GPS navigace

Vše okolo doplňků, úprav, tuningu

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

GPS navigace

Příspěvek od Tommy »

máte někdo nějákou navigaci? Trochu o ní začínám uva?ovat, ale asi zůstanu u mapy. Navíc je lep?í navigátorka s mapou, ne? nějáká krabička na skle :lol:
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
Pepa B.
Profík
Příspěvky: 1090
Registrován: stř kvě 23, 2007 20:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS navigace

Příspěvek od Pepa B. »

Tommy píše:máte někdo nějákou navigaci? Trochu o ní začínám uva?ovat, ale asi zůstanu u mapy. Navíc je lep?í navigátorka s mapou, ne? nějáká krabička na skle :lol:
mám Mio 710+ , a spokojenost .. designově se mi ale teď líbí C520, ta dřív nebyla...
bývalé auto - Fiat Bravo 1.6 Mjet, Dynamic 2008 - Techno Grey

bývalé auto - Fiat Grande Punto 5D 1.2 Dynamic 2007 - Underground Grey
gawry
Profík
Příspěvky: 1174
Registrován: ned dub 08, 2007 17:57
Bydliště: Čáslav, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gawry »

já teda vět?inou cestuju tam kde to znám a kdy? je to nová trasa tak si vytisknu itinerář - pořád se mi zdá navigace zbytečně drahá a zas tak nutně ji nepotřebuju

a navigátorka z mapou je good ale nesmí to být moje drahá polovička proto?e ta kromě supermarketu zabloudí v?ude :lol:
ObrázekDynamic 1,2 65k 5D Magnetico Blue
Pepa B.
Profík
Příspěvky: 1090
Registrován: stř kvě 23, 2007 20:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepa B. »

gawry píše:já teda vět?inou cestuju tam kde to znám a kdy? je to nová trasa tak si vytisknu itinerář - pořád se mi zdá navigace zbytečně drahá a zas tak nutně ji nepotřebuju

a navigátorka z mapou je good ale nesmí to být moje drahá polovička proto?e ta kromě supermarketu zabloudí v?ude :lol:
..nebyla za moje penízky, beru si ji z firmního auta, ale psssst :twisted:
bývalé auto - Fiat Bravo 1.6 Mjet, Dynamic 2008 - Techno Grey

bývalé auto - Fiat Grande Punto 5D 1.2 Dynamic 2007 - Underground Grey
Uživatelský avatar
Honzus
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: sob úno 24, 2007 23:39
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honzus »

osobně preferuji (a vlastním) PDA (Fujitsu-Siemens C550) + GPS Bluetooth modul, volba navigace je pak jen na vás, máte navigaci s dotykovým displejem a plnohodnotné PocketPC!
Při výběru navigačního SW jsem váhal mezi TomTomem a iGO, v konečné fázi to hlavně díky své dokonalé mapové propracovanosti vyhrálo iGO, kdo jezdí na východ, balkán, určitě ví, ?e TomTom je tam na ..... ozdobu (existují dal?í navigace pro PDA, Navigon, Route 66, ViaMichelin ad., ale mapové pokrytí Evropy se iGo/MIO nevyrovná nikdo)

Pokud bych kupoval jednoúčelovou navigaci, určitě bych ?el do nějakého Mia, a proč? Důvod je jasný, software a mapy pro ně dělá iGo ;-)
Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB Distinctive, Nová červená Alfa, xenony...

Moto Guzzi Griso 850 Rosso

Ex: GP Abarth
GP Sport 1.4 16V
gawry
Profík
Příspěvky: 1174
Registrován: ned dub 08, 2007 17:57
Bydliště: Čáslav, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gawry »

Pepa B. píše:
gawry píše:já teda vět?inou cestuju tam kde to znám a kdy? je to nová trasa tak si vytisknu itinerář - pořád se mi zdá navigace zbytečně drahá a zas tak nutně ji nepotřebuju

a navigátorka z mapou je good ale nesmí to být moje drahá polovička proto?e ta kromě supermarketu zabloudí v?ude :lol:
..nebyla za moje penízky, beru si ji z firmního auta, ale psssst :twisted:
jako hrob :lol:
ObrázekDynamic 1,2 65k 5D Magnetico Blue
Tommy
Site Admin
Příspěvky: 1502
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:42
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommy »

hmm a kde ?e pracuje?? :lol: No asi to také nechám u vyti?těného itineráře z netu ;) třena skoda routeplenner to je výborná věc, v?dy sem podle toho dorazil k cíli. Navíc, ne? utratim 8.000,- za inkoust a papíry budu u? senilní dědeček :mrgreen:
Fiat Grande Punto dynamic 3D - 1,477k (oran?ová merenque)
ironlionzion
Štamgast
Příspěvky: 501
Registrován: pát dub 20, 2007 14:29
Bydliště: Zlín, CZ

Příspěvek od ironlionzion »

zajímavé tipy Honzus, dík

moje máma si koupila navigaci GARMIN 660 NUVI (dle recenzí a ceny asi jedna z těch lep?ích) a poprosila mě abych jí to nainstaloval tak jsem měl poprvé v ?ivotě mo?nost testovat navigaci.

