Chiptuning

Vše okolo doplňků, úprav, tuningu

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

nal
Profík
Příspěvky: 986
Registrován: ned dub 29, 2007 22:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nal »

je rozdiel chipovat naftovy motor a benzin. a chipovat nase 1.2 ci Tjet 1.9
Fiat Grande Punto 5D - 1.2 Dynamic (Azuro Psychedelic)
Seat León - 1.6 Stylance (Zenith Gray)

Obrázek
carlos
Štamgast
Příspěvky: 351
Registrován: sob srp 18, 2007 11:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od carlos »

jsem take zastancem chipu. stejne to vzdycky zalezi jak s tim clovek bude jezdit. ale kazdopadne udelat ze 130k 160k zni vice nez lakave. je tu nekdo kdo by uz mel nachipovano?
WEXTN
Návštěvník
Příspěvky: 146
Registrován: ned říj 28, 2007 15:27
Bydliště: Fren?tát p.R.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WEXTN »

taky sem se zajimal o chip a bavil sem se i s prodejci vozu a kdyz se chip neprezene do maxima nemusite se bat ze odejde spojka apod. nejakych 10-15% je bez problemu ale tahat to do extremu na 30% bych mel strach pak to resit keramickou spojkou atd. ale jak jiz bylo uvedeno pred chipem musi byt motor zajety nelze na novem.u Volva odesla spojka pri prechipovani a prodejce to vyreklamoval v ramci zaruky je to taky o pristupu servisu,treba i volswagen sprostredkovava chip pro sve zakazniky.naftaky snesou vice % nez benzin.sou to jen moje poznatky ze zivota zatim sem nechipoval
carlos
Štamgast
Příspěvky: 351
Registrován: sob srp 18, 2007 11:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od carlos »

vidim to tak na 10 000km, vymenu oleje a pak vesele do toho. 1.9ky sporty se bezne chipuji i na 170k a zatim jsem nikde na internetu neslysel o problemech. uz se tesim jak to poleti :)
WEXTN
Návštěvník
Příspěvky: 146
Registrován: ned říj 28, 2007 15:27
Bydliště: Fren?tát p.R.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WEXTN »

ja bych taky chtel 1,4 8V s lepsim vykonem ale nechci zasahovat do ridici jednotky to tak koupit powerbox a hodit ho jen mezi kabely at se to da pred garanckou vytahnout kdyby to nekdo videl na netu dej te vedet
1,4 Dynamic 5D oran?ova
Obrázek
kubenko
PLYNAŘ
PLYNAŘ
Příspěvky: 596
Registrován: sob led 19, 2008 19:04
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od kubenko »

chlapci nespekulujte !!!!
Fiat Bravo 1,6 mjet 120 k - Dynamic, biela (155 000 km)
Fiat Grande Punto 1.4 16V - Dynamic, tmavomodra r.v. 2007 - predane
Fiat Bravo 1.4 T-Jet 120 k - Emotion, Maranelo Red r.v. 2008 - rozbite
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

chip ma vět?í smysl hlavně u vozidel s turbem mu?u doporučit firmu XTUNING Velké Meziříčí koukněte na jejich stránky po jejich chipu jde spotřeba dolu a auto nekouří mám z vlastní zku?enosti a z doporučení
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

carlos píše:jsem take zastancem chipu. stejne to vzdycky zalezi jak s tim clovek bude jezdit. ale kazdopadne udelat ze 130k 160k zni vice nez lakave. je tu nekdo kdo by uz mel nachipovano?
Jo mám 1.3JTD z 90PS na 110PS a krouták z 200Nm na 240Nm , je to super lépe táhne od spoda a má dobře o 0.5litru na 100km men?í spotřebu. Je to chiplí přes konektor OBD2 bez vindání řídící jednotky motoru a diagnostikou nelze upravu zjistit, jde to zjistit jedině na válcích na měření výkonu. :twisted:
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

WEXTN píše:taky sem se zajimal o chip a bavil sem se i s prodejci vozu a kdyz se chip neprezene do maxima nemusite se bat ze odejde spojka apod. nejakych 10-15% je bez problemu ale tahat to do extremu na 30% bych mel strach pak to resit keramickou spojkou atd. ale jak jiz bylo uvedeno pred chipem musi byt motor zajety nelze na novem.u Volva odesla spojka pri prechipovani a prodejce to vyreklamoval v ramci zaruky je to taky o pristupu servisu,treba i volswagen sprostredkovava chip pro sve zakazniky.naftaky snesou vice % nez benzin.sou to jen moje poznatky ze zivota zatim sem nechipoval
Já mám chip udělanej od firmy která chipuje fiaty přímo u prodejce na přání zákazníku.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Peter Pčola
kolemjdoucí
Příspěvky: 4
Registrován: pon črc 28, 2008 21:39
Bydliště: Pforzheim,Nemecko

Příspěvek od Peter Pčola »

mne v septembri padne zaruka a tiez by som ho chcel cipnut....neviete o nejakej solidnej firme na slovensku inak mam 1,4 8V,neviete o kolko to zvysi vykon??
Colin
Štamgast
Příspěvky: 641
Registrován: stř dub 25, 2007 18:44
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Colin »

Tak udává se 85-87 hp a 127-129 Nm, ale nevím, jestli to tak je i ve skutečnosti. Cena bývá cca 7,5 tis - 10 tis. Kč.
Jirka
Profík
Příspěvky: 1215
Registrován: ned led 27, 2008 19:58
Bydliště: Habry

Příspěvek od Jirka »

Moc si od toho neslibuj ani to nepozná? výkon se zvedne tak o max. 10procent a to je?tě ve vysokých otáčkách toho moc nevyu?ije? a cena počítej tak 6tis.kč bez dph.
U vozidel bez turbodmychadla ten chip postrádá smysl.
Jirka, 1,3 JTD 90PS 6speed azurová psychedelic
Colin
Štamgast
Příspěvky: 641
Registrován: stř dub 25, 2007 18:44
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Colin »

Ale zase dobrých 10 % ne? A hlavně se zvedne o něco i krou?ák při menčích otáčkách, tak?e to taky trochu k něčemu je, i kdy? cenově se to nevyplatí, ale to u? je na ka?dým.
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Colin píše:Ale zase dobrých 10 % ne? A hlavně se zvedne o něco i krou?ák při menčích otáčkách, tak?e to taky trochu k něčemu je, i kdy? cenově se to nevyplatí, ale to u? je na ka?dým.
:D proč jsi si nekoupil do toho auta třeba 16V? Jaký smysl má teď dolovat těch pár koníků takhle slo?itě? :lol:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Colin
Štamgast
Příspěvky: 641
Registrován: stř dub 25, 2007 18:44
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Colin »

Z několika důvodů: musel jsem mít auto hned a nikde nebylo skladem snad nic lep?ího, dal?í důvod byl taky rozpočet- je?tě se dokupovala dph mří?, ta?ný zařízení, tak?e to u? bylo dal?ích nevím přesně asi 20 tis. Taky jsem si kupoval nový kola a pneu, ty bych stejně na zimu musel nějaký koupit.

Jinak já jsem se na ten chip tuning neptal, to byl tady kolega. :)
Odpovědět