Vysoká vlhkost ve voze

Vše okolo interiéru

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

este si nenapisal ci mas klimu ked hej a pouzivas ju napr na vysusenie auta tak ostatkova voda ti ostane vo vyparniku klimi odkal ti to ide naspet do auta. ja to pouzivam jazdim tak 22km tam a 22km naspet kurim na 22 a 6palicka s (cize polovica s maxima) rychlosti ventilatora a mam absolutne sucho v aute. filter samozrejme ked nemas vymeneny to moze robit tiez. neoplati sa setrit a nekupit s aktivnym uhlim pretoze tiez taha do seba vodu.takze tak
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

1nekros1 píše:este si nenapisal ci mas klimu ked hej a pouzivas ju napr na vysusenie auta tak ostatkova voda ti ostane vo vyparniku klimi odkal ti to ide naspet do auta. ja to pouzivam jazdim tak 22km tam a 22km naspet kurim na 22 a 6palicka s (cize polovica s maxima) rychlosti ventilatora a mam absolutne sucho v aute. filter samozrejme ked nemas vymeneny to moze robit tiez. neoplati sa setrit a nekupit s aktivnym uhlim pretoze tiez taha do seba vodu.takze tak
Aktivní uhlí v pylovém filtru ?ádnou vlhkost nechytá, z principu by mělo pochytat smrady zvenčí (teoreticky :wink: ).

Ale faktem je, ?e klima se má vypínat před koncem jízdy, aby se stihl vysu?it výparník.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

no jarousek viem ale ked som mal bez neho vzdy som mal smrad v aute ako s mokrej handry a tak som kupil s uhlim a odtedy nemam.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

1nekros1 píše:no jarousek viem ale ked som mal bez neho vzdy som mal smrad v aute ako s mokrej handry a tak som kupil s uhlim a odtedy nemam.
V?ak jo, pohlcuje ty smrady, ne vodu :wink: Já u? dávno eliminoval skládaný papírový i s uhlím a mám u? třetí filtr od Orionu, s rámkem. Montá? parádní, po obvodu těsní (na rozdíl od papírového originálu) a o smradu nemů?e být řeč.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
lukasbc
kolemjdoucí
Příspěvky: 47
Registrován: pon říj 06, 2008 19:06

vlhost

Příspěvek od lukasbc »

Klimu mám,ale v zimě ji nepou?ívám (A TOPIT V ZIMĚ S KLIMOU ČI NE ? jsem asi lama - v trabiku jsme tohle nikdy neře?ili :-) ),tak?e vlhkost ve výparníku asi nee-a propo - je ten výparník nějak dostupný a kde je?abych jej mohl zkontrolovat,jestli v něm fakt nevozím nějakou zbytečnou vodu?
JInak jsem objednal nějaký ten sáček foggy,snad to pomů?e-dám vědět.
Jinak ten filtr pod palubkou (placatý vlnitý papírový) je určitě na výměnu-ale je ?litr,teda suchý :-)-mimochodem byl naúčtován v AF centru jako vyměněný a pak jsem zjistil ?e nebyl.....

Je?tě poprosím jednou o odkaz na ten filtr před sáním - ten odkaz nefunguje
Díky moc, pohodovou jízdu,malou spotřebu a ??astné návraty!!
Lukas
Naposledy upravil(a) lukasbc dne stř úno 01, 2012 18:43, celkem upraveno 1 x.
Velký Pun?a 1,2 Dynamic
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: vlhost

Příspěvek od Jarouš »

lukasbc píše:Klimu mám,ale v zimě ji nepou?ívám,tak?e vlhkost ve výparníku asi nee-a propo - je ten výparník nějak dostupný a kde je?abych jej mohl zkontrolovat,jestli v něm fakt nevozím nějakou zbytečnou vodu?
JInak jsem objednal nějaký ten sáček foggy,snad to pomů?e-dám vědět.
Jinak ten filtr pod palubkou (placatý vlnitý papírový) je určitě na výměnu-ale je ?litr,teda suchý :-)-mimochodem byl naúčtován v AF centru jako vyměněný a pak jsem zjistil ?e nebyl.....

