Una vím, ?e na jeho doslova plastový zámek stačí ?roubovák "strčit a otočit", jako klíčem.
V praxi se tyhle auta v 80% najdou do týdne zaparkované někde ve vedlej?ím městě.
Samozřejmě, pokud se někomu "zku?enému" tvoje GP zalíbí, nepomů?e gará?, ani beton. :X
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (?edá Chemical)
JardaK.
Štamgast
Příspěvky: 665
Registrován: stř úno 25, 2009 10:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od JardaK. »

kuta33 píše:
JardaK. píše: To by mě zajímalo, odkud máte vědomosti o tom, kolik se ukrade Un a Tip.
Vzhledem k tomu, kde dělám, mám k těmto vědomostem trochu lep?í přístup. :oops:
A jako bývalý majitel Una vím, ?e na jeho doslova plastový zámek stačí ?roubovák "strčit a otočit", jako klíčem.
V praxi se tyhle auta v 80% najdou do týdne zaparkované někde ve vedlej?ím městě.
Samozřejmě, pokud se někomu "zku?enému" tvoje GP zalíbí, nepomů?e gará?, ani beton. :X
Hele a neví?, jak spolehlivé je zabezpečení přes GPS a načipování auta? Vím, ?e v tom případě platí? měsíční poplatky, ale oplatí se to?
Uživatelský avatar
kuta33
Štamgast
Příspěvky: 440
Registrován: stř lis 05, 2008 10:34
Bydliště: Český Tě?ín CZ

Příspěvek od kuta33 »

JardaK. píše: Hele a neví?, jak spolehlivé je zabezpečení přes GPS a načipování auta? Vím, ?e v tom případě platí? měsíční poplatky, ale oplatí se to?
Tohle zabezpečení by u GP určitě ?ádný zlodějíček nečekal, ale vzhledem k jeho ceně, měsíčním poplatkům vyjde určitě levněji nechat si vyplatit pojistku, něco přidat a koupit si novou káru.
Jinak i toto se dá překonat, je to pouze o signálu, který se dá odru?it.

PS: pouze z doslechu, v Praze údajně honili kradeného koncerňáka, zloděj zdrhnul, ale v autě na?li krabičku s dvěma ventilátory s PC, kdy? to technici zapli v okruhu půl kilometru nefungoval ?ádný mobil ani vysílačka, tak?e ani GPS :eh
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (?edá Chemical)
Odpovědět