Rosenie celneho skla za dazda

Vše okolo interiéru

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
domcek
kolemjdoucí
Příspěvky: 8
Registrován: stř čer 23, 2010 18:11

Rosenie celneho skla za dazda

Příspěvek od domcek »

Vzdy ked zaprsi, sa mi pocas jazdy okamzite zarosi celne sklo. Zapnutim ventilatora sa to este zhorsi. Pomoze len zapnutie klimy.
Bude to nejaka systemova porucha, a nesuvisi to s vlhkostou z vyparnika klimy, pretoze ked neprsi, tak sa to nerosi.
Mam tusenie, ze by to mohlo suvisiet so zatekanim vody do motoroveho priestoru, ako je to popisovane v recenziach na grande punto, a mna sa tento problem tiez tyka, lebo po dazdi je pod kapotou mokro, napriklad silentblok motora je plny vody.
Voda sa zrejme dostava do nejakej casti, ktorou prechadza vzduch nasavany do kabiny.
Deje sa to len pocas jazdy, ale preco aj pri vypnutom ventilatore?
Mate s tym nejake skusenosti?
dony
Profík
Příspěvky: 1211
Registrován: úte čer 03, 2008 19:12
Bydliště: Čáslav ČR

Příspěvek od dony »

... bez klimy to v de?ti téměř nejde,sklo se ml?í jako blázen,čili stejná zku?enost :wink:
Obrázek
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Rosenie celneho skla za dazda

Příspěvek od Jarouš »

domcek píše:Vzdy ked zaprsi, sa mi pocas jazdy okamzite zarosi celne sklo. Zapnutim ventilatora sa to este zhorsi. Pomoze len zapnutie klimy.
Bude to nejaka systemova porucha, a nesuvisi to s vlhkostou z vyparnika klimy, pretoze ked neprsi, tak sa to nerosi.
Mam tusenie, ze by to mohlo suvisiet so zatekanim vody do motoroveho priestoru, ako je to popisovane v recenziach na grande punto, a mna sa tento problem tiez tyka, lebo po dazdi je pod kapotou mokro, napriklad silentblok motora je plny vody.
Voda sa zrejme dostava do nejakej casti, ktorou prechadza vzduch nasavany do kabiny.
Deje sa to len pocas jazdy, ale preco aj pri vypnutom ventilatore?
Mate s tym nejake skusenosti?
z vodou v motorovém prostoru to nemá nic společného. Asi někde zatéká dovnitř do kabiny. Zkus se dostat pod koberec u pedálů a zkusit, jestli pod ním není mokro. Já jsem měl podobné problémy a zjistil jsem, ?e v rohu "vany" pod čelním sklem byla malinká dírka - chyběl tam těsnící tmel. Stačilo zalepit, usu?it vlo?ky pod kobercem u řidiče a od té doby je klid.

obrázek

Obrázek
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

rosenie je uplne normalne podla mna vsetky auta co maju sanie od okna s tym maju problem pretoze voda co tecie okolo nasavania vzduchu zvlhcuje vzduch a ty ho potom fukas na okno. jako samozrejme ze ked to je neco enormne tak to normalne neni. hlavne predavaju aj taku gebuzinu na okno a potom sa to tolko nerosi. uz to pouzivam asi 5 rokou ...
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
milos79
Návštěvník
Příspěvky: 136
Registrován: úte kvě 19, 2009 16:42
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milos79 »

presne ten isty problem mam aj ja, s klimou je to hned fuc...
ale tiez si myslim ze to moze byt tym ze to ide niekade dovnutra
GP 5D, Active+ICE 1.2 biela ambient
mikkes1
Návštěvník
Příspěvky: 188
Registrován: sob bře 08, 2008 10:11
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od mikkes1 »

Kolega mal rovnaký problem ale na Oktavii...
V servise mu zistili ?e zvody na odtok vody mal upchaté lístim, vyčistili zvody a problem odstranený. Ja tento problem absolutne nemam, ani kusok sa mi skla nezarosia a to nemam zapnutu klímu...
Grande Punto 1,2 5D dynamic,
fólie 05, audio JBL,
plán na rok 2011: nové kolesá 16", zní?enie 30/30, vytlmenie.
Kolacok
Štamgast
Příspěvky: 271
Registrován: stř led 13, 2010 12:58
Bydliště: Vychod SVK, Michalovce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kolacok »

Okna sa mi tiez rosia, napr. vcera v noci bola dost vysoka vlhkost, robilo mi hmlu pred ocami.
Bez dazda sa rosi okno len v noci, tzn. ked je na nom optimalny rosny bod.

Problem je, kym je auto studene, staci dat ohrev skla naplno, aspon 3-5min, nech sa zohreje a potom to uz nerobi. Pocas toho, kym sa zohreje vsak bude uplne mliecne, kym sa vysusi cely vetraci system, tak za jazdy je to trochu problem spravit a tiez bude hodne teplo v aute :)

Pomaha vraj aj vymena peloveho filtra.
Moj nebol meneny minimalne 30tis. km, tak uvidim, co to spravi.
Puntik 5D MultiJet 1.3 75k Active 2006, biely, 306000km
Uživatelský avatar
cicvor2000
kolemjdoucí
Příspěvky: 7
Registrován: pon srp 24, 2015 21:07

Re: Rosenie celneho skla za dazda

Příspěvek od cicvor2000 »

mam rovnaky problem ale nemam klimu a klasicke ventilatori tomu nepomahaju, pri dazdi uplna hroza. je mozne ze mam aj ja pelovy filter ked nemam klimu?
Grande Punto r.2006 1.2 48kw
Kolacok
Štamgast
Příspěvky: 271
Registrován: stř led 13, 2010 12:58
Bydliště: Vychod SVK, Michalovce
Kontaktovat uživatele:

Re: Rosenie celneho skla za dazda

Příspěvek od Kolacok »

Velmi pravdepodobne 99.9999% ano, pretoze pelovy filter by mal byt sucastou ventilacie, nezavisle na tom, ci je tam klima.

Odmontujes kastlik pred spolujazdcom a ked pozries dole, je tam asi 25cm dlha plastova krytka a za nou je filter.
Moj po 2.5 roku bol totalne sivy, riadny humus. Ked som vymenil pred 2 mesiacmi za uhlikovy, tak je v aute mensi smrad zvonku a celkovo lepsi vzduch.
Puntik 5D MultiJet 1.3 75k Active 2006, biely, 306000km
Uživatelský avatar
FRIMICO
Štamgast
Příspěvky: 693
Registrován: úte bře 20, 2012 20:04
Bydliště: Schonlinde

Re: Rosenie celneho skla za dazda

Příspěvek od FRIMICO »

Někde jsem četl že to rosení čelního skla se dá odstranit opravdu víměnou filtru v kabině vozu.Ať už za uhlík nebo za pil.A doporučovali ho měnit 1 za rokaž dva.
Jezdím jen tak rychle jak můj strážnej anděl dokáže lítat.
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Rosenie celneho skla za dazda

Příspěvek od 1nekros1 »

uz som tu na fore XY krat pisal ze treba menit kazdorocne filter vo ventilacii. najlepsie je za uhlikovy nieje tak nachylny na plesnivenie.
podalsie auto treba stale vetrat a mat pusteny ventilator. pretoze ti to vlhne aj vsade na streche pod tpacirom aj na zemi pod kobercom. a treba to stale vetrat.
vela ludi chodi s vypnutym alebo maximalne na 1 stupni ventilatorom a cuduju sa preco sa to rosi. uplny extremisti v zime skrabu auto aj s vnutra.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Odpovědět