Hry a soutěže

sekce na pokec o čemkoli a k odreagování se...

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Hry a soutěže

Příspěvek od Jarouš »

U? tu hru máte doma? Zpráva:

V sekci her dnes přiná?íme letmý pohled na dlouho očekávanou počítačovou hru roku - simulátor rómské komunity ROM CITY.
Tato hra se v?ak od ostatních podobných her li?í, v dosavadních simulátorech ?lo toti? v?dy o to, jak s malým mno?stvím základního
kapitálu neustále něco produkovat, kupovat a vymý?let a jak z jednoduchých věcí poskládat co nejslo?itěj?í fungující a
prosperující systém, například město, stát, kontinent, planetu.
ROM CITY pracuje na úplně opačném principu, na začátku hry máte slo?itý a více méně prosperující a fungující systém a va?ím úkolem je
za pomocí malé skupinky postaviček "gipsáčků" jej co nejrychleji rozlo?it a sociálně zhroutit. Za celou hru nic neprodukujete, nevytváříte a nemusíte ani příli? přemý?let.
Samozřejmě, nic není tak jednoduché, jak se na první pohled mů?e zdát, i vámi ovládané figurky mají ve hře spoustu nepřátel - např.
pracovní úřady, policajty, kriminály, potulující se skupiny opilých skinheadů..., kteří se jim v?emo?ně sna?í házet klacky pod nohy.
Hra je celkem levná, proto?e mnoho peněz při vývoji se u?etřilo na programování - nebo? autorům ?lo o skutečný simulátor, tak?e
se nemuselo věnovat příli? mnoho práce programování inteligence a to ani u gipsáčků, ani u jejich protivníků, jeliko? úředníci, policajti a
skinheadi rovně? ničím takovým neoplývají. K základním povelům "krok", "vlevo-vpravo v bok" a "zvedni" se gipsíkům pouze přidaly povely
"ukradni", "píchni no?em", "vymluv se", "rozmno? se" a "zavolej bráchu".
Hra má bohu?el celkem jednotvárný průběh a vlastnosti jednotlivých postaviček jsou ji? od počátku dány tak, ?e gipsáčci nemohou prohrát,
co? tro?ku kazí dojem hratelnosti, ale jak jsem ji? vzpomněl, autorům ?lo předev?ím o napodobení skutečnosti. Hra má u? od začátku
zabudované a spu?těné reálné simulace, tak?e i přesto?e např. policisté, úředníci a politici jsou silní nepřátelé, nemohou gipsíčkům nic udělat, proto?e kdy? u? to vypadá, ?e proti nim zakročí, nebo nedejbo?e nebohé postavičky za?enou do práce, gipsíkovi se u pusy objeví bublina s textem "rasista!" a nepřítel se stáhne do ústraní, proto?e jinak ho světe div se, napadnou vlastní spoluhráči a zavřou ho do kriminálu.
Slabinou hry jsou dialogy. Je to v?ak jen proto, ?e se autoři sna?ili přiblí?it realitě. Poslouchat pořád do kola "tý dilino" nebo "naval cigáro!" , popřípadě"móre kokot" se velmi rychle omrzí a bohu?el to nejde vypnout, proto?e jinak by spolu gipsíci nemohli dále komunikovat.
Přesto?e, jak jsem ji? prozradil, gypsík nemů?e prohrát, lze hru urychlit, a? nemusíte hrát zbytečně dlouho. Proto vám poradím několik triků, které kdy? se naučíte, budou va?i gipsáčci daleko efektivněj?í:
Pokud vám dojdou ukradené peníze, dojděte si na sociálku. Cestou dávejte pozor, abyste se obloukem vyhnuli pracovnímu úřadu, proto?e
u? jen pomy?lení na práci by vzalo va?í figurce ve?kerou vitalitu. Jestli?e na sociálce začnou tvrdit, ?e vá? gipsáček nemá na nic nárok, jděte do menu "dialogy" a vyberte polo?ku "vyhro?ovat" a pak "móre ty svině, póčkej, a? pude? domů, si na tebe počíháme ty ***o" a tuto polo?ku opakujte tolikrát, ne? vám bude sociální dávka vyplacená.
Při dal?í náv?těvě stejného gipsáčka u? dostanete dávku automaticky.
Přístup ostatních gipsáčků k dávkám zjednodu?íte tím, ?e si toho, který má ji? na dávky nárok budete brát s sebou a budete chodit ve vět?ích skupinách.
Dal?í trik: Jakmile obdr?íte vyplacenou dávku, ukradněte úřednici peně?enku. Rychle skočte do menu "dialogy", vyberte "vyhro?ovat" a stiskněte "jesli pípne? ty kůrvo, tak si to s tebou vy?idíme, móre".
Občas se stane, ?e to nestihnete stisknout v limitu a úřednice zavolá policajty. Nikam s gipsáčky neutíkejte, počkejte a? se objeví policajti a nechte se zkontrolovat. Kdy? cizí peně?enku najdou, skočte opět do menu "dialogy", nyní zvolte "předstírat údiv" a stiskněte "to ta paní mi dala do kápsy. To je rasismus, my nekrádem". Policajti sice vrátí peně?enku, ale nic gipsáčkům neudělají a mů?ete to pří?tě zkusit znovu.
Kdy? budete mít gipsáčků asi 30 a? 50, jděte s celou skupinkou k pracovnímu úřadu, skočte do menu "dialogy", pak "skandovat" a mačkejte
dokola "my chceme pracovat". Jakmile dostanou va?i gipsáčci lopaty, kýble a nářadí, rychle utíkejte do sběrny, kde to v?echno prodejte.
Ka?dý gipsáček za to dostane navíc 1 bod ke své inteligenci.
Gipsáčky mno?te co nejrychleji, o peníze se nestarejte, v?dycky jdou někomu ukrást, nebo skočte na sociálku. Jakmile dosáhnete ideálního
stavu, kdy počet gipsáčků vzroste nad mez, kdy jí u? zbytek populace u?ivit nedoká?e, je konec světa a hra končí.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
netwalker
Návštěvník
Příspěvky: 147
Registrován: čtv srp 16, 2007 3:57
Bydliště: Kolin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od netwalker »

