Zadní plato

Vše okolo interiéru

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
Uživatelský avatar
benja
Profík
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 29, 2007 10:30
Bydliště: Havířov-Opičí hory Podlesí,Okres "Cip"
Kontaktovat uživatele:

Zadní plato

Příspěvek od benja »

čaues lidi mám takový problémek...v sobotu jsem mysl ruččně auto a kdy? jsem umýval zadní dvěře a hadicí oplachoval část kolem třetího brzdného světla tak se mi objevilo trochu vody na platě.... nebyla to wapka ale normálně voda z hadice ?ádný velký tlak nic.. a nevím kudy se tam dostala.. uva?uji ?e kolem světla??vody nebylo mo ,ale přesto...
"Grande Punto Sport 1,4 16V 95 ponykoníků
"Nafta patří na pole,plyn do sporáku a baterka do vibratoru"
"Chcete pocítit mocný zátah dieselu? jezděte vlakem"
Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoní?.....
Igor
Návštěvník
Příspěvky: 124
Registrován: čtv dub 23, 2009 8:40

Příspěvek od Igor »

cau, na plate som este vodu nemal, ale mozem potvrdit, ze uz som mal vodu aj na spodku kufri na tom koberci. Ono, ked prsi tak mam vodu v kufri. S tym idem ku predajcovi tento vikend. Avsak ked som raz parkoval trochu nakloneny nabok a prsalo, tak mi zatekalo aj do kufra z jednej strany. To je tiez akosi trosku divne. Vraveli mi, ze to moze byt zlym utesnenim zadneho skla alebo este tesnenim okolo zadneho stieraca...
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Igor píše:Vraveli mi, ze to moze byt zlym utesnenim zadneho skla
Zadní sklo je jako přední vlepené, tak?e pochybuju.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Du?an píše:
Igor píše:Vraveli mi, ze to moze byt zlym utesnenim zadneho skla
Zadní sklo je jako přední vlepené, tak?e pochybuju.
Přesně, na plato to leje přes třetí brzdové světlo
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Mino
kolemjdoucí
Příspěvky: 45
Registrován: čtv dub 23, 2009 8:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mino »

Tento problem mam aj ja, ale zatial to neriesim :)
GP Orange Merengue. 1,4 8V - 3dv
stofo
Štamgast
Příspěvky: 262
Registrován: stř črc 15, 2009 12:28
Bydliště: Udavské (okr. Humenné), SK

Příspěvek od stofo »

Mino píše:Tento problem mam aj ja, ale zatial to neriesim :)
No pripájam sa po dnesku aj ja ...čo stýmmm??? kua
:evil:
GP white 1,2 Racing 5d :)
mosto
Štamgast
Příspěvky: 346
Registrován: ned říj 25, 2009 19:47
Bydliště: Banská Bystrica,SK

Příspěvek od mosto »

stofo píše:
No pripájam sa po dnesku aj ja ...čo stýmmm??? kua
:evil:
no na tvojom mieste by som skusil tu skaru okolo toho brzdoveho svetla zatriet dakym silikonom...najjednoduchsie riesenie... :wink:
Fiat GP 1,2 active.....hnedá Fago
stofo
Štamgast
Příspěvky: 262
Registrován: stř črc 15, 2009 12:28
Bydliště: Udavské (okr. Humenné), SK

Příspěvek od stofo »

mosto píše:
stofo píše:
No pripájam sa po dnesku aj ja ...čo stýmmm??? kua
:evil:
no na tvojom mieste by som skusil tu skaru okolo toho brzdoveho svetla zatriet dakym silikonom...najjednoduchsie riesenie... :wink:
no asi to tak urobím...
GP white 1,2 Racing 5d :)
mikkes1
Návštěvník
Příspěvky: 188
Registrován: sob bře 08, 2008 10:11
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od mikkes1 »

dnes ked som vy?iel z myčky tak tie? som objavil take kvapky na pláte...asi cez tretie brzdove to bude kvapka?... niečo vymyslime...
Grande Punto 1,2 5D dynamic,
fólie 05, audio JBL,
plán na rok 2011: nové kolesá 16", zní?enie 30/30, vytlmenie.
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Příspěvek od Mara87 »

Zahada rozlu?těna
Dnes kdy? jsem umýval auto na wabce tak sem si v?iml ?e mam na platě vodu. A tak se začal zkou?et kudma to tam teče. Teče to přesně přez zadni okno. Mezi dvořma a oknem. Mě konkretně uprostřed pod brzdovkou. Akorad je to tak blbe udelane ze nevim jakym zpusobem to odstranim.
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

