Tipy a plány na dovolenou - kde jsme byli na dovolené

sekce na pokec o čemkoli a k odreagování se...

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Tipy a plány na dovolenou - kde jsme byli na dovolené

Příspěvek od Tommy »

Od nejlep?í cesty a? po ubytování...!

Změněn název tématu Tommy
Naposledy upravil(a) Tommy dne sob bře 07, 2009 20:27, celkem upraveno 1 x.
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
ironlionzion
Štamgast
Příspěvky: 501
Registrován: pát dub 20, 2007 14:29
Bydliště: Zlín, CZ

Příspěvek od ironlionzion »

Zde je co by mě zajímalo, pokud by jste měli tipy budu velice rád, díky předem:

1) Plytvické jezera - stojí to za to? kolik času si na ně vyhradit?
2) Dubrovník - ten bych rád viděl, na fotkách vypadá zajímavě a je to UNESCO
3) Plá? a koupání - máte vytipované nějaké místa, případně klidné plá?e kde nejsou tisíce slunečníků a turistů, nezále?í na poloze. Případně vhodné podmínky na potápění, bohatý podmořský ?ivot, ....
4) Nějaké nej místo, které v?dycky nav?ívíte
5) Na jak dlouho jezdíte? 7 dní nebo víc?
6) vlny a surfařské plá?e, jsou někde? s vlnama je zábava, docela mi na ních zále?í ... v Itálii u Benátek to je jako na Lipně, nečekám vlnobití jako v Bretani ale aspoň nějaké vlny bych chtěl ...

Chtěl bych si tam někde pronajmout malý motorák a plout třeba po povodí nějaké řeky .. víte o něčem, jsou tam tyto mo?nosti?

Moje zku?enosti končí u vzpomínek na rodinnou dovolenou kdy? mi bylo 15, bylo to na severu, město Rabac a pamatuji si akorát čisté moře a malou hotelovou plá?, jo a skvělé jídlo ...
GP 3d 1,2 Dynamic
gawry
Profík
Příspěvky: 1174
Registrován: ned dub 08, 2007 17:57
Bydliště: Čáslav, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gawry »

Já mám zku?enost jenom jednu z 1997 byl jsem v Trogiru
autobusem a něco podobného u? nikdy,
cestovka stála za h.... a podle toho vypadala celá dovolená
proto mám na Chorvatsko ?patný názor

(je?tě pořád tam mají rozstřílené baráky ?
ObrázekDynamic 1,2 65k 5D Magnetico Blue
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

v září Ti to zjistim ;) Já tam jedu autem zcela na vlastní pěst. Je to asi nejlep?í ře?ení, něják sem se tak naučil cestovat a vyhovuje mi to!

Jo a propo, co říkáte na cestu přes Maďarsko, člověk se prý vyhne kolonám ve Slovinsku...Je to asi o 90km del?í, ne? normál.
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Robbert
Návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: úte kvě 22, 2007 14:27
Bydliště: JI?NÍ Morava
Kontaktovat uživatele:

Chorvatsko leto?ní zku?enost

Příspěvek od Robbert »

Tak jsem se právě vrátil z Chorvatska. Jel jsem ze Splitu, přes Záhřeb (146 kn dálniční poplatky DP) dále na Maribor - (18 Kn + 0,75 ?). Přes Gratz, Vídeň do Brna. Celková doba cesty něco pod 9 hodin.

Kurz kolem 7,20-7,28 Kn za ?, cena benzínu v Chorvatsku cca 8 kn za N95.

V Chorvatsku je mo?no poplatky za dálnice platit platebními kartami, ve Slovinsku chtějí jen hotovost.

Bydlel jsem v ?ibeniku oblast Solaris hotelové komplexy. Sezona teprve začíná, ale moře u? je teplé a lze se v něm koupat.

Pominu-li nechtěnou cestu domů autem, tak Chorvatsko nádherné (Dalmácie), jen ty ceny relativně vysoké: Nápoje Coca cola skupiny zhruba 15 kn za kus. Ubytování jsem viděl u? od 6? za noc.
Robbert, kolemjdoucí, S GP 1,4 8v najeto 1 600 km,
jinak Ford Mondeo 2,0 TDDI.

Chce? vědět, kdo jsem? Klikni na www stránky
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

Chci se zeptat, je zapotřebí do Chorvatska mezinárodní řidičák, nebo stačí ná? český? Nikde sem to nena?el, teda koukal sem na uamk, apod.
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Honza
VIP uživatel
Příspěvky: 238
Registrován: pon úno 26, 2007 21:16
Bydliště: Bystřice n/O.

Příspěvek od Honza »

Do Chorvatska není třeba mezinárodní řidičák, Ale pozor na tamní policajty s jejich pistolemi na měření rychlosti. V poslední době měří rádi i cizince a pokuty nejsou zrovna levné.
Jezdím do Chorvatska u? 13 let, myslím si, ?e se tam i dobře orientuji a mám s ním vět?inou jen samé dobré zku?enosti, a? se to týká ubytování, stravy nebo komunikace s lidmi.
V?em, kteří tam je?tě nebyli ho vřele doporučuji. Není to daleko, cesta je dnes u? díky dálnicím rychlá a pohodlná, cenově je dostupné.
Benzím teď vychází jako u nás. A moře je vět?inou kři??álově čisté.
Já ho mám moc rád.

