Do auta proudí studený vzduch

Vše okolo interiéru

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

maty
Návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: pát srp 03, 2007 8:03
Bydliště: ji?ní čechy

Příspěvek od maty »

Myslí?, ?e to bude termostrat?byla to jizda ve městě,tak?e ?adny zahul na motor.Je normalni ?e ukazatel teploty rychle klesá dle stylu jizdy, ručička jde nahoru ,pokud spomalím jizdu,hned v mrazivem počasí klesá.Nikdy jsem to nepozoroval ani u Bravy ani u Stila,mo?ná ?e jen nějak moc koukam u Gr.Punta na palubovku :D a třeba je to normální.
I Love Italians Cars//Made in Italy//Made in Fiat

Grande Punto 5d.Dynamic-Sole.black color.aircondition.
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

maty píše:... pokud spomalím jizdu,hned v mrazivem počasí klesá.Nikdy jsem to nepozoroval ani u Bravy ani u Stila,mo?ná ?e jen nějak moc koukam u Gr.Punta na palubovku :D a třeba je to normální.
Myslím, ?e to normální není. Mně tedy ukazuje pořád stejně.
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

maty píše:Myslí?, ?e to bude termostrat?byla to jizda ve městě,tak?e ?adny zahul na motor.Je normalni ?e ukazatel teploty rychle klesá dle stylu jizdy, ručička jde nahoru ,pokud spomalím jizdu,hned v mrazivem počasí klesá.Nikdy jsem to nepozoroval ani u Bravy ani u Stila,mo?ná ?e jen nějak moc koukam u Gr.Punta na palubovku :D a třeba je to normální.
no to urcite neni normalne pretoze ked sa ti to raz ohreje uz ta teplota nema ist dolu nato tam je ten termostat.a ked by bolo aj -10 a ty by si stal vonku na volnobehu aj tak by mal mat motor optimalnu teplotu presne v strede by mal byt.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
maty
Návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: pát srp 03, 2007 8:03
Bydliště: ji?ní čechy

Příspěvek od maty »

A kolik takovy termostat stojí,pokud je to opravdu tento problém?
I Love Italians Cars//Made in Italy//Made in Fiat

Grande Punto 5d.Dynamic-Sole.black color.aircondition.
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

maty píše:A kolik takovy termostat stojí,pokud je to opravdu tento problém?
EPER: 1200,- CZK
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
shiver
Návštěvník
Příspěvky: 77
Registrován: sob říj 25, 2008 22:09
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od shiver »

Tak cela věc je vyře?ena. Vzduch proudí u? jen z ventilace a to takovej jakej chci ja.

A včem byl problém? Neměl jsem tam kabinovej filtr a tak tam tudy fest foukalo. Filtr jsem tam dal ale z obtízema (na to se chci taky zeptat) a uz nikde nefouka a je v?e v pohodě.

Dělal jste nekdo z vas výměnu kabinového filtru sám?? Pro mě to byl docela porod ne?el tam vubec strčit tak jsem ho tam prostě brutalne natlacil takze tam je hodne pokroucenej. Sice uz chlad nefouka ale prach z venku urcite projde.
www.shiver.blog.cz Aktuálně Fiat GP 1.3 MultiJet 95CV-230Nm Chip. Arancio Capriccioso Metallizzato + ko?ený paket, loketku a el. bederní opěrku. Doporučuji :-)
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

shiver píše:Tak cela věc je vyře?ena. Vzduch proudí u? jen z ventilace a to takovej jakej chci ja.

A včem byl problém? Neměl jsem tam kabinovej filtr a tak tam tudy fest foukalo. Filtr jsem tam dal ale z obtízema (na to se chci taky zeptat) a uz nikde nefouka a je v?e v pohodě.

Dělal jste nekdo z vas výměnu kabinového filtru sám?? Pro mě to byl docela porod ne?el tam vubec strčit tak jsem ho tam prostě brutalne natlacil takze tam je hodne pokroucenej. Sice uz chlad nefouka ale prach z venku urcite projde.
Výměna kabinového filtru je práce tak na 5 minut. Jen musí? vytáhnout kaslík a jde to v pohodě :wink: Pozor, nepou?ívat násilí, proto?e filtr se zasouvá do oblouku.

Ka?dopádně mě příjde divné, ?e jen filtr, který stojí v cestě je?tě neohřátému vzduchu (výměníky topení a klimatizace jsou a? za ním) vyře?il ten průchod studeného vzduchu.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

shiver píše:Tak cela věc je vyře?ena. Vzduch proudí u? jen z ventilace a to takovej jakej chci ja.