..:))) ne, to je diskriminacia, he p.o vole..:)))
gawry
Profík
Příspěvky: 1174
Registrován: ned dub 08, 2007 17:57
Bydliště: Čáslav, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gawry »

to Jarou? ::clap :clap :clap :clap :clap :clap :clap :clap :clap :clap

(kde se dá stáhnout ? :lol:
ObrázekDynamic 1,2 65k 5D Magnetico Blue
Uživatelský avatar
kuta33
Štamgast
Příspěvky: 440
Registrován: stř lis 05, 2008 10:34
Bydliště: Český Tě?ín CZ

Příspěvek od kuta33 »

Tahle sice není nová, ale hodí se do na?eho fóra.

Asi jediná PC hra, ve které se dá zablbnout s GP :mrgreen:

http://bonusweb.idnes.cz/pc/recenze/nee ... nze_bw.idn

A obrázek ze hry

Obrázek

Auto si mů?ete samozřejmě vylep?it podle sebe, barva, kola spoilery nárazníky, atd., atd.

A video

http://www.youtube.com/watch?v=ecbC61msmmg

Za mě celkem dobrá odreagovačka. :wink:
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (?edá Chemical)
dony
Profík
Příspěvky: 1211
Registrován: úte čer 03, 2008 19:12
Bydliště: Čáslav ČR

Příspěvek od dony »

... video je děsný :shock:
... to je simulátor vzná?edel :shock: :?: :?: :?:
... raději bych GP viděl v jiných hrách (není jich málo)
:wink:
Obrázek
Uživatelský avatar
kuta33
Štamgast
Příspěvky: 440
Registrován: stř lis 05, 2008 10:34
Bydliště: Český Tě?ín CZ