Mara87 píše:Zahada rozlu?těna
Dnes kdy? jsem umýval auto na wabce tak sem si v?iml ?e mam na platě vodu. A tak se začal zkou?et kudma to tam teče. Teče to přesně přez zadni okno. Mezi dvořma a oknem. Mě konkretně uprostřed pod brzdovkou. Akorad je to tak blbe udelane ze nevim jakym zpusobem to odstranim.
Takhle by měl postupovat FIAT podle servisního manuálu. (obrázek sem ne?el zkopírovat)

Z vněj?í strany, pou?ijte (nalejte) po celém obvodu okna vodný mýdlový roztok. Z vnitřní strany kabiny foukejte tlakový vzduch podél celého obvodu, pokud je to nutné, odsuňte stranou nebo nahou oblo?ení. Vizuálně kontrolujte vznik vzduchových bublin na vněj?ím povrchu: to umo?ňuje lokalizovat případná místa, kde je nedostatek tmelicího materiálu, nebo je tento po?kozen. Jestli?e je nedostatek tmelu lokalizován na svislých sloupcích, je mo?né odsunout oblo?ení sloupku a zevnitř vstřiknout těsnicí tmel typu "kaučukového těsnění".

Jestli?e je nedostatek tmelicího materiálu lokalizován na horní části, je mo?né odsunout oblo?ení stropu a zevnitř vstřiknout těsnicí tmel typu "kaučukového těsnění".

Jestli?e je nedostatek tmelicího materiálu lokalizován ve spodní části, je mo?né odsunout oblo?ení základny čelního okna (pro přední sklo) nebo odkládací víko (pro zadní sklo) a vstřiknout těsnicí tmel typu "kaučukového těsnění".

Jestli?e je nedostatek tmelicího (těsnicího) materiálu v?eobecně v různých částech, celkové utěsnění okna není zaručeno, je tudí? nutné okno demontovat a provést znovu celkové utěsnění.

Lokalizace místa zatékání kolem lepeného skla je celkem jednoduchá. S opravou bych se obrátil na servis - odříznout sklo a nalepit znova.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Mara87 píše:Zahada rozlu?těna
Teče to přesně přez zadni okno. Mezi dvořma a oknem
Nevěřím tomu. ?e teče přes lepidlo skla.
Při lepení skla se nanese lepidlo "jedním ?prcem" kolem dokola bez přeru?ení, tak?e by tam ?ádná skulina neměla být. Navíc při přitisknutí skla na kariserii se ten "?prc" roztahne do ?ířky.
Koukni jestli ti to neteče kolem 3. brzdového světla, tak jako jiným zde na fóru
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Mara87
Štamgast
Příspěvky: 461
Registrován: ned říj 10, 2010 14:58
Bydliště: Brno

Příspěvek od Mara87 »

Je to tak, zadni okno. Dneska jsem to pozoroval kudma. Taky by se me to zdalo logictejsi kdyby to telko okolo tesneni a ne prez lepidlo.
Fiat Grande Punto 1,2i, r.v. 2008
Jezdím tak jak mi moje černá střela dovolí, někdy i rychleji!
jozef178
kolemjdoucí
Příspěvky: 1
Registrován: úte srp 16, 2011 20:43

Příspěvek od jozef178 »

Riesenie tejto zavady by malo byt pomerne jednoduche, kedze som mal obdobny problem. Staci otvorit piate dvere a v mieste, kde sa z vonkajsej strany nachadza brzdove svetlo(horna cast dveri z vnutra) staci odobrat dve gumove krytky otvorov, cez ktore sa svetlo vybera a pod... Svetlo je nainstalovane systemom "click", takze tam su dve kovove "zapadky" ktore ho drzia na mieste(vid pouzivatelska prirucka- vymena ziarovky v piatom brzdovom svetle/alebo nieco take/). Vezmite plochy srubovak, vlozte ho pod zapadku a vypacke ju smerom k sebe, zapadka lepsie zaskoci a tym svetlo lepsie prilnie ku karoserii a zatekaniu by mal byt koniec. To iste samozrejme urobte aj s druhou zapadkou. Je dobre potom nastriekat okolo svetla silikonovy olej, ten "ozivi" gumove tesnenie. Ak by ani toto nepomohlo, svetlo vyberte, okolo otvoru naneste tmel/ silikon a jednoducho ho tam nalepte. Ak by ste potom nahodou museli vymenit LED- ku, bude sa dat odlepit.
milhaus
Štamgast
Příspěvky: 296
Registrován: pát črc 24, 2009 17:01
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od milhaus »

Ty kovové packy mám u? vylámané, proto?e jsem měnil asi 3x ?árovky, tak?e tam mám mezeru, ale i tak mi tam neteče... :wink:
EX - GP 1.2 Dynamic 2006
Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 16 V 103 kW
Odpovědět