Pravidla provozu na veř.komunikacích, pokuty, povinná výbava

sekce na pokec o čemkoli a k odreagování se...

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Uživatelský avatar
kuta33
Štamgast
Příspěvky: 440
Registrován: stř lis 05, 2008 10:34
Bydliště: Český Tě?ín CZ

Příspěvek od kuta33 »

Du?an píše:
Du?an píše:Dnes dopolledne jsem měl za stěračem pozdrav od MP, ?e jsem podezřelý ze spáchání přestupku zakázaného stání s tím, ?e jsem nezachoval průjezdný pruh nejméně 3m pro ka?dý smer jízdy.
Vhledem k tomu, ?e stanovi?tě MP bylo hned za "rohem", ?el jsem přestupek vyřídit .... s tím, ?e s sebou nevozím svinovací pásmo, abych při ka?dém zaparkování měřil ?íři vozovky.

S tímto jsem uznání spáchání přestupku odmít s tím, ?e to po?lou k projednání na městský úřad. Na lístku bylo psané, ?e bylo pořízeno foto, tak jsem zvědavý, jak tu zbývající ?ířku vozovky zdokumentovali.
Podotýkám ?e v pohodě zbyla ?íře min. na 3 auta. Debilové akorát buzerujou ..... :evil:
dnes jsem byl na Dopravném odboru podat vysvětlení s tím, ?e mi předlo?ili jako důkaz mé GP vyfocené na silnici :D . Tak jsem podepsal výpoveď s tím, ?e předlo?ená fotografická dokumentace mě z přestupku neusvědčuje a teď uvidím jestli to odlo?í nebo mě znovu předvolají. Soudný člověk by to podle mě odlo?il.
Tak se pochlub, jak jsi dopadl, nebo si s tebou stále je?tě neví rady?
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (?edá Chemical)
JardaK.
Štamgast
Příspěvky: 665
Registrován: stř úno 25, 2009 10:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od JardaK. »

kuta33 píše:Tak se pochlub, jak jsi dopadl, nebo si s tebou stále je?tě neví rady?
Mám takový dojem, ?e Du?an psal, ?e teď někdy jede do své oblíbené země, země aut - Ito?ky, tak?e Ti asi hned neodpoví!
Fiat Bravo2, 1,6 MJet, 77 kW, nar. 9.4.2010
Uživatelský avatar
kuta33
Štamgast
Příspěvky: 440
Registrován: stř lis 05, 2008 10:34
Bydliště: Český Tě?ín CZ

Příspěvek od kuta33 »

V?ak se vrátí. :wink:
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (?edá Chemical)
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

JardaK. píše:
kuta33 píše:Tak se pochlub, jak jsi dopadl, nebo si s tebou stále je?tě neví rady?
Mám takový dojem, ?e Du?an psal, ?e teď někdy jede do své oblíbené země, země aut - Ito?ky, tak?e Ti asi hned neodpoví![/quote
Ahoj kluci, jsem nazpět z Itálie - zatím klid po pě?ině :wink:
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Pár postřehů o provozu z Itálie:
- za ?era někteří svítí tlumenými světly, jiní obrysovými. Jsou umělci, kteří jezdí skoro po tmě bez světel,
- předjí?dí se kde se dá (v zákazu předjí?dění, přes plné čáry, přes zebry i odbočovací pruhy) - a? jsem se na?tval a jezdil jsem také tak,
- blinkry se pou?ívají zřídka,
- parkuje se ve směru jízdy i v protisměru, na přechodu, prostě kde Ital uvidí místo, tam to fikne,
- sní?ené rychlosti se vět?inou nedodr?ují. Nějaká padesátka nebo sedmdesátka jsou tabu.

Naopak na dálnici nikdo nespěchá, vět?ína lidí jede 110 nebo 120 km/h.

Musím ale říct, ?e jsem nikde neviděl ?ádnou havárku. A jen přijedu do Č.Budějovic a 2 auta v sobě :roll:
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Něco o placení pokut:

http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot ... ?id=720893

P.S. Jinak v popisovaném případu mnou odmítnutém zaplacení pokuty stále klid :D
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Happy
kolemjdoucí
Příspěvky: 46
Registrován: úte led 25, 2011 18:06
Bydliště: Praha

Příspěvek od Happy »

Du?an píše:Pár postřehů o provozu z Itálie:
- za ?era někteří svítí tlumenými světly, jiní obrysovými. Jsou umělci, kteří jezdí skoro po tmě bez světel,
- předjí?dí se kde se dá (v zákazu předjí?dění, přes plné čáry, přes zebry i odbočovací pruhy) - a? jsem se na?tval a jezdil jsem také tak,
- blinkry se pou?ívají zřídka,
- parkuje se ve směru jízdy i v protisměru, na přechodu, prostě kde Ital uvidí místo, tam to fikne,
- sní?ené rychlosti se vět?inou nedodr?ují. Nějaká padesátka nebo sedmdesátka jsou tabu.

