Ventilátor

Vše okolo interiéru

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
peterson
Návštěvník
Příspěvky: 87
Registrován: pát pro 14, 2007 9:29
Bydliště: Hodonín

Příspěvek od peterson »

Tak jsem zkou?el vypojit a znovu zapojit ty konektory jak pí?ete a skutečně se to rozjelo bohu?el jen na chvilku.Potom jsem zkou?el jsem s těmi dráty různě zahýbat,ale nic.Tak,?e směr Fiat servis. Dobře,?e snad chyba nebude ve větráku samotném.Díky za odpověď
kolemjdoucí
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenda »

Jak pí?e Jarou?,vět?inou se tohle stává,kdy? se nemění pravidelně pylový filtr. :( Já ho vět?inou před zimou vyhodím,proto?e je větrák věčně zapnutej a pyly nehrozí :) Zdenda
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
peterson
Návštěvník
Příspěvky: 87
Registrován: pát pro 14, 2007 9:29
Bydliště: Hodonín

Příspěvek od peterson »

Tak ventilátor opraven, byl to spálený Rezistor.Oprava 30min
kolemjdoucí
lubobur
kolemjdoucí
Příspěvky: 6
Registrován: čtv zář 26, 2013 11:36
Bydliště: Košice

ventilátor kúrenia

Příspěvek od lubobur »

Poradil by mi niekto? Pred časom sa mi pár krát stalo že mi nešiel 4ty stupeň ventilátora. No teraz mi už nejde vôbec. Ešte raz sa rozbehol keď som zapol zapaľovanie, ale po naštartovaní už nešiel. Skontroloval som tú veľkú poistku v poist. skrinke, je dobrá. Ako ďalej?
Ľubo
GP 1,4 8v 57kw LPG
Oranžová metalíza.
lubobur
kolemjdoucí
Příspěvky: 6
Registrován: čtv zář 26, 2013 11:36
Bydliště: Košice

Re: Ventilátor

Příspěvek od lubobur »

Tak som na to prišiel. Zhorený konektor na rezistore. Teraz len musim zohnať nový. V servise mi vedia dodať len komplet kabeláž. Existuje náhrada?
Ľubo
GP 1,4 8v 57kw LPG
Oranžová metalíza.
dph
kolemjdoucí
Příspěvky: 4
Registrován: stř lis 27, 2013 15:23

ventilator nejde

Příspěvek od dph »

nejde mi ventilator kabiny pojistky vyzeraju ok ale netusim presne ktora by to mala byt prip. ktore rele inak ventilator ked zapojim na baterku tak ide je to automaticka klima
jeník1
Profík
Příspěvky: 719
Registrován: ned čer 19, 2011 17:36
Bydliště: Strakonice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: ventilator nejde

Příspěvek od jeník1 »

Tak já ti neporadím, ale tohle bych řešil návštěvou autorizovaného servisu Fiat.
Naposledy upravil(a) Buchtič dne pát led 24, 2014 8:17, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Poslední příspěvek se necituje!!!
Grande Punto 1.2
Fiat Panda 1.1
Dušan
PR Manažer
Příspěvky: 5985
Registrován: pon bře 05, 2007 19:18
Bydliště: Mladá Boleslav, CZ

Re: ventilator nejde

Příspěvek od Dušan »

dph píše:nejde mi ventilator kabiny pojistky vyzeraju ok ale netusim presne ktora by to mala byt prip. ktore rele inak ventilator ked zapojim na baterku tak ide je to automaticka klima
Tak to je špica! :mrgreen: Pojitku bych zkontroloval jako první, ale určitě ne pohledem
Renault Captur 130 HP
Nic netrvá věčně .... Puntíku, prožil jsem s tebou pěkné roky
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: ventilator nejde

