Klimatizace

Vše okolo interiéru

Moderátoři: Tommy, Honzus, Teddy86, Dušan

Odpovědět
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Klimatizace

Příspěvek od tkupilik »

Maly tlak: snad to maj nejak vyreseny, ze kdyz dostanu sutrakem do chladice a medium utece, ze se kompresor hned neznici, kdyz je porad napevno spojenej s motorem :( Nevim, tyhle moderni vymozenosti... zlata klasika se spojkou - neprustrelnej system.
Tomu oleji moc neverim, v lednici ani v okeni klimatizaci (pres 10 let ji mam) se olej taky nemeni a nic se jim nestane. Proc by se v aute mel kazit? Neni to tak, ze se to podela casem samo? Navic jak se z toho ten olej vubec da dostat, pres ty dva spunty si to neumim predstavit?
Jinak novej kompresor stoji 6-9000 kc podle motorizace, jde o stejny typ jaky je origo (denso nebo co to tam je), takze nejaky repasy / bazaroviny nema cenu resit.
GP 1.4 Tjet
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace

Příspěvek od 1nekros1 »

ja som pisal konkeretne ten moj ktory tam je. a si napisal uplne rovnake ceny co som napisal ja. hento co pises je novy DENSO ale je to vlastne repas. mam ho v aute. a pouzity som tiez skusal ale kedze borci ho nezastuplovali tak nevydrzal a rozbil sa zakial som dosiel s autom od mechanika ku klimaservisuasi 4km.
olej sa tam meni je tam taky citronovo alebo neonovo zlty. normalne to vedia cez tie dva spunty vymenit v klimaservisoch. tiez som to neriesil zakial sa mi nerozjebal.
na to som sa ho pytal aj ja a odpoved bola hned jednoznacna akonahle prestrelis chladic a vytecie olej do par KM sa ti to zadre.
kompresor v chladnicke funguje na uplne inom systeme.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Klimatizace

Příspěvek od tkupilik »

No zatim jsem na klimu kaslal (180000km) a budu to delat dal, uvidime kdy a zda se to vysype.
Hledal jsem ten olej a bude to nejakej blabol, z toho okruhu nejde dostat ven pouhym vakuovanim. Plnicka klimatizace umi odseparovat a vratit olej ktery odsala s chladivem, ale to pry je kolem 10g, coz dela necelych 10% obsahu systemu. Tomu bych se neodvazoval rikat 'vymena oleje'. Mozna zde vznikla fama o vymene oleje.
Ty ceny za novy jsi mel prestrelene ~dvakrat, nase koruna neni tak silna jak byvala.. :( http://autodily.automedik.cz/code/DENSO|DCP09004|0|5450
GP 1.4 Tjet
Uživatelský avatar
Zdenda
Abarthář
Příspěvky: 902
Registrován: stř úno 02, 2011 15:11
Bydliště: Lucany nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace

Příspěvek od Zdenda »

Měsíc zpátky jsem si nechal doplnit klimu, komplet media ven a nahradit novými :) + barvivo kdyby to někde teklo. Trvalo to zhruba 1,5 hodiny :o toho oleje je tam opravdu čurda :)
Přílohy
img012.jpg
img012.jpg (531.42 KiB) Zobrazeno 7252 x
AprГЁs les processus d'extraction, la teneur en sildГ©nafil a Г©tГ© dГ©terminГ©e en utilisant l'efficacitГ© liquide haute performance du mГ©dicament mais Г©galement h aprГЁs dans ces articles publiГ©s rГ©fГ©rences 8 18.
Uživatelský avatar
1nekros1
Profík
Příspěvky: 2392
Registrován: sob říj 04, 2008 9:23
Bydliště: Palarikovo okres NZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace

