Tipy a plány na dovolenou - kde jsme byli na dovolené

sekce na pokec o čemkoli a k odreagování se...

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
karimartin
kolemjdoucí
Příspěvky: 22
Registrován: sob úno 07, 2009 23:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od karimartin »

Tak to vubec netusim, my jsme jeli celou cestu po placene dalnici, cesta byla docela draha, ale je to tam krasny.

Vim, ze jenom v nafte to vyslo na cca 6000 Kč + poplatky za dalnici.

Ja jsem jel Passatem v nafte co bral asi 5l / 100 km takze to docela slo, ale kolega mel benzin a bralo mu to skoro 8 litru.
GP 1.4 16V Sport 3D, černá Crossover, 17"
libor
Návštěvník
Příspěvky: 159
Registrován: čtv pro 06, 2007 21:14
Bydliště: Petřvald

Příspěvek od libor »

Du?an píše:Jedná se mi hlavně o cestu. Někde jsem četl, ?e v Itálii je sí? "dálnic ni??ího řádu", které jsou sice hor?í, ale bezplatné (průjezd po normální stojí jedním směrem asi 50 euro).
Má? s nimi nějakou zku?enost?
Do itálie jezdím dost často a ?ádné dálnice ni??ího řádu tam nejsou jsou to obyčejné cesty které kopírujou dálnice a vedou přes města a jezdí na nich hodně kamionů hlavně če?i aby u?etřili na mýtném.
Fiat Grande punto 1,3Mjet90k sport červená exotika
kubenko
PLYNAŘ
PLYNAŘ
Příspěvky: 596
Registrován: sob led 19, 2008 19:04
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od kubenko »

Ja by som to tym cechom zatrhol, ale iba cechom. Nech si jazdia po platenej dialnici. :P :P :P
Fiat Bravo 1,6 mjet 120 k - Dynamic, biela (155 000 km)
Fiat Grande Punto 1.4 16V - Dynamic, tmavomodra r.v. 2007 - predane
Fiat Bravo 1.4 T-Jet 120 k - Emotion, Maranelo Red r.v. 2008 - rozbite
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Pro ty, co jedou na dovolenou do zahraničí - sazebník pokut :( :
http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/gr ... cid=640552
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Pepa B.
Profík
Příspěvky: 1090
Registrován: stř kvě 23, 2007 20:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na dovolenou

Příspěvek od Pepa B. »

...tak chlapi, kdo z vás u? byl letos v Chorvatsku a doporučí mi cestu do Splitu? Jedu jako ka?dej čech v noci z pátku na sobotu a nechci jet celý den :wink: , díky za tipy. Start - Brno.
bývalé auto - Fiat Bravo 1.6 Mjet, Dynamic 2008 - Techno Grey

bývalé auto - Fiat Grande Punto 5D 1.2 Dynamic 2007 - Underground Grey
.bany
Profík
Příspěvky: 946
Registrován: pát srp 10, 2007 13:31
Bydliště: Praha-6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .bany »

jednoduchy to mas nejbliz mikulov prechod -pak Wien Gratz Maribor Ptuj Zagreb Karlovac a dalnice az split (vyplati se zaplatit,sice po podel pobrezi je to krasny ale hroznej voprus tech par slupek se vyplati dat do dalnice)nic tezkyho myslim ze z brna to das za 12 hodinek pokud nebudes stat v zacpe nikde urco

tady se muzes juknot na cestu
http://www.skoda-auto.com/moss-cze/serv ... htm?do=new
granďák 1.9 M-Jet 96kw sport červeňák : ) ňáký koně navic ,fólie,K§N,samolepka GP fans : ) a čoud za zadkem : )))
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Re: Tipy na dovolenou

Příspěvek od Dušan »

Pepa B. píše:...tak chlapi, kdo z vás u? byl letos v Chorvatsku a doporučí mi cestu do Splitu? Jedu jako ka?dej čech v noci z pátku na sobotu a nechci jet celý den :wink: , díky za tipy. Start - Brno.
Pozor na placené silnice ve Slovinsku, kterým se dá s minimální časovou ztrátou vyhnout.
Pokud bude? mít zájem, mů?u Ti dát vědět kudy. Jinak doporučuji bez známky (15 euro na 7 dní) na tyto úseky nevjí?dět - předev?ím cizince dost kontrolují.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Pepa B.
Profík
Příspěvky: 1090
Registrován: stř kvě 23, 2007 20:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na dovolenou

Příspěvek od Pepa B. »

cesta mi je jasná, mě ?lo o to, jestli máte někdo zku?enost s průjezdností, dám přednost del?í ale rychlej?í jízdě, ne? popojí?dění v nekonečných kolonách

to Du?an: no jen na dálnici bez známky mě ani nenapadlo ;-)
bývalé auto - Fiat Bravo 1.6 Mjet, Dynamic 2008 - Techno Grey

bývalé auto - Fiat Grande Punto 5D 1.2 Dynamic 2007 - Underground Grey
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Re: Tipy na dovolenou

Příspěvek od Dušan »

