Spotřeba benzínu nebo nafty

Vše okolo motoru, převodovky,sání, výfuku,atd.

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
misha
Štamgast
Příspěvky: 356
Registrován: pon říj 27, 2008 13:17
Bydliště: Olomouc (Uničov)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od misha »

Ondrs píše::D No teď probíha měření číslo dva, tak se uvidí. Ale před tím jsem najel asi 510km a z nádr?e ubylo cca 40 litrů.
takhle jezdim porad, vzdycky na 40 litru najedu 520-550km, spotreba nic moc no :lol: Palubak je vzdycky optimista, ale tak max o pul litru, nejvetsi rozdil PP dle zkutecnosti jsem mel jednou v zime, kdy jsem kazdy rano skrabal okna se zapnutym motorem, svetlama, vyhřívaním atd... tak palubak optimista 7,5 a po dotankovani 9,2 :!: :evil:
Ondrs
kolemjdoucí
Příspěvky: 38
Registrován: čtv bře 19, 2009 2:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Ondrs »

No mně teď PP po najetí cca 350km ukazuje 5,9l, tak jsem zvědav kolik z toho nakonec vyleze. :kuk
Fiat GP 1.4 16V Sport, barva orange aneb mandarinka
Uživatelský avatar
Honzus
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: sob úno 24, 2007 23:39
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honzus »

JJ palubák není ?ádný exaktní měřák, je to tam jen tak orientačně.....

Já se stejně v?dycky řídím ručičkou palivoměru, ta je zase u GP velice přesná ;-)
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Distinctive, Nová červená Alfa, xenony...

Moto Guzzi Griso 850 Rosso

Ex: GP Abarth
GP Sport 1.4 16V
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Honzus píše:JJ palubák není ?ádný exaktní měřák, je to tam jen tak orientačně.....

Já se stejně v?dycky řídím ručičkou palivoměru, ta je zase u GP velice přesná ;-)
Ručička je přesná, ale od začátku červeného pole (po rozsvícení kontrolky) padá dolů rychle jako sviňa. Ale to se mi často nestává
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Ondrs
kolemjdoucí
Příspěvky: 38
Registrován: čtv bře 19, 2009 2:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Ondrs »

No teď nevím kde začíná červený pole, ale na první půlku nádr?e mi přijde, ?e v?dy najedu o poznání víc ne? na druhou. Viz. teď je ručička je?te nad polovinou a mám najeto cca těch 350. Ka?dopádně jsem dnes vyvasoval novou kreditku, tak ji brzy na benzině prozkou?ám a uvidím kolik to ko?tuje. :lol:
Fiat GP 1.4 16V Sport, barva orange aneb mandarinka
dony
Profík
Příspěvky: 1211
Registrován: úte čer 03, 2008 19:12
Bydliště: Čáslav ČR

Příspěvek od dony »

... ručička je v prdeli a né přesná,v první půlce je velmi silně optimistická a? tak od poloviny začne ukazovat mnohem reálněji,ale takto to zatím fungovalo u v?ech aut co jsem měl (bmw,seat dal?í seat a teď puň?a) :shock:
Obrázek
Uživatelský avatar
Honzus
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: sob úno 24, 2007 23:39
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honzus »

Pánové, ne? začnete nadávat, myslel jsem přesná jako ?e kdy? to nesvítí, tak tam benzin je a kdy? se to rozsvítí, tak tam je opravdu těch 5-7 litrů.

Tzn, ?e tankuju jakmile se rozsvítí.

Přesná tedy z hlediska, ?e benzin dochází nebo ne. Na dojezd se například spoléhat nedá vůbec, ten se mění o 200 km během pár km podle ?lapání/ne?lapání na plyn. 8)

Kamarád má u Volva ručičku tak přesnou, ?e mu do?la nafta těsně potom, co se rozsvítil sebevra?ednej robůtek, co se chce zastřelit.....

Obrázek
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Distinctive, Nová červená Alfa, xenony...

Moto Guzzi Griso 850 Rosso

Ex: GP Abarth
GP Sport 1.4 16V
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Honzus píše:Pánové, ne? začnete nadávat, myslel jsem přesná jako ?e kdy? to nesvítí, tak tam benzin je a kdy? se to rozsvítí, tak tam je opravdu těch 5-7 litrů.

Tzn, ?e tankuju jakmile se rozsvítí.

Přesná tedy z hlediska, ?e benzin dochází nebo ne. Na dojezd se například spoléhat nedá vůbec, ten se mění o 200 km během pár km podle ?lapání/ne?lapání na plyn. 8)

Kamarád má u Volva ručičku tak přesnou, ?e mu do?la nafta těsně potom, co se rozsvítil sebevra?ednej robůtek, co se chce zastřelit.....

Obrázek
:lol: :lol: :lol:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Ondrs
kolemjdoucí
Příspěvky: 38
Registrován: čtv bře 19, 2009 2:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Ondrs »

Honzus píše:Pánové, ne? začnete nadávat, myslel jsem přesná jako ?e kdy? to nesvítí, tak tam benzin je a kdy? se to rozsvítí, tak tam je opravdu těch 5-7 litrů.