Příspěvek od 1nekros1 »

dph píše:nejde mi ventilator kabiny pojistky vyzeraju ok ale netusim presne ktora by to mala byt prip. ktore rele inak ventilator ked zapojim na baterku tak ide je to automaticka klima
Odkial si? Skontroluj najprv napajanie ci ti ide vobec do riadiaceho modulu. Ten hlinnik co je na motore
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
dph
kolemjdoucí
Příspěvky: 4
Registrován: stř lis 27, 2013 15:23

Re: Ventilátor

Příspěvek od dph »

zhorety rezistor a kable k nemu oprava 50€
Viktor
Návštěvník
Příspěvky: 94
Registrován: ned led 12, 2014 18:04

Re: Ventilátor

Příspěvek od Viktor »

Já jsem měl to samé.. najednou mě přestal foukat ventilátor.. Začalo to prostě smrdět jak kdyby se něco pálilo..ten puch :oops: ..Myslel jsem že je spálený.. Pojistka byla ok... mrknu na motorek a přepálená izolace drátů...Omotáno bužírkou a technikou páskou a jede se dál.. ale moc se mi to nelibí :roll: budu sebou vozyt hasičák :lol: ty dráty dost hořej hmmm..!!!
Fiat Grande Punto 1.9 JDT verze sport 96kw.../bude se chipovat./160hp.
lubobur
kolemjdoucí
Příspěvky: 6
Registrován: čtv zář 26, 2013 11:36
Bydliště: Košice

Re: Ventilátor

Příspěvek od lubobur »

No mne sa to stalo už druhý krát. Problém je v zlej konštrukcii pripojovacieho konektoru rezistoru. 2mm široký konektor, ktorý tam je použitý nemôže spoľahlivo preniesť 40A. A to dokonca tam aj späť cez vedľajší, ktoré sú vo vnútri prepojené.
Ja som tie dva silné drôty pred konektorom vodivo prepojil (zospájkoval) a znížil som tým prechádzajúci prúd zhruba na polovicu. Dúfam že mi to dlhšie vydrží.
Ľubo
GP 1,4 8v 57kw LPG
Oranžová metalíza.
Viktor
Návštěvník
Příspěvky: 94
Registrován: ned led 12, 2014 18:04

Re: Ventilátor

Příspěvek od Viktor »

Autoelektrikář nejsem ale je to tam špatně udělané....pokud se ty dráty v mistě te sponky nebo co to je překříží tak to zhoří celé 100% každému...Mě tam hoří dráty a pojistka vpohodě jako by se nic nedělo.. :oops: .. co by se stalo kdybych stím jezdil dál tak mě auto zhoří jak papír... ted abych scháněl a otravoval se kde tu sponku koupím a složitě se vtom vrtat..napojovat dráty atd.. :oops: Normál kašlu na to ..hasičák stačí :mrgreen: Jsem stoho asi Ital.. :lol:
Fiat Grande Punto 1.9 JDT verze sport 96kw.../bude se chipovat./160hp.
lubobur
kolemjdoucí
Příspěvky: 6
Registrován: čtv zář 26, 2013 11:36
Bydliště: Košice

Re: Ventilátor

Příspěvek od lubobur »

Ono preto že sú tam poddimenzované tie kontakty tak tam vznika prechodový odpor, ktorý pôsobí zahrievanie kontaktov, tie sa vyhrejú a to ešte zvýši prechodový odpor ,ešte viac sa to hreje až sa začne páliť izolácia. Skrat tam nastať nemôže. Ak by sa všetky drôty spojili tak by sa to prejavilo len tým že by ventilátor išiel vo všetkých rýchlostiach na plno.
Ľubo
GP 1,4 8v 57kw LPG
Oranžová metalíza.
Viktor
Návštěvník
Příspěvky: 94
Registrován: ned led 12, 2014 18:04

Re: Ventilátor

Příspěvek od Viktor »

Nevíš kde sehnat tu plastovou koncovku a jak se to vubec jmenuje :?: Potřeboval bych poradit jak vyměnit ty dráty ..celé se mě to taví. ..asi 20cm od sponky.
Fiat Grande Punto 1.9 JDT verze sport 96kw.../bude se chipovat./160hp.
Odpovědět