Dunenie od motora pri zapnuti klimatizácie

Vše okolo interiéru

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

TomasK
Návštěvník
Příspěvky: 57
Registrován: úte kvě 11, 2010 18:19

Dunenie od motora pri zapnuti klimatizácie

Příspěvek od TomasK »

Ahojte

Viem ze tem ohladom Klimy tu uz par je a verte mi tak dokopy som precital vsetky aktivne temy na fore v kazdej sekcii no nenasiel som odpoved na svoje spozorovanie. Ak som nahodou daco prehliadol ospravedlnujum sa.

Takze ide mi o to ze ked stojim napr v zapche alebo na cervenej bez zapnutej klimy auto je tichucke vo volante necitim takmer nic len velmi jemne zavybruje v pravidelnych intervaloch ale naozaj len malinko, no ked zapnem klimu auto zacne vydavat dunivy dost hlasny zvuk a pripoji sa k tomu aj celkom citelne vybrovanie volantu. Klima funguje otacky su stale vsetko sa javi v normale len to dost duni a vybruje volant. Je mi jasne ze klima nefici na vzduch ale ze sa to da pocut ked zapnem klimu? Velmy nemam s cim porovnavat auto s klimou v com som sedel je okrem mojho GP uz len Avensis a A4 no tam nepocut nic.
Takze je to podla vas v pohode alebo to pocut len umna?
Dakujem dopredu za vase reakcie a esteraz dufam ze som nenapisal daco co uz dakto predomnou ano.
Grande Punto 5D 1.4 8v Active
pEvo
Návštěvník
Příspěvky: 183
Registrován: pát úno 19, 2010 6:58
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od pEvo »

mne klima huci tiez, jed ju vypnem, motor takmer nepocujem, ked zapnem tak je hukot, ze by si clovek povedal ze to je motor....vibracie som si nevsimol
Punto Evo biele, 1,2 Racing 5D, polep Italy, Obrázek
http://www.tomashrdlicka.phorum.cz/viewtopic.php?t=973
TomasK
Návštěvník
Příspěvky: 57
Registrován: úte kvě 11, 2010 18:19

Ahoj

Příspěvek od TomasK »

Super takze to nie je chyba alebo ju mame obaja :)
Grande Punto 5D 1.4 8v Active
Teddy86
Site Admin
Příspěvky: 1771
Registrován: pon bře 10, 2008 11:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teddy86 »

Dle mne je to normalni. Dela mit o to same.
Obrázek
Pepa B.
Profík
Příspěvky: 1090
Registrován: stř kvě 23, 2007 20:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepa B. »

Teddy86 píše:Dle mne je to normalni. Dela mit o to same.
změna chodu motoru je normální, vibrace do volantu ne. Mě v záruce právě díky vibracím do volantu měnili saharu, pak byl klid.
bývalé auto - Fiat Bravo 1.6 Mjet, Dynamic 2008 - Techno Grey

bývalé auto - Fiat Grande Punto 5D 1.2 Dynamic 2007 - Underground Grey
TomasK
Návštěvník
Příspěvky: 57
Registrován: úte kvě 11, 2010 18:19

Příspěvek od TomasK »

Pepa B. píše:
Teddy86 píše:Dle mne je to normalni. Dela mit o to same.
změna chodu motoru je normální, vibrace do volantu ne. Mě v záruce právě díky vibracím do volantu měnili saharu, pak byl klid.
Hmm ako silne boli vybracie kvoli comu sa to menilo. Neviem ako to presnejsie opisat je to take jemne trasenie vo volante pri volnobehu pri pohybe to necitit volbec a vidiet sa to neda len ak dam ruku na ten volant citim ze sa trosku potrasie ako by mu bola zima :)
Grande Punto 5D 1.4 8v Active
romisek.capuska
Návštěvník
Příspěvky: 183
Registrován: pát říj 30, 2009 14:07
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od romisek.capuska »

TomasK píše:
Pepa B. píše:
Teddy86 píše:Dle mne je to normalni. Dela mit o to same.
změna chodu motoru je normální, vibrace do volantu ne. Mě v záruce právě díky vibracím do volantu měnili saharu, pak byl klid.
Hmm ako silne boli vybracie kvoli comu sa to menilo. Neviem ako to presnejsie opisat je to take jemne trasenie vo volante pri volnobehu pri pohybe to necitit volbec a vidiet sa to neda len ak dam ruku na ten volant citim ze sa trosku potrasie ako by mu bola zima :)
na zvuk to poznám jen při vypnutém rádiu na mírném, zvý?ení hlasitosti ( kdy? klima bě?í, kolemjdoucí to nemá ?anci poznat ) vibrace ?ádné. U multiply, ta u? má nalítáno přes čtvrt milionu, je ten hukot opravdu znatelný, ubírá mi na výkonu ( ona u? je líná i bez klimy ), ale vibrace se ani tam neobjevují.
GP 2009 1.2 ICE 48kw white glory 3dv
Nissan King Cab 2.5 TD Double Cab
Pepa B.
Profík
Příspěvky: 1090
Registrován: stř kvě 23, 2007 20:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepa B. »