Tzn, ?e tankuju jakmile se rozsvítí.

Přesná tedy z hlediska, ?e benzin dochází nebo ne. Na dojezd se například spoléhat nedá vůbec, ten se mění o 200 km během pár km podle ?lapání/ne?lapání na plyn. 8)

Kamarád má u Volva ručičku tak přesnou, ?e mu do?la nafta těsně potom, co se rozsvítil sebevra?ednej robůtek, co se chce zastřelit.....

Obrázek
Tak to mě dostalo. :D :clap
Fiat GP 1.4 16V Sport, barva orange aneb mandarinka
Mellow
Štamgast
Příspěvky: 201
Registrován: úte čer 30, 2009 12:11

robot

Příspěvek od Mellow »

Honzus píše:Pánové, ne? začnete nadávat, myslel jsem přesná jako ?e kdy? to nesvítí, tak tam benzin je a kdy? se to rozsvítí, tak tam je opravdu těch 5-7 litrů.

Tzn, ?e tankuju jakmile se rozsvítí.

Přesná tedy z hlediska, ?e benzin dochází nebo ne. Na dojezd se například spoléhat nedá vůbec, ten se mění o 200 km během pár km podle ?lapání/ne?lapání na plyn. 8)

Kamarád má u Volva ručičku tak přesnou, ?e mu do?la nafta těsně potom, co se rozsvítil sebevra?ednej robůtek, co se chce zastřelit.....

Obrázek
banánem :D :D
JardaK.
Štamgast
Příspěvky: 665
Registrován: stř úno 25, 2009 10:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od JardaK. »

dony píše:... ručička je v prdeli a né přesná,v první půlce je velmi silně optimistická a? tak od poloviny začne ukazovat mnohem reálněji,ale takto to zatím fungovalo u v?ech aut co jsem měl (bmw,seat dal?í seat a teď puň?a) :shock:
Ručička musí mít od druhé půlky snahu jít rychleji dolů, proto?e plovák sice kopíruje hladinu paliva pořád stejně, ale musíte si uvědomit, ?e nádr? se postupně směrem ke dnu zu?uje, tzn. hladina ve spodní půlce nádr?e pak při jízdě klesá rychleji, ne? v horní půlce.
Mellow
Štamgast
Příspěvky: 201
Registrován: úte čer 30, 2009 12:11

Příspěvek od Mellow »

JardaK. píše:
dony píše:... ručička je v prdeli a né přesná,v první půlce je velmi silně optimistická a? tak od poloviny začne ukazovat mnohem reálněji,ale takto to zatím fungovalo u v?ech aut co jsem měl (bmw,seat dal?í seat a teď puň?a) :shock:
Ručička musí mít od druhé půlky snahu jít rychleji dolů, proto?e plovák sice kopíruje hladinu paliva pořád stejně, ale musíte si uvědomit, ?e nádr? se postupně směrem ke dnu zu?uje, tzn. hladina ve spodní půlce nádr?e pak při jízdě klesá rychleji, ne? v horní půlce.
pak to ale není půlka ;)
JardaK.
Štamgast
Příspěvky: 665
Registrován: stř úno 25, 2009 10:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od JardaK. »

Mellow píše:
JardaK. píše:
dony píše:... ručička je v prdeli a né přesná,v první půlce je velmi silně optimistická a? tak od poloviny začne ukazovat mnohem reálněji,ale takto to zatím fungovalo u v?ech aut co jsem měl (bmw,seat dal?í seat a teď puň?a) :shock:
Ručička musí mít od druhé půlky snahu jít rychleji dolů, proto?e plovák sice kopíruje hladinu paliva pořád stejně, ale musíte si uvědomit, ?e nádr? se postupně směrem ke dnu zu?uje, tzn. hladina ve spodní půlce nádr?e pak při jízdě klesá rychleji, ne? v horní půlce.
pak to ale není půlka ;)
Dobře, tou spodní půlkou nádr?e byl my?len ne obsah nádr?e, ale profil nádr?e. Nádr? má vý?ku dejme tomu 20 cm a do vrchních 10 cm se vejde např. 25 l paliva, do spodních 10 cm (při pohledu z profilu je to polovina vý?ky nádr?e) u? jen třeba 15 l, proto?e nádr? má ve spodní polovině vý?ky men?í obsah, ne? v horní polovině vý?ky. Zkus si doma nalít do litrové sklenice, která se směrem nahoru roz?iřuje, celý litr vody, pak změř vý?ku hladiny a odlij vodu tak, aby ve sklenici zbyla polovina vý?ky vody. Kdy? pak změří? objem vody, zjistí?, ?e ve sklenici nezbyla polovina vody, ale je jí méně, ne? půl litru! U? tomu rozumí?, Ty polovino?
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: JardoK to nemá chybu
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

:lol: :lol: :lol: dobře Jardo :lol: občas mi tady nad některými dotazy taky zůstává rozum stát... :D
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Odpovědět