Dunenie od motora pri zapnuti klimatizácie

Vše okolo interiéru

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Ahoj

Příspěvek od 1nekros1 »

TomasK píše:Takze JEZISI necakam nic len presne taku odpoved ako si napisal aj ty akurat bez toho jezisi co cakate. Ako som uz pisal je to moje prve auto a neviem co sa ma ako spravat, teraz uz viem ze je to v pohode a som rad :) Tot vse :D
pardon no len dost ludi sem pise fakt ze nezmysli (konkeretne toto nebol nezmysel proste si bol zvedavy co a preco to je) a nektore su fakt na zasmiatie a radsej na nereagovanie :-)
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
TomasK
Návštěvník
Příspěvky: 57
Registrován: úte kvě 11, 2010 18:19

ahoj

Příspěvek od TomasK »

Beriem veru, to si ma mal vidiet pred rokom ked som si kupil feldu, predtym som v aute za volantom nikdy nesedel vodicak som mal cerstvy otec stale vravel ze auto soferovat budem az si dake kupim tak som si ho kupil az v 22-och no a volania kolegom typu: Ahoj kam ide dialnicna znamka a ako sa tankuje :D no proste analfabet uplny ale som si zacal citat a ucit sa a hlavne uz mam aspon trosicku KM zasebou cca 20k v BA tak uz len detaily. :D
Kazdopadne dakujem za vysvetlenie.
Grande Punto 5D 1.4 8v Active
kayo
kolemjdoucí
Příspěvky: 18
Registrován: stř kvě 11, 2011 9:48

Příspěvek od kayo »

Aj ked vidim, ze toto vlakno je uz dlhsie neaktivne, zaujimalo by ma teda, ci tento jav (dunenie pri zapnutej klime) je uplne bezny. Stalo sa mi totiz v meste nieco podobne a dost ma to znepokojilo, pretoze sa mi nechce verit, ze by klima mohla vydavat zvuky, jak keby som odrazu nahodil tunovanu koncovku na vyfuk :( Bolo to o to horsie, ze tento zvuk ako keby pridaval na intenzite subezne s otackami motora pri rozbiehani z krizovatky a naposledy sa mi dokonca stalo, ze mi auto pri rozbiehani so zapnutou klimou uplne bezdovodne zkapalo v zabere spojky, pricom si nemyslim, ze to mohla byt moja chyba, pretoze som s rozjazdom nemal problem odkedy som prvykrat sadol za volant mojho GP. Jedine zeby ta klima tak zatazila motor, ze rozjazd na bezne otacky nestaci a su potrebne vyssie otacky ako bez klimy. Odvtedy radsej klimu v meste vypinam, alebo ked sa chcem rozbehnut, ale nie je to zrovna najlepsie riesenie, ked sa potrebujete dostat v dopravnej spicke, v 35-stupnovej horucave niekam na druhy koniec mesta.
Grande Punto 1.3MultiJet 90CV 6-speed
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1nekros1 »

a co sa jako cudujete ked idete v kolone alebo po meste a mate klimu na 25 a vonku je 35 tak musi ist samozrejme naplno to znamena ze odobera zhruba 5KW vykonu motora + hodne vela krutiaceho momentu. a este keby to nestacilo tak je nonstop zapnuty ventilator na chladici na plny vykon a pozrite si jeho vykon!!! a to ze vybruje volant to je prave ten ventilator!
automaticka klima sa obcas aj vypina a automaticky si ubera vykon alebo pridava tak zato ked sa rozbiehas a vtedy zapne tak to samozrejme zdochne vela krat sa mi to uz stalo. vsetci co maju vykon pod 120koni citelne citia znizenie vykonu pri zapnutej klime!!!

p.s. skuste si zasoferovat tak opel corsa 1,0 s klimou :-)
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
Odpovědět