Příspěvek od 1nekros1 »

tkupilik píše:No zatim jsem na klimu kaslal (180000km) a budu to delat dal, uvidime kdy a zda se to vysype.
Hledal jsem ten olej a bude to nejakej blabol, z toho okruhu nejde dostat ven pouhym vakuovanim. Plnicka klimatizace umi odseparovat a vratit olej ktery odsala s chladivem, ale to pry je kolem 10g, coz dela necelych 10% obsahu systemu. Tomu bych se neodvazoval rikat 'vymena oleje'. Mozna zde vznikla fama o vymene oleje.
Ty ceny za novy jsi mel prestrelene ~dvakrat, nase koruna neni tak silna jak byvala.. :( http://autodily.automedik.cz/code/DENSO|DCP09004|0|5450
Henten kompresor tam nemam je tam iny. A v cechach som to ani nehladal pretoze ceske poste dobre jebe take postovne ma jak keby ta vec isla okolo sveta. A este k tomu jej to aj tolko trva. A kedze som ten kompresor potreboval poliak mi to poslal ze druhy den u mna doma to bolo. Som :o :shock:

Sak neojebavam bol som pritom ked mi to robil.
Grande punto 3D 1,4 16v LPG StarJet sport 70KW/95HP cierna crossover
zostalo v rodine
aktualne
Bravo 2.0Mjet 121kw SPORT + xenony,parkovacie senzory,atd modra masseraty farba
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Klimatizace

Příspěvek od tkupilik »

Jojo, sondoval jsem i jinde a zda se ze vymena oleje v klimatizaci je blbost, nic takoveho se nedela a vypada to ze to ani technicky neni mozne (bez rozebrani systemu). Doplnuje se jen podle toho co se odsaje plus se tam strikne neco navic podle toho kolik media schazelo (olej unika s mediem...)
GP 1.4 Tjet
g-lobby
Štamgast
Příspěvky: 677
Registrován: čtv čer 25, 2009 22:03
Bydliště: Mariánské Lázně - Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace

Příspěvek od g-lobby »

Zdravím,
Po opravě alternátoru(demontáž a montáž) a následném doplnění klimatizace médiem, tato nechladí. Nějaké tipy co by to mohlo být?
_________________
GP 1,2 Racing 5D černá CO BERUNA
GP 1,2 Racing 3D černá CO KAREL LPG
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Klimatizace

Příspěvek od Jarouš »

Pravděpodobně víc náplně, než systém snese - to má za následek vysoký tlak v okruhu a jednotka klimatizaci odstaví. Ono není až tak docela pravda, že předepsané množství náplně je nejlepší. Já jsem taky nechal naplnit max. dávku a potom klima neustále vypínala a v autě byl hic jak bez ní. Pokud máš odhad, tak stačí přes plnicí ventil trošku odfouknout a vyzkoušet. Ale fakt to chce jen lehce. Za zkoušku nic nedáš, maximálně toho uteče moc a na znovunaplnění pojedeš stejně. Já dal napodruhé jen 450g a klima šlape jako nová i dneska. (plnil jsem 2012).
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
g-lobby
Štamgast
Příspěvky: 677
Registrován: čtv čer 25, 2009 22:03
Bydliště: Mariánské Lázně - Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace

Příspěvek od g-lobby »

No podle otacek na volno eh je znat ze klima nirmale zapne ale nechladi. Kompresor se neodstavi.
_________________
GP 1,2 Racing 5D černá CO BERUNA
GP 1,2 Racing 3D černá CO KAREL LPG
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Klimatizace

Příspěvek od Jarouš »

Tak varianta 2. Málo chladicí náplně - někde utekla. Když měli kompresor venku (což asi měli, aby se dostali k alternátoru) tak to zpětné montáži někde netěsní.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Klimatizace

Příspěvek od tkupilik »