A včem byl problém? Neměl jsem tam kabinovej filtr a tak tam tudy fest foukalo. Filtr jsem tam dal ale z obtízema (na to se chci taky zeptat) a uz nikde nefouka a je v?e v pohodě.

Dělal jste nekdo z vas výměnu kabinového filtru sám?? Pro mě to byl docela porod ne?el tam vubec strčit tak jsem ho tam prostě brutalne natlacil takze tam je hodne pokroucenej. Sice uz chlad nefouka ale prach z venku urcite projde.
ja som ho uz odtial vytahoval pretoze sa mi icpal ako bolo babie leto a ventilator tam natlacil plno pavucin a tych chumacou.
a ide aj vybrat aj vlozit uplne dopohodky zadne nasilie ako sa pisalo ide dost do obluka. treba dat dole kastlik a este tu umelu hmotu co je hned pri nom na stredovom tunely.potom tam mas placu a placu. a mas tam na nom aj tu krytku co drzi filter na mieste a zaroven to sluzi ako zaslepka tej dieri?
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
shiver
Návštěvník
Příspěvky: 77
Registrován: sob říj 25, 2008 22:09
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od shiver »

No přesně jak pí?ete jsem to udělal. Vytáhnul jsem kastlik a sundal ten boční plast co je vlastne vedle levé nohy spolujezdce. O místo jako takový snad ani ne?lo ale tomu filtru se nechtelo zalizt do díry :D Prostě na půlku jsem ho tam stčil :D ale pak se mu u? dál nechtelo a nechtělo. Přiznám se ?e filtr dokonce plachtil přes celou gará? jak jsem byl vzteklej :evil: Pak jsem ho tam prostě narval a ucpal tím bočním plastem
www.shiver.blog.cz Aktuálně Fiat GP 1.3 MultiJet 95CV-230Nm Chip. Arancio Capriccioso Metallizzato + ko?ený paket, loketku a el. bederní opěrku. Doporučuji :-)
excaliber
Návštěvník
Příspěvky: 140
Registrován: čtv črc 19, 2007 8:45
Bydliště: Trenčín, SK

Příspěvek od excaliber »

Chalani, vsimol som si nasledovne: spod vodicovej sedacky mi prudi studeny vzduch, aj ked dam ventilaciu a ohrev naplno. Citit to hlavne na lavej nohe, ktoru mi neprijemne chladi pricom na pravu nohu mi zo stredoveho tunelu prudi horuci vzduch.
Ze by bola nefunkcna nejaka klapka alebo ze by aj v tomto pripade za to mohol chybajuci pelovy filter....???? O chvilu mi konci zaruka a cakat do dalsej zimy, ci to nahodou samo tento problem nezmizne, sa mi nechce... :?
Excaliber - Grande Punto 1.2 Dynamic NewOrleans
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Příspěvek od Dušan »

Mně foukal studený vzduch uprostřed pod přístrojovkou a měl jsem vypadlý nějaký kryt u boxu na pylový filtr (ře?il servis).
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Foligno
Návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pon led 09, 2012 18:06
Bydliště: Pí??

Příspěvek od Foligno »

ohromně u?itečné pročítat fora.Taky mám ten problém se studeným vzduchem díky za tipy- jo myslíte si,?e takto by to vypovídalo o tom ?e tato auta byla bouraná a spravoval je amatér?
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

keby bolo buchnute tak to urcite niekde najdes napr ked das dole plastovy podblatnik popripade plast pod stieracmi. niekde to nadpajat museli :-) a ten plast co aj dusanovy opravovali tak aj mne sa uz 2x zlomili tie uska co to pridrziavaju takze teraz ich mam vytvarovane s drotika a drzi to tam paradne.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Lipi
Štamgast
Příspěvky: 361
Registrován: pát pro 03, 2010 9:24
Bydliště: Slovakia - Malacky

Příspěvek od Lipi »

Presne... stači ked meni? pelovy filter a to u?ko je KO... rie?il som to taktie? hrub?ím drôtom... a je pokoj...
Grande Punto 1.3MultiJet (66kW) 6-Speed (Dynamic) - 26.10.2006
Foligno
Návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pon led 09, 2012 18:06
Bydliště: Pí??

Příspěvek od Foligno »

tak jsem se do toho tro?ku zabral lidi mně taky chybí kabinový filtr- v pátek pro něj fičím do Lavia.
Akorát - opravdu si myslíte ?e pokud nesundám kastlík- a to opravdu netu?ím jak, filtr tam nenarvu? já sundal boční kryt tunelu a to víčko(filtru) jsem normálně vytáhl. :roll:
Odpovědět