Je?tě poprosím jednou o odkaz na ten filtr před sáním - ten odkaz nefunguje
Díky moc, pohodovou jízdu,malou spotřebu a ??astné návraty!!
Lukas
Odkaz funguje, je to na stránku z mého deníčku, kdy? tak prolistuj :wink:
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
lukasbc
kolemjdoucí
Příspěvky: 47
Registrován: pon říj 06, 2008 19:06

Re: vlhost

Příspěvek od lukasbc »

Jarou? píše:
Odkaz funguje, je to na stránku z mého deníčku, kdy? tak prolistuj :wink:
Jrou? paráda-síto se?enu normálně v nějakém tom baumarketu?asi ?e?
Jinak ve ventilátoru mám si myslím ne listí ale ji? valitní listový kompost,tak?e se chystám na jaře demontovat ventilátor.
Nemá? nějaký postup či návod jak na to? jestli bys měl někdy chvilku?času,písni mi kdy? tak zprávu nebo to dej tady-já tam čuměl a nevím kde začít.Teda začal jsem demontá?í schránky u spolujezdce a pak jsem to raději vzdal,teplota klesla k nule a mé prsty byly bez citu a? k rameni ruky :-)
Do toho síta určitě jdu.
Jen na okraj-sundávání toho torpéda ja závisle na těch bílých plastových zobáčkách,které se nedodávají jako náhradní díl-a já mám u? dva kusy KO.Jeden jsem nahradil ?ikovně poohýbaným ocelovým plí?kem,ale vlhkost ho tak nějak deformovala...
NA tohle nemá? nějaké ře?ení?? Ve fiatu jsou schopni objednat jen celé torpedo a na cenu jsem se raději neptal......počítám kolem 1000,-
ZAtím díky
Velký Pun?a 1,2 Dynamic
Rich
kolemjdoucí
Příspěvky: 27
Registrován: ned bře 13, 2011 18:53

Re: vlhost

Příspěvek od Rich »

lukasbc píše:
Jarou? píše:
Odkaz funguje, je to na stránku z mého deníčku, kdy? tak prolistuj :wink:
Jrou? paráda-síto se?enu normálně v nějakém tom baumarketu?asi ?e?
Jinak ve ventilátoru mám si myslím ne listí ale ji? valitní listový kompost,tak?e se chystám na jaře demontovat ventilátor.
Nemá? nějaký postup či návod jak na to? jestli bys měl někdy chvilku?času,písni mi kdy? tak zprávu nebo to dej tady-já tam čuměl a nevím kde začít.Teda začal jsem demontá?í schránky u spolujezdce a pak jsem to raději vzdal,teplota klesla k nule a mé prsty byly bez citu a? k rameni ruky :-)
Do toho síta určitě jdu.
Jen na okraj-sundávání toho torpéda ja závisle na těch bílých plastových zobáčkách,které se nedodávají jako náhradní díl-a já mám u? dva kusy KO.Jeden jsem nahradil ?ikovně poohýbaným ocelovým plí?kem,ale vlhkost ho tak nějak deformovala...
NA tohle nemá? nějaké ře?ení?? Ve fiatu jsou schopni objednat jen celé torpedo a na cenu jsem se raději neptal......počítám kolem 1000,-
ZAtím díky
V?iml jsem si ?e mi torpédo v jednom místě taky úplně nedoléhá k čelnímu sklu, tak?e předpokládám, ?e jsem min o jeden z těch plastových dr?áků asi taky při?el.
Je?tě mě tak napadlo jestli by to nemohly být ty díly pod označením č.11 na obrázku, který zde uvedl Teddy86:
http://www.tomashrdlicka.phorum.cz/viewtopic.php?t=1009
Pokud třeba ano a měl by někdo i link na funkční ePER..prosil bych číslo tohoto dílu nebo onen funkční ePER by se té? hodil ..diky :)
lukasbc
kolemjdoucí
Příspěvky: 47
Registrován: pon říj 06, 2008 19:06

Příspěvek od lukasbc »

RICH: ne to není to č.11,ale je to vyfocené na tom odkazu jak si dal asi o dv rekce ní?e pod mým jménem-to je ten bazmeck...
Velký Pun?a 1,2 Dynamic
lukasbc
kolemjdoucí
Příspěvky: 47
Registrován: pon říj 06, 2008 19:06

ml?ení oken

Příspěvek od lukasbc »

Tak mám odzkou?ený ten foggystop a funguje.Podobných výrobků je více.Dnes ráno auto zvenku jako nanuk a vevnitř perfektní stav!!
Mohu jen doporučit.
Velký Pun?a 1,2 Dynamic
lolek
Štamgast
Příspěvky: 423
Registrován: stř led 18, 2012 22:31
Bydliště: Brno - buzerantů plno

Re: ml?ení oken

Příspěvek od lolek »

lukasbc píše:Tak mám odzkou?ený ten foggystop a funguje.Podobných výrobků je více.Dnes ráno auto zvenku jako nanuk a vevnitř perfektní stav!!
Mohu jen doporučit.
paráda, tak u? je to ověřeno od 2 klubáků, tak?e a? (doufám ?e to nenastane) budu ře?it taky ml?ení, vím pro co ?áhnout :)
Odpovědět