vežkos? kolies a vplyv na jazdné vlastnosti

Sekce týkající se tohoto vozu obecně

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Akú vežkos? kolies by ste uprednostnili na svojom GP?

15´
6
22%
17´
21
78%
 
Celkem hlasů: 27

Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Jarou? píše:Jirko, nevím co na své GP obouvá?, ale mě stačí přehodit zimu 15 za léto 16 a jízdní vlastnosti jsou naprosto někde jinde. Diskuze tady není ani tak o profilovém čísle (které hraje v jízních vlastnostech u? z principu dost významnou roli, bez ohledu na to, co se dává na ?estkový Bavor), ale své udělá i ?ířka gumy (základních 175 je celkem galuska) a v neposlední řadě i rozchod kol, který se změní pou?itím neorigo elektronů s ni??ím ET, ne? u li?áků co dodává Fiat.

Zkrátka a dobře: kola dělají auto a včetně jízdních valstností to jde ruku v ruce s velikostí kol, ?ířkou a profilem gumy a parametry ráfku. Samozřejmě je třeba nejít do extrému :wink:
Na léto mám litáky 185na65na15 s et38 je to samozřejmě jiné kafe proti zimákum, ale taky určitě hodně zále?í na značce pneu. tam to mu?e dělat v jízdních vlastnostech rozdíl třídy mám kámo?e gumaře tak vím očem mluvím prostě a jednodu?e nevyplatí se kupovat pneu. jen kvuli ceně.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
sword2
kolemjdoucí
Příspěvky: 30
Registrován: pát lis 16, 2007 18:55

Příspěvek od sword2 »

tak ďakujem v?etkým, ktorí prispeli do témy a pomohli mi( a snáď aj iným) rozhodnú? sa,po zvá?ení za a proti z diskusie to budú jednoznačne 17´ :wink:
Uživatelský avatar
Honzus
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: sob úno 24, 2007 23:39
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honzus »

Tak nevím, sám mám Sporta, na léto 17" 205 na zimu 15" 185, rozdíly v jízdních vlastnostecvh jsou velmi nepatrné.

Patnáctky mají vy??í profil, proto je v zatáčkách cítit "?vejkání" pneumatik a proto se mů?e zdát men?í jistota, ale je to jen pocit. Naopak zase tlumení nerovností je měkčí a účinněj?í.

Sedmnáctky se ani nehnou v zatáčkách mají tuhé boky a nízký profil, proto jsou v zatáčkách velmi dobré. Jinak jsou ale hlučněj?í a také je s nimi o něco vy??í spotřeba. Některé nerovnosti pocítíte a? v mozku, ale pokud bych znovu kupoval Sporta, tak jedině na 17" 8)
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Distinctive, Nová červená Alfa, xenony...

Moto Guzzi Griso 850 Rosso

Ex: GP Abarth
GP Sport 1.4 16V
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Honzus píše:Tak nevím, sám mám Sporta, na léto 17" 205 na zimu 15" 185, rozdíly v jízdních vlastnostecvh jsou velmi nepatrné.

Patnáctky mají vy??í profil, proto je v zatáčkách cítit "?vejkání" pneumatik a proto se mů?e zdát men?í jistota, ale je to jen pocit. Naopak zase tlumení nerovností je měkčí a účinněj?í.

Sedmnáctky se ani nehnou v zatáčkách mají tuhé boky a nízký profil, proto jsou v zatáčkách velmi dobré. Jinak jsou ale hlučněj?í a také je s nimi o něco vy??í spotřeba. Některé nerovnosti pocítíte a? v mozku, ale pokud bych znovu kupoval Sporta, tak jedině na 17" 8)
Plně stebou souhlasim kdy? někdo nejezdí vysloveně závodně tak ten rozdil v jízdních vlastnostech ani nepozná a? na to tlumení nerovností.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Odpovědět