Ja teda nevim jestli davali do ruznych vybaj jine typy klimatizace, ale ja mam kompresor s promenym pracovnim obsahem, tenhle typ se proste neodstavi nikdy, kompresor bezi porad... tzn by me zajimalo jak poznas, ze se zapne...
Jinak v diagnostice je cidlo z vysokotlake casti klimatizace, teprive na nem se da poznat, ze klima bezi. Ale nevim zda spolehlive rekne jestli tam je dost / malo media. V provozu by tam melo byt kolem 15-25 baru, zalezi na teplote kondenzatoru. Je tam nejakej max tlak kdy se kompresor schodi, je to priznak moc horkeho kondenzatoru nebo nefungujici expanzni ventil.
Spodni tlak se poznat neda, daji se koupit za par penez budiky ktery se napoji na plnici ventil a ukazou dolni tlak (pod ~2 bary se kompresor odstavi, ale to nedela rizeni zvenku, ale ovladaci ventil na zmenu obsahu kompresoru). To je znamka, ze tam je malo chladiva.
GP 1.4 Tjet
Jarouš
Profík
Příspěvky: 3597
Registrován: pon črc 16, 2007 20:22
Bydliště: Ostrava

Re: Klimatizace

Příspěvek od Jarouš »

Já mám taky kompresor s proměnlivým pracovním objemem a po zapnutí klimy poznáš hned, že "sepnul". Zvýší se volnoběžné otáčky a je poznat, že motor tahá další zátěž. Při příliš vysokém tlaku v systému kompresor "vysadí". Stejně tak u automatické klimy řídící jednotka reguluje pracovní objem kompresoru s ohledem na požadované podmínky. Mezní situace kompresor odstaví (vysoký tlak v systému, požadavek na plný výkon motoru...atd.) nebo ŘJ neumožní sepnutí (při teplotě okolí pod 4 stupně ). Někde jsem tu věšel funkční popis klimy v GP a rozdíly mezi manuálem a automatem. Stačí pohledat.
GP dynamic 1.4/77 CV černá crossover 3D - ex
Stilo Abarth 2.4 20V/170 CV
Barchetta 1.8 16V/130 CV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 16V TURBO MultiAir 170 CV
Matto
kolemjdoucí
Příspěvky: 11
Registrován: úte čer 04, 2013 20:29
Bydliště: Trenčín /SK

Re: Klimatizace

Příspěvek od Matto »

Ahojte, mám podobný problém ako peta na predošlej strane. Cca pred mesiacom som si všimol, že ventilátor klímy si sám od seba pridáva/uberá otáčky, bez toho aby sa otáčky menily na displeji. Aj pri automatickom režime aj pri manuálnom nastavení otáčok. Ventilátor som mal rozobratý, no na nič som neprišiel. Nevie niekto poradiť, kde hladať chybu? Bojím sa aby nebol problém priamo v RJ klimatizácie :eh
Ventilator.JPG
Ventilator.JPG (141.61 KiB) Zobrazeno 6501 x
Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
tkupilik
Štamgast
Příspěvky: 511
Registrován: úte črc 08, 2008 13:42

Re: Klimatizace

Příspěvek od tkupilik »

Ahoj, to me dela taky... jsem na draty k vetraku pridal rele (nezavisle topeni) a od te doby to takhle zlobi... kdyz se vetrak zblazni, staci zasmrdlat s dratama k vetraku a zase se sklidni. Tzn zamerit se a ocistit kontakty mezi motorem a tou krabici co je zasroubovana do vetraku a zkontrolovat ostatni kabely. Vubec me nenapada co tam fiat mohl udelal, ze to dela takove skopiciny kvuly relatku v dratech motoru :/
GP 1.4 Tjet
sismis
kolemjdoucí
Příspěvky: 1
Registrován: stř dub 19, 2017 22:04
Bydliště: Žarnovica

stredový panel

Příspěvek od sismis »

Mám taký problém na GP 199/BXE1B/09 ročník 06.2005 s dvoj zónovou klimatizáciou Celí panel klími pod rádiom na stredovom paneli je úplne nefunkčný Skúšal som poistky v motorovom priestore všetky sú ok Vyskúšajte mi poradiť Ďakujem
Odpovědět