Pepa B. píše:cesta mi je jasná, mě ?lo o to, jestli máte někdo zku?enost s průjezdností, dám přednost del?í ale rychlej?í jízdě, ne? popojí?dění v nekonečných kolonách
Ono zále?í na tom, který den v týdnu jede?. Samozřejmě ?e musí? počítat s tím, ?e pátek a hlavně sobota jsou tím nejhor?ím dnem. Podle mé zku?enosti musí? počítat s frontou na slovinsko-chorvatské hranici a pokud pojede? do Splitu po dálnici, tak v Zagrebu na mýtnici Lúčko (ale zde spí? více cestou nazpět. Jinak na dálnici u? jsou tunely zprovozněny v obou směrech a prý je průjezd po celé délce dálnice ji? v pohodě.
Já jel po dálnici loni ale ve v?ední den, předtím jsem jěl několikrát z Karlovace po staré silnici přes Plitvická jezera. Tam to bylo také v pohodě, akorát ?e Ti trvá cesta trochu déle.
Pepa B. píše:to Du?an: no jen na dálnici bez známky mě ani nenapadlo ;-)
Ale já to psal, ?e podle mě je přepych platit 15 euro za 15 km dálnice a kousek rychlostní silnice do Mariboru, kdy? se to dá odjet podél této silnice.
P.S jinak známý před pár dny jel ve Slovinsku s 1 den propadlou platností známky, zastavili ho policajti na konci dálnice před rakouskou hranicí a chtěli po něm 300 euro pokutu. Ukecal to, ?e u? nemá tolik eur, tak se spokojili s tím, ?e si koupil novou známku za těch 15 euro :?
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na dovolenou

Příspěvek od Teddy86 »

Du?an píše: Pozor na placené silnice ve Slovinsku, kterým se dá s minimální časovou ztrátou vyhnout.
No to jsem taky celt a rikal jsem to mojemu tatovi protoze tam tak jedu pristi tyden a on pak hledal na netu a zjistil ze lidi co tam letos byli tak tam pak psali ze ty trasy jsou zase zmenene a ze podle nekterych mapek co byli na netu se uz jet neda ze to nekoho dovedlo pred kopec navezene hliny atd. Takze nakonec tam jedem taky po dalnicich.
Obrázek
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od benja »

já zítra odjí?dím na trip po republice.. zítra se budu pohybovat v okolí valtic... dal?í den přejezd do jihlavy,následně českobudějovicko a poté dvůr králové.. tak kdyby někdo chtěl dát řeč nebo pokecat a potkat se tak dejte vědět... 737382853

jinak za dva týdny odjí?dím na ji? zminovanou dovolenou na korsiku..,ale páč mi nakonec kixla ochcávka f tédéíčku tak jsem se rozhodl.. dát pár kaček navíc a vzít ?punt´u na projí?dku přes zemi svého původu...a protáhnoiut ho přejs klikaté korsické silničky... tak pak nahodím fotky




co se týče mě.. pokud bych jel do chorvatska tak nehledám nějaké vyjebávky a podobně.. kdy? u? jedu na dovču tak si jí chci u?ít a ne na v?em ?kudlit a sna?it se !klasicky" po česku se v?ím vyjebat:D
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

benja píše: co se týče mě.. pokud bych jel do chorvatska tak nehledám nějaké vyjebávky a podobně.. kdy? u? jedu na dovču tak si jí chci u?ít a ne na v?em ?kudlit a sna?it se !klasicky" po česku se v?ím vyjebat:D
Já také nemíním na dovolené ?kudlit, ale zase na druhou stranu nemíním platit neadekvátní vý?i finančních prostředků za poskytnutou slu?bu (slu?bou myslím průjezd na krátkém úseku zmiňovaných zpoplatněných silnic). A? budu moct projet celé Slovinsko po dálnici, bránit se zakoupení známky se ji? jistě bránit nebudu.

Proč mů?u celé Rakousko projet za cca 7,5 eura?
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
libor
Návštěvník
Příspěvky: 159
Registrován: čtv pro 06, 2007 21:14
Bydliště: Petřvald

Re: Tipy na dovolenou

Příspěvek od libor »

Teddy86 píše:
Du?an píše: Pozor na placené silnice ve Slovinsku, kterým se dá s minimální časovou ztrátou vyhnout.
No to jsem taky celt a rikal jsem to mojemu tatovi protoze tam tak jedu pristi tyden a on pak hledal na netu a zjistil ze lidi co tam letos byli tak tam pak psali ze ty trasy jsou zase zmenene a ze podle nekterych mapek co byli na netu se uz jet neda ze to nekoho dovedlo pred kopec navezene hliny atd. Takze nakonec tam jedem taky po dalnicich.
kdy jede? a kam?Já se chystám taky jedu 21.8
Fiat Grande punto 1,3Mjet90k sport červená exotika
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Re: Tipy na dovolenou

Příspěvek od Dušan »

libor píše:[kdy jede? a kam?Já se chystám taky jedu 21.8
Nevím jestli to bylo na mě, já do Chorvatska letos nejedu, mířím do Itálie
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
libor
Návštěvník
Příspěvky: 159
Registrován: čtv pro 06, 2007 21:14
Bydliště: Petřvald

Re: Tipy na dovolenou

Příspěvek od libor »

Du?an píše:
libor píše:[kdy jede? a kam?Já se chystám taky jedu 21.8
Nevím jestli to bylo na mě, já do Chorvatska letos nejedu, mířím do Itálie
Ptal jsem se Teddyho
Fiat Grande punto 1,3Mjet90k sport červená exotika
Odpovědět