__________________________________________-
Fiat Grande Punto 1.4 16V Dynamic 5D Blu Magnetico
Robbert
Návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: úte kvě 22, 2007 14:27
Bydliště: JI?NÍ Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robbert »

český Honza píše:Ale pozor na tamní policajty s jejich pistolemi na měření rychlosti. V poslední době měří rádi i cizince a pokuty nejsou zrovna levné.
Potvrzuji. policajtů je docela dost a jsou zaměřeni převá?ně na cizince. Moje zku?enost: Jela 3 auta za sebou rychlostí něco málo nad 60. první jel Chorvat, já jel jako druhý a měl jsem půjčené auto s Chorvatskou SPZ. Za mnou němec a policajt zastavil němce. Proč asi? Bacha na to nestojí za to zkazit si dovolenou.
Robbert, kolemjdoucí, S GP 1,4 8v najeto 1 600 km,
jinak Ford Mondeo 2,0 TDDI.

Chce? vědět, kdo jsem? Klikni na www stránky
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

http://auto.idnes.cz/autem-k-jadranu-po ... 04M162Y02A něco o cestě do Chorvatska, respektive o dopravních předpisech projí?děných zemí.
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

Kde se dá koupit Maďarská dálniční známka? za předpokladu, ?e hranice budeme přejí?dět okolo půlnoci...Jinak se chycstáme do Chorvatska, cestou zastávka na Balatonu http://www.agip.cz/webcontent.omeco/fol ... d08c38bb74
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Honza
VIP uživatel
Příspěvky: 238
Registrován: pon úno 26, 2007 21:16
Bydliště: Bystřice n/O.

Příspěvek od Honza »

Tome, maďarskou dálniční známku koupí? i u nás nabo pak na slovensko- maďarské hranici.
Ale dost dobře nechápu, proč ty, který jede? z Prahy, si chce? tak zají?dět a? na Balaton. Já tam byl vícekrát, proto?e pro mě a pro na?e kolegy ze Slovenska je to logická cesta na Jadran.
Ale na Balatonu nic není - málo vody, je kalná, desítky a? stovky metrů vody po kolena...

Daleko lep?í je stavit se ve Slovinsku v jeskyních Postojna nebo je?tě lep?í v Chorvatsku na Plitvicích - národní park.
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

Je to o cca 90km del?í, ne? normální cesta, co? u? mě nezabije. Je to tam prý volněj?í a na Balatonu jsem nebyl, tak nemohu souit, jaká je voda. Na Plitvicích se budeme stavovat cestou do Chorvatska.
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Uživatelský avatar
Honzus
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: sob úno 24, 2007 23:39
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honzus »

Letos v březnu jsem byl v Chrovatsku, moje dojmy:

1) velmi draho, ale opravdu velmi, dálnice od Zagrebu ke Splitu vyjde na cca 700 Kč !!!! Zaplatíte-li eury, vrátí vám kuny a to v tak nevýhodném kurzu, ?e přijdete o dal?ích 100 Kč. Platit dálnici zásadně kartou! Platí se tam za v?echno, za v?echno a za v?echno a to ne málo, hlavně jídlo drahé. Plitvice jsou krásné, připravte si ov?em jako vstupné přibli?ně 450 Kč na osobu, opět chorvatské ceny.

2) je tam bordel, Balkán se nezapře a bordel okolo silnic u moře a tak bych přirovnal snad jen k bordelu u nás, mo?ná je to tam i hor?í :-)

3) ubytování se dá sehnat levné, ale výhodné to je jen kdy? jste tzv. pa?tikáři, plné ta?ky ?rádla s sebou, proč? Proto?e jíst v restauracích je tam opět drahé.

4) Moře je tam krásně čisté (voda ne okolí), je plné ?ivota, super na potápění. Ale do vody raději v botách, vět?inou hrozí je?ci a vstup do moře je tam velmi strmý, nic pro men?í děti.

5) Chorvati, jezdí jako prasata, jsou dost hluční ale celkem přátel?tí. Policajti místním tolerují jízdu plnou přestupků, cizince ale krutě trestají i za men?í prohře?ky, hlavně rychlost. Vesnice tam bývají často několik km dlouhé, nikde domy, ale rychlost omezená, přidáte plyn a hele ze za křoví u? vyskakuje chorvatskej flojd a solíte nemalé pokuty.

No snad jsem na nic nezapomněl, jo je tam Čechů víc ne? na Václaváku. Osobně jsem tam jel jen kvůli partě, pří?tí rok jedu opět na Sardinii, kde je moře je?tě čist?í, ceny za slu?by srovnatelné, slu?by mnohem kvalitněj?í a příroda pestřej?í. ;-)
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Distinctive, Nová červená Alfa, xenony...

Moto Guzzi Griso 850 Rosso

Ex: GP Abarth
GP Sport 1.4 16V
Ravic
Štamgast
Příspěvky: 262
Registrován: úte dub 24, 2007 17:10
Bydliště: Opava

Příspěvek od Ravic »

Byl jsem v Chorvatsku jen jednou a úplně mi to stačilo. Mů?u říct, ?e v?ude jinde to bylo nesrovnatelně lep?í. Mám podobné postřehy jako Honzus. Mnoho mých přátel co je?tě jezdí do Chorvatska taky nadávají, ale poka?dé jim odpustí a jedou tam opět. Já u? ne! :(
Původně: Fiat Grande Punto Dynamic 5D 1.3 Mjet Red Bolero
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

já tam také jedu jen kvůli partě, něják mě Chorvatsko neláká a nikdy ani nelákalo, chtěl sem do Itálie, ale byl jsem přehlasovanej;) No sem na to zvědav. Nevíte někdo, zda je v Maďarsku potřeba dálniční známka i na silnici I třídy pro os? Nikde sem se o tom nedočetl, ale řikal mi to jeden kluk, tak nevim.
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Odpovědět