Naopak na dálnici nikdo nespěchá, vět?ína lidí jede 110 nebo 120 km/h.

Musím ale říct, ?e jsem nikde neviděl ?ádnou havárku. A jen přijedu do Č.Budějovic a 2 auta v sobě :roll:
Jojo, typický Italové. Ale letos v létě sem byl v Jordánsku. Tam je mazec jezdit. Nesvítěj, nikdy, ani v noci, prostě ne. Taky jsme na dálnici potkali dvakrát auto v protisměru, prej je to tu normální. Jezdit ve městě. Já bych to asi nedokázal. Funguje to tam, ?e kdo má silněj?í auto vyhrává. O přednosti fakt v ?ivotě nesly?eli. Je?tě, ?e jsem tam byl se strejdou, kterej má mitsubishi montero s tim kovovym rámem ve předu.... :D Ale jezdit tam to musí bejt adrenalin... :D
pEvo
Návštěvník
Příspěvky: 183
Registrován: pát úno 19, 2010 6:58
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od pEvo »

to iste egypt - v noci tma ako v rohu, naokolo pust a ziadne verejne osvetlenie a oni proste tymi autami nesvietia...zato ale blikaju svetlami aj 10x za minutu - to som nepochopil aky to ma zmysel tolko blikat a nenechat to svietit stale...
Punto Evo biele, 1,2 Racing 5D, polep Italy, Obrázek
http://www.tomashrdlicka.phorum.cz/viewtopic.php?t=973
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

V sobotu jsem koukal na slovenský Autosalón na STV1 a čubrněl jsem na taxu pokuty na nerespektování značky STOP

300 éček :shock:

Ale dokud na na?ich silnicích nebudou panovat takové pokuty, ?e se jich člověk bude bát, tak to tu bude vypadat jako vypadá
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

Ja jsem dolatl loni za STOPku 200,- Kč. :lol:
Obrázek
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Re: Pravidla provozu na veř.komunikacích, pokuty, povinná vý

Příspěvek od Dušan »

Docela síla. K čemu pak je vyhláška?
http://www.novinky.cz/domaci/298403-rid ... -soud.html
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Uživatelský avatar
MV
Štamgast
Příspěvky: 248
Registrován: sob led 19, 2008 12:50
Bydliště: Rathova středozem

Re: Pravidla provozu na veř.komunikacích, pokuty, povinná vý

Příspěvek od MV »

No na druhou stranu tam jel kilo, takže i kdyby to byla obec bez baráků, flastr by dostal :roll:
Otázka je, jak to na tom úseku vypadá - jestli je to jako obec (domy, lidi atd) nebo pustina. Možná někdo z přítomných to tam zná :?:
Já osobně si taky nejsem někdy jistý, že jsem v obci, značky si nevšimnu a tak podle situace zpomalím, abych to do něčeho/někoho nenapral. Ale chtít od lidí dnes uvažovat, to je asi moc :?
NSS se jízdou v obci zabýval na základě případu z Děčína, kde byl policejní hlídkou zastaven řidič jedoucí ve městě rychlostí přes 100 kilometrů v hodině. Za takové jednání a za vjezd do zákazu vjezdu vyfasoval pokutu 5000 korun a půlroční zákaz řízení, s čímž se ale nesmířil.
EDIT: aha tak to byl dokonce Děčín, no jestli tam nemají nějakou radiálu/obchvat s povolenou osmdesátkou a jestli je tam pouliční osvětlení a navíc vjel do zákazu, tak je to s prominutím asi magor :mrgreen:
GP Dynamic 5D 1.4 77k dualogic, 16", skydome, navi, rear-cam
Ex: Alfa Romeo Giulietta, 1.4 Multiair 170k, 17"
Ex: Fiat Bravo II Dynamic, 1.4 16V 90k, spiritual ivory, 17", navi, rear-cam
Ex: GP Fresh 3D 1.2 65k, cerna crossover, 16"
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Pravidla provozu na veř.komunikacích, pokuty, povinná vý

Příspěvek od 1nekros1 »

mal sa poistit a bolo by :-)
http://neplatpokuty.cz/
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Odpovědět