GPS navigace

Vše okolo doplňků, úprav, tuningu

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

matus
Štamgast
Příspěvky: 239
Registrován: ned bře 04, 2007 11:22
Bydliště: Ko?ice
Kontaktovat uživatele:

Nokia 6120 + Nokia GPS Bluetooth modul + Tomtom 6.02

Příspěvek od matus »

Nokia 6120 + Nokia GPS Bluetooth modul + Tomtom 6.02

Tak dnes som vyskú?al túto kombináciu a poviem vám, ?e Ko?ice to má zmapované dobre. V piatok idem domov tak?e vyskú?am ako sa to bude správa? v "zapadákove" :P .
GP Dynamic 1.2 5D Merenque
netwalker
Návštěvník
Příspěvky: 147
Registrován: čtv srp 16, 2007 3:57
Bydliště: Kolin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od netwalker »

já jsem projel půl Itálie mimo dálnici starou Oktávkou a z mapou v ruce a náhodou to byla zábava

strejda takhle projel francii...misto na hranice se spanelskem dojel az do Parize...nevim, jak to dokazal, ale celkem borec...))
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

tak trochu uva?uji nad koupí navigace, jeliko? potřebuji nový telefon zdálo se mi nejlep?í Nokia 6110 (ačkoli Nokie moc nemusím). Máte s tímto telefonem nějáké zku?enosti, spí?e tedy co se týče navigace.
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
nal
Profík
Příspěvky: 986
Registrován: ned dub 29, 2007 22:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nal »

Tommy - mam N95, ta ma rovnake mapy, ako 6110.
vyhody
- mapy su velmi podrobne aj pre krajiny, kde bezna navigacia nestaci (azia, afrika...), dokonca som vdaka nokiackym mapam nezabludil v Ljubljane (bezne Mio ani nemalo nahrate ulice :twisted: )
- v mapach je viacero orientacnych bodov. muzea, nakupne centra, cerpacie stanice... fakt dobre
- vidis signal 5 GPS satelitov
- v aute mam stojan na mobil po pravici a hads-free je dostatocne na to, aby som si kupoval dalsie externe (mam tak aj mobil aj navigaciu po ruke)

nevyhody
- mapy sa ti priebezne nahravaju (ja som to obisiel tym, ze som si Cz, Sk, At, Hu, cast Pl, De a Fr nahral cez WiFi doma, vie to totiz stahovat aj mapy posuvanim kurzora)
- hlasova navigacia je za priplatok
- ked je clovek v dlhom tuneli, mobil nie vzdy chyti rychlo signal

Alternativou je dokupit si Google maps pre Nokie. Podla mna su vsak horsie (v Nokii je TeleAtlas).
Rovnako sa daju dokupit aj mapy TeleAtlasu. Takze no problem.
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (Azuro Psychedelic)
Seat León - 1.6 Stylance (Zenith Gray)

Obrázek
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

Díky docela vyčerpávající, akorát mi je?tě řekni cenu za ty mapy. Poněvad? k té N 6110 jsou mapy čr, sk a pobaltí (které je nám docela k ničemu...). Jinak se mi je?tě líbí právě Mio 520 v plný výbavě stojí něco přes 8.000,-, čili na mobil by mi zbyly necelé 4000,- (co? je v dnes?ní době dostačující obnos na mobil střední, spí? ni??í generace /mp3, rádio, volání, sms a mms, to? v?e co mi satčí/). Občas bych tu navigaci vyu?il i na kole, jsou ty mapy tak podrobný, na tu Nokii, myslím. Díky.
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
nal
Profík
Příspěvky: 986
Registrován: ned dub 29, 2007 22:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nal »

Tommy - Europa za 149 Euro
Vyhodou Mia je, ze asi do polroka ti poskytnu aktualizaciu, potom si ju musis dokupit.
Napisem to asi takto - ak vyuzivas navigaciu raz-dvakrat mesacne, staci ti mobil. Ak je to castejsie a potrebujes planovat velke trasy, urcite Mio. Ja som ho tiez bral prave pre cenu. a navyse, Svajciari, Rakusania aj Nemci zakazali zobrazovanie statickych radarov. Takze to mas za 10 ;)
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (Azuro Psychedelic)
Seat León - 1.6 Stylance (Zenith Gray)

Obrázek
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

No za 2500 to je dost, jeliko? je to nutností. Tak?e se na slavnou nokii asi vybodnu. dal bych za ní i s mapami dr?ákem nabíječkou... skoro 14.000,- za co u? koupím slu?nou navigaci a mobil (nikoli v jednom) za navigaci do 10.000 a obyč mobil do 4.000,-. Jinak navigaci vyu?iju párkrát do roka na dovolenou/výlet a po Praze, ale to je lep?í funkce RDS.
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

S nastávajícím časem dovolených o?ivím téma NAVIGACE GPS:

Začínám se rozhodovat, ?e bych si navigaci pořídil. Nejde mi ani o řadu přídavných funkcí (MP3, Bluetooth, fo?ák,....), ale předev?ím o pokrytí Evropy a slu?nou grafiku.

Zatím mám vybrané 3 kandidáty:
1) MIO 330 U cena kolem 5000 Kč
2) MIO 360 U - ta u? není o moc dra??í, cca 6000 Kč.

Posledním nejnověj?ím kandidátem je:
3) VDO Dayton 4000 - cena kolem 7000 Kč, vestavěn je DVB-T televizní tuner. Toto mě na ni láká, ?e má i dal?í vyu?ití jako přenosná televize.