Asi týden jsem s ní jezdil a mám z navigace pozitivní zku?enost. Poslední dobou bych jí potřeboval. Například minule, kdy? jsem ve Vídni bloudil a hledal Schonbrunn a pak Prater nebo kdy? chci trefit na konkrétní adresu v Praze ... Na dovolenou do Chorvatska by se také hodila.

Moje milá přítelkyně je toti? v?e ne? dobrá navigátorka, někdy mám poscit ?e postrádá základy orientace, někdy neví kde je levá a pravá :-) no a ta paní co je v GPS má taky sympatický hlas

Také co se mi líbilo bylo upozorňování na radary a místa, kde často měří rychlost. Ve Zlíně je přes 10 různých míst kde je úsekové měření a různé místa kde se schovávají chlupatí, ne v?e mě paní navigátorka v krabičce upozornila (a co je nejlep?í tak v souvislosti s tím jestli jsem na daném úseku překračoval povolenou rychlost :-))

Časem a? spadnou ceny tak si něco takového určitě na cestování pořídím. S navigací bych se u? nebál projezdit i celou Itálii. :-) bez ní ani za boha. Ten kousek od dálnice k Benátkám mi stačil ...
GP 3d 1,2 Dynamic
gawry
Profík
Příspěvky: 1174
Registrován: ned dub 08, 2007 17:57
Bydliště: Čáslav, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gawry »

já jsem projel půl Itálie mimo dálnici starou Oktávkou a z mapou v ruce a náhodou to byla zábava
ObrázekDynamic 1,2 65k 5D Magnetico Blue
ironlionzion
Štamgast
Příspěvky: 501
Registrován: pát dub 20, 2007 14:29
Bydliště: Zlín, CZ

Příspěvek od ironlionzion »

Gawry to věřím, já si o tom četl na netu pár cestopisů, to musí být adrenalin, hlavně na jihu se prý jezdí opravdu "italsky" a prý se mále?m nenajde neodřené auto ...

Já kdy? jsem tam jezdil tak jsem si nemohl pořád zvyknout na označování směrovými značkami přímo na odbočce a značením hlavní silnice a? za kři?ovatkou, kdy? se k tomu je?tě přidá styl jízdy Taliánů + skůtristé co jezdí jakoby byli z jiného vesmíru tak MAMMA MIA :-)
GP 3d 1,2 Dynamic
gawry
Profík
Příspěvky: 1174
Registrován: ned dub 08, 2007 17:57
Bydliště: Čáslav, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gawry »

je to zábava ale to chce pokecat u pivka
ObrázekDynamic 1,2 65k 5D Magnetico Blue
ironlionzion
Štamgast
Příspěvky: 501
Registrován: pát dub 20, 2007 14:29
Bydliště: Zlín, CZ

Příspěvek od ironlionzion »

gawry píše:je to zábava ale to chce pokecat u pivka
jj
GP 3d 1,2 Dynamic
Robo1.2
Štamgast
Příspěvky: 477
Registrován: čtv kvě 03, 2007 21:55

Příspěvek od Robo1.2 »

ja asi len Garmin, lebo inak ten tomtom nepozna Slovensko [daleky vychod] :shock:
A tiez nemam chut o tomtom s CZ,SK,HU a PL
Mne by vyhovoval Sk a zapad.....Bludim aj v Blave
No ten navigator vedla mna moc dobre nefunguje a kupa navigacie prispieva s pohode na palube :D Teda 550 alebo Nuvi
A teda Garmin musi mat Bluetooth, nechce sa mi to davat dorobit tu Metu
Pepa B.
Profík
Příspěvky: 1090
Registrován: stř kvě 23, 2007 20:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepa B. »

Tommy píše:hmm a kde ?e pracuje?? :lol: No asi to také nechám u vyti?těného itineráře z netu ;) třena skoda routeplenner to je výborná věc, v?dy sem podle toho dorazil k cíli. Navíc, ne? utratim 8.000,- za inkoust a papíry budu u? senilní dědeček :mrgreen:
..?e já sem vůbec pí?u, člověk se sna?í v dobré víře pomoct a on takhle :lol: .. osobně bych si navigaci nekoupil, proto?e bych ji neu?il. To u? bych si raději pořídil PDA - jinak, mám i mapy TomTom 6 v PDA, jediné, co je jiné, za oknem musí trčet GPS modul (nemám ho součástí PDA).. :roll:
bývalé auto - Fiat Bravo 1.6 Mjet, Dynamic 2008 - Techno Grey

bývalé auto - Fiat Grande Punto 5D 1.2 Dynamic 2007 - Underground Grey
nal
Profík
Příspěvky: 986
Registrován: ned dub 29, 2007 22:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nal »

mio 710+ - dobra cena a stale nadstandartna vybava. a ma celu mapu europy.
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (Azuro Psychedelic)
Seat León - 1.6 Stylance (Zenith Gray)

Obrázek
Odpovědět