Příspěvek od kuta33 »

Grafika odpovídá stáří (2005) :kuk , v ?ádné nověj?í jsem GP nena?el. Ale pojezdil jsem si celkem dobře, kdy? se podívá? na recenze, má Most Wanted lep?í hodnocení lep?í ne? vět?ina nových her.
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (?edá Chemical)
netwalker
Návštěvník
Příspěvky: 147
Registrován: čtv srp 16, 2007 3:57
Bydliště: Kolin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od netwalker »

nahodou, tuto hru mam jako original koupenou jiz pres tri roky a i kdyz jsem ji nekolikrat dohral, rad se k ni obcas vracim. GP mam celkem3 koupene a upravene...a navic tato hra vysla jeste pred uvedenim auta u nas na trh a tolik se mi libilo, ze bylo jednim z podmetu, proc si ho koupit...sice podmet vedlejsi a podruzny, ale libivy...)))
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Obrázek
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Vyu?il jsem tohoto tématu. Vlastně i zde se jedná o hru (soutě?):

Zúčastnil jsem se soutě?e o vítězný návrh designu vyrobeného půlmilióntého Peugeotu 107.
Pokud byste mému návrhu chtěli dát hlas, stačí na mého Peugeota na uvedených stránkách kliknout. Lidičkám hlasujících pro mého Peugeotka předem děkuji.

Mů?ete hlasovat na těchto stránkách: http://www.burda.cz/clanek/96/soutez_o_peugeot_107.html
... a jedná se o tento návrh

Obrázek
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Macek
Profík
Příspěvky: 812
Registrován: úte pro 02, 2008 19:35
Bydliště: ČT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Macek »

sice to propaguje rusko (z druhé strany pohledu) ale má? hlas :wink:
GP 1,4 16V SPORT
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Macek píše:sice to propaguje rusko (z druhé strany pohledu) ale má? hlas :wink:
To není vlajka ale červeno-modro-bílá trikolóra - a ta je česká
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Macek
Profík
Příspěvky: 812
Registrován: úte pro 02, 2008 19:35
Bydliště: ČT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Macek »

já v tom vidím spí?e ruskou trikoloru, k česku tomu chybí podle mě ten klínek (ikdy? to třeba nemá být vlajka), ale kdy? myslí? :)
GP 1,4 16V SPORT
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Du?an píše:Vyu?il jsem tohoto tématu. Vlastně i zde se jedná o hru (soutě?):
Zúčastnil jsem se soutě?e o vítězný návrh designu vyrobeného půlmilióntého Peugeotu 107.
Pokud byste mému návrhu chtěli dát hlas, stačí na mého Peugeota na uvedených stránkách kliknout. Lidičkám hlasujících pro mého Peugeotka předem děkuji.
Mů?ete hlasovat na těchto stránkách: http://www.burda.cz/clanek/96/soutez_o_peugeot_107.html
... a jedná se o tento návrh
Obrázek
Upraveno hlasování:
Rozkliknutím mého návrhu se hlasuje vyplněním mailové adresy odesílatele

Díky v?em kdo podpoříte můj návrh. :wink:
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

aha, tak jestli jsem to dobře pochopil, tak pokud to vyhraje?, tak dostane? nákupní ta?ku v úpravě alegorický vůz :lol: To je tak trochu past... :D Ka?dopádně jsem ti tam lupnul hlas 8)

PS: a? ho vyhraje?, tak s tím hlavně nejezdi na sraz. :lol:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
romisek.capuska
Návštěvník
Příspěvky: 183
Registrován: pát říj 30, 2009 14:07
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od romisek.capuska »

sorry, nezúčastníme se. romisek tam dělal a na nelidské podmínky nemů?e dodnes zapomenout. Tak?e v ?ádném případě nepodpoříme ani zdaleka továrnu, kde vznikají stosedmy, aygo a c1....

Evi
GP 2009 1.2 ICE 48kw white glory 3dv
Nissan King Cab 2.5 TD Double Cab
Odpovědět