Méte někdo zku?enosti s některým z těchto modelů :?:
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Honza°
Štamgast
Příspěvky: 225
Registrován: stř kvě 21, 2008 21:25
Bydliště: Praha

Příspěvek od Honza° »

Du?an píše:S nastávajícím časem dovolených o?ivím téma NAVIGACE GPS:

Začínám se rozhodovat, ?e bych si navigaci pořídil. Nejde mi ani o řadu přídavných funkcí (MP3, Bluetooth, fo?ák,....), ale předev?ím o pokrytí Evropy a slu?nou grafiku.

Zatím mám vybrané 3 kandidáty:
1) MIO 330 U cena kolem 5000 Kč
2) MIO 360 U - ta u? není o moc dra??í, cca 6000 Kč.

Posledním nejnověj?ím kandidátem je:
3) VDO Dayton 4000 - cena kolem 7000 Kč, vestavěn je DVB-T televizní tuner. Toto mě na ni láká, ?e má i dal?í vyu?ití jako přenosná televize.

Méte někdo zku?enosti s některým z těchto modelů :?:
Ahoj Du?ane, právě teď vedle mě le?í moov 330u :D Mám jí sotva týden a vzhledem k tomu, ?e je to má první autonavigace a přes navigace nejsem bůhvíjaký odborník nemů?u posoudit jaké má u?ivatelské výhody či nevýhody oproti ostatním. Přečetl jsem si jen pár testíků a nějak mi k srdci přirostlo Mio. Korunu tomu nasadila náv?těva Datartu kde měli vystavené a zapnuté v?echny mé potencialní kandidáty (Mio 200,330; TomTom one v.3, XL; hafo Garminů). Vyhrálo Mio hlavně díky mě nejvíce vyhovujícímu vzhledu map, ovládání, krásnému a ostrému displeji a skvělému designu.
Já se rozhodoval mezi 200u a 330u nakonec jsem zapla?pánbu ?el to 330 která má vět?í a připadalo mi i kvalitněj?í displej..proč zapla?pánbu-nedoká?u si představit jak na men?ím displeji vypadá velikost tlačítek klávesnice při zadávání názvů.. U? i tady jsem měl zezačátku men?í problém strefit se prstem. Navigace mi připadá rychlá jako blesk (výpočty trasy, posun+zoom mapy, pohyb v menu atd). Za pecku bych označil to ?e po vypočtení trasy mů?e? kdekoliv kam se ti zachce(poklepáním na mapu) přidávát průjezdové body. Samo si je to nejinteligentněji seřadí a kdy? ti to nevyhovuje mů?e? jejich pořadí průjezdu jakkoliv prohazovat..(někde jsem četl ?e Garmin mů?e mít průjezdní bod snad jen jeden?). Sumasumárum to? zatím v?e
GP 1.4 16V Dynamic 5D, šedá Chemical, 16"
nal
Profík
Příspěvky: 986
Registrován: ned dub 29, 2007 22:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nal »

len drobne postrehy
- mam starceka Mio 710, ako pisete Mio je najlepsi pomer vykon / cena
- s prijmom GPS signalu nikdy nebol problem (ked vyjdete z tunela, hned najde)
- nevyhodou u Mia je, ze updatovanie mapy je len 1x
- vyuziva mapy teleatlas
- BT je dobry, akurat druha strana pocuje viac ruch v aute, nez samotneho vodica
- VDO Dayton nepoznam. aj mna lakalo DVB-T. ale ked som si uvedomil, ze len 25% CR a 20% SR ma k dnesnemu dnu pokrytie, zatial si pockam (na druhu stranu Rakusko ma uz nevyuziva analogove vysielanie)
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (Azuro Psychedelic)
Seat León - 1.6 Stylance (Zenith Gray)

Obrázek
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

A jak je to u toho nového mia 330 s RDS-TMC, etl jsem, ?e u star?ích modelů to byl jen nelogicky seřazený seznam míst, kde jsi mohl listovat a koukat se, zda náhodou něco nele?í na Tvé trase. Pokud by i toto vylep?ili, ?el bych do Mia.
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
nal
Profík
Příspěvky: 986
Registrován: ned dub 29, 2007 22:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nal »

Tommy - v Cechach niekto vysiela RDS-TMC? Neviem posudit inak, lebo ked som s tym jazdil v Rakusku nemal som problemy na dialnici.
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (Azuro Psychedelic)
Seat León - 1.6 Stylance (Zenith Gray)

Obrázek
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

Jj, český rozhlas (myslím regina) a v Praze je?tě nějáká soukromá firma, která to prý má dobře zmáklé, ostatní čr asi jak se zrovna někdo vyspí :cry: Ale beru to spí?e jako investici do budoucna
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
nal
Profík
Příspěvky: 986
Registrován: ned dub 29, 2007 22:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nal »

710 to ma z vyroby. Ale nikdy som to nevyuzil, prave pre absenciu. Takze chytatelnost neviem posudit.

Ak sa nemylim, dnesne GPS zariadenia ponukaju

- prijmanie RDS-TMC signalu
- prezerarnie jpg (obrazky)
- prehravanie mp3
- prehravanie mp4 (videoformaty)
- bluetooth
- DVB-T (tv)
- GSM ;)

a tusim to aj chyta GPS sygnal a orientuje ludi na mape :roll:
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (Azuro Psychedelic)
Seat León - 1.6 Stylance (Zenith Gray)

Obrázek
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Ted jsem četl test navigací a ve střední třídě do 10tis. je nejlep?í TOM TOM 720 a cenově se nechá sehnat i za 6tis.
V?echny navigace válcoval perfektním dr?ákem a rychlostí vyhledavané mapy a přesností i přpočet trasy měl nejrychlej?í a nejpřesněj?í.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Odpovědět