TomasK píše:
Pepa B. píše:
Teddy86 píše:Dle mne je to normalni. Dela mit o to same.
změna chodu motoru je normální, vibrace do volantu ne. Mě v záruce právě díky vibracím do volantu měnili saharu, pak byl klid.
Hmm ako silne boli vybracie kvoli comu sa to menilo. Neviem ako to presnejsie opisat je to take jemne trasenie vo volante pri volnobehu pri pohybe to necitit volbec a vidiet sa to neda len ak dam ruku na ten volant citim ze sa trosku potrasie ako by mu bola zima :)
tě?ko říct, jak silné...takové drnčení jako kdyby, ale kdy? to bylo v záruce, tak jsme raději ventilátor vyměnili za nový
bývalé auto - Fiat Bravo 1.6 Mjet, Dynamic 2008 - Techno Grey

bývalé auto - Fiat Grande Punto 5D 1.2 Dynamic 2007 - Underground Grey
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

TomasK píše:
Pepa B. píše:
Teddy86 píše:Dle mne je to normalni. Dela mit o to same.
změna chodu motoru je normální, vibrace do volantu ne. Mě v záruce právě díky vibracím do volantu měnili saharu, pak byl klid.
Hmm ako silne boli vybracie kvoli comu sa to menilo. Neviem ako to presnejsie opisat je to take jemne trasenie vo volante pri volnobehu pri pohybe to necitit volbec a vidiet sa to neda len ak dam ruku na ten volant citim ze sa trosku potrasie ako by mu bola zima :)
mne to robi tiez a viem aj preco ked zapnes klimu o par sekund sa ti pusti aj ventilator a ten ho vali odusu a motor si musi dvihnut vykon aby utiahol aj klimu aj ten zrut ventilator. podla mna to je tym ...
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
stofo
Štamgast
Příspěvky: 262
Registrován: stř črc 15, 2009 12:28
Bydliště: Udavské (okr. Humenné), SK

Příspěvek od stofo »

1nekros1 píše:
TomasK píše:
Pepa B. píše: změna chodu motoru je normální, vibrace do volantu ne. Mě v záruce právě díky vibracím do volantu měnili saharu, pak byl klid.
Hmm ako silne boli vybracie kvoli comu sa to menilo. Neviem ako to presnejsie opisat je to take jemne trasenie vo volante pri volnobehu pri pohybe to necitit volbec a vidiet sa to neda len ak dam ruku na ten volant citim ze sa trosku potrasie ako by mu bola zima :)
mne to robi tiez a viem aj preco ked zapnes klimu o par sekund sa ti pusti aj ventilator a ten ho vali odusu a motor si musi dvihnut vykon aby utiahol aj klimu aj ten zrut ventilator. podla mna to je tym ...

Ahojte mne to robí tiez - a aj ten drnčiaci volant.... tak čo stým????
GP white 1,2 Racing 5d :)
pEvo
Návštěvník
Příspěvky: 183
Registrován: pát úno 19, 2010 6:58
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od pEvo »

takze prave sedim v aute a skusam vypinat/zapinat klimu. bez klimy je motor tichucky, takmer ho nepocut, ziadne vibracie. po zapnuti klimy zacne hukot, da sa to nazvat aj dunenim, citim jemne vibracie v sedacke, rovnako to ide do volantu - take brnenie jemne, aj pohladom je vidiet ze volant sa trasie. staci trosku pridat plyn a zmizne to, rovnako aj pocas jazdy. robi to teda iba pri stati na volnobech....
Punto Evo biele, 1,2 Racing 5D, polep Italy, Obrázek
http://www.tomashrdlicka.phorum.cz/viewtopic.php?t=973
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

jezisi a co cakate keby ste maly 2litrovy 100KW motor tak to necitit vobec a co chces od 1,2 alebo 1,4 ten klimu citi na volnobeh!
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jarouš »

1nekros1 píše:jezisi a co cakate keby ste maly 2litrovy 100KW motor tak to necitit vobec a co chces od 1,2 alebo 1,4 ten klimu citi na volnobeh!
..přesně tak :D
TomasK
Návštěvník
Příspěvky: 57
Registrován: úte kvě 11, 2010 18:19

Ahoj

Příspěvek od TomasK »

Takze JEZISI necakam nic len presne taku odpoved ako si napisal aj ty akurat bez toho jezisi co cakate. Ako som uz pisal je to moje prve auto a neviem co sa ma ako spravat, teraz uz viem ze je to v pohode a som rad :) Tot vse :D
Grande Punto 5D 1.4 8v Active
pEvo
Návštěvník
Příspěvky: 183
Registrován: pát úno 19, 2010 6:58
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od pEvo »

presne tak :)
Punto Evo biele, 1,2 Racing 5D, polep Italy, Obrázek
http://www.tomashrdlicka.phorum.cz/viewtopic.php?t